Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
27. feb 2010

Julia-super cena tych vlniacikov.

ja by som si tu v UK kupila tieto:

http://www.nappywardrobe.co.uk/ourshop/prod_662...

-ale vyzera to ze cakame chlapceka,tak si ho v tom neviem predstavit 😅

julia30
27. feb 2010

etuska tie som pozerala a su nadherne 🙂 ja stale vsetko kupujem v neutralnych ffarbach lebo isto druhe bude chalos 🙂 a bude sa volat Juraj Janosik 🙂 tak s tesime uz na druhe :D

dahlia kde ta najdem na nete co mozes mat otewrete na chat ci len na mobile si? 🙂

etuska
27. feb 2010

Julia-no my mame vybrate meno ŠImon-ale vravela som MM ked sme dopozerali Janosika,ze ci nedame este druhe meno Juraj 😅 -kedze aj prva dcerka ma 2 krstne mena 🙂

Inac baby,ktore ste plietli vlniaky(kratke)-kolko vlny priblizne by som potrebovala? 😅 -uvazujem ze si jedny skusim ustrikovat 😅

dahlia23
27. feb 2010

my budeme mať Juraja. 🙂 a som len na mobile. Tatko je este v senici. Ale pošlem ti mail s tou fakturou a prípadne odpis. Chat mi tu nejde. ☹ Asi by to chcelo lepší mobil...???

julia30
27. feb 2010

dahlia okis jasne ;) mam to zaplatit cele ci co:???

ci jako sa dohodneme posles mi penezi potom alebo oc? inak dlzim ti 2 evra za rybu 🙂 takze si to odrataj z faktury :D asi to dam zaplatit miruskovi :D nech sa podiela kusek 🙂

no a necham to teda poslat ku mne ;) pre istotu keby si sla zajtra rodit :D

emjee
27. feb 2010

baby ktore z plaviek na mirusskinej stranke by ste odporucili?

miruss
27. feb 2010

Ahojte.
Už som na stránku doplnila rozmery.
Sty dry: 40x14 cm 3 vrstvy mikrovlíkna plus jedna sty dry
Organic: 33x41 cm 4 vrstvy biobavlny, pred vložením ľx jednoducho prehnete, získate 12 sacích vrstiev.

Savosťou budú podľa mňa podobné BG organic plienke a BG onesize v3.0.

etuska
27. feb 2010

Kocky-ktora z vas ma vlniaky Disana?Tieto:

http://www.naturalnursery.co.uk/wool-wrap---org...

ako ste s nimi spokojne?

dahlia23
27. feb 2010

miruss a tá sty dry sa používa samostatne alebo spolu s tou organic? šak som z toho mimo 😅

emjee
27. feb 2010

etuska ja - kupila som pouzivane, ale su fajn, pouzivame na noc a do satky
akurat baby tu viackrat pisali, ze velkostne su o cislo mensie ako pisu

emjee
27. feb 2010

etuska my mame teraz velkost 86/92, este su trosku volne, ale bezne oblecenie pouzivame momentalne velkost 74

etuska
27. feb 2010

Dik Emjee 😉
Budeme mat "letne" babo,tak premyslam aku velkost kupit-ale tu v UK teda ziadne horucavy nehrozia ani v letnych mesiacoch 😅
Zdaju sa vam teda praktickejsie tieto Disany-babylegs,alebo radsej dlhe vlniaky?

dahlia23
27. feb 2010

etuska, ja ich mám tiež, ale ešte neviem, aké budú 🙂 a mám tie najmenšie, vyzerajú ako na bábiku 😀

etuska
27. feb 2010

Dahlia 😀

Predtym tusim Izabelka pisala aj o tejto plienke:

http://www.naturalnursery.co.uk/organic-knitted...

Je to plienka sama o sebe,alebo je potrebne do nej este dat stvorec?A ako som citala musia ist na nu este tie vlnene Disany???? 😕

Dahlia-ako sa citis?Ja mam este 3 mesiace do porodu a uz sa citim ako slonica 😝 😀

julia30
27. feb 2010

etuska ja mam tie zavazovacky dissany ;) a su super ale uz ich nepouzivame ale mame ich na potom pre druhe babatko ;)

etuska
27. feb 2010

Julia-a davala si do nich este na novoška štvorce? 😕

Kolko ks by som priblizne potrebovala?

miruss
27. feb 2010

Dahlia samostatne, záleží či preferuješ 100 bavlnu alebo Ti nevadí umelejší materiál.
Povrch tej sty dry je taký jemnučký, podobný povrchu vrchnej vkladačky IB. Druhá strana sty dry je materiál ako vkladačka do kapsy BG.
A tá organic je materiál ako vkladačky v BG organic.
Savosť tých plienok si myslím, že bude slušná.

henushka
27. feb 2010

baby, fakt ziadna z vas nema skusenosti s plienkovymi plavockami?

etuska
27. feb 2010

Henuska-my bohuzial este nie 😒
Pri prvej dcerke sme pouzivali obycajne plavocky-a predtym musela naklusat na WC 😅

emjee
27. feb 2010

a nevypadne ta vkladacka z tych bg flipov? 😅

etuska
27. feb 2010

Emjee-ta vkladacka by tam mala pekne drzat.Ja som bola tiez prekvapena,ze tam nie je nejak pricvaknuta,ale tymi cvokmi sa to da pekne upravit tak hadam nevypadne-my mame vyskusane len na babike 😀

julia30
27. feb 2010

etuska ja ich mam teraz nejakych 18 ks a myslim, ze to je tak pre novosa akurat ;) lebo kesd stale kakosi a cikosi vela 🙂 no a davala som do nutra dokonca 2 plienky kym sme do 4m balili na siroko potom uz len jednu a nakoniec ked sme ich vyuzivali uz len ako doplnok kym som vyrobila kompletnu nasu vybavu 🙂 tak som tam davala aj bambuse 30x30 BL a bolo to do podhodicky 🙂

henushka opytaj sa ma po pondelku ideme prvy krat plavat ale budeme davat aj jednorazovu hnusanu aj plavky na to este asi lebo tu v TN musis mat jednorazovku na 100% bez toho ta nepustia do bazena ;( tak sme uz kupili bohuzil.

crysmile
27. feb 2010

baby ine vkladacky sa nedaju pouzit do tych BG flipov? ako ci si mam kupit original..

etuska
27. feb 2010

Julia-dik 😉
ja mam dost nohav.plienok-9ks Baby Lucy S a 10ks Tots Bots (vel.1)-no a na novoška by som chcela zo začiatku aj stvorce +tie disany,tak asi kupim len na skusku .

julia30
27. feb 2010

ja som mala tiez na skusku najprv len jednu a zacali sme ju pouzivat az v tretom mesiaci malej a potom som si buchala hlavu ze som nemusela skladat novosa :D ale mala som dost plifenok popoziciavanych tak som bola akoze zgrglos a nechcela som kupovat ;) ale uz som povracala pozicane tak sme riesili ze co kym budeme mat tieto rozne tvarovane tak sme si povedali, ze objedname zavazovacky nech mame aj pre dalsie babatko 🙂 a sme vybaveni 🙂

btw. keby ste chceli nieco objednavat z CR zistila som ze prevod medzi csob a csob z SR do CR je ako tuzemsky prevod ;) to len pre info ;)

etuska
27. feb 2010

Julia-my sme si kupili s kamoskou niektore plienocky "napoly" 😀 tak uvidime ako to bude fungovat v praxi.Jej syncek bude o rok starsi ako moj.-no a nejake si tu este kupujem cez net.

Crysmile-no aj ja som nad tym premyslala,tie original vkladacky su dost drahe-ja asi budem pouzivat vsetko co doma mam a uvidim 😅

miruss
27. feb 2010

Crysmile, aj si myslím, že kľudne môžeš použiť aj iné vkladačky. len mne sa na BG plienkach vždy páčial ich savosť a zdá sa, že tie vkladačky do BG flip sú tiež dobre savé.

crysmile
27. feb 2010

etuska, tak rozmyslas podobne ako ja, ja som rozmyslala, ze doma mam dva stvorce do IB, ci by to tam nepasovalo, ale teraz sa mi uz nechce behat s metrom, ze aky je rozmer tych vkladaciek..
dahlia, ty este nerod, ved julia myslim spominala ze cez vikend slusne zeny nerodia.. 😉

emjee
27. feb 2010

veru dahlia, okrem toho v porodnici tiez urcite radsej kukaju hokej 😀

crysmile
27. feb 2010

Mirka, keby som mala mladsie dieta, tak by som nevahala kupit tie vkladacky.. ale sa bojim ze ich poriadne ani nevyuzijeme..