Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anettka
14. sep 2013

@nenocka no a keby si mu teda davala len tenku stvorcovku poskladanu do obdloznika a na nuv rchne nohavicky (ja som davala vlniaky Loveybums, ale tie sa teraz tusim ani nedaju u nas kupit), no nejake na patentky, aby si to mohla dat rychlo dole, ked sa pyta. Vies aby to mal mokre a chapal, ze sa treba trosku skor pytat, a nie az ked je pocikany, resp. na poslednu chvilku. Nebude mat holy zadocek a na nozicky mozes dat navleky. Alebo to skusaj s tym stahovanim nohavic... asi toho treba vyskusat viac a hlavne obrnit sa trpezlivostou :o). Raz to prejde a ani sa nenazdas, sam si prilozi k zachodu schodik, vyzlecie teplaciky, vycika, splachne a este pocka kym prides a pomozes mu umyt rucky :o))))))

anettka
14. sep 2013

@ivanka.7 dakujem za rady, len by som potrebovala vediet aka je to tvarovana plienka a batolacia vkladacka? Cez toto som sa este neprehryzla, ale mam par mesiacov cas, tak to snad zvladnem 🙂

ivanka.7
14. sep 2013

@anettka to je konkretna vkladacia plienka u Bamboolika 🙂 najdi si u nich na stranke, pochopis 🙂 ale prosto je to klasicka vkladacka 🙂

anettka
14. sep 2013

@si_si moc dakuejm za radu, urcite si od Bamboolik-a kupim niekolko plienok. A co BambiRoxy? Su to slovenske plienky a zda sa, ze sa snazia ich stale vylepsovat.

si_si
14. sep 2013

@anettka bambiroxy som nedavno kupila kapsovky a par vkladaciek, zatial som spokojna,kapsovky som kupila aj starsi vzor,ale tie nam nesadli,predavam ich v bazari,ale tie novsie su super,aj vkladacky maju ok. Bamboolik je aj na ceskom MK velmi oblubeny.

detskeoblecko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labutka
15. sep 2013

@detskeoblecko prepac, ale uz minuly tyzden si sem davala odkaz na svoj eshop, a mozo si si vsimla, ze admin ti ho zmazal. A ked som sa do eshopu pozrela, ziadne latkovky som tam nenasla. Nechapem o co ti ide.

detskeoblecko
15. sep 2013

plienky z bavlny su latkove...🙂)...admin zmazal len kvoli tomu,ze som dala link na stranku

labutka
15. sep 2013

@detskeoblecko mozme sa tu chytat za slovicka, ci je tvoj eshop zamerany na latkovanie. Podla mojho nazoru uz jeho nazov hovori, ze nie. Proste si myslim, ze si v tejto diskusii robis reklamu, a este aj off topic.

detskeoblecko
15. sep 2013

ja som iba napisala,ze mame aj nasej stranke latkove plienky...nie sme zamerani, len na plienky, to mas pravdu...ale pokial citam celu temu,tak je to o latkovych plienkach a nie latkovani ako takom..na to je ina tema tu na MK

labutka
15. sep 2013

@detskeoblecko tak teraz si ma fakt pobavila. Das mi prosim link na inu temu, ked zrovna tato nieje o latkovani?

detskeoblecko
15. sep 2013

nepisem, ze nie je o latkovani, ale je to celkovo o latkovych plienkach... 🙂 prepac, ale nemam preco sa tu s tebou dotahovat...krasnu nedelu ti prajem 😉

labutka
15. sep 2013

@detskeoblecko zabudla si mi dat link na tu temu o "latkovani ako takom" 😉

ivanka.7
15. sep 2013

@detskeoblecko ale to je o siti ako takom, nie o latkovani ako takom

lusterka
15. sep 2013

Ale sa bavím. Vyzerá to, akoby sa konkurencia ventilovala medzi sebou 😀
Ja som kupovala tiež látkové plienky, a neuveríte, boli také isté, od slovenského výrobcu

gumkacka1
15. sep 2013

ahojte, idem k vam po radu. Ked sa nam narodi babo, chcela by som zacat latkovat. Len neviem, co mam na skusku kupit, kedze tych plienok je strasne vela. Chcela by som hlavne pouzivat stvorcove plienky, mam este nejake po dcerke, len sa neviem zorientovat v tych vrchnych novavickach, ktore sa davaju na plienku a co by bolo najlepsie pouzivat na noc. Dakujem za kazdu radu 🙂

monuska342
15. sep 2013

ahojte mate niektora starsie dietatko ktore ma este v noci plienku??vek 3 roky 🙂 moj stale v noci cika proste si to neuvedomuje a problem je v tom ze rano to hrozne smrdi aj pyzamko ma na noc bambusovu plienku neviem v com je chyba ci treba pouzit iny material alebo co

susul
16. sep 2013

@monuska342 u starsieho neurobis nic, proste ten moc je silny a ked sa rozklada tak to strasne citit. Neskusali ste ho davat v noci cikat, viem, nie je to asi najlepsie riesenie, ale my to takto musime riesit u starsieho syna 5r.. Nema syncek nahodou zvacsenu nosnu mandlu?

majamat
16. sep 2013

@gumkacka1 na klasicke plienky mozes dat vrchne nohavicky. su na vyber viacer, napr. flisove - vhodne pre male babatko, kedze su priedusne, nevhodne pre take, co sedi, lebo tlakom prevlhnu. dalsie su Pul nohavicky. tie su prakticke a vhodne na akykolvek vek, su nejmenej priedusne. este su vlnene a tie su vhodne skor pre dieta, ktore uz stale nekaka. maju narocnejsiu udrzbu a male babo by ti ich casto okakalo a tak by si ich nemohla casto pouzivat. neviem kolko trva, nez sa operu, urobi sa lanolinova kura a nez vyschnu, no tusim to budu aj 2dni.
na noc je dobre mat nohavickovu plienku a na to tie vrchne nohavicky, ale skor pre vacsie dieta. a tiez niektore starsie deticky dost cikaju a preto je fajn k obycajnej plienke pridat vkladacku z bambusu. maju vysoku savost. viac nic nepotrebujes na vybavu a tie ostatneplienky, ako kapsove, AIO, SIO a pod, to je taky "bonus" medzi latkovkami a su dobre von na vychadzky, k dr. a pod. no nemusis ich pouzivat, nie su potrebne.

behulka
16. sep 2013

@gumkacka1 na prvé týždne postačí 40ks štvorcových plienok a troje vrchné nohavičky. Táto zostava sa dá naplno využiť až do odplienkovania. Neskôr na noc sa oplatí prikúpiť pár bambusových vkladačiek, prípadne aj nohavičkové plienky.
Vrchné nohavičky som mala najmenšie xs BabyLucy, mali fajn cenu, ostatné šité doma. No maminy určite poradia aj iné.
@monuska342 je to tak, ako písala Susul, u starších veľa toho nezmôžeš. Bambus, či konope, bavlna, mne sa zdalo všetko rovnaké. Ak by ste zvládali, je fajn dávať v noci cikať. A snáď čoskoro budete mať suché noci 🙂

nenocka
16. sep 2013

@monuska342 aj náš starší má na noc ešte plienku. moč menej cítiť, keď cez deň veľa pije - nie je taký tuhý, tmavý, silný... či ako to opísať
@susul Zuzi, ako súvisí nosná mandľa s nočným cikaním? naša dr. vravela, že ju Luky asi bude mať zväčšenú, ale zatiaľ sme na ORL neboli...

susul
16. sep 2013

@nenocka mne pediatricka hovorila, ze to moze mat suvis s pomocovanim. Matus mal plienku na noc az skoro do 4 rokov, potom sme mu dali vybrat na odporucanie krcnej nosnu mandlu a pocikavanie ustalo a to sme sa veru natrapili, budili sme ho v noci, snazili sa odhadnut, kedy je ten čas, že mu už treba. Teraz sa mu obcas stane, ze sa pocika, ale zvacsa za tym pride choroba, tak to suvisi asi s tym. Inak u starsich deti dava doktorka lieky, ktore vraj velmi dobre zaberaju, ale to by bolo pre mna uz krajne riesenie. A este ma Matus urpaveny pitny rezim, naposledy pije okolo 18 tej a ked bol doma tak som dohliadala, aby pil priebezne cely den a vecer uz nie.

nenocka
16. sep 2013

@susul to vážne?! by som neverila... akurát som čítala článok od strapco13 a predsa len pôjdeme na to krčné, aj keď v LH žiadna sláva 😝

monuska342
16. sep 2013

@susul skusali ale on cika aspon 3 krat za noc takze ak ho dame raz tak to nic nevyriesi doktor nic nehovoril neviem

monuska342
16. sep 2013

@nenocka som rada ze niesom jedina 🙂

susul
16. sep 2013

@monuska342 nechrape v noci? nedycha s otvorenymi ustami, ci v noci alebo ked pozera telku, nemava casto nadchu? Jedina urcite nie si, v mojom okoli poznam este zopar ludi,ktori i u starsich deticiek davali plienku - zvacsa ide o chlapcov.

monuska342
16. sep 2013

@susul neviem cmula si stale palec a nie ho to oducit....takze neviem ci dycha pusov 😒

monuska342
16. sep 2013

@susul a on proste ani nevie o tom ze cika on sa zobudi cely prestraseny ze sa pocikal ked sme mu vzali plienku ☹

matadamka
16. sep 2013

Ahojte mamicky, aké máte skúsenosti so zapachajucimi plienkami? Moj maly chlapcek ma 9 mesiacov a ked ocika plienku tak niekedy plienky tak strasne smrdia ako za cpavkom. Neviem ci moze mat babatko taky silny moc alebo su plienky zle vyprate? Periem kazdy 3.den a pouzivam aj miofresh.