Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
4. jún 2008

jééj, Baby Lucy má nové farby bambusiek 😀 Tak asi do nich predsalen pôjdem, Sára nie je učúrané dieťa, tak by mali stačiť.

olinka6226
4. jún 2008

quika vitaj. ja som caro zavazovaciek neobjavila, ale su kocky ktore ich chvalia. cize skor ti poradia oni.

bihan - nove farby su krasne a v plienka je v pohode, kludne do nich chod 🙂

kili
4. jún 2008

vôbec som nepochopila, prečo sa vyrábajú farebné plienky 😕 k čomu to akože má byť???

bihan
4. jún 2008

zo srandy? 😅 Ale úprimne, ak si môžem vybrať medzi farebnou a prírodnou plienkou, beriem farebnú 😉

taanak
4. jún 2008

Farebne su dobre, na susiaku su tie plienky take vesele 😉

kili
4. jún 2008

aha, tak je to vlastne preto, aby som sa nasmiala pri vešaní prádla 😕 😨 😀 😀 😀

dahlia23
4. jún 2008

Ahojte,
my už asi 2 mesiace používame výlučne štvorcovky, rýchlejšie schnú. Na von kombinujem štvorcovku a do nej malú bambusovú plienočku a ešte sa nám nepodarilo precikať (a to malá čúra fakt dosť). Teraz som riešila dilemu,lebo som chcela kúpiť ešte nejaké nové plienky, ale nakoniec som sa rozhodla pre Baby Lucy - bamboo, úplne malé štvorcové (30x30), trošku väčšie (40x40) a 2 veľké (75x75) - tie akože na noc. Inak, sajú dobre, len ich treba aspoň 5 krát vyprať.
Ešte mi to nedorazilo, tak čakááám a dúfam, že stihnú do dovolenky prísť, pretože jednorázovky sú mi proti srsti, hoci aj tie eko. 😎

quika
5. jún 2008

kili,ja na tie specialne sklady nejako nie som 😕 mozno preto ze to nemam cim poriadne zaistit, zicheriek sa trochu bojim a ine nemam 😒 no a hlavne on je taky "pohyblivejsi", takze mi ten sklad stihne asi za sekundu cely rozkopat, nestiham ho do toho zabalit 😠
dahlia, ja mam tiez objednane tie bambusove stvorce z BL, tak dufam ze fakt tak dobre saju, lebo mne 2 stvorcovky precura za hodinu 😖 dnes som uz musela dat jednorazovku lebo mi vcera zlikvidoval cez 30 plienok 😲

bihan
5. jún 2008

Kill, keď už máme s plienkami robotu, tak nech je to aspoň zábava 😀 Inak neviem ako vy, ale ja mám z tých farbičiek takú radosť 😵 Malá má vždy rovnakú alebo podobnú farbu šatočiek a plienky.

Quika, štvorcovky síce nepoužívam, ale zapínajú sa tak ako tvarované plienky snapkou, nie?

quika
5. jún 2008

bihan, ja davam iba poskladane na osminy a cez to bambino mio nepremokave nohavicky, takze snapku netreba. ale na tie sklady by sa fakt zisla, lenze nebudem platit postovne 50sk kvoli 50korunovej snapke a v normalnom obchode som ju nikde nevidela, takze zatial ziadnu nemam ☹

a farebne plienky su krasne (a nic viac, ale to staci 😉 ). len sa musim krotit aby som si take nekupila, lebo sa nedaju prat so svetlymi vecami takze by som si zbytocne pridala robotu s pranim farebneho 😠

kili
5. jún 2008

quika, ja som malému dávala novosklad keď mal hnačky a v pohode to udržali vrchné nohavičky a ešte tie cípi sú tak dlhé, že ich môžeš zauzlovať.

a k praniu farebných, pochybujem, že by to niečo spravilo s ostatnými vecami, snáď pre deti to musí byť nejaká kvalita a ostatné veci ti to nezafarbí.

zuzanat
5. jún 2008

ahojte, prepacte ze sa vam sem vtrem, tiez som premyslala nad tymi plienkami, aj som to pozerala na nete, ale som z toho somar co vlastne potrebujem a kedze to vyjde jednorazovo dost draho, tak som to vzdala,aj koli suseniu, nemam to poriadne kde susit.
a co sa tyka farebnych plienok, ja mam take obrazkove a periem to s bielymi, vobec to nepusta 😉

kili
5. jún 2008

zuzi, my sme v dvojgarzonke, takže miesta fakt moc nemáme a v zime sa dalo sušiť tak, že sušiak sa dal cez deň na postel, kde človek nie je a keď ide spať, tak sa dá niekde, kde síce zavadzia, ale v noci nemá komu 😉
a do začiatku nepotrebuješ moc, len pár štvorcových, nohavičky a po čase dokúpiš, čo ti vyhovuje. Môžeš napríklad pár nohavičkových, najlepšie bambusových na noc a je to.

zuzanat
5. jún 2008

kila ja som to pozerala na www.plienka.sk, takze to potrebujem tie stvorcove plienky, a ake rozmery? mozem tam dat aj klasicke plienky co mam?
ak otravujem, tak prepac, ale fatk sa z toho nemozem vysomarit 😔
a nie je v tych plienkach moc teplo pri tychto horucavach?

kili
5. jún 2008

zuzi, v papierovke je teplo viac, a čo som im minule dala na von papierovku, lebo sa inak nedalo, tak mi nejak divne smrdeli tým teplom 😝

nemusíš používať tie kalhotkové plienky. Ak máš kakacie dieťa, čo ti kaká Xx denne, tak spravíš z klasickej (tie čo máš doma a možno zoženieš aj po príbuzných) novosklad, čo dobre zachytí tú praženicu a na to vrchné nohavičky. Pre také malé bábätko najlepšie z pul, lebo sa stane, že prekaká a vlnené sa ťažko perú. Stačia ti dvoje a budeš prepierať. To je teda najväčšia investícia, lebo stoja 300-400,-, aj keď teraz som kukala, že tie babylucy stoja len nejakých 150,-, takže môžeš tie a máš vystaráno 😉

zuzanat
5. jún 2008

takze ked to zhrniem, staci mi kupit iba tieto nohavicky? http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=76... a aj tie vlozky ci netreba? a teda uz nemusim davat ani postolky ani nic ine? nas kaka naozaj milion krat za den 😅

bihan
5. jún 2008

Zuzi, teoreticky by ti stačili tieto nohavičkové plienky (aby sme sa vyhli omylu, treba na ne ešte vrchnú nohavičky), ale vraj sú obrovské a na malých deťoch robia balík... V tomto sú najvýhodnejšie klasické štvorcovky (na plienka.sk ich nemajú, tak skús pozrieť v nejakom inom plienkovom obchode) alebo viacvrstvové plienky... A ak si to chceš urobiť zábavnejšie, tak dokúp nejaké kapsové jednoveľkostné (ako Growhour alebo BumGenius) a potom dokúpiš, čo sa ti bude páčiť 😉

A práve kvôli tomu teplu v jednorázovkách sme prešli na látkovky 😀

quika
5. jún 2008

zuzanat: mozes pouzit klasicke stvorce a na to nepremokave nohavicky, alebo nohavickove plienky (to su tie co si dala link) a na to tiez treba nepremokave nohavicky. a mozes to lubovolne kombinovat, napr. ja davam na noc nohavickove a cez den stvorce. vlozky potrebujes ak mas "curacie" dieta, a normalna plienka to nestiha nasat. vrchne nohavicky su napr. http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=79... este su dobre zn. bambino mio, ale tie su drahsie. lenze ak pouzivas stvorce a mas este male babo, tak babylucy vrchne nohavicky velkost S vam budu velke, ja ich este vobec nemozem pouzivat na stvorce, lebo aj ked dam 2 stvorcovky na osminy tak je to strasne velke. na tych nohavickovych plienkach su uz znesitelne ale tiez je tam este kopa miesta. z toho co mam doma tak babylucy velkost S je asi ako bambino mio 7-9kg 😖

zuzanat
5. jún 2008

aha, dostavam sa do obrazu 😀
preto sa mi zdalo, ze je v nich teplo ked sa davaju tie nohavickove plienky a na to nepremokave nohavicky. a tiez ze bude mat velky zadok v tom. ja mam doma klasicke plienky 80x80 tie davam na pampersku. tak mozno objednam tie nepremokave noh. a uvidim.
maly ma 5,5kg, tak snad mi z toho nevypadne.

bambusko
5. jún 2008

my sme davali od narodenia nohavickove plienky babylucy a neboli vobec privelke, o nic vecsi zadocek ako ked balis na siroko jednorazovku, na to latkove a postolky. pri tychto je uz zabezbecene abdukcne postavenie noziciek, co sa u nas doporucuje kvoli zvysenemu vyskytu vrodenych vad bedrovych klbov. ako dieta rastie, uz tie nozicky nie su az tak nasiroko.

taanak
5. jún 2008

Kili, pri vesani plienok sa moc nesmejem - este by si susedia o mne mysleli, ze nie som uplne v poriadku, staci, ze pouzivam latkove plienky. Ale jednoducho sa mi to paci, mat aj nejake farebne, nie len "biele". Navyse niektore farby su aj velmi prakticke - napr. zlta 😎

denisocka
5. jún 2008

viete že ma napadlo,kedže mám doma 30ks latkovych 80x80 lupiť niečo,nejake vrchne gate ,alebo ako to volate aby som ich vyuzila,trebar cez den alebo sem tam v noci? ale ako sa to vola,kolko to stoji a kolko toho potrebujem?

a ešte,vy ako tie hovienka,ručne plákte a potom do pračky? alebo teraz ešte kakame praženicu,hovienka v nedohladne 😀

zuzanat
5. jún 2008

ja mam 40ks plienok 80x80, tak som si to popisala, ze kupim 3ks Fix nohaviciek vrchnych, 2ks Bamboo na noc a to vrecko na pranie a som teda zvedava 🙂

denisa ja plienku vzdy preplachnem v umyvadle, tiez kakame take riedke a potom to namocim do kybla s vodou a prachom.

bambusko
5. jún 2008

ja vyhodim naklad aj so separackou do wecka a ten zvysok, ak je naklad velky ☹ vyperiem rucne, vyzmykam a hodim do vrecka od babylucy k ostatnym plienkam. potom, ked davam prat, nadavkujem sliz, necham do pracky napustit vodu, vypnem a po 1-2 hod. zapnem a doperiem na 60

denisocka
5. jún 2008

čo ťa ta zakladna vybava vijde?zuzi

zuzanat
5. jún 2008

to co som napisala, plus cestovne vyjde 1210sk co je urcite menej ako jednorazovky.
bambusko ty pouzivas ake plienky? a aky sliz? to sa nepouziva normalny prach na pranie?

taanak
5. jún 2008

ja kakanicu vyhodim so separackou alebo (ak som nedala separacku) to najhorsie vytrasiem do WC a zbytok splachnem sprchou studenou vodou, preperiem zlcovym mydlom a hodim k ostatnym plienkam pripravenym na pranie

zuzanat
5. jún 2008

taanak aku separacku davas?

bambusko
5. jún 2008

zuzanat, v tomto

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 42k -

ja robim z jadroveho mydla a 1/3 zlcoveho mydla z dm + 10l vody

bihan
5. jún 2008

1200 základná výbava? 😅 No, so štvorcovkami možno 😅 Moja stála doteraz 8tis, ale štvorcoviek mám len pár 😀 a plánujem dokupovať tie bambusky.. asi 3-4

Separačky mám fleesové, prateľné a nálož bola tak raz za týždeň, kým sme nazačali prikrmovať a teraz sú to len také zajačie bobky 😅

Dá sa používať aj normálny prášok, len dáš polovičné množstvo 😉