Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

henushka
29. mar 2010

zajaciq, ved prave pre to caste prebalovanie su najlepsie (teda tot moj nazor a osobna skusenost) jednoduche stvorce na novoska, pripadne vv. Lebo male mimi cika a kaka sice skoro furt, ale zase nie vela, netreba velmi save, az neskor. No, vsak sa zabehnete 😉

dugyna
29. mar 2010

caute kocky izabelkak vam potom podpisuje na tu anavy..ale pisala mi sms ze su vsetci traka chori maju zaludocnu virozu tak aby ste vedeli

dugyna
29. mar 2010

lenka to je skoda ja som tiez chcela po in a zvlast dokupit vkladky..no nevadi aj tak ich objednam..asi..videla som ju nazivo a da sa tam vlozit aj ina vkladka

diocka
29. mar 2010

pop inky su super, maju tam jednak take patentky na pripnutie origos vkladaciek, ale zaroven maju take "zaklopky" ako ma bum genius flip. ale ja niekedy ani nezakladam, biely stvorec posladany na 12tiny tam uplne sadne - na dlzku aj sirku. u nas je to top plienka.

zajaciq
30. mar 2010

henuska ked ja mam len 20 stvorcov a aj pod hlavicku pouzivam, takze nesestrim nohavickovymi. uz ma od piatej na sebe hamburger a este necikala hura. poperiem ich ja rada nech naberu poriadnu savost na potom 🙂

etuska mne sa tie ruzove s jablckom pacia - je to velkost na novorodenca?
toto Rise: 13"
Waist: 13-20"
Thigh: 8-10"

lenka138
30. mar 2010

takže sobotňajšia noc nebola náhoda. Dnes sme mali opäž bum hugger s extra vkladačkou pop in a vydržala od pol 9 do rána do pol8 😨
strašne som šťastná...

včera som si objednala ešte jednu pop in

dugyna na plienocky.sk sa dajú objednať aj samostatne vkladačky, len stoja 4,92 a na plienka.sk, ked si objednávaš k plienke, tak stojí 2,90, to je podľa mňa strašne veľký rozdiel, nechápem ako si niekto môže nadhodiť až takú sumu
ale vždy to vyjde lacnejšie ako napr. tie prefoldy
a ešte na tej plienocky.sk aj tá plienka samotná je oveľa drahšia 😕

lenka138
30. mar 2010

diocka ako skladáš do pop in štvorec?

diocka
30. mar 2010

lenka, skladam tak ze na polovicku (vysle 😉 dkom je obdlznik), potom zase na polovicku (vznikne stvorec) a zase na polovicku (vzikne obdlznik) a je to hotovo. podla mna tie pop inky vkladky fakt vela nasaju. skoda len ze sa nedaju objednat tie origos vkladacky iba tie extra vkladacky - tie maju na pripinanie iba 1 patentku. ale aj tak su super, viem ich tam pripnut ako nahradnu vkladku.

lenka138
30. mar 2010

lebo ja ked si takto naskladám štvorec, tak sa mi zdá trochu dlhý, tak ja si ho najskôr prehnem na tretiny a potom na polovicu a zase na polovicu

tie originál vkladačky idem dnes tiež vyskúšať na noc do bum hugger spolu s ešte jednou konopnou vkladačkou, tak dúfam, že aj to vydrží, už nechcem hnusky ani vidieť 😉

diocka
30. mar 2010

ono je pravda ze mam rozne stvorce ale vacsina sa mi zrazila po prani tak teraz su akurat. ja som tie original vkladky pozivala aj na noc - dovypchavala som nimi BL bambus. ale kedze uz maly tolko v noci necika tak uz to nepouzivam.

etuska
30. mar 2010

Zajaciq-uvadza sa tam velkost 0-6m-takze pravdepodobne ano

bondy1
30. mar 2010

Ahojte maminky, babatko čakáme v máji - zaujovali ma látkovky - niečo sme pokúpili od Tots Bots a Bum genius - uvidíme ako sa nám bude dariť. Chcem sa spýtať, nemáte niekto skúsenosti s látkovými plienočkami g-diaper? Pozerala som ich na you tube - vyzeraju vhodne aj pre mimiska - u nas o nic neviem zohnať viac informacii.

dugyna
30. mar 2010

Lenocka tak to je fakt dost rozdiel v cene.len ja som myslela tak ze sa neda objednat vladacka do aio pop in zvlast na plienka.sk . To je skoda.ale neva aj tak sa mi ta plienocka paci,a v pohode je aj na 1,5 rocne babo.

lenka138
30. mar 2010

dugy nie, nedá sa, ale myslím, že sa ti oplatí kľudne zobrať aj celú plienku a vlastne k nej dostaneš aj tú extra vkladačku. Myslím, že tá plienočka je veľmi pekná a určite aj dobrá

diocka, že teraz ti už toľko neciká, mne práveže teraz veľa veľa ciká a to mu niekedy musím vodičku ponúknuť aj cez noc, lebo stále mi poriadne nespáva, ale zároveň ho nechcem veľmi prebrať prebaľovaním, takže mi musí mať ozaj spoľahlivé veci.
Ale veľmi dobrú úlohu zastanú aj vlniačiky, ja som ich dlho nemala a objednala som ich len nedávno, ale zistila som, že je to fakt parádna vec a hlavne na spánok.

diocka
30. mar 2010

lenka, my v noci tiez este pijeme - ale mliecko, tak 2-3x za noc. ale nejako uz menej cika. a niekedy v jeseni som objavila aj ja vlniaciky, a som z nich nadsena. mame disany - pouzivam ich iba na noc a teraz dokonca malemu jedny strikujem (ja- co som za cely zivot ustrikovala 2 saly🙂)))). tak som zvedava ako budu sluzit take domace.
stale ma lakaju aj BI shorties na leto ale zase som citala ze ak sa pouzivaju ako ako kratasky tak ze sa do nich strasne zapichava kazda spinka zvonka, kazdy konarik. tak neviem. ale vsak do leta este casu dost.

bambuska1
30. mar 2010

baby, pomooc.
Ja som uplne sklamana z bumgenius. Zacala sa mi parat tam, kde je prisity suchy zips. Pouzivam ju asi rok. Vam sa to nestalo?

lenka138
30. mar 2010

diocka, ja malému tiež dávam vlniaky len na spánok, doobedňajší a potom na noc. Rozmýšľam tiež, že by som kúpila vlnu, ale ja by som to dala uštrikovať mame, mne by sa do toho nechcelo.
Na von by bola hádam vlniakov škoda, to by sa mohlo ľahko zachytiť a vyvliesť očko a tak

lenka138
30. mar 2010

na plienocky.sk majú pop in preto drahšie, lebo majú iného dodávateľa a nemajú čo s cenou spraviť, tak len aby ste vedeli, prečo ten cenový rozdiel 😉

lenka138
30. mar 2010

bambuska bum genius nemám žiadnu plienočku, takže ti asi neporadím

bambuska1
30. mar 2010

bondy, bum genius su na novoska skoda 🙂 Skor pre starsie mimco.
Novoska treba castejsie prebalovat,moj maly kakal prazenicku po kazdom papani. Takze sa mi viacej osvedcili stvorce, zavazovakcy alebo nohavickove - tots bots dobra volba 🙂

nikush
30. mar 2010

taaaaakze som dnes pozerala ako diva a rozhodla som sa pre tieto na skusku:
BI Bamboo extra
EH Bum hugger
BL Organic
Bum Genius Flip AIO
IB Bitti D lish AIO
vrchne: TB Tots FlexiWrap a BUMMIS Super brite
viac neviem, cerpala som aj z vasich nazorov. len neviem ake mam kupit vkladacie. a ak by ste mi mohli poradit ake este na den a ak spravne chapem tie AIO su vhodne na mimo domu? resp. ktore sa nato hodia? a kolko ks na den skusobnych si mam kupit? dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉 som z toho jelen 😒

nikush
30. mar 2010

a este odkial vy kupujete plienky? za rozumne ceny? mne vysli skoro kazda plienka z ineho 😀

dugyna
30. mar 2010

lenocka ja chcem zobrat celu plienocku ..ale myslela som ze mozno vnutro by som zobrala viac kusov..vies ze by sa to dalo menit..vies len ta vkladacka, hm?

bambuska1
30. mar 2010

Nikush, ja by som skusila nejaku bambusovu.Tots bots alebo BL.

emjee
30. mar 2010

nikush ak chce itti bitti tak si zober sio nie aio - ta sio ma vkladacky na patentky a da sa to rozobrat na pranie a susenie, takze je to rychlejsie suche ako aio
bi bamboo extra a eh bum hugger - dobra volba na noc
tb flexiwrap tiez dobra volba
ostatne z tvojho zoznamu nemam vyskusane, takze sa neviem vyjadrit
vkladacky - ja mam BL stvorce a BI twofold, spokojna s oboma

lenka138
30. mar 2010

dugy, najskôr si objednaj jednu plienočku a uvidíš, pretože na novoska nebudeš potrebovať také savé plienočky, to sa ti zíde až neskôr a ak sa ti tá plienka bude páčiť, tak potom si môžeš doobjednať aj ďalšie. Lebo vrch budeš môcť využiť na štvorce alebo kľudne aj iné vkladačky.

lenka138
30. mar 2010

nikush ohodnotiť ti môžem len bum hugger a BL organic, bum hugger je dobrá a páči sa mi kvôli tomu, lebo je na nej našitý flis a tým pádom v nej vôbec drobec necíti vlhkosť, ja ju používam na noc, ale musí byť ešte dovypchávaná

s BL organic som maximálne spokojná. Mávam ich bežne na deň a ich savosť je dobrá a cena samozrejme tiež, sú to podľa mňa plienočky na ktoré sa dá spoľahnúť

vrchné nohavičky by som ti poradila, aby si si kúpila BL fix, ja mám iba tie, ale aj od iných som na ne počula len spokojnosť. Ja musím povedať, že sú naozaj spoľahlivé a cena je podľa mňa úplne super

a kľudne vyskúšaj aj plienku pop in, teraz ju tu rozoberáme, tak si trochu počítaj. Je to plienka AIO, ale s tým, že sacie jadro sa dá oddeliť od vrchných nohavičiek, čo je veľmi praktické

a na tvoju otázku, áno AIO sú skôr vhodné mimo domu, ale to len preto, že je to praktické, kľudne ich môžeš mať aj na doma

mneme
30. mar 2010

nikus, tie ceny plienok su fakt v kazdom obchode ine, ja som si to vyskladala podla najvyhodnejsich cien, vacsinou som sa dostala do cenovej hladiny, ze uz bolo postovne zadara 😅
aio/sio su dobre mimo domu jednak preto, ze sa pouzivaju systemom jednorazovky (zabalis, ides) a jednak preto, ze su vacsinou stihle, takze znesu aj fesackejsie oblecko.
bg flipky su fajn, paci sa mi mikrovlaknova aj organicka vkladacka.
tb flexiwrap mam, nepouzivam ich velmi rada, hoci nie su zle, ale ovela prijemnejsie vrchnaky su imse vimse organic - su jemne a maju super strih.
vkladacky urcite odporucam bamboo hour, bamboo twofold alebo bamboo prefold vsetky od baby idea (rozdiel je vo velkosti)- su uzasne, jemne a perfektne save. dobre su aj baby lucy stvorce.
na doma pouzivam vacsinou tots bots bambusky na spanie a nejake menej fajnove kapsy/aio na hranie.

dahlia23
30. mar 2010

nikush, ja najradšej kupujem z ekoplienky.sk 😉

baby, pomoc, malý má asi zaparenú riťulu alebo čo to... ☹ má tem také malé červené fliačiky a v nich akoby biele pľuzgieriky. ☹ neviem, čo s tým, už to má 3 dni. mám podozrenie, že za to môže tá alverde mastička na zadok. dovtedy sme mali len weledu, aj to sporadicky a všetko bolo ok. a teraz toto... s ťažkým srdcom som vytiahla sudocream, nič moc teda. tak skúšam jojobový olej + levandulová silica.
čo mámrobiť? poraďte, pls...

crysmile
30. mar 2010

dadi, tak skus tu babylove masticku na bradavky, to bolo jedine co uz nam v takejto faze pomohlo.. imazol ti nejdem radit, aj ked niekomu pomohol..