Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mneme
15. apr 2010

len hambac ma ten flis vnutri... mozno to risknem s ib a operiem len tu vacsiu cast vnutra, co nema stay dry vrstvu.

matja
15. apr 2010

jáj, ale flis som skúšala 🙂 Aj BI bamboo extra, tam je tiež nejaká umelina.

mneme
15. apr 2010

ok, prinajhorsom, tyzden plienok to isti 😀 😖 😝

dahlia23
15. apr 2010

dúfam, že sa Mirka nenahnevá, že to sem vešám ja, ale máme plagátik 🙂

dahlia23
15. apr 2010

a chcem sa spýtať, či nemáte niektorá vlniaky swadlebes (neviem ako sa to presne píše ☹). viem, že som s tými vlniakmi už otravná, ale je to moja nočná mora 😅

zajaciq
15. apr 2010

dahlia 😀 a nepral dakto na 95 tots bots?

emjee
15. apr 2010

tiez mam pocit, ze mi zacinaju smrdkat plienky a neviem, ktore mozem a ktore nie hodit na 95 😖 mam tb bavlnene, bambusove aj flexitots, konopne EH, hamburgery, bamboo extra, stvorce BL, twofoldy, ... okrem obycajnych stvorcov a bavlnenych tb sa tam bojim dat to ostatne ☹ a tych zase nie je tak vela, aby som naplnila pracku aspon na polovicu
myslite, ze by pomohol proti smradu aj miofresh? chem ho zobrat z brany

julia30
15. apr 2010

inak mne na smrad pomohlo davat ocot do prania a do prania tiez aj tee tree a ked som po zime zatial tusim 3x vyvesala von tak ziadne smrady nic krasne vyvetrate ;)

emjee
15. apr 2010

tu furt prsi a prsi, a ked neprsi, tak susedia cosik palia, takze furt susim vnutri 😝

miruss
16. apr 2010

Dahlia ani ja ich nemám.
Aj ja najradšej suším vonku, len to počasie je des. 😠

labutka
16. apr 2010

dahlia ja mam swb vlniaky.

matja
16. apr 2010

baby, ja som dala všetky plienky, ktoré mi smrdeli, oprať na 90 - okrem AIO, SIO, kapsoviek. Čiže bavlna, bambus, konope - dala som tam BL organic, bambus, TB organic, HHS, BI bamboo extra, štvorce, HD, IV froté, LB one Popo flanel, a čo ja viem čo ešte... A áno, myslím, že som skúsila aj jeden pár vkladačiek z BG.
Látke samotnej sa vôbec nič nestalo, len sucháče už neboli ako predtým - to sa týka hlavne BL a LB one. LB one sucháče dopadli najhoršie, ale držia stále.
Mne nesmrdeli po vypraní, ale po prvom cvrknutí. Ale bol to riadne hnusný pach, to sa nedalo vydržať v noci, musela som dať zo dva razy malému pampersku. Preto som to musela riešiť. Podľa mňa to bolo tým, že som ich prala každé 3-4 dni. Potom som asi zo tri razy s odstupom jedného mesiaca musela oprať na 90. Ocot som dávala vždy, aj tea tree olej občas, aj ten nejaký prášok z DM, čo je podobný zloženiu miofresh, ale nič nepomáhalo. Teraz periem každé 2 dni a je to OK, aj keď nočné bambusky zase začínam trochu cítiť, ale nič strašné. A periem už len v orechoch, dávam ocot a občas čajovn. olej.

labutka
16. apr 2010

ja som zacala pred pranim plienky najprv plachat vo vode, nech sa odplavia curanice, a potom dam operat. ale robim to asi posledne 3 mesiace, kym som len kojila, tak to nevadilo. myslim ze to suvisi z prechodom na normalnu stravu.

henushka
16. apr 2010

matja, tak to si opisala uplne presne 🙂 ked som tu ten svoj dotaz davala, bolo to po zopar nociach, co mi zacalo nos vykrucat a to naozaj mala len cvrknute 😖 Tak som rada, ze sa to tu prebralo a ze sme zase, aj vdaka tvojim skusenostiach, mudrejsie 😎

dahlia23
16. apr 2010

ja periem každý 3. deň. ale pred praním pustím pláchanie. a potom 60tka krátky program. 🙂
labutka IP 😉

prsky
16. apr 2010

baby, som rada, ze mam stvorce, tie sa daju aj vyvarit 😀

ale nie...tiez davam v pripade smradecku plenochy predprat v konskej davke octu a potom normalny cyklus na 60 a zatial vzdy uspech

lenka138
16. apr 2010

my teraz poslednú dobu nemáme so sp´mradom problém, ale ja periem každý druhý deň, do každého prania dávam tú soľ z DM, ocot aj tee tree a naozaj teraz ked sa už dá sušiť na vzduchu, tak je to super

lenka138
16. apr 2010

adriana dobré je ak si si BL objednala aspon pár kusov aj classic, tie sú dobré preto, lebo zaisťujú balenie na široko. A s tými AIO pop in budeš určite spokojná. Hamiko nemám, to je starší model, ale predpokladám, že sú podobné ako tie classic

aj tak na novorodenca využiješ možno najviac klasické štvorce

matja ja mám teraz tehotnú švagrinú, ona mi už pred tým vravela, že tiež by chcela používať látkové, ale hlavne myslela na štvorce a ja sa už tiež teším, ked jej budem vysvetľovať veci o plienočkách, ktorá je aká dobrá, na den, na noc a tak

bambuska1
16. apr 2010

Mne ked smrdia plenuchy, dam do prania lyzicku MIO freshu -na 60 stupnov, a zapach je prec.

matja
16. apr 2010

baby, podarilo sa mi výhodnejšie zohnať väčšie balenie mydlových orechov - tých väčších. Ak by ste mali niektorá záujem, napíšte mi do IP, časť z nich môžem predať, ja ich nebudem toľko potrebovať. Kilo vyjde na 6 eur.

adriana7
16. apr 2010

Ahojte maminky,
matja, tak ja vyskúšam začať tiež s tými 35 ks, aby som v stave núdze neletela kupovať jednorazovky. Len ešte jedna otázka, koľko vrchných nohavičiek, tak 5 ks? Ja sa budem snažiť prísť na tú prezentáciu do Južanky, spojím to s poradňou a aspoň uvidím plienky naživo, zas budem o čosi múdrejšia. Len mi je ľúto, že toto pro mojich dvoch nebolo, látkové vždy pretiekli popri nožičkách, lebo ak som nechcela, aby im nožičky dral igelit na poštolkách, tak museli byť štvorec širší a tam zas od neho navlhlo aj oblečenie. Po dvoch mesiacoch som to vzdala. Ale tie vaše štuplíky sú krásne v tých látkovkách, labutka, ty máš prezentáciu úplne vyčerpávajúcu, pochopila som( a to som blond). Len to aby som mala ešte aspoň dve deti, aby som tie krásne látkovky mohla s kľudým svedomím po používaní zahodiť.

ludmilabb
16. apr 2010

mne tiez zacali plienky viacej smrdiet ako sme presli na prikrmy, predtym to bola skoro ako voda co cikala sfarbenim a teraz je to uz zlte,...periem tak kazde tri dni

mneme
16. apr 2010

dievcata a kde kupujete ten mio fresh?

bambuska1
16. apr 2010

ja som mio fresh kupila v ruzomberku , poslala somtam bratranca🙂

henushka
16. apr 2010

a nebude to napokon s tym smradeckom uplne v poriadku? 😅 Sme asi zhyckane, kym sme tie nase pokladiky iba dojcili 😵 Zrejme to fakt suvisi s tym prechodom na inu stravu. Ale je zvlastne, ze to robia bambusky. Ale teraz sa mi nieco mari, ze som tu uz hooodne davno citala, ze niekomu vadili pocikane konopne.

mneme, sa mi zda, ze by to mali mat aj na kosickej v predeti, pozri pripadne ich web.

labutka
16. apr 2010

mneme, mio fresh maju v BA na kosickej, v predajni Predeti.sk alebo z brany.

bambuska1
16. apr 2010

henushka, ja som si vsimla, ze ten smradecek prichadza vtedy ak necham stat ocikane plienky dlhsie ako 2dni.

dugyna
16. apr 2010

juj kocky sak ja nemam ani co napisat ☹ ..ked este nemam skusenosti
len vas citam ..
ale asi sa k nem pridaju 2 kocky od nas z juloviek s latkovanim 😉 a este jedna latkovala aj pri prvom babatku, takze medzi julovkami budeme asi 4latkujuce 😉

emjee
16. apr 2010

😀 tak konstatujem presne to iste: smradecek az po ciknuti, periem kazdy 3. den na dlhej 60 - tak skusim pred pranim plakat a beriem aj ten miofresh z brany

dugyna
17. apr 2010

emjee takze budeme objednavat z brany..mozem si pokukat co by som potrebovala? 😉

mimo temu uz mam hotovu diplomovku..musim sa pochvalit vcera som ju doopravovala poslala na tlac a poobede sme s mm boli pre nu 😉 jaj je to super pocit mat to za sebou 😉

inak k sackom na smeti..som kukal tie nase ..nakolko sme kupili krasny velky smetiak 😉 a sacky sme kupili v lidli-pisu ze su ekologicke ci ake..pri spalovani sa menia na co2 a vodu