Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
26. apr 2011

@estterka z kapsovky LL som trochu sklamaná, už by som ich viac nekúpila. Wonderoo V2 aj mna napadla v súvislosti s bambusovou vkladačkou a ešte je aj za dobrú cenu.

sima.p
26. apr 2011

@zuzanockamt ja čo som mala ebayove, všetky som predala, nechala som si len jednu. Sa mi zdalo, že sa malá z nich vyhadzuje.

zuzanockamt
26. apr 2011

@sima.p nas Jurko ich zatial toleruje ... ja som z kapsoviek LL nadsena ... kapsovku BG mi precikal za 3 a pol hodiny a LL vydrzala 😀 ... aj nohavickove LL su uzasne podla mna

petrinka
26. apr 2011

aj my pouzivame LL a som spokojna. podla mna kapsovka saje podla toho, co sa do nej nastrka ako vkladacky. vyhoda je, ze kapsovky LL maju velku tu "kapsu". skoda len, ze su len v bielej☹ pre dceru planujem dokupit asi wonderoo kvetinkovu, nech je fesanda 🙂

luba41
26. apr 2011

@zuzanockamt ja som mala pôvodne 2ks z ebay a prikúpila som dalsie 3. Strihovo mi vyhovujú zo všetkých plienok najviac, používam ich na den a dovypchávam bambusovou vkladačkou. Sú krásne vzorové, malá nie je háklivá na materiály, takže nám nevadia. Síce trošku prevlhnú niekedy pri nožičkách, ale to sa mi stáva aj pri plienkach značkových 😉

estterka
26. apr 2011

a mate skusenosti s LL bambusovou vkladackou?

sima.p
26. apr 2011

@zuzanockamt nohavičkové LL sa mi celkom páčia, ono zase tá LL kapsovka pomer cena a kvalita nie je zase na zahodenie. Ale napr. Wonderoo nám viac sedí. Každé bábo je iné. Inak 3 a pol hodiny ak teda nemyslím noc, je asi dosť na hocijakú plienku. Či je to hnuska alebo látkovka.

zuzanockamt
26. apr 2011

@sima.p to som dala, ked sme isli vonku, mal ju aj dovypchavanu ... na noc davam jednorazovku, pri nasom jurkovi nema latkova sancu ... precikal totalne aj bum hugger vypchaty bambusovou plienkou 😀

sima.p
26. apr 2011

@zuzanockamt som si aj myslela, že asi ste boli mimo domu a nemali ste sa asi kde prebaliť. Inak ja ak viem, že ideme preč a nebudem mať kde prebaliť, tak vtedy dám hnusku. A aj dnes na noc dám hnusku, lebo je dnes zimšie a vlhko a všetky hamburgerky sa mi sušia a jedna je po dnešnej noci pocikaná... 😀

zuzanockamt
26. apr 2011

@sima.p aj ja to uz tak riesim, ze ked idem na von dlhsie, tak dam jednorazovku

sima.p
26. apr 2011

@zuzanockamt 😎 😀

divoska
26. apr 2011

LL kapsovka je super podla mna, akurat ze tam treba narvat babyideacky prefold a tu original vkladacku. vtedy nam taha aj 10-12 hodin v noci. so samotnou tou original vkladackou ale jasne ze by to nebolo nic moc. presne ako @petrinka pise tak ma siroku kapsu ze sa tam toho da narvat ajeje. ten design je na skodu ze len ta jedna farba, ale tie volaniky krasne doliehaju k stehienkam a sice to nie je najmodnejsia plienka ale podla mna jedna z najfunkcnejsich.
na vylety a cesty davam zase bg organicsy a do toho nejaku vkladacku so stay dry alebo LL bambusovou vkladackou. to viem ze pokial nenalozi tak vydrzi aj 3-4 hodiny kym niekde prebalim. aj ked vlacim ich zo sebou vzdy jak na tyzden. a priebezne checkujem ked sa da 🙂 este ten pozostatok toho ze prazenicoval do kazdej plienky.... 😀

estterka
26. apr 2011

@divoska prosim ta,co je to babyideacky prefold ?

divoska
26. apr 2011

@estterka https://www.modrykonik.sk/fotoblog/divoska/albu... ta vacsia, bambusova supersava no aj supervelka vkladacka

jarmilad
26. apr 2011

labutka- tie plátené plienky, ktoré som používala ja sa museli prať na 90 stupňoch C. A susedka musela novú práčku meniť po 2 rokoch prania plienok

sima.p
26. apr 2011

No tak možno ešte prehodnotím tú kapsovku LL, je pravda, že ju už mám z druhej ruky a krátko, tak možno ju ešte ocením...

labutka
26. apr 2011

@jarmilad klasicke stvorce staci prat na 60. Ani zehlit netreba. 😉

labutka
26. apr 2011

Inak ma zaujalo, ze ebayove plienky predava aj baba, co tu za ne asi pred dvoma mesiacmi bojovala, ze ake su lacne, a ake su znackove plienky drahe. 😝
@zuzanockamt mna hambac moc savostou neoslovil, skus na noc radsej nieco bambusove. U mna vyhrava jednoznacne tots bots stretch. 😉

norikk
26. apr 2011

ahojte, chcem sa opytat, co poviete na Bitti D´lish All in One , ci dlho schnu????

estterka
26. apr 2011

tak som ukoncila vyber, s BG kapsou na suchy zips a druhou na patentky,easyfit,wondervoo a vyskusam aj tie LL. 😅 ked vravite,ze najprv otestovat a potom dokupit,tak toto na zaciatok staci..len kym to sem dojde 😠

labutka
26. apr 2011

@norikk ak itti bitti, tak by som isla do SIO, menis tam len save jadra, vrch pouzivas viackrat.

taanak
26. apr 2011

@norikk IB AIO schnu tak normalne, by som povedala, ze na plienku AIO relativne rychlo. Myslim, ze ju mam suchu skor ako bambusove nohavickove plienky 😉

petrinka
26. apr 2011

@estterka pytala si sa na LL vkladacku. ta do kapsovky je pomerne mala, takze ja ju dovypchavam podobne ako
@divoska, len nie nejakou originalnou vkladackou, ale doma som si usila vkladacky z toho najhrubsieho bambusoveho frote- take stvorce a tie do plienky este poskladam.

eridani
26. apr 2011

Baby, tie co pouzivate Medvidka, tak ako umyvate tu malu flasticku? Ja som ju doteraz vzdy len vyplachla vodou, ale je uz cela zajdena. 😒

katka888
26. apr 2011

@estterka
co sa tyka prerobenia, tak za 300 eur poskladas slusnu zostavu, aj keby si vzala 30 kapsoviek priemerne po 15 eur, tak je to do 500 za vybavicku, pranie s praskom, elektrinou a vodou ak ta za rok vyjde 100 eur tak vela, cize ak nekupujes kazdy mesiac novu "modnu" plienocku ku satockam 😉 tak neminies viac ako za jednorazovky,a to ratam jednorazovky bud tesco, alebo v akcii. jedine, ak nechas dieta v jednorazovke 4-5 hodin, len aby si "usetrila".
mna na latkach tesi to, ze kuknem malu kedykolvek a ked ma hoc len trosilinku cinknute, vymenim, nechavam jej tym aj castejsie prevetrat zadocek a nemam nejaky pocit ze musim nechat malu co najdlhsie v plienke len aby som ich za den vela neminula.
nehovoriac o zdravi, mna najviac trapi na jednorazovkach to prehrievanie, a ta chemia, ktora moze na pokozku negativne vplyvat. taky vycuc je napriklad aj v tomto clanku: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...
LL plienocky su za svoju cenu velmi prijatelne, je to taka kvalitna alternativa, ak chce niekto nieco lacnejsie, ale nie nekvalitne.

emjee
27. apr 2011

@eridani a to vadi? 😀 aj nasa je osuntela (vrchnak nema uz davno 😀), ale neriesim 😀 akurat uz nemam medvidka a @sulky ho ma vypredany 😝

emjee
27. apr 2011

a objavila som medvidka inde 😀

sima.p
27. apr 2011

@labutka neviem ktorú babu myslíš, ja som predala len tie, čo som aj tu kúpila, lebo som zistila, že mojej malej nevyhovujú a nezarobila som na nich ani cent a rozhodne ich nemám a ani nebudem nikdy mať priamo z ebaya a zarábať na nich.

labutka
27. apr 2011

@sima.p neviem, mozno si pametas, ze tu bola velka diskusia, ako majitelky eshopov na nas zarabaju. Zrovna ty si ju neviedla 😉

bambulka0406
27. apr 2011

baby chcem vyskusat nohavickove plienky LL bamboo a bamboozle stretch. ake vrchne nohavicky si mam kupit k tomu? su vhodne na noc?