Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jaandy
2. jan 2010

u novorodenca kamoska tocila 15 plienok a stacilo jej, no ja som malinke babo nelatkovala este ale prebalovala som tak kazde 2-3 hodiny, myslim ze castejsie by som do plienky ani nenazerala keby boli aj latkove, len keby som fakt citila alebo pocula ze sa pokalo 😀

teraz na 11 mesiacov tocim asi 17 plienok+4 nocne a periem kazde 3 dni...mam aj paradne plienky tie mi lezia lebo mi je ich luto a tak ich davam len ked k niekomu idem na navstevu 😀

diocka
2. jan 2010

kaktusik, mne sa zda ze mas toho brutal vela 🙂))))) ale to je mozno to nadsenie zaciatocnika🙂)) vsak poradia ti skusenejsie ako ja.
aj ja som taka bola, ale nakupovala som postupne aby som vedela ci ma to neprestane bavit.
kupila som si napr. 2 snapi sponky, ale zatial mi stacila 1, tu 2. som este ani nevybalila.
ale asi by som nenakupovala celu vybavu naraz - aj na mrnusa aj na vacsie babo, pretoze kezdemu babu sadne ina plienka. vsetci si napr. chvalia IT SIO a ja ju mam najmenej oblubenu.

kaktusik007
2. jan 2010

diocka, ono mam v plane to nakupit asi na 2x, teraz nieco a potom ked Ondrejko bude mat tak 5 mesiacov dokupit zbytok... predsa len, naraz dat 600 eur si clovek vsimne 😀 - aj preto rozmyslam ze by som tie AIO brala bud az potom, alebo len po 1ks teraz.... sak sa uvidi... ja som si toto napisala radsej komplet vsetko, ze nech viem ake vydaje ma cakaju, nech mozem spravit mm adekvatny ekonomicky prepocet 😀

dahlia23
2. jan 2010

baby, viem, že som ako verklík, ale ak by ste chceli niečo z brány k dětem, napíšte IP, máme toho zatiaľ za cca 2500 Kč, ak sa nazbiera ešte 1500 (možno aj menej bude stačiť), tak to bude bez kuriéra, takže iba za cenu poštovného potom v rámci SK.

zajaciq
2. jan 2010

ahojte, mate skusenosti so susickou? my mame boshku doma, nevyuzivame ju velmi, rozmyslam, ze keby som sla do latkoveho systemu, tak aby som ju mohla vyuzit naplno. na latkovepleny.info pisu, ze all in one a kapsove sa nesmu susit v susicke 🙄 🙄 🙄 a mne sa prave tie all in one najviac pacia. 😕

bihan
2. jan 2010

zajaciq, na šetrnom stupni sa môžu, dokonca výrobca BG to odporúča, aby sa znovu "narovnali" háčiky na suchých zipsoch a lepšie zipsovali.

matja
2. jan 2010

snikol, určite sa zaobídeš aj bez vlniakov, ale vlniačky sú fajn 🙂

kaktusik -
bum hugger by som radšej nekupovala toľko, ja ich nemám, ale viacerým dievčatám nesadli, začali zapáchať, tak by som bola trošku opatrná
BL classic, color - je to ten istý materiál, nenasaje veľa, ale zato dobre schne. Podľa mňa je 6 ks na také plienky veľa. Ja by som vymenila polovicu z nich za Haipa Daipa (pastelka alebo klasik). Tiež schnú rýchlo a nám vyhovujú veľmi dobre.
vkladacích vložiek máš príliš veľa. Vložky do IB schnú rýchlo, tam by som nebrala toľko, ale ak chceš, nevadí. No bambusových máš fakt zbytočne veľa. Každá bambusová plienka má svoju vložku a nebudeš toľko potrebovať. Poradila by som ti bambusové štvorce, ktoré sú variabilnejšie, ale tie vo svojej zostave máš uvedené a viac potrebovať nebudeš. Možno by stálo za to, zmeniť pár bambusových štvorcov 30x30 na 40x40.
Čo je to Manufacturer sieťka na prádlo - neviem
Snapiek máš tiež dosť, my máme dve, z toho jednu vôbec nepoužívam, iba ak ju náhodou neviem nájsť.
vrecká na plienky chceš používať iba na príležitostné odkladanie plienok, ak ste mimo domu? Lebo si si vybrala tie najmenšie, ak by som brala dve vrecká, tak by som skôr uvažovala o dvoch rôznych veľkostiach.

izabelkak
2. jan 2010

ako píše matja tých náhradných setov do IB asi tolko netreba ja mám napr. 1 IB a k nej 2 x náhradné sety, a je to moc, akurát mám teda vždy v zálohe jednu ak je jedna práve špinavá a druhá v gatuškách, ale spravidla ju aj tak nikdy nevyužijem lebo Izi mi do IB naloží tak ako napríklad dnes 😉 takže namiesto výmeny vnútra som musela použit na návšteve druhú AIO plienku čo som mala so sebou lebo gatuše boli potento, kelu keby sa tak dali kúpit samostatne tie IB gatuše🙂))

čo sa týka SWB puliek nečítala som k nim veru vela pozitívneho, skor naopak aj na českom aj slovenskom MK, tie by som radšej asi nebrala, dobré pulky sú imse vimse organic - najma teda na nohavičkové plienky, ak dávam pulky tak na štvorce narovno mi lepšie sedia TB flexitot, ale odkedy Izi začala kakat mirnix dirnix tak už radšej štvorce nedávam narovno🙂))

mne sa z vrchných gatuší teraz najviac pozdávajú vlnené lovíky crepe, používam ich aj na noc, naťahovacie disany musím asi ešte raz preprat a riadne vyplákat tak asi radšej v pračke, Izuš mala na stehienkach kde sú tie nohavičky pupáčiky ... PULky máme vlastne ako záložne popri tých vlniačikoch a fleesových vrchných gatuškách...

kaktusik šak kúp tie menšie velkosti čo budeš aktuálne používat a podla toho uvidíš či budeš chciet aj tie vačšie, na trhu bude ale isto kopec nových vecí čo Ťa možu osloviť, a z AIO plienok by som na skúšku vzala z každej po jednom, my máme momentálne štyri ale na vod točím vlastne len IB a to mám len jednu, ostatné mám v zálohe na prebalenie....

diocka
2. jan 2010

aku velkost Disana vlniakov by ste mi odporucili na 7,5 kg babo (skor dlhsie a chudsie ako tucnejsie)?
v popise sa pise ze:
74/80 od 6kg,
86/92 od 9kg

radsej by som tie mensie, len neviem ze ci sa potom natiahnu alebo mam hned zobrat vacsie.

dakujem za radu.

matja
2. jan 2010

diocka, ja by som možno počítala aj s tým, že vlniačiky sa zrazia... Hm.. ale neporadím, disany nemám...

náhradné sety do IB nemám, nechýbajú mi. Ak potrebujem, vložím bambusový štvorec.

izabelkak
2. jan 2010

etuska ešte k tvoje otázke link si dala na organic velour - je to taká skor denná plienka, naproti tomu bamboo vhondnejšia na noc, z tých BL organic sa mi zdá lepšia to bavlnené froté, aj kočky furt točia o tejto nie o tej velúrke, to biofroté sa predáva aj ako jednovelkostná 3 v 1 http://www.plienka.sk/product_info.php?products..., ale na úplnom mimiškovi si to velmi neviem prestavit?, velkost XS/S u bamboo máme v pohode teraz v skoro 5 mes., ca. 6 kg, 63 - 64 cm, sedí vynikajúco a ešte máme v rezerve dve dalšie patentky, tá biovelúr sa mi stihovo zdá menšia, širšia medzi nožkami ... používam na denný spánok, kdežto to froté sa dá použit aj na noc ak nemáš práve uschnutá nočnú plienku, alebo ak prebaluješ tak ako ja teraz napr. kedže sa kojíme min. 3 x za noc, netreba nejaké extra savé nočné plienky ... hlavne že som si také nakúpila ja chytráčka a teraz ich kapacitu nevyužijem a neviem ich dobre zmenšit🙂)) ale tak aspon budú do budúcnosti dobre zabehnuté a zaprané🙂))

miruss
2. jan 2010

Ja mám 2 IB SIO a 5 náhradných sád. A dosť ich točím. Teraz keď malá chodí sa mi také štíhle plienky hodia. 🙂
Katusik flanelové BL nemám rada, flanel sa mi zdá počúraný studený. Z BL mám najradšej organic.
Vaky na plienky by om volila väčšie.
na štvorce sú dobré nohavičky Tots flexi wrap, Thirsties a Bummi Super Briete.
Ja mám 4 Bum Hugger na noc a som s nimi veľmi spokojná.

Zajaciq AIO a kapsovky môžeš sušiť v sušičke na šetrnom programe.

diocka
2. jan 2010

izabelka, tie save este len ocenis🙂 ako ja teraz.
ja mam prave tu velurku BL, je jemna ako zamat (to znie ako z reklamy 🙂 ). frote zvykne byt po prani take tvrdsie, ale ked ju akoby nasucho preperiem v rukach je znova makke.

miruss
2. jan 2010

Izabelka ako bude malá ráť tak objaviš čro iných plienok, aj u nás to tak bolo. 🙂

izabelkak
2. jan 2010

diocka tiež si myslím... dovtedy sa s nimi snád naučím aj zaobchádzať🙂))

aha, Mirka a Ty ktorú organic myslíš? lebo to froté mi príde také savejšie lebo má všité čosi navyše čo velúr nie, preto aj dlhšie schne nie?

čo sa týka tých naťahovacích disán, ja som objednala 74/80 prala som ručne tak sa nesprali, ešte možem napísať čo to urobilo v práčke ale dám program ručné pranie, no a ked som zbadala tie vlniaky myslela som že budú malé a to má Izi tých 6 kg akurát teraz pritom na nich píšu že od 6 do 12 mesiacov, sedia nám inak výborne, tak fakt neviem čo Ti poradiť, mohla by som Ti ich akurát teda premerat najma v dlžke sedu, čo sa šírky týka sú fajn pružné to by problém ani tak nebol ak ste štíhly skor asi tá dlžka...

miruss
2. jan 2010

Izabelka ja myslím BL Organic 3v1. om s ňou veľmi pokojná. Saje super a schne trocha dlhšie.

kaktusik007
2. jan 2010

matja, izabelkak, miruss - dakujem za pripomienky 😉
vrecka na plienky chcem len na cesty, doma budeme mat plastikove vedierko, teda... uz mame 😀 do neho chcem len tu sietku pre leepsiu manipulaciu...

izabelkak, presne tak to chcem spravit - nakupit teraz len male velkosti, a z AIO po 1ks, a potom neskor sa uvidi...
BH este teda uvidim, ci 2ks ci len po jednom... inak, miruss, tie flanelove chcem najma preto, ze malinkeho na zaciatok aj tak budem moc casto prebalovat, a som dostala referencie ze clasic a color BL hodne dobre drzia prave na novorodencovi, tak preto ich mam tolko... vacsie velkosti uz su o inom, nie o tychto plienkach 🙂 aj ked 3 ks 3v1 ako zaloha je pohoda, nie???

a dakujem za nazor o tych vkladackach, ze ich mam moc, tak zredukujem 😀

diiikyyyy 🙂

dahlia23
2. jan 2010

kaktusik, to vrecko na plienky je užitočné. ja som ho nemala, ale furt to pchať do nejakej igelitky... teraz mám jedno také väčšie vreco a chcem objednať 2 vrecká popolini. a vedierka s vekom mám 2, sieťku som do toho nikdy neriešila, sypala som to do pračky rovno z toho vedra. akurát, že ak vymeníme pračku (dožívajú nám dvierka) a kúpime spredu plnenú (aby som na ňu mohla postaviť sušičku), tak som skončila s vysýpaním 😀

miruss
2. jan 2010

Kaktusik dobré referencie n aplienky pre novorodencov som počula aj na plienky Imse vimse nohavičkové veľ. NB, sú v prevedení flanel a froté.
Na cesty potom tačí ten malý BL vak. Vyzerajú celkom dobre a sú za dobrú cenu. 🙂

izabelkak
2. jan 2010

kaktusik a klasické štvorcové plienky nechceš vobec? a načo potom máš tie 3 snappi? inak fakt stačí v pohode jedna si myslím...
ja klasické štvorce využívam maximálne, akože stále si hovorím že na to jedno ciknutie mi je škoda dávat nohavičkové, šetrím si ich neviem na čo🙂)) ale tá klasická bavlnka ked je navyše ožehlená pekne makkučká mi príde taká fajná ...

ešte k širokému baleniu, my sme asi extrém ale mi sme balili naširoko len 2 týždne, z hrozou som Izi v 35 stupnoch obliekala pampers na to bavlnenú plienku a na to hnusné poštolky, pfuj, ked som tak naklusala k našej pediatričke zavelila vyzliect vraj to nie je vobec potrebné a nikde inde na svete sa poštolky nenosia, v 1 mes. sme mali klbiky 2 a -, teraz v štyroch mesiacoch 1 a + a to sme do 4 mes. boli čisto len na jednorázovkách... osobne si myslím že akákolvek látka je dostatočne naširoko balenie oproti tej našej jednorázovke čo sme nosili a máme klbiky o.k.:)))

kaktusik007
2. jan 2010

izabelkak, klasicke stvorce mam cca 30ks, k tomu chcem este 6 ks tych bambusovych kikko... a hej, tie snappi sponky asi fakt zredukujem, asi naozaj zbytocnost 🙂

co sa tyka klbikov, a sirokeho balenia, tak... trosku sa toho bojim, moja mama ma vrodenu chybu a spominala mi ze my s brachom sme byvali baleni na siroko trosku dlhsie ako ostatne deti vtedy, prave kvoli predispozicii... ☹ tak neviem...

dahlia - ja mam pracku splnenu z predu, takze... z vedierka nevysypem 😀 a som si precitala tvoje prispevky na ceskom konovi, mozno sa dam ukecat aj ja a pojdem skor do gro baby ako do IB... hmmm.... dilema su tieto plienky, len co je pravda... 😀

diocka
2. jan 2010

izabelka, ja som na zaciatku tiez rada stvorcovala, ale ked maly zacal byt coraz pohyblivejsi tak som presla na nohavickove plienky lebo do stvorcov by som ho uz nevedela zabalit. casto prebalujeme na bruchu alebo pocas lozenia🙂

dahlia23
2. jan 2010

kaktusik, ja som mala velkú dilemu medzi IB a GB... ale som ňúrala až som vyňúrala... 🙂
som zvedavá aké budú, potom Ti napíšem, ako vyzerajú, keď prídu. a otestujem aspoň na bábike 😀

izabelkak
2. jan 2010

kaktusik tak to je iné ak je v rodine dajaká predispozícia ale aj tak si myslím že tie látkovky sú dostačujúce, aj tak si každý dá tie poštolky tak ako mu príde, čo ak to ani nedávajú správne? si myslím že by to aj paseku mohlo narobiť, prvý UTZ robia už v porodnici ak by už od začiatku bol problém isto naordinujú to čo naozaj problém rieši ...

heh no to nás isto zachvílu čaká už teraz je občas problém, ale už mi ide ten novosklad odost rýchlejšie, niekedy aj rýchlejšie ako nasadenie nohavičkových, lebo pri nich sa musím tak 3 x ubezpečit či som správne zapla - či nie vela alebo málo🙂))

IB je fajn koli tomu semišu čo navodzuje pocit sucha, ale zase nie každému mimi to vyhovuje ...

diocka a akú máš oblubenú AIO plienku na von ked IB velmi nie? tie vlniaky zajtra zmerám a napíšem výšku toho sedu...

kaktusik007
2. jan 2010

dahlia, tesim sa... aj ked... v marci by som uz chcela mat plienkovu vybavicku domka, predsa len... ktovie, ako dlho vydrzime vo forme kinderka.... tak za take 2-3 tyzdne chcem poslat objednavky 😀

diocka
2. jan 2010

mam pop in. a ja som spokojna. najnovsei ich viem zapnut aj posediacky - tym ze su to suchace je to raz dva. a ako som uz pisala, vcera som s extra vkladackou vyskusala aj na noc a vydrzali🙂

matja
2. jan 2010

IV biofroté máme aj my, je to jednoveľkostná plienka a ako jediná jednoveľkostná sa mi zdala pre malé mimi veľká. Ináč je fajn a teraz ju plne využívam. Iné jednoveľkostné som mala rada od začiatku, aj BL organic, ktorú niektoré z vás zase nemáte radi pre malé bábätká.

miruss
2. jan 2010

Mne a tiež IB páčia kvôli tej vonkajšej vrstve. 🙂

dahlia23
2. jan 2010

mne sa tiež tie IB veľmi páčili, len neviem, či na mimi, veľa mamín písalo, že kakanička tiekla ☹ a na GB boli len dobré ohlasy. však uvidím 🙂

etuska
3. jan 2010

izabelka-dik 😉
mam od kamosky Baby Lucy S 10ks +3 ks vrchnych nohaviciek,tak uvidime ako si na ne zvykneme-casu este dost,kedze termin mam koncom maja,ale aspon si zistujem infosky 🙂

Ja chcem pre zmenu kupit velkost M/L pre kamoskinho synceka a tak by sme si chceli plienky posuvat.
myslite ze je teda lepsi napad kupit Organic 3v 1,alebo rovno BL M/L?????(kedze ja budem mat tych 10ks vel. S +nejake chcem dokupit).)kamoskin syncek je stihlucke babo)-teraz ma 6 mesiacov a tie S-ka su mu tak akurat.

ako je to s farebnymi plienkami?Velmi sa mi pacia tie tyrkysove,ale asi je praktickejsie mat nefarbene? 😕 😕 😕