Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mneme
13. mar 2010

csikike, bodycka ti vyriesi extendor, ale pravda je, ze overaly na spanie nie. ja to beriem tak, ze zase potrebuje menej oblecenia, pretoze a) maminka sa odbavi na nakupovani plienok a nevymysla s obleckami b) ked periem spolu s plienkami, stihame vsetko pekne otocit a znosit 😎

izabelkak
13. mar 2010

hmm tak mne sa nezdá žeby tie BI bamboo vkladky dlho schli v pomere k tomu koľko nasajú.... a BBH bambus ktorá je z rovnakého matrošu schne max. 1,5 dňa za jeden deň uschne celá akurát pri gumičkách sa pol dňa dosúša, pritom s BL bambus sa teda kapacitne, pocitom sucha/mokra pre dieta a s dobou schnutia nedá porovnať.... škoda len že nie je do odplienkovania akoby podľa výrobcu mala byť....

mneme
13. mar 2010

iz, moc objemna podla mna nie je. ale v porovnani s bg, ib alebo aj tb easyfit robi velku ritulu. ale nechapem, co by na tom malo vadit, pretoze sedi super, takze pri pohybe vobec nezavadzia 🙂

izabelkak
13. mar 2010

csikike vlniačiky sú super, ak máte tuhé kaku tak je údržba v pohode, periem a lanolínujem ich max. 1 x za mesiaca.... Vy baby ako často periete vlniaky? mne sa aj nočné disany dosť rýchlo vyvetrajú a nie sú cítiť močom....

mneme
13. mar 2010

na noc davam iv organic, takze vlniaky co mam - loviky - vyuzivam len na denne spanie. vobec ich necitit, takze podla mna raz za 3-4 tyzdne prat staci, medzitym jasne ze vetrat

etuska
13. mar 2010

žienky-ktore z vas maju SWB ????-ako ste s nimi spokojne?
-a tiez si chcem okrem bambusovych stvorcov kupit aj TB Bamboozle-mate niektora?

-mam obycajne TB(z bazaru) a zdaju sa mi dost tvrde,tak zvazujem,ci kupit TB Bamboozles,alebo radsej podporit slovensku znacku BL 😀

jaandy
13. mar 2010

tb bambusove su omnoho maksie ako tie frote 😉 , z tb je naj flexitot 😉

swb mam aj obyc aj tu jednovelkostnu, dobe su dobre plienky, velur je vo vseobecnosti fajny

csikike
13. mar 2010

etuska, ja mam TB bamboozle, ja som s nimi spokojna, su stihle a relativne dobre saju, su jemnucke a to ich pouzivame uz 4,5 mesiaca, ak to mam porovnat, tak BL a TB bamboozle tak mi to vychadza tak, ze BL je objemnejsia (o dost), dlhšie schne ale myslim, ze vydrzia trolinka viac ako TB, tie su zase take hunatejsie

matja
13. mar 2010

etuska, súhlasím s tým, čo napísala csikike o TB bamboozle, pekné porovnanie s BL.
SWB mám kapsovku, štíhla plienka, dovypchávam bambusovým štvorcom od BL, som spokojná.

miruss
13. mar 2010

Ja mám SWB 2 v 1 a dovypchávam vkladačkou soft froté a som spokojná.
Ja mám rada aj imse 2v1 a Tots easyfit.
Tiež mám radšej kapsovku BG. Organic BG mi menej vyhovuje.
A nočná je u mňa 1 Bum Hugger.
Babyidea bamboo extra som mala, ale sóm ju predala, ten strih nám vôbec nesedel.
Mala som aj konopné EH, ale tiež nám nevyhovovali.
A z BL som predávala classic, oveľa lepšie sú organic.

Moja naj naj plienka je kapsovka BG. Dobrá je aj GB a zatiaľ mám krátko, ale páči sa mi aj BG flip so sty dry vkladačkou.

A ešte Zuzke totál nesedela plienka Woderoos.

Ale každé bábo je iné, preto treba vyskúšať viac druhov plienok a podľa toho čo komu vyhovuje dokúpiť.

etuska
13. mar 2010

Jaandy,Csikike,matja,miruss-dik 🙂 -ste zlate.
Tak asi objednam 1ks SWB a 2ks TB Bamboozle na skusku.Mam este jednu bambusovu Littlelamb+nejake bamboo stvorce a zvysok postupne dokupim ak bude treba 🙂

etuska
13. mar 2010

Inac-objavila som este fakt fajnovu plienocku:

http://www.green-me.co.uk/ecobubs_wool.php?napp...

-moct si ju tak "omaknut" 😀

-a tieto sa mi pozdavaju dizajnovo 😅

http://www.green-me.co.uk/fuzzibunz_daisy.php?n...

crysmile
13. mar 2010

dugy, ano, ja vzdy nieco dostanem, neviem preco.. najprv sprchac lavera a balzam po holeni pre muzov lavera a teraz tu envirosax tasku, nejake čaje.. neviem ci ti nedali nic preto, ze si napisala ze robis objednavku z MK..

crysmile
13. mar 2010

jaaj a plienky ktore nam najmenej sedeli - wonderoos a bum hugger

julia30
13. mar 2010

co si myslite o tejto plienke? http://www.ekoplienky.sk/product/hemp-hour-stra... celkom sa mi pozdava, len otazka znie ze co to bude na system zavazovania ked bude mala starsia 🙂

crysmile
13. mar 2010

julia, svagrina ma dve HHS a je spokojna, ale vraj nie kazdy ma rad zavazovacky na pohybujuce sa dieta.. ale zas mozes do nich dat vsetko co chces 🙂

julia30
13. mar 2010

to som sa len tak pytala ;) lebo ja teraz stale riesim to cikanie nocne, a hlavne neviem ze co spravit, lebo este len teraz vipije za den tak 10ml vodicky a co bude ked zacne pit normalne si neviem ani predstavit. asi este vyskusam od dahilie EH a nieco do toho asi nejaky prefold alebo co a uvidime co to spravi. aspon jednu cast noci keby to odlatkovalo ze len jednu hnusk8u tak by to bolo bombove

crysmile
13. mar 2010

julia, mrzi ma ze ani tie bamboo extra vam nie su dobre.. 😖
ved vyskusaj, ale mne sa zdalo ze hamburger je viac savy ako obyc. EH.. ten si neskusala?

julia30
13. mar 2010

no dahilia ma doma EH tak skusim tie a ked nepomozu skusim ten hamburger rovno aspon jednu objednat 🙂 a uvidime co to da a ked bude dobre tak doobjednam este aspon 3 polda toho jak to bude susit sa a my potrebovat budeme na noc minimalne 2ks 🙂

mneme
13. mar 2010

etuska, tu ecobubs plienku som videla ponukat z druhej ruky aj tu na MK bazare

etuska
13. mar 2010

Mneme-mne sa celkom pozdava-a hlavne to ze obsahuje vlnu 🙂 -skusim pohladat este tu v UK v bazarikoch...

crysmile
13. mar 2010

etuska, ja neviem, ze ako sa potom taka plienocka lanolinuje, kedze je to kapsa.. podla mna je to celkom neprakticke, vlastne ti tu vnutornu vrstvu zacika a tak budes musiet lanolinovat zakazdym ked ju vyperies.. alebo sa do toho nerozumiem? 😅

etuska
13. mar 2010

Crysmile-no-pri tej plienocke sa uvadza,ze sa nemusi lanolinovat 😕

etuska
13. mar 2010

The nappy consists of one layer wool, one layer of waterproof PUL fabric and one layer of micro fleece - the wool works as a second barrier against leaks and has proved itself to be very successful.

-ako sa pise na tej UK stranke,tak plienka ma 1vlnenu vrstvu,1 vodeodolnu a dalsiu z mikroflisu 😕
No rada by som ju videla "nazivo"-lebo ma to zaujalo

dugyna
14. mar 2010

mneme,iz tak su kocky co im ani nestihne MS prist,lebo su opat tehu. Inak nam by to zas tak moc nevadilo,kojitaj mat MS, chceli by sme asi tak max. 2rocny rozdiel medzi detickami. Tak ale nemusim hned zo 6nedelia do MS.

dugyna
14. mar 2010

Iz tak sa uz tesim 🙂 pokukam tvoje plienocky🙂 crysmile ale keby som tam nedala ze MK tak zase nebude zlava. Etuska zaujimava plenucha🙂

matja
14. mar 2010

julia, ja mám 2 plienky HHS, ale malého nehrozí do nich zaviazať. Tú plienku dávam, keď nemám suché nič iné. Z jednej som dala preč šnúrky a zachytávam to iba snapkou, ale aj na druhej šnúrky už iba poskladám a neuväzujem, iba zapnem snapkou. A ani keď sa ešte toľko nehýbal, som zaväzovačky moc nemusela, omnoho radšej nohavičkové.

mneme, aj ja som videla ecobubs v bazáre.

crysmile
14. mar 2010

dugy, ved jasne.. to chapem, ale mozno ked clovek sukromne nakupuje, tak daco dostane.. ale ked som ja objednavala, tak mali na stranke napisane ze nad urcitu sumu dostanem jantarovy nahrdelnik pre lepsie prerezavanie zubkov a nedostala som ho, dali mi tu tasku.. inak aj na mmb som nasla kadejake enviro tasky, ak chcete, tak vam poslem linky, myslim ze ich mam ulozene.

mneme
14. mar 2010

mne sa tie envirosaxy velmi pacia a aj som si chcela jednu z brany objednat, ale som sa nakoniec ovladla 😀

dahlia23
14. mar 2010

no, baby, vidím, že moja závislosť zďaleka nie je závislosťou. 😀

ja mám tiež envirosax tašku, kúpila som 5pack pred Vianocami - 4 išli ako darčeky (celej rodine 🙂) a jednu som si nechala. keby bol u nás obchod, kde sa dajú priamo kúpiť, iste ich už mám viac. našťastie, nie je 😀

ja tiež nemám nejaký zmysel pre zaväzovacie plienky. a ani novosklad sa mi už nechce. najradšej mám nohavičkové. 🙂

na noc som si teraz zvykla dávať GB a BG flip, je to najpohodlnejšie, keď ho potrebujem prebaliť, jednoducho ich vystriedam.