Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
23. feb 2010

dugy, dikes, na topánočky ešte čas a zbytok máme 😀

julia, ja som šťastná, že mi ako-tak ide net zasa, gmail bohužiaľ nešlape ako by mal ☹ lezie mi to neskutočne na nervy. a na mobile chatovať nedokážem 😀

julia30
23. feb 2010

jasne ;) pohodicka skoda ;(

a co si myslis o tych itti bitti?

dugyna
23. feb 2010

julia tu akciu su aj ja kukala..som tu pisala ze maju akciu na IB..
tiez nad nou rozmyslam

a nevies mi povedat nieco na tie kiko nohavickove? tie su tiez v akcii 😉
jasne cakam

len ma jedna vec hneva na brane..som si myslela ze ked si nahadzem nejake veci do kosika..a odhlasim sa tak tam ostanu...a co myslite??? neostali 😠 ...lebo na niektorych eshp to tak funguje

julia30
23. feb 2010

jj aj na ekoplienky.sk to tak funguje je to super 🙂 ale tak ked hentam to nejde tak to je na prdlacku 🙂

sak cakam ze kto dnes este co povie o tych IB konecne viem co ta skratka znamena :D tie kiko tiez som na ne pozerala ale nepaci sa mi to vnutro velmi :( a nejake su nizke tusim ale to len podla obr. uvidime ked si uspime babatka ci niekto nam nieco k tomu povie ;)

dahilia take nemas tie IB a kiko? ze by si nam povedala?

dahlia23
23. feb 2010

dugy, neostali, mne sa to tiež stalo 😠
a akú akciu majú na IB? idem kuknúúúúť.... 😀

izabelkak
23. feb 2010

IB je veľmi savá, nám nikdy nepretiekla ani kaku ani ciku, je dobré mať k nej náhradný set ale nemusíš a možeš potom do gatiek dať vv alebo prefold a pod., akurát tie veľkosti🙂)) my máme M-ko a už teraz je riadne bokové, ale to je taký strih.... nás trochu otláčajú na prdelke keď v nich malá leží v kočíku, ale nás otláča skoro všetko🙂))

tak ja to idem tiež dať dokopy, mám obavu kolko toho zase navymýšlam...

a s tým topánočkami do šatky tu láskavo neprevokujte, som sa presvedčila že to zvládneme aj bez nich, ale sú bohovské 😉

kelu že nemajú tie BBH by som vzala tú bambusky, je výborná... síce nie je až do odplienkovania ale Iz nemá veľmi baculaté nohy tak by nám vydržala isto ešte možno rok...

dugyna
23. feb 2010

dahlia som ymslela ze si to tam pekne postupne nahadzem..

julia a napis prosim ta este raz ten link z ktoreho ti dnes dosli vecicky..plienocky..lebo nefungoval mi..dakuejm

dahlia a este otazocka tie vlozky aj ked nemaju PUL vrstvu tak ich pouzivas pri menzes a nepretecu?

dahlia23
23. feb 2010

dugy, hej, aj keď väčšinou som používala mooncup. ale fakt nepretečú. to sa mi nejak podarilo ustrážiť. jasné, že som si ju nedávala na 3 hodinovú prechádzku von 😀 hlavne doma som ich používala.

baby, tá akcia na IB to myslíte na tú čiernu farbu? 😕 ja som asi zaujatá, ale príde mi to morbid, čierna plienka 😅 a aj tak majú len Lko 🙂

dugy, ja som si to urobila tak, že som si napísala kódy tovaru a počty a až potom naraz som to hodila do objednávky. lebo postupne sa to, žiaľ, nedalo ☹

izabelkak
23. feb 2010

jaj a ja idem objednávať - nie príliš išpirujúce asi : zavazovačky, vv, kikko bambus.štvorce frote 30x30, a váham nad bambusovou p´tit http://www.branakdetem.cz/p-tit-bamboo-bambusov...
a ešte by sa mi šikli bambusové vkladačky od babyidea sú vynikajúce ale drahšie ... http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/vkladac...

ja však najnovšie v noci prebalujem tak že 1 - 2 x vymením vkladky, nadránom sú najvačšie nálože tak to sa už potom premočia vkladky aj nohavičky...
vypustila som totiž fleesové separačky a konečne nám ciku nesteká pod chrbátik ale je rovnomerne mokrá cela plena.... našŤastie keď malú nakojím zaspí a na prebalovanie sa nezobúdza...

izabelkak
23. feb 2010

tak pozerám že ak by som chcela to bamboo hour po kusoch čaká sa 4 dni, objednávate kočky aj niečo čo nie je na sklade? nechcem aby to koli mne stálo ....
kelu tak pokukujem po týchto vlniakoch http://www.branakdetem.cz/male-merino-kalhotky-...
len neviem či by udržali štvorce na rovno...

julia30
23. feb 2010

no my sme zatial v noci v pulkach a plienku mame po celej noci tak mokru ze mozem zmykat 🙂 ale nevadi zvladame to zatial 🙂 a to davam aj vkladku bambusovu od BL 30x30 dnes som skusila nedat to bavlnene jadlro ale dala som 2x bambusovu vkladku a flisku na to ;) ja csa chcem zbavit tiez flisiek 🙂 aspon cez den nech si zvyka ze ked cikne ma mokro ale to az ked zacneme ist na nocnik 🙂 coz uz neni daleko 🙂 uz sa na to tesim :D dnes sme sa prvy krat prevalili z brucha na chrbat opacne to nevieme my sme cele neajke naopak :D

no a dnes dosli tie BL a to boli tieto http://www.plienka.sk/product_info.php?products...

http://www.plienka.sk/product_info.php?products...

to som brala na noc ze to vypcham bambusom, lebo vkladaciek bambusovych mam dost ;) tak to tak bude stacit lebo som mala na noc len 4ks taketo tvarovane a to je malo lebo vecne su dve v pradle alebo sa susia ;) a ked sa prestane kurit a este nebude az tak teplo vonku tak to nebude stihat sa susit 🙂 tak som zvedava uz sa peru a tesim sa z nich ta zelena je nadherna ale AIO budeme mat vlastne len 2ks s 2ks vkladkami nahradnymi gro baby zelena a oranzova ale sa mi zda ze este aspon 2 AIO by sme zniesli 🙂 a hento Itti Bitti vyzera byt za prijatelnu cenu 🙂

julia30
23. feb 2010

a mam dilemu teda ci tu itti bitti alebo tu bambusovu co tu ukazovala izabeliak 🙂 http://www.branakdetem.cz/p-tit-bamboo-bambusov...

zajaciq
23. feb 2010

s tymi kikko nohavickovymi mate niektora skusenost ? su lacne a na novoska by mohli stacit nie? jedno Sko by som si vzala od rozkose 😅
http://www.branakdetem.cz/kalhotkova-plena-kikk...

izabelkak
23. feb 2010

julia neviem čím to je ale ten bambusový flauš mi príde savejší pritom píšu rovnakú resp. o kúsok nižšiu gramáž ako u froté... ja na to kašlem vezmem tie bamboo hour 4 ks balenie aby to koli mne nestálo, nestratia sa dajú sa pichnúť všade lebo sú super tvarované....

inak s tými p´tit skúsenosť nemám každopádne julia počítam s tým že na noc sa docpáva, ako všetko... teda ja napr. tú BBH nevycpávam a verím že keby som ju nechala celú noc do 5 ráno kedy je už malá hore že by vydržala, ale neviem ako malá či sa mi začne vrteť keď mám mokro v plienočke alebo od hladu 🙂

ten bambusový flauš neposobí na dotyk tak mokro ako froté... preto nad tou p´tit váham ale zišla by sa mi dajaká nohavičková, ale keď viem že BBH stojí len o 30 korún viac celkom ma to štve... ale vezmem ju nech nežeriem 😀

julia ale Ty v noci prebaluješ či nie? aj vtedy sú také mokré?

mne inak malá od 7 do ca. 1 hod. neciká, potom jeden krát to prebalím zato nadránom tam idú isto dve nálože a potom vrámci vetrania častokrát aj dve... šerbel malá už mesiac ignoruje, tak to beriem aspoň tak ráno neciká do plienky ale na podložku no čo už 😒

izabelkak
23. feb 2010

julia a kolko má tvoja malá? nemáš ništ v tom popise pri mene🙂

ja som dávala flees len v noci a na von, teda do IB nie tam je dobrá stay dray vrstva, tam netreba, ale som došla na to že malá máva červenšiu ritku po tom fleese, nič tragické, tak som uskúšala nedaŤ ani na noc, či sa vrtí od mokra neviem, tak vždy skúsim a ak je mokro prebalím a hotovo... zato mám pocit že je dobré mať kvalitné vkladky tie robia veľa...

inak Baskaj hádzala link na IB za lepšie ceny tuším 13 libier, skús sa jej opýtať či už to objednala a možeš vybraŤ aj farbu... ak máš dieťa nad 5 kg ber už radšej L-ko...

julia30
23. feb 2010

izabeliak prebalovala som, len som prestala lebo konecne spim viac ako hodinu a pol v kuse v noci :D uz je to dobre zistila som ked som prebalovala o jednej ze je cela plienka este sucha a vsetko do nej ide az nad ranom 🙂 takze som si povedala, ze to nema zmysel tak ju nechavam do rana a od kedy neprebalujem ani nad ranom spinkame az do siedmej ale zistili sme preco sme sa budili dnes som to vykoumala stiahla som aj stare rolety okrem zaluzii, lebo je otocena smerom k oknu a ju svetielko budilo 🙂

no takze takto nejako no ja som sa stale nerozhodla ale kedze chcem radsej AIO tak zoberiem tu itti bitti
asi 🙂 aspon jednu :D

julia30
23. feb 2010

jaaaj ;) izabeliak az teraz vidim tvoj prispevok pred mojim 🙂 mala mala v nedelu 5m a mame nad 5kg 🙂 mame 7.4kg tak ako sme chudli po prichode z nemocnice tak si to teraz nahradza a pribera aj navyse :D

baskaaaaaaaaaaaaaj uz si to objednavala???? by som sa zviezla s tebou 🙂 no pravda je ze teraz mavame trocha zacervenalu ritulu tak to moze byt aj teda z toho flisu ked sme to do teraz nemali? ach joj a to som sa tak tesila ze nemusim davat "jednorazove" separacky ;)

tak dufam, a pevne veirm ze baskaj este neobjednavala uz som jej napisala ;)

dahlia23
23. feb 2010

zajaciq, ja by som to nekupovala, prečítaj si referencie 😉

izabelkak
23. feb 2010

tak uvidíš ale písala to už snáĎ týžden dozadu ....

my sme jednoraz.separačky tiež nepoužívali, Iz velmi nerobili dobre na pokožku, hold je citlivka...

tak to máte peknú váhu, my asi tolko ešte nemáme, musíme prevážiť.... to ber isto rovno L-ko, Iz má teraz to M-ko riadne bokové, síce ešte kopec patentiek na povolenie ale strih je fakt bokovka...

dahlia23
23. feb 2010

ja som sa rozhodla, že počkám na BG flip 🙂 uvidíme, čo to bude za zázrak 🙂 bokovky mi na chalana moc nesedia 😀

baskaj
23. feb 2010

tu som...

takže IB ja moc moc lúbim, ale ,máme iba 1ks, Mko a už nám z nej vylieza riť... súrne potrebujem dokúpiť, ale ešte sme neobjednávali, nakoľko nvedia ešte furt doplniť tovar! 😠

http://nappyparadise.co.uk/index.php?main_page=...

keď doplnia, tak sem dám posledné avízo, ak by sa chcel niekto pridať. len neviem dokedy ešte budem ochotná čakať 😝

dugyna
23. feb 2010

baskaj ides objednavat odtial plienocky??kuknem mozno sa k tebe pridam 😉

julia30
23. feb 2010

ja sa isto pridavam napis mi potom pls aj IP lebo ja sem tam prekuknem 🙂

zajaciq
23. feb 2010

dahlia sak hej tie referencie su na vacsie cisla, len ze sa mi zdaju take malicke rozkosne ako bamboozle 😅

dugyna
23. feb 2010

jaj izabelka vklude si objednat ztie vlniaciyk ..objadnaval ich uuz niekto takze v poho 4 dni vydrzime 🙂

julia30
23. feb 2010

dugyna 🙂 ja u mna uz je to secko teda uz nic nechcem a keby som ti aj napisala ze nieco chcem tak nechcem :DDD lebo ujo manzel povedal, ze staci :D ale tie IB idem do tych co pisala baskaj 🙂

izabelkak
23. feb 2010

tie vlniaky majú skladom ale tie vkladky čo som Ti poslala balenie 4 ks, ak chceš po kuse čaká sa 4 dni,ale neva radšej vezmem celé origoš balenie, lebo už sa raz stalo že namiesto bamboo dali tú druhú vkladku z konope a bavlny... keď je to po kusoch je to vybalené, neoznačené no ale na omak to človek zistí že je to iné ako bamboo hour....

dugyna
23. feb 2010

aj ja kukam co pisala baskaj..a ak som dobre pozerala ze kurz je 0,88 cize to vijde dost lacno..az sa mi to nechce verit

izabelkak
23. feb 2010

baby a kto objednával tie vlniačiky? komu mám závidieť? 😀

ja neviem či by v tom držali plienky narovno, tak nemám odvahu kúpiť... idem asi zistiť na CZK.

izabelkak
23. feb 2010

hej tam sa tá IB veľmi oplatí, aj som začala uvažovať, ale tak snáď ešte chvílu tie M-ká vydržia🙂