Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
25. aug 2011

@deniskateniska
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
a tento clanok ma presvedcil uz uplne ze som sa rozhodla spravne 🙂

pusinqa
25. aug 2011

no baby inak som dnes sfúkla mm-a ktorý mi tu stále brojí proti látkovkám a ohŕňa nad nimi nos lebo mu prídu drahé a pracné, dnes varoval svokor tak dal malej 2 jednorázovky a bola v nich asi 3 hodiny a také potničky hnusné sa jej urobili navrchu ritky, to pri látkovkách nič také nemala 😝

deniskateniska
25. aug 2011

@etuska ja by som tiez chcela uz aj pri romikovi aj som si kupila flip tie zelene a modre vrchne nohavicky co mas aj ty v albume... ze budem davat stvorce ale nemala som na to nervy 😀 😀 a penaaaaaze hlavne tak to chcem z materskej 🙂

etuska
25. aug 2011

@pusinqa
daj mu precitat ten clanok na kt. som dala link 😉

etuska
25. aug 2011

@deniskateniska
ja som kopec plienociek nakupila v bazariku 😉 a v akciach
este by si ich vyuzila aj pri romankovi+pri druhom babatku.Moj MM uz je po roku pouzivania latkoviek na nich expert 🙂

etuska
25. aug 2011

@deniskateniska
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/jgnm/vk...
tieto vkladacky su fakt super,dost saju a babatko ma prdelku v suchu 😉

hirrina
25. aug 2011

@etuska Išla som si ten článok len tak prečítať, ale vypisuje mi to tam, že nič také už neexistuje..

hirrina
25. aug 2011

@pusinqa A prečo mu prídu pracné?...najviac sa na nich narobí, že? Fuuj, topím sa tu od horka, ja chcem už ochladenie!!!

marianas
25. aug 2011

@zuzkaro Ahoj, my máme Happy NAppy plavky, nám ich odporučila práve inštruktorka plávanie, že sú najspoľahlivejšie. Nič už pod ne netreba, kaku neprepustia a to náš malý stále kaká riedke. Ja ich vrelo odporúčam.

iron
25. aug 2011

@tinika donesiem ti ukazat tie modre....maju vselijake farby, ja mam zatial len niekolko, potom rozsirime neskor....maju strasne vela.

barcabejby
25. aug 2011

@hirrina http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

etuska tam nedala celý link....
Mám rada túto stránku, je tam veľa zaujímavého nielen o plienkach, ale aj o rakovine, mlieku, lekároch, vakcínach, tampónoch, antikoncepcii atď...na čiernej lište je "ČLÁNKY KAMPANE ZA PRAVDU V MEDICÍNE"
nehovorím, že všetkému treba veriť, ale nech si každý spraví názor sám... 🙂

etuska
25. aug 2011

@hirrina
skoda 😖 lebo bol fakt dobry 😝

zojec
25. aug 2011

@zuzkaro do ziadnych plaviek sa nic nepridava, to by sa nedalo potom plavat 🙂 drzia spolahlivo okolo bruska aj okolo noziciek.. moja ma od cca 7kg velkost L. ciku prepustia, ale to prepustia kazde, aj tie jednorazove. a hovienko isto nie.. ale ja som este nezazila aby nejake dietatko vo vode kakalo... a to chodime plavat intenzivne uz pol roka 😉
@deniskateniska no ak si to pri prvom vzdala, si si ista, ze to nevzdas aj pri druhom? ak nemas peniazky, tak najlacnejsia verzia su stvorce a usitie si savejsich vkladaciek z materialu na plienky (ratam ze kvalitne stvorce, latka a este aspon 2-3 vrchne gatuse - max 150€, kludne sa da usit si aj z uteraku vkladacky) . ak chces kombinovat s hnuskami, tak ti ani ine nebude treba 🙂 ale latkovanie je zavislost, nepoznam latkarku, co to nerobi na 100% 😉 precitaj moj fotoblog, zfidorkin.. je nas uz pomerne dost junoviek latkarok, sak ti poradime ,nie ? 😉 pozri aj sem: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zhrkz/clanok...

tinika
25. aug 2011

@pusinqa moj prvtiez mal reci 🙂 ae ked sme ich boli pozerat uz nič nehovoril dokonca sa mu pačila sweet monkey oranžova 🙂)

taanak
25. aug 2011

@kloranebb babylucy su 70% bambus a zbytok je bavlna, babyidea su 100% bambus a zdaju sa mi aj hrubsie. Ale aj tie babylucy su prijemny material, teda aspon zatial, nemam ich az tak dlho 😎

deniskateniska
25. aug 2011

@zojec ved pri malom som to vzdala bo som mala len tu flipku a jednu vkladacku a ked on mal faldiky tak mu to vobec nesedelo a zabalit ho je umenie aj s jednorazovkou 😀 😀 isto by to bolo jednoduchsie keby bol kludnejsie babo ale ja by som asi prisla pri tomto o nervy... u mna by to ani tak nebolo o tom presvedceni ze by som tak eko zila alebo nieco ... viac ma laka ze nebude plny smetiak a tak 😀 😀 a chcela by som si vyskusat aj usit ale moj maly mi to nedovoli .. nevadi lubim ho aj tak 😀 😀 no uvidim mam este 7 mesiacov na to aby som sa presvedcila o tom co chcem... 🙂

zojec
25. aug 2011

@deniskateniska podumaj, mas cas 🙂 ale kebyze zacnes teraz odplienkujes 2 deti naraz.. to je silna motivacia, ja by som do toho isla co najskor.. a noci su dlhe.. ked je mala hore tiez si nepichnem 😀 😀

lillianx
25. aug 2011

baby vsade citam, ake je latkovanie super, ako potom nemaju deticky zaparenu ritku, ake to je zdrave. no po pravde ja sama som vzdy vedela, ze chcem latkovat kvoli ekologickemu a zdravotnemu hladisku. a teraz? nelatkujem. mam vybavu, zdedila som kopec klas. bavlnenych stvorcov, dokupila dake nohavickove, pulky, vlniaky, vkladacky... a malej to robi strasne zle. mame velmi citlivu reaktivnu pokozku, ekzem a vzdy sa mi z latkoviek vyhadze. takze u nas stale do kola...pouzivam jednorazovky (no popravde aj z vacsiny tychto sa vyhadzujem, ale nie zo vsetkych) a na cas skusim latkovky, kym mala nedostane na ritke ekzem a mozem sa snazit kolko chcem. mate s tym niekto skusenost? prebalovala som co cikanie pomaly, max dve hod obcas mala na sebe plienku, vacsinou ani hod nie. periem v mydlovych vlockach alebo v lovele ako vsetko oblecko pre nu. separacky jej vyslovene vadia na pokozke. tak teraz poradte co s tym

zojec
25. aug 2011

@lillianx tiez sa borime od cca 3.mesiaca s podobnymi problemami :( u nas to vyriesila stay dry vrstva, najlepsie suedcloth. bavlna a prirodne materialy na dotyk mokre len na velmi kratku chvilu, alebo na striedacku. doma sa snazime bezplienkovat. a momentalne zabral olej zo zralocej pecene - nenatierat, ale papat. neverila som, ale naozaj krasne zabral uz po par dnoch 😉 viem, co prezivas, je to na nervy, ale urcite sa najde cesta aj pre vas, aby si mohla dalej latkovat 😉

lillianx
25. aug 2011

no na ekzem celkovo zabera nam papat konopny olej. ale ritka sa vzdy vyhadze i tak. mam stay dry nejake polyesterky ale nepomahaju nejak. suedcloth si kupila ako metraz, alebo odkial mas? inak kakame do nocnika vacsinou a casto aj cikame.

zojec
25. aug 2011

@lillianx suedecloth je v kapsovke BG, na stay dry vkladackach BG flip a da sa aj kupit tu: http://www.detivbavlnke.sk/product_detail.php?q...

lillianx
25. aug 2011

@zojec no super, skusim. na detivbavlnke som uz dlho nebola a pozeram, ze rozsirili sortiment. tak drz palce, lebo uz neviem co ine vymysliet 😠

etuska
26. aug 2011

ahojte kocky,
mate niektora odskusanu bambusku zn.Lollipop? 😕 😕 😕 😕 😕

tinika
26. aug 2011

kočky chcem sa opytat na pop-in plienku, nočna vkladačka ide na spod? len tak ju polozim? bo ma tam jeden ten system na zapnutie ale jedine na vkladačku sa da dat, tu dennu hm? ja som to dala tak ze nočna, na to vkladačka sirsia a navrtch ta tenka sa pripne dobre?

iron
26. aug 2011

@etuska ja ju mam odskusanu

etuska
26. aug 2011

@iron
pozdava sa ti?lebo zvazujem dokupit este 1-2bambusky

iron
26. aug 2011

ano pozdava...mozem ti napisa porovnanie s bamboozle ak tu mas.
Lollipopka je strihovo uzsia ma v sebe este jednu vkladacku, v TB ju prichytavas patentkami v Lollipopke je v malej velkosti len prilozena v tej vacsej je prisita...
schne rovnako, material je 90%bambus a 10% polyester kvoli tkaniu. Vydrzi mi celu noc. Suchac je trosku sirsi, drzi dobre. Na chrbatiku ma gumicku aj okolo noziciek su gumicky.
Ja som s nou spokojna.

tinika
26. aug 2011

mate niekto k tej pop-in dream dry nohavičky vklady z verzie bambooo? pasuje to? aby som mala aj lepsie save?

tinika
26. aug 2011

kočky čo myslite dobre ked budem mat taku vybavu?
BG FLIP styj dry 3xnohavičky+7 vkladačiek
Pop-in Dream dry 6noh. k tomu 6 nočnych pl.
Patapum kapsova 8p.+15vkladačiek
Mummy´s Touch AIO 1x
Smaripants zatial jedna na skusku

Este nejaku AIO asi Tots Both Easyfit
a k tomu samozrejme stvorce obyčajne a este dve take univerzalne vkadačky mam

katka888
27. aug 2011

@tinika
nekupovala by som osobne z jedneho typu plienok vela kusov ak ich nemas vyskusane. ak mas a sedia, tak v otm pripade hej.
nocne plienky ti na zaciatku asi nebude treba., no su aj babatka co hned od zaciatku prespia celu noc. my sme to "stastie" nemali, pri malom som mu zacala davat nocnu plienku az po mesiaci, tusim uz mal 6 tyzdnov.
kapsove a AIO by som brala tak 3-4 ks, z kazdej znacky, typu tak po kuse , nech vyskusas co vam sedi co sa tyka strihu, spracovania, savosti, susenia, manipulacie.velkosti.