Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

iron
21. jan 2012

@sima.p no ved v pohodke...ja nocny prud nemozem vyuzivat, lebo by mi pracka zobudila osadenstvo....uz cakam kedy jej rupne, lebo ked sa toci ako keby lietadlo startovalo.
@tortelinka na akej? ja davam 5O

sima.p
21. jan 2012

@iron u nás naštastie nepobudí... Ale inak 2 hodky máme aj cez den nočný prúd od 14.3O do 16.30.

danka.chomka
21. jan 2012

zienky prosim vas o usmernenie. idem prvykrat oprat plienky v ramci priprav. Mam orechy, sodu, zlcove mydlo a aj praciu gulu. Gula sa vsak moze len do 40 pokial dobre pamatam. Mozem vyprat vsetky plienky spolu na prvykrat? mame rozne farby, nepopusta mi to navzajom? nemalo by sa nic stat ked ich vyperiem na 60ku, vsak? mam tots bots, gro viu, itti bitti d lish, nohavickove bambusky, kapsovky od katky. Co z pripravkov je navhodnejsie pouzit? stacia orechy alebo ich mam niecim doplnit? Sodu asi radsej nepridavat ked sa to odporuca len na biele veci? Budem velmi vdacna ked ma nejak ponavigujete, chcem ich cistucke no nechcem si ich nejak dobabrat 😉 dakujem

kloranebb
21. jan 2012

@iron ako myslis ze zmenim druh?

iron
21. jan 2012

@kloranebb napr. na kapsovky.... ale bambusky vyuzijes urcite stale...

zfidorka
21. jan 2012

@danka.chomka ja som prvykrat (a aj stale potom) prala vsetko spolu na 60 stupnov v detskom prasku, pustili mi jedine tmavoruzove kapsovky bum genius (zafarbili suche zipsy)...

zfidorka
21. jan 2012

@adkoalauri ja by som radsej vyprala po 3 dnoch, aby sa ti nezacali robit plesne...

gia111
22. jan 2012

@luciferova to je taký kôš čo má to samopriklápacie veko so spružinkou, takže keď hodím (a trafím sa) pekne sa zavrie 🙂

gia111
22. jan 2012

@adkoalauri no na tretí deň smrdkajú dosť, tak periem vždy s octom, a ten zatvárací kôš je dobrá vec, necítiť ich fakt

adkoalauri
22. jan 2012

@zfidorka ale teraz už skladujem na suchu, čiže ich usuším(vyvešiam) a tak sa nič nestane 🙂

luciferova
22. jan 2012

@gia111 no ved chapem, ale najskor si ho musis otvorit 😉

petah82
22. jan 2012

@anelisa aj my mame gro via vak, velka spokonost, je fakt obrovsky a neprepusti pachy.

gia111
22. jan 2012

@luciferova nemusis vahou plienky sa otvori a potom zatvori, prepadne cez otvor plienočka 🙂

lias
22. jan 2012

Ahojte, napadla ma ďalšia praktická otázka 😉 Už sa mi to v hlave celkom zrovnáva, snáď kým sa bábo narodí, tak budem mať celé látkovanie v malíčku 😀
Predpokladám, že látkové plienky robia o niečo väčší objem ako pampersky. Ako to riešite s obliekaním? Dajú sa bodyčka medzi nôžkami v pohode zapnúť? Ak nie, je na to nejaká finta?

egyptanka
22. jan 2012

@lias ja som kupovala o cislo vacsie bodycka, pripadne su tu aj extendory. 🙂

lias
22. jan 2012

@egyptanka bodyčka mám už pokúpené, takže tam už neporiešim nič, ale ten extendor ma zaujal. Pozrela som si ho na nete a sú to teda riadne pálky 😖 Ešteže mám šijací stroj 😀

katka888
22. jan 2012

@lias nam bodycka sedeli aj na latkove plienky, ale existuje tzv extendor, to je kusok latky s klipsami, co das v bodynku prave medzi zapinanie. kuk:

lubi
22. jan 2012

ahojte. chcem sa spytat, ten ocot alebo tie vonne olejceky davate k prasku ked periete? alebo kde sa to dava? a tiez ma zaujima ci tie plienky ked sa babo pocika nesmrdia. ako myslim tym ci ked ste niekde von a babo je pocikane ci velmi smrdi za mocom. pamatam si este casy ked sestra davala neteri bavlnene plienky a mne to strasne smrdelo. to by ma asi odradilo od pouzivania tychto plienok.

zuzanockamt
22. jan 2012

@lubi ja davam ocot do predprania asi 120 - 150 ml do tej nadobky nalejem a do nadobky na avivaz davam asi 50 ml, no a na hlavne pranie praci gel
plienky citit trosku uz na ten 2 - 3 den, ked sa skladuju v nadobe na sucho, ale ked sa ti niekde vonku pocika a das plienku do vaku a doma len prelozis do nadoby k ostatnym, tak je to ok

sima.p
22. jan 2012

@lubi mne odkedy používam látkové plienky strašne smrdia pocikané jednorázové plienky. Dovtedy som si to neuvedomovala, ale teraz mi hrozne smrdia.

lubi
22. jan 2012

dakujem zienky, ale babo za mocom necitit? viete niekedy sa neda hned prebalit a ci to potom nevisi ten moc v ovzdusi 😀
a este jedna otazka. asi som sa rozhodla pre Gro via shell pretoze su all in one( lenivost nepusti nieco komplikovanejsie), myslite ze to staci, alebo to mam konbinovat s niecim inym? tiez mi nedava zmysel preco robia take pekne plienky, myslim tym potlacovo a pritom na to idu tie nohavicky? ked som videla tie dizajny strasne sa mi to pacilo a potom som sa dostala pri vasom vysvetlovani k tomu ze treba aj gatky tak ma to trochu sklamalo a zda sa mi to komlikovane. samozrejme pozerame tu hlavne na zdravie baba a nie na krasu.

ivanka.7
23. jan 2012

na all in one uz vrchne nohavicky netreba, ak som dobre pochopila 🙂

vrn
23. jan 2012

Ahojte, poradite? Kupila som si Bum Hugger, ale akosi si s nou neviem rady......... cim ju vypchavate na noc? Vydrzi mi skor na poobednajsi spanok, na noc pre nas teraz nie je vhodna, mozno neskor...... A ake vrchne gatuse na ne pouzivate? Ja mam BG Flip a je na nu podla mna mala (na bokoch trci flis) hoci zatial nepretiekla, tak teraz uvazujem ci kvoli nej kupovat nove vrchne gatuse alebo ju predat 😒

vrn
23. jan 2012

@lubi Mam presne ten isty nazor - krasne plienky a na ne vrchne gatuse? Najradsej mam kapsovku Blueberry - krasna zvonku a aj velmi prijemna zvnutra pre babo, da sa vypchat podla potreby 🙂 A z nohavickovych sa mi velmi osvedcila Anavy, vyrabaju aj AOI aj cisto bambusovu.

sima.p
23. jan 2012

@vrn na bum hugger bud vlniaky alebo Tots bots PULky, alebo Bummis alebo Thisties. Vypchávam 2x Baby Idea prefoldom, alebo 1xprefold+1xtwofold, my v noci veľa cikáme

vrn
23. jan 2012

@sima.p Vsak aj my vela papame a cikame, idem kuk tie vrchne nohavicky kolko stoja, na vlniaky si moc netrufam

natasole
23. jan 2012

ahojte dievčatá 🙂, máte niektorá bamboozle stretch - chcela by som ju dávať na noc. koľko asi vydrží? treba ju dovypchávať? nezráža sa po praní? viete porovnať s podobnou bambusovou od little lamb? ďakujem pekne.

asimon
23. jan 2012

@natasole ja davam na noc, len bamboozle stretch, nedovypchavam, vydrzi celu noc...na to davam vlniaciky...som s touto plienockou veeelmi spokojna...super saje...a po vyschnuti v susicke je naaadherne mäkucka...mam ich 5 kusov...vrelo odporucam... 😉

luba41
23. jan 2012

dievčatá, potrebujem poradiť. Vkladačky z BG Onesize verz. 3.0 sa hodia aj do verz. 4.0? Sú rovnaké? A BG Onesize reusable nappy je to isté? Teda je to len presnejší názov ?

ginepra
23. jan 2012

@natasole akurát si ich idem kúpiť od @sima.p má ich na bazáriku, tak sa teším dobrej referencii. ešte nemám veľa skúseností so značkami, mám len BG, Ellas House a šité od Katky, tie sú super.