Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
1. apr 2010

Iz drzte sa a aj vsetci co hnackujete. My sme dnes 2x taku tycku hodili ze az za moj chrbat letelo a ja cela od toho 🙂 ale uz je dobre bola to asi len reakcia na zemiacik tak zemiacik ma utrum aspon tyzden 🙂

btw. preco prestat kojit, ked to je zasobaren imunologickych latok??? mozno kombinovat s tym ryzovym odvarom ale uplne prestat je blbost, lebo tak ci tak do babatka musime dostat mliecko a podla mna je lepsie MM ako UM.

ja duvam, ze vydrzime kojit co najdlhsie u nas to stopne asi az dalsie tehu 🙂 lebo zatial to nevyzera, ze by sa mala odstavovala sama a niektorym sa to stane zo dna na den ze ee.
tak neviem hlavne sa drzte a robte co vam srdiecko kaze to je asi najlepsia cesta ;)

crysmile
1. apr 2010

julia, no to keby som ja vedela, podla mna je to nejaka zastarala myslienka, predsa len MM poskytuje dietatu predsa vsetko co je pocas hnaciek potrebne, ako napr. tekutiny.. podla mna by malu prehanalo zo vsetkeho, nielen z mlieka.. no a mne to odporucili asi aj vzhladom na to, ze o dva tyzdne mame dva roky.. ale tak ja som znama tym ze nepocuvam co mi doktori hovoria..
no nasa tiez nevyzera na to ze by sa chcela sama odstavit.. ale necham to na nu,viem ze sa odstavi sama, ked bude na to zrela.. nie vtedy, ked nam to niekto povie..
julia este som sa chcela opytat na ten sedmokraskovy olej, davas ho aj do kupela?

mneme
1. apr 2010

ja tiez nechapem, preco pri hnackach prestat kojit, ved v mm su probiotika, ktore normalizuju crevnu floru 😕

dugyna
1. apr 2010

lenka no dufam ze budeme nakoniec spokojne s tymi vlozkami

jej ahoj iz, dufam ze vas coskoro pustia domkov.A latkujes aj tam v nemocke?to s tym kojenim ma mrzi 😉

crysmile
1. apr 2010

mneme no logiku v tom nevidim.. ved MM nie len potravina ale je spojene aj s citovym priputanim na matku a ked to malej odopriem prave vo chvili ked je slaba, tak neviem ci jej tym pomozem..

dugyna
1. apr 2010

to kojeni bude pravdepodobne aby sa mala "nenakazila" v pripade ak maminka bola alebo je tiez chora..alebo je predpoklad ze by mohla este dostat to co ma babatko..

crysmile
1. apr 2010

dugy ja si chcem od anavy objednat aj nejake na noc.. sa celkom na ne tesim.. ja mam doma len tie bundles slipovky.. ja sa uz k papierovym vlozkam nevratim, podla mna si rychlo zvyknete na latkove..

zajaciq
1. apr 2010

ach jaj, dnes vecer kupanie prve doma v kybliku dopadlo super, potom sme papali, potom opat a opat a nic spanok len plno kriku a nakoniec z toho vysla NALOZisko do GB a ja sprosta som nedala separacku, ved moj zajko nekadi... no teda este stale hneda z toho hemoglobinu. ale musim poklopat zlcove mydlo ulrich fajne krasne napeni a vsetko vyslo, uz sa susi aj gatka aj vkladka. a to som sa tesila, ze v noci jej vymenim len jadro a ze mam az dve, tak vydrzime s GB do rana 😠

inak vcera som dostala od sestry alverde krem na zapareniny aj normalny krem pre mna. nemam ho pouzivat jo na ritku, je to alergen ci indivindi ? my zatial stale len vzorka z bioderma kremu na vopruzeninky a to znasa dobre..

crysmile
1. apr 2010

dugy, ale ved matka vlastne vytvara protilatky, ktore prechadzaju do mlieka, nie?

julia30
1. apr 2010

dugy ak si ty chora a kojis dieta uz dostane rovno protilatky takze ono by to od teba na 99% nemalo chmatnut. Takze tuto teoriu neberiem. a ako moze dieta nakazit kojenim mna to uz vonkoncom nechapem ;( to nie ze by som ta znevazovala dugy len nahlas rozmyslam ;(

emjee
1. apr 2010

pripajam sa k nazoru, ze prestat dojcit, lebo dieta ma hnacky je hlupost 😅 prave naopak, pri hnackach treba dodavat tekutiny a co moze byt lepsie ako mm plne protilatok
pokial viem, na bradavke su nejake "receptory" alebo ako to nazvat, a cez tie slinami dietatko odvzdava mamicke informaciu, ake mliecko potrebuje (lebo mlieko sa meni aj v zavislosti od dennej ci nocnej hodiny)
iz urcite neobmedzuj dojcenie, je to aj utisovadlo v chorobe, nielen potrava

julia kolko ma mala? pripadne tehotenstvo nie je dovodom prestat s dojcenim 😉 vid tema tandemove dojcenie

julia30
1. apr 2010

emjee mala ma 1/2 roka prec, ale ja budem musiet, uz ona bola rizikac od 2heho mesiaca skoro sme o nu prisli a kojenie podporuje stahy maternice a moze vyvolat potrat alebo teda predcasny porod takze to ja riskovat nebudem isto. Nakolko chceme stihnut 3 detvaky 🙂

btw. o tych receptoroch som tiez pocula len som zabudla sorac :0

crysmile
1. apr 2010

no baby, tak som rada ze som sa nenechala ovplyvnit nejakymi starymi nazormi a neprestala s tym len tak..
julia a kedy planujete druhe babo?
dnes sme nejako mimo latkoviek, ospravedlnujem sa.. lenze ja si s vami tak rada pisem 🙂

emjee
1. apr 2010

inak hlasim, ze tie pulky som vyprala znovu (kedze sa dnes zase precikal pre zmenu 😀) a furt su ruzovo-cervene 😝 😀

mne sa tie 80x80 stvorce zdaju male, robila som sklad na draka

crysmile
1. apr 2010

emjee a perkarbonat si skusila?
inak juli, ty si niekedy davnejsie hodila link na nejaku firmu co ho vo velkom predava? ci si to mylim? lebo ja som pozerala na mmb a aj objednala, ale nejako neodpisuje babenka.. naposledy som mala nieco ako vanish z dmky - denk mit vo vedierku a uz sa mi minul, tak neviem ci si mam kupit dalsi alebo este pockat.. a uz aj perkarbonat sa mi minul.. a teraz by sa mi just zisiel na tie okakane plienocky..

julia30
1. apr 2010

no neviem asi si to objednavala od Pati 🙂 a ona ma pred porodom a stahuju sa teraz tak velmi neodpoveda, tak si radsej kup DMkmit 🙂 keby som vedela skorej tak ti pridelim, my sme si v TN objednali 25kg vrece a rozdelili sme si 🙂

emjee
1. apr 2010

aa sekla som sa, robila som novosklad, neni divu, ze mu to je male 😀

emjee
1. apr 2010

crys neskusila, nemam 😀 mam len sol na skvrny denkmit

matja
2. apr 2010

iz, ja by som neprestala dojčiť, ani keby mi to povedali traja doktori. Dievčatá majú pravdu, v mliečku sú protilátky a probiotiká, tým malej len pomôžeš. Ibaže by si ty sama brala nejaké silné lieky, ktoré sa dostávajú do mliečka a zloženie je pre detičky nebezpečné, vtedy je zrušenie dojčenia na istú dobu odôvodnené, ale nezabudni si odsávať, aby si si uchovala mliečko a malej nedávaj piť z fľašky. Viac sa dozvieš v téme Ďakujeme Annag. Držím palce. Aby to nebolo až tak mimo tému, teraz asi látkovky nedávaš, však?

lenka138
2. apr 2010

iz, držím palce, to teda nie je veľmi dobré, pri takom malom babuľku, takéto veci ☹ , nech ste čím skôr v poriadku a doma

wau, crysmile, ty ešte kojíš? Klobúk dole. Mne sa Jurko odstavil sám ked mal skoro 9 mesiacov, ešte som sa chvíľu aj snažila odsávať, aby som mu dávala moje mliečko, ale potom som už ani mlieko nemala. A teraz sme už na kravskom

prosím vás ako často periete vlniačiky a ako často lanolínujete. Dávate lanolín po každom praní, alebo sa nemusí? A môžu sa vlniaky sušiť na slniečku?

matja
2. apr 2010

lenka, lanolínovať treba po každom praní. Na slnku by som vlniaky nesušila. Periem vtedy, keď ich cítiť močom, alebo keď si zmyslím, že už som dlho neprala. Nie je to častejšie ako raz za mesiac.

izabelkak
2. apr 2010

ahojte, som vas ešte nedočítala, len k tomu mlieku, ide o to že podla mna je tučné v takomto stave treba dietu, a primat potraviny kt. zahustuju, ved ked len zoberiete aku stolicu ma plne dojcene dieta, tak to pri hnackach nie je to prave, žiadne mlieko a mliečne výrobky, može vlastne len ryzu, zemiak, mrkvu a cierny caj..... pred kojo vzdy zahustit tym ryz. odvarom, ale to by som musela dat asi 3 k 1 aby to malo efekt, akonáhle nakojím hoc len trochu už je nepekná stolica, a ked vracala bolo citit akoby zgrcnute mlieko....

dugy nelatkujeme, to by fakt neslo babrat sa s tou infik.stolicou a tolko stvorcov zase nemam aba sa dalo vavarat, myslim ze s priatelom sme sa nakazili prave po kontakte so stolicou, ked som Iz rozbalila pred doktorom a mala tu nepeknu stolicu tak si hned daval rusku....

crysmile pokožka v pohode zaparili sme sa este doma no preslo to, maju tu namiesanu jekorisovu mast - niečo ako rybilka a je vyborna, no po kazdom umyti natriem najprv mandlovym olejom s levand.silicou celu plienkovu a potom ten jekoris, alebo mam teraz nove z nobilisu aloe extrakt vyzera byt super tak to striedam....

dahlia pls. nemáš po ruke to riedenie oleja so silicou? ja som dala do ca. 40 ml tri kvapky silice .... ale tak asi o.k. znasa to dobre skvele voni ten olej po levandule.....

dnes to neni zase nijako slavne mala stale malo cika nema co ine ako mlieko nechce tak bojujeme so striekackou....

izabelkak
2. apr 2010

emjee ako náhle len trochu nakojim je v plienke do hodiny nepekna naloz, resp. ked zvracala vzdy smradlave mlieko so zrazeninami.... hoc prijme inu tekutinu ak nakojim ide všetko hned cez črevá von neviužité, žiadne ciku, doktor aj hovoril že kojené deti tu bývajú dlhšie lebo sa im dlhšie upravuje stolica...

mam z toho hlavu v smutku aby som mohla dieta nakojit musim do neho za velkeho revu najprv dostat min. 50 ml ryz.odvaru.... velmi sa bojim ze pridem o mlieko albo sa mala odstavi, odsavat nie je velmi kedy, elektricka masina sa mi pokazila a priatel kupil na rychlo ručnú.... tak aspon stimulujem a co to odsajem....

zajaciq
2. apr 2010

iz drzte sa, ziadna slava teda, s tou hnackou to je vazna vec ☹

izabelkak
2. apr 2010

kočky ešte raz dík za podporu, až teraz som si zbehla IP - ste zlaté....

ajaciq to je fakt nafigu pri takom malom mimi.... dnes mi povedali že to dojčenie už nemusím obmedzovat že to odporúčajú tie prvé dni, tak som zvedavá v noci asi ani nebudem davat ten odvar šak zas bude ziapat ako pavian, chuda malé....

dievčatá len vám držím palce aby vas to obišlo, akurát včera prišla jedna mamička s dievčatkom vyzerá tak okolo roka, a ju poslali po pol dni domov určite bola tiež chorá namiesto nej prišla babka k malej, aj mne hovorili na ambulancii že keby som bola chorá nemožem ist s malou do nemocnice, si to ani neviem predstavit, priroda to zariadila, tak to tak isto bude aj s dojčením....

je to tu inak ako v akváriu každá má izbu a sú delené len sklom tak aspon tak ma človek kontakt s okolím, mimo netu....

no a ritku máme zase horšiu akosi nám tie nové alany fakt nesedia, ale myslím že je to skor tým že sú menšie, pritom v páse krížime, no ale to tu až tak nepatrí, už sa teším ked dám malú do látky v tej blbej jednorázovke pol hodinu šmátram či cikala, no je fakt že ciká málo....

mneme
2. apr 2010

iz, mam elektricku medelu, keby si potrebovala a niekto ti po nu k nam zbehne, mozem pozicat.

avila
2. apr 2010

Baby, v com mam oprat plienky ak su jemne zazltnute miestami? Pomoze zlcove mydlo? Som si objednala z 2. ruky, mali byt nove, takmer nepouzivane 😒 Dakujem za rady.

A este jedna otazocka, kolko separacnych vloziek a vkladaciek ste zo zaciatku tocili? Kolko ich budem potrebovat cca?

dahlia23
2. apr 2010

iz, držte sa... tú levandulu som dávala aj ja Jurkovi, do jojobového oleja, lebo sa mi vyhádzal z toho alverde krému. a dosť nepekné to mal. ale za jeden deň to bolo ok. ja som teda nariedila trochu menej, do asi 10 ml jojoby som dala asi 6 kvapiek levandule. nech to dobre hojí. na odreté kolená to lenke dávam neriedené, ale toto som sa trochu bála.

zajaciq, tú alverde mastičku skúšaj opatrne 😉

my sme od včera tiež chorí - teda Lenka. v noci 40,4 horúčky, dávali sme jej nurofen, čípky, citrón, nakoniec sprcha. revala jak pavián, chúďa. ☹ dneska som s ňou bola na pohotovosti, takže má zápal priedušiek. ☹ a to som sa tešila, že pôjdem cez veľkú noc konečne k našim....
malý je zatiaľ ok, ale doktorka mi povedala, že to môže dostať aj on. že kojenie je výhoda, ale že záleží ako zabojuje jeho organizmus. lebo sa nedá držať Lenku od neho... a ja už bojujem tiež, preventíne sa pchám vironalom + drags imun, snáď ma to obíde a budeme aj s malým v pohode.
dúfam, že táto noc bude lepšia. dneska som sa nezastavila, malá furt piští, ako choré dieťa...

takže všetkým želám veľa veľa zdravia. 😉

a čo sa látkoviek týka, tak dneska som chválila toho, kto ich vymyslel 😀 to je fakt paráda... 🙂

henushka
2. apr 2010

avila, ja som davala a vlastne davam doteraz separacky do kazdej plienky. kym babo nema vyformovanu stolicu, je to velka pomoc. hlavne ked vylozi takmer do kazdej plienky 😨 oni sa ale daju v pohode vyprat, ked su iba pocikane 🙂 najskor som tomu nechcela verit, ale ked som raz vyprala dokonca v 90ke, vydrzali, takze smelo, akurat, ako som tu uz pred casom pisala, pozor, ked je pracka plnena spredu, treba dat do sietky.

pipera
3. apr 2010

ahojte,mam jednu prozbicku. mala ma 4 mesiace a pouzivame latkove plienky. Mame vsetko znacky tots bots. mame tots bots babusove, tots bots z biobavlny a potom tots bots Flexitots. teraz uz planujem nakup druhej velkosti, s touto sadou som spokojna,ale neviem ake plienky su dobre pre vacsie babo. Zvazujem kupu Flexitots kedze su stihle na den, okrem toho rozmyslam na noc zas nad babmuskami a bavlnenymi a rozmyslam aj ze vyskusam tie popoliny. inac pre malu som na skusku kupila kapsovu plienku a mala som co robit s vlozenym tej vlzky dnu :D neviem ci je chyba vo mne,alebo ci ste s tym mali problem aj vy :D Ale asi to chce iba trosku prax. Inac separacky nepouzivam, kupila som v galanterke flis a nastrihala som ho a vyslo ma to za par,aj ked to musim prepierat,ale lepsie ako mat starost zo smradlavou separackou /kos musime mat iba v kuchyni :( dakuej za radu, andrae