Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zajaciq
2. mar 2010

cry v nemocke nepocitam s nikym, tam su truby co kazda ti povie inak,hlavne v nasej starej nem. Ja sa obratim na certifik poradkynu co vie o com rozprava, su po celom slovensku baby, pridu aj domov, len to je zas otazka chcenia a informovanosti. To ste pekne dlho potiahli, ja budem rada ak zvladneme vylucne 5mes a potom uvidime 😉

dugyna
2. mar 2010

Sakra 2 prispevky som napisala a nie su tu:(

dugyna
2. mar 2010

Hej ciganov

crysmile
2. mar 2010

zajo, veru, aj ja som sa s tym stretla.. ale sme mimo temy, ale veru, je to hlavne otazka chcenia a informovanosti.. toto suvisi aj s latkovanim, tiez ked clovek chce, tak si sposob najde..
noo, kojo potiahli.. ja som si davala kratkodobe ciele.. potiahnut do pol roka, potom rok, potom rok a pol, ze sa mozno sama odstavi a teraz uz bude mat dva roky a furt nic.. 😅 ale stale cakam na jej iniciativu.. verim ze pride z jej strany..

dugy.. no to teda potesi.. 😒 😠

crysmile
2. mar 2010

no a ja som kdesi citala ze romovia ekologicky zmyslaju.. vraj susia jednorazovky po pocikani na plote a znovu pouziju.. 😀

dugyna
2. mar 2010

no pisala som este k tomu zeja keby sa vytvoril nejaky navod na latkovky verte k tomu ze by sa kpec ludi pytalo bez toho aby vynalozilo nejaku namahu tu v teme rovno..

ja ked som objavila latkovky som si vsetko kukala cez google na strankach a eshopoch a hodilo ma to aj sem na konika po precitani 3 stran na zacitaku tejto temy som sa zaregitrsovla..a citala dalej... a zacala sa aj ja pytat vo fore..a tmyto chcem podakovta vsetkym co mi vtedy aj teraz pomahaju sa zorientovat..dakujem vsetkym latkarkacm za rady 🙂

crysmile
2. mar 2010

dugy, aj ja som to takto riesila, ako ty, ze najprv na webe cez google, potom tu na MK a na baby-cafe a tak.. a ja ti sice asi rady nedavam, ani nepomaham orientovat, ale som rada ze su tu vzdy nove a nove latkarky, ja sa z toho tesim 🙂 a uz tu nejdem strasit, je veela hodin.. ty nemozes spat?

zajaciq
3. mar 2010

aj ja sa pridawam k dakowacke najma emjee dahlii a bihan. Crysmile ze ciganska eko-logi(k)a 😀

julia30
3. mar 2010

zajaciq aj mne by sa to pacilo dat si tak 2x do tyzdn avyprat ale ked mam uz tieto speci plienky neviem ci by som si to tam dala keby en stvorce oki ale toto neviem ale aj tie stvorce treba obcas preprat na 90tke a vyzehlit a to a nerobim 🙂

katka.carska
3. mar 2010

chcem vas poprosit o radu - tie co pouzivate snappy sponku - nenicia sa s nou plienky ?

izabelkak
3. mar 2010

katka myslíš štvorce? mne sa nezdá, síce mám pár takých že sú povyťahované nite, ale myslím že je to z práčky.... keby to bolo od snapky videla by som to keď by som dávala dole plienky?)

a keď u o tej práčke, začala som plienky prať na hodinovom programe + plákanie na vyše, plienky nesmrdia Iz pokožka zatiaľ o.k. tak sa celkom vytešujem...

baby vy ešte nesušíte vonku? je to zatiaľ zbytočné? mám krytú lógiu na východnú stranu...

julia30
3. mar 2010

katka ani stvorce ani bambusove haipi daipi su v pohodiike a zatial nevidim poskodenie 🙂

miruss
3. mar 2010

Izabelka ja už suším plienky vonku.

izabelkak
3. mar 2010

Mirka a na balkóne? neviem či radšej balkón otvoriť - odsunúť tie sklá alebo nie, zatiaľ mám otvorené len jedno...

jéé práve mi poštár priniesol valentínsku BG sa vytešujem... farba sa mi veľmi páči....

martina05
3. mar 2010

Baby, keď ste tu ďakovali.... aj ja Vám ďakujem za všetky rady a tipy... s takou ochotou ako na tejto stránke a v tejto téme som sa ešte nikde na nete nestretla.....

Inak dnes sa chystám s maminou umývať okná a poperieme aj tie plienočky čo mi prišli od Miruss...ešte vyčkám Flipky a ideme na to !!! nech sme pripravení...v piatok idem k lekárovi, tak dúfam, že dopadnem dobre ... a malá ešte zopár týždňov vydrží v brušku 🙂 🙂

miruss
3. mar 2010

Izabelka ju suším vonku na dvore. 🙂
Martina držím palce u doktora. 🙂

izabelkak
3. mar 2010

som si myslela,tam to musí byť vyfúkané a vysušené skor asi však? ale tak už v byte tolko nekúrime tak sa mi to bude na balkóne čím ďalej tým rýchlejšie sušiť ako doma na sušiči....

miruss
3. mar 2010

Určite je to lepšie, napr. bum huggery mi uschli úplne vonku, nemusela som ich dosúšať, Dosušiť som musela iba BL organic. A IB vkladačky.

dahlia23
3. mar 2010

etuska, je to možné, že si myslela, že nemám na pampersky 😀 A za jednu noc v nemocnici si platím 20€. 😀 To je logické. 😀
Dugy, to látkovanie je tu fakt silno v pohode. Len si nesmiem všímať blbé pohľady. 😀
Včera pri kúpaní som už nerobila iba prednášku o plienkach, ale aj o prírodnej kozmetike. 🙂
A dneska som už vytiahla aj látkove vložky. Ma už všetko svrbelo z tých popôrodných nohaviciek. Lebo sú sice sieťované, ale nie bavlnené. A tie gazove vložky nakopené v koši ma fakt iritovali. Mám tu len to, čo som mala v taške, ale operiem a sup na radiátor. Mám merino krídla + 2 vložky, 1 vložku bundles bavlna a 1 IV, ale len veľkosť slip. Nemala som odvahu povedať mužovi, nech mi sem donesie látkove vložky. To by ma mu tú psychiatriu dopravil on sám. 😀

crysmile
3. mar 2010

katka ja uz dlho pouzivam snapku a tiez som nezistila poskodenie plienociek..
uz sa tesim na ten balicek z brany, lebo tam mam snapku, lebo moja jedina mi uz chudinka odsluzila, rotrhla sa, no ale vyse rok a pol som s nou fungovala, takze sluzbicku urobila paradnu..
Iz, ja tiez rozmyslam, ze idem uz na balkone.. urcite je to lepsie ako uz dnu susit, lebo som zistila ze sa mi tu plienky uz len dusia a potom mam pocit akoby boli zle vyprate.. ved to prefukne, dostane sa k nim cerstvy vzduch, tak ja myslim ze v pohode.. otvor tam tie okna a vyskusaj
dahlia, teba si tam v tej porodnici asi nacisto zapamataju.. 😀 a pri dalsom uz sa nebudu vobec cudovat.. trosku prednasok este nikomu neublizilo.. ja sa chystam do toho nobilisu tu vo zv, ale tam maju len utorok otvorene a kedze byvam mimo mesta, tak len ked sa muzovi bude dat.. chcem tu brozurku ci co ste s juliou spominali.. a vsetko si to poriadne nastudovat a uz sa tesim..
a dik aj za rady s latkovymi vlozkami, tuto ms som si odkrutila iba s kalichom a bundles slipovkami a tak super je to, ze ja uz nic ine nechcem 🙂

zajaciq
3. mar 2010

no a my mame dnes po poradni, mozno takto o tyzden uz rodim 😀 len zajko ma podla biometrie 2400 gramov, co je celkom mini mini. 😔 idem kuknut tie vkladky do kapsy BG ci uz su suche. 😎

fibi
3. mar 2010

jej dahlia gratulujem 😵 Ja som na látkovanie v pôrodnici nemala odvahu, klobúk dolu 🙂

baby mám na predaj tri ks IB SIO farby tyrkysová, čokoládovo-hnedá a červená veľkosť M, minimálne používané - len na von - doma používame štvorce s vlneným obdĺžnikom...

monr
3. mar 2010

fibi, o deň skôr, tak neváham, dnes som zaplatila faktúru, akurát miesto tyrkysu, som objednala lime, škoda

izabelkak
3. mar 2010

monr ale veľkosť M je dosť malá, my máme tak max. 7 kg a to M-ko nám je len tak tak...

zfidorka
3. mar 2010

uz prisli BG zinnia aj mne 😵 😵 😵

monr
3. mar 2010

izabelka nestraš, uf, my máme 7,5, som si fandila, že budú fajn.
Prinajhoršom objednám aj L, uvidím keď dojdu.
No ale normálne sa začínam báť.

izabelkak
3. mar 2010

monr žial to číslovanie je pekne na prdlačku, tiež som dosť naštvaná, IB M používame tak 2 mes., látkovať sme začali v 4 mes. som myslela že nám to M bude veľké rovnako ako Ty, boli však dobré, aj teraz možu byť len už trochu viac otláčajú nožičky a nemožem povoliť v páse lebo by jej spadli z drieku, pýtala som sa na to na českom MK a vraj L ko baby dávali tak od 7 kg 😒 ....
strašiť Ťa nechcem, ale ak to už poslali radšej neper keď prídu prirovnaj doma k dajakej plienočke a radšej vráť a požiadajú o výmenu, to moja rada....

matja
3. mar 2010

ahojte.

V prvom rade, Dahlia, gratulujem k bábätku a k látkovaniu v pôrodnici 🙂 Asi si vzorom pre viaceré z nás, aj ja uvažujem, že pri druhom by som zobrala látkovky do pôrodnice 🙂 Lenže to by som musela mať lepšie podmienky ako po prvom pôrode, keď som bola s malým iba málo, málinko a tri týždne mi ho prebaľovali sestričky.

monr, môj drobček má už niečo viac ako 9 kg a stále nosí IB M-ko. L-ko máme odložené v skrinke. Baby, koľko kíl mali vaše detičky, keď ste začali dávať L-kové IB?

ešte skúsim jednu otázočku, nemá niektorá na predaj plienku Gro Baby v tých nových farbách? Túžim po nej, len novú už nechcem kupovať, to by musela byť na ňu nejaká dobrá akcia, lebo už som vrazila do plienok až-až.

matja
3. mar 2010

iz, nevšimla som si tvoju odpoveď o IB 🙂

izabelkak
3. mar 2010

heh no to je dobré matja🙂 každopádne ak som správne pochopila monr si objednala tri, a malá má 7,5 kg tak aby jej to vydržalo... akože neviem možno keby sme mali L-ko tak by pretekala alebo niečo, oskúšané to nemám, no nožky mávame z toho M-otlačené, plienočku riadne bedrovú, viem že je to taký strih ale si neviem M-ko predstaviť na 12 kg dieŤati ako uvádza výrobca že od 6,5 do 12 kg .... ani neviem či by som tam napchala ešte ten minibooster, asi ale vyskúšam keď pojde nabudúce s otcom lebo chodia tak na 3 hod. a dnes už boli vkladky riadne nacucané...

a zdalo sa mi že malá mala vlhké tepláčky, nechápem lebo kraje plienky neboli mokré žeby pretiekli, ako u vlniakov to pochopiť viem ale u PUL vrstve ? 😕