Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
8. máj 2011

@majka1981: Možno mu nerobí dobre umelika, skús mu pod zadoček dávať bambusové, bavlnené vkladačky alebo bavlnené štvorce, viacvrstvové plienky bavlnené. Môžeš použiť kapsovú BG len pod zadoček daj niečo prírodné.
Ak chceš dokúpiť savé plienky bez umeliny. Tak z nohavičkových spomínané TB strech, Anavy. Z kapsových a AIO: econappi swadllebees, kapsová plienka swaddlebbes, kapsová sweet monkey. Z AIO: Anavy easy, 2v1 swaddlebees, Flip organic, Bum Genius organic.

peliroja
8. máj 2011

@zfidorka dakujem, anavy uz je objednana, k tomu sa pridruzili este nejake drobnosti, tak zase som na tento mesiac vybavena 🙂 na buduci mesiac objednam teda vlniacky a ak budu dostupne tie BBH bambusove tak aj tu 🙂
este raz dakujem, takisto aj @miruss a @katka888 😉

zfidorka
8. máj 2011

@majka1981 ked to ma pri umelinkach, moze to byt alergia na umely material... no tazko povedat, bolo by dobre odskusat to, aby si mala istotu... prirodne materialy, ak sa neprebalia casto, mozu zase podrazdit kvoli mokru... skus davat par dni bud len umelinu, alebo bud len prirodne materialy...
bg ma aj organic aio, ako ti pisala mirka...

majka1981
8. máj 2011

@miruss @zfidorka dakujem baby, skusim davat len umely material alebo len organic material
mam aj natierat? Ci skusit nenatierat ci to prejde len z ineho materialu?

zfidorka
8. máj 2011

@majka1981 natieraj, aby sa mu to nezhorsovalo...

majka1981
8. máj 2011

@zfidorka ok, budem natierat.

miruss
8. máj 2011

@majka1981 : Súhlasím so @zfidorka

bambulka0406
8. máj 2011

@majka1981 moj pojde tiez do jasiel od buduceho roka... ja vsak pochybujem, ze ho tam budu chciet balit do latkoviek 😠

majka1981
8. máj 2011

@bambulka0406 toho sa tiez obavam, ale: ked im dam len latkovky, tak budu len latkovky, no nie?

zutomasi
8. máj 2011

Ahojte... som tu nova, neskusena, takze POTREBUJEM radu 🙂
Mate niektora skusenosti s plienkami Popolini onesize super?? Ake su? Hlavne by ma zaujimalo, ci po case
nestrvrdnu - raz som si totiz mala moznost skusit chytit jednu popolini plienku (zial uz neviem, ktory typ to bol) - asi po roku pouzivania a prania a bola straaaaaaaaaaaasne tvrda.
Viem, ze material tencel je v tomto lepsi. No mala by som moznost si kupit prave tu onesize super z druhej ruky vo velmi dobrom stave, no nechcem vyhodit peniaze za "tvrdy uterak" ...
Poradte prosim,

dakujem

bambulka0406
8. máj 2011

@majka1981 no daj mi potom vediet.... mozno nejake kapsovky alebo aio by aj prebalili, ak by si im to vsetko pochystala a oni by len zalozili, potom im moze by jedno ci je to jednaorazovka alebo latkovka.... uvidime 😖

majka1981
8. máj 2011

@bambulka0406 dobre, dam Ti vediet. asi to potom budu kapsovky...

zfidorka
8. máj 2011

@majka1981 este k tomu natieraniu... ja ked davam krem, tak dam tenku vrstu a pockam kym sa vstrebe do pokozky, aby sa nezamastili plienky...

labutka
9. máj 2011

@zutomasi popoliny su podlamna zbytocne velke a siroke. Ked netreba balit na siroko, volila by som ine - uzsie plienky.
Ak si z BA a okolia, pridi pozriet na workshop, teraz ich bude viac.
11.5. o 16:00 v MC podunajske biskupice
14.5. od 14:00 do 18:00 je v MC presporkovo Den pre tehulky (presporkovo.sk)
25.5. O 9:30 v MC fifidlo v stupave
31.5. o 10:00 v RC klbko v karlovej vsi
2.6. o16:30 v MC budatko v petrzalke
8.6. o 10:00 v MC hojdana v ruzinove

Kompletny zoznam a instrukcie su na latkovky.sk/prezentacie

gia111
9. máj 2011

Ahojte, mám začiatočnícku otázočku nemôže byť v disanach vlniačikoch malej teplo?aké máte skúsenosti?

zfidorka
9. máj 2011

@gia111 ja som davala malej disana vlniaciky na noc minuly rok v najvacsich horucavach.. urcite je taketo balenie priedusnejsie ako pul alebo jednorazovka...

sulky
9. máj 2011

@gia111 , ak mas na vyber, radsej by som na den volila trolilinku tensie vlniaciky, napriklad baby idea, anavy alebo bundle of joy

katka888
9. máj 2011

@gia111
mne na zaciatku latkovania na tuto otazku odpovedali / uz nepamatam kto /, ze co by som si na seba v lete dala sveter, alebo prsiplast 🙂

ninan2
9. máj 2011

Ahojte, a je na to teplo v lete este nejaka ina vhodna alternativa ako vlniaciky? Totiz je mozne, ze babo zdedi atopicky ekzem, a co som citala, na ten vraj vlna nie je velmi dobra...

taanak
9. máj 2011

@ninan2 dat iba plienku bez PUL a polozit na nepriepustnu podlozku (napr. prebalovaciu) 😉 Na plienku v tom pripade uz samo ziadne oblecenie. U malych babatiek je to v pohode.

sulky
9. máj 2011

@ninan2 ,ak necheš PUL, tak vrchné nohavičky flísové.

ninan2
9. máj 2011

@taanak @sulky Aha OK, dik za rady 🙂

danabel
9. máj 2011

Ahojte, nepoznáte niekto tieto plienky - kontrétne tieto pulky, či by mohli byť alternatívou k už nezohnateľným Gro baby/ via wonder wraps http://moderni-latkove-pleny.cz/cz-detail-23083...

divoska
9. máj 2011

@danabel myslim ze asi ani nie 😉 ale mozno stoji za to testnut bo vtzeraju podobne

danabel
9. máj 2011

@divoska majú ich aj tu http://www.lamichaela.sk/?p=productsMore&iProdu... ale tento obchod vôbec nepoznám...
...asi ich budem musieť vyskúšať sama,lebo wonder wrapsy už tak ľahko nezoženiem, veď aj v bazáriku je to boj o čas, keď ich tam niekto náhodou hodí 😀

rosienka
9. máj 2011

Ake mate skusenosti s plienkami na plavanie? Ktore su dobre a ako vybrat spravnu velkost? Najlepsie podla vahy?

zojec
10. máj 2011

@rosienka my sme vyskusali zatial len happy nappy plavky a velka spokojnost 🙂 v 6 mesiacoch som kupila rovno Lky a boli a aj su doteraz dobre.. B. mala vtedy 7kg, teraz ma 9.. pouzivame ich intenzivne uz 4mesiace a vobec to nie je vidno 🙂

zojec
10. máj 2011

@danabel podla mna to nebude ako wonder wraps, aspon nie materialovo. pisu ze PUL vrstva, a to tieto nemali 😉 ale ked zakupis daj vediet ake su 😉

majka1981
10. máj 2011

Ahojte
skusala som davat vcera a aj dnes doobeda len prirodzene materialy, tak ma to lepsie, uz to nebolo cervene, iba take ako keby vysusene... Natierala som.
Chcem sa Vas spytat - mate skusenost s plienkami Gro Baby ? Hladam este AIO plienky do jasiel (vlastne rozmyslam nad nimi, neviem ci ich uz teraz mam objednat... do jasiel pojde v septembri) a bolo by lepsie, ked by boli len z prirodneho materialu. BG organic tiez mozem skusit, ale BG normalna sa mi nepozdava ze by bola dost velka, syn ma uz 9 kg a nechcem investovat do dacoho, co mi dlho nevydrzi.
@miruss dakujem Ti za tip, len tie swaddlebees tu v Rakusku nikde nedostat, uz som kukala e-shop a na SK objednat a dat poslat sem stoji okolo 20-30 EUR, takze dost 😝

majka1981
10. máj 2011

do kelu, tie Gro Baby su male plienky, tie mu budu coskoro male 😝