Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

xlea
17. jan 2011

@zuzkaro my doma skoro vyhradne ficime na BG flip a stvorcoch do toho...davam jeden stvorec narovno a na to original stay dry do BG flipky a je to v pohode... aj ortoped pochvalil 🙂 pri spinkani by problem nemal byt a pri zvracani ti nepomoze ani pamperska 😉

zuzkaro
17. jan 2011

@xlea diky, ja som dnes skusila novosklad a do toho jeden stvorec na rovno, on zatial negrcka ja len preventivne, ci mu nemam davat nieco pod hlavicku aby ju mal trosku vyssie ako ritusku 🙂

zojec
17. jan 2011

@zuzkaro urcite nie pod hlavicku 😉 ak negrcka tak to vobec nevadi .. a ak grcka tak potom daj nieco pod madrac, ale pod nozky na postielke

zfidorka
17. jan 2011

@erika12345 viacvrstvove plienky mam, nie kikko, ale popoliny, na novosklad sa nedaju poskladat, skladaju sa takto: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c..., takto: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c..., alebo takto:
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
ja som ich na zaciatku skladala tym 3.sposobom - ako nohavickovu, teraz skladam na chlapca (lebo moje dieta, aj ked je dievca cika dopredu 🙂
tie plienky su klasicka bavlna, cize su nepruzne a standardne save... keby som kupovala teraz, zobrala by som namiesto nich tieto anavy: http://www.ekoplienky.sk/product/bambusova-viac... su bambusove (je aj lacnejsia biobavlnena verzia) a su z pruzne - su tam aj obrazky...

@zuzkaro blahozelam k samkovi, vela zdravia obom a radosti z latkovania 😵

aknavij
17. jan 2011

ahojte, prosim vas ako pouzivate Nappyfresh-do pracky, alebo namacate? Co je podla vas lepsie, Pri namacani ma mat voda kolko stupnov asi? Dakujeeem.

behulka
17. jan 2011

Maminy,
prezentacia latkoviek V Považskej Bystrici, v miestnom MC, ak viete o niekom, kto by mohol mat zaujem, dajte prosim vediet:
http://mcvcielka.sk/img/aktuality/latkove-plien...

avila
17. jan 2011

@zuzkaro jeeej, gratulujem🙂 Neboj, sprvu je to trosku divne, ale len 1-2 dni 😉 Vsak nasa generacia ine nemala a nejak hromadne sme nezvracali 😉

miruss
18. jan 2011

@zuzkaro : Gratulujem k Samkovi a obom Vám prajem všetko dobré. 🙂

obrsona
18. jan 2011

Ahojte, v marci cakam babo a chcela by som pouzivat latkove plienky. Snazim sa zorientovat v mnozstve informacii a na zaciatok mi radia pouzivat najma stvorce. Chcela by som sa vsak poradit, kolko z akej velkosti by som si mala kupit? Planujem kupit cca 40 stvorcov, ale neviem ci iba 70x70 alebo aj 80x80. Dakujem za radu.

zuzkaro
18. jan 2011

@miruss dakujem 🙂

zuzkaro
18. jan 2011

@avila dakujem, uz si pomaly zvykame a v podstate mas pravdu nic nam nie je a sme zdravsi ako generacia co vyrasta na jednorazovkach 🙂

aknavij
18. jan 2011

Prosiiiim, kto mi odpovie ohladom toho Nappyfreshu? Dakujeeem.

dahlia23
18. jan 2011

@obrsona napíš možno miruss, ona Ti poradí 🙂 ja osobne by som štvorce na novoša nedávala, stačilo mi vidieť kamoškinu malú balenú do novoskladu, ktorá bola prekakaná až pod lopatky... ☹ a môjho malého, ktorému aj gro baby aj BG flip zvykli pretiecť okolo nožičiek (a chudý teda nikdy nebol 😀) nohavičkové tú riedku dojčenskú kakanicu lepšie dokážu zadržať. jedno dieťa som odchovala viac-menej na nohavičkových flanelových baby lucy a druhé dieťa bolo asi pol roka chované v tých istých nohavičkových plienkach a odkedy začal ako-tak kakať do nočníka, tak používame štvorce všetkých možných druhov, farieb a materiálov. A na ne vrchné gate Flip, tie sú podľa mňa bezkonkurenčné a to sme už tiež mali doma kadečo... 🙂 samozrejme, na noc máme bambusové nohavičkové plienky v kombinácii s vlniakmi, ale keď nestihnú uschnúť, dobré sú aj nakombinované štvorcové 😀

zfidorka
18. jan 2011

@aknavij ja davam do pracky k prasku

dahlia23
18. jan 2011

@aknavij nepoužívam nappy fresh ale mio fresh, ale v princípe je to asi to isté.... pleinky do neho nenamáčam. po použití plienku vypláchnem vo vode a hodím do vedra. pred praním ich pustím v pračke vypláchať a potom ich periem v tekutom Sonett a s jednou odmerkou miofresh na 50, niekedy 60 stupňov.
na lyžovačke (aj v lete na dovolenke) som zvykla plienky vypláchnuť vo vode a hodiť do kýblika a potom večer som napustila horúcu vodu, do nej miofresh + Sonett a capla som tam plienky. keď voda vychladla, vyžmýkala som ich a ešte vypláchala v čistej vode. a nesmrdeli ani nič, normálne opraté plienky, po uschnutí pripravené na ďalšie použitie 🙂

aknavij
18. jan 2011

Dakujem, takze staci, ked to pridam k prasku do pracky? Stihne sa to vydezinfikovat? Ale v pripade, ze budem prat s gulami, tak to asi na noc namocim a potom asi treba vyplachat. Lebo neviem, ci by sa mohol pouzit s gulami, aby im to neublizilo.

zfidorka
18. jan 2011

@obrsona ja som mala aj 70x70, aj 80x80 (4ks) - tie 80x80 boli obrovske, aj ked ja som novosklad davala velmi malo, kedze kakala male naloze, tak som skladala nohavickovo...

dahlia23
18. jan 2011

@aknavij guli na pranie by to ublížiť nemalo, nemá dôvod... je to určite šetrnejšie ako bežný prací prášok a ten sa ku guliam dávať môže 😉

aknavij
18. jan 2011

@dahlia23 &tak to je super, lebo ja som myslela, ze k nim nemoze nic, zatial som prala cisto len s gulami, to hadam nevadi🙂)), sak opralo sa🙂

mirkadena
18. jan 2011

Viete mi niekto poradiť, či sa dá zohnať látka z materiálu Tencel na metráž? Je to super materiál, mám pár vkladadacích plienočiek od Poppoliny Tencel 2ks, super savý materiál, ale predsa by ma zaujímal tento materiál? Plienočky sa skladajú z 76% lyocell a 24% polyester 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sima.p
18. jan 2011

Baby, práve som začala používať látkovky, kedže má ale malá už takmer rok a pol, tak som nakúpila lacnejšie BL z druhej ruky, nechcela som už veľa investovať. Mám pár otázok, možno ste to ru rozoberali, ale hľadať takmer v 1000 stranách, snad mi prepáčite, ak budem niečo opakovať, čo ste tu už rozoberali.
1. čo robíte s kakom na plienke? Ako ho očistíte? napr. ak zabudnem dať separačku a pokaká sa....
2. ako často prebaľujete dieťa v takomto veku? Nevadí, ak má na sebe mokrú plienku? Nemôže z nej napr. prechladnúť? Možno je to blbá otázka, ale kedže som doteraz bola zvyknutá na papieráče....
3. Aký je zásadný rozdiel medzi BL Organic, Classic a Bamboo? Ktorú z týchto by ste mi odporučili napr. ked ideme von? Ku každej mám originál vložku, stačí to? Nemám si ešte dokúpiť extra vložky?
Ďakujem a teším sa na látkovanie.

etuska
18. jan 2011

@zuzkaro
blahozelaaaaam k syncekovi/nech vam rastie do krasy 🙂

etuska
18. jan 2011

@sima.p
1.pri malom babatku som pokakanu plienku osprchovala,potrela jadrovym{zlcovym } mydlom a hodila do vedra na spinave plienky/teray ked uz papa prikrmy tak to len splachnem vo WC a opat jadr.mydlo 😉

etuska
18. jan 2011

@sima.p
2.no ja pozeram do plienky priebezne tak kazdu pol hodku asi 😅
ale zalezi aku ma babo plienku/ak mas napr. vkladacku :stay dry" tak tam sa nemusis bat ze by malo babo hned pocit mokra a napr. na noc davam Ella s house Bumhugger}ta je zvnutra flisova} a Simon ju ma celu noc

sima.p
18. jan 2011

@etuska no hej, ale nejaký šikovný grif, ako to z tej plienky dať do toho WC, najmä ak zabudnem tú separačku. Rukou? (To asi nie je moc hygienické, fajnová však nie som). Papierom? Alebo ako? Už má rok a pol a má formované kako ale ak nezbadám hned, že je pokakaná, tak si to tam pekne prilepí na tú plienku....

sima.p
18. jan 2011

@etuska jej zjavne to mokro v plienke neprekáža, len mám taký strach, že ak tam teda má mokrú plienku, či nemôže napr. prechladnúť. Mám tie spomínané BL Classic, Bamboo a Organic. Ale len teraz som to začala používať, dnes druhý deň. Každá má svoju 1 vkladačku.

etuska
18. jan 2011

@sima.p
3.ja mam vsetky 3 BL>Classic/velmi rychlo nasaje vlhkost a mam pocit ze potom plienka dost chladi/su fajn na doma,alebo v lete

Organic sa mi pacia/lepsie saju a myslim ze babo ma v nich lepsi komfort ako pri BL Classic

bamboo je najsavejsia plienka/vhodna na noc,alebo ak ma syncek trochu podrazdenu pokozku tak mu dam bambusovu plienku a vsetko je OK

davam ju aj na prechadzky vonku/ale vtedy dam do nej aj "stay dry" vkladacku

sima.p
18. jan 2011

Mám aj pár klasických štvorcov, čo som používala pod hlavičku a tak, dajú sa nejako zužitkovať? Napr. na vkladačky?

etuska
18. jan 2011

@sima.p
nam to ide v pohode "vyklopit" 😀 do WC/alebo pouzi toal.papier 😅

sima.p
18. jan 2011

@etuska Takže ak jej dám Classic, tú treba asi najskôr vymeniť a tú bamboo si nechám na von...