Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
6. sep 2012

@zuzis su to tzv. cinske plienky, ktore nemaju potrebne atesty o zdravotnej nezavadnosti pre pouzitie pre deti do 3 rokov...

handricky
6. sep 2012

@tasiko a kde si kupovala pop in? v latkovkach? vkladacky skus v petrzke v latkoveplienky.sk, mozno tam maju nahradne. prip. pozri ostatne internetove shopy, ci nemaju vkladacky. Inak tam mozes dat cokolvek ine do nich. Bum genius Flip su jedny z najsirsich gatiek (cca 19 cm v strede), ak tam poskladas prefold ktory ma po poskladani sirku cca 12 cm, tak tam bude asi trocha lietat. Ja som to sice pouzivala, ale ved uvidis. Prip. vies ich upotrebit aj na nohavickove - ak budes pouzivat. Su siroke, zakryju. Podla mna mas na zaciatok toho (co mas aj co mas objednane) dost. Vyskusaj este nejake prefoldy (mozes ich davat do kapsovky, do Flipiek, do Thirsties aj do Pop in). Skus co ti bude vyhovovat, aky system (ci kapsa, ci SIO alebo vrchne a vkladacka) a podla toho dokupis. U mna je dobre vkladacky osahat nazivo🙂 U teba asi: L-ko Flisy 75/25, Flisy100, na noc Flisy100- 3 vrstvova alebo Froty Cubes Onesize.

tasiko
6. sep 2012

@handricky v petrzke som kupovala pop- inky. 🙂 Tam nemali,len tie na noc a to mi uz prislo taka mega- guca 😀
Tiez ma napadlo tam dat nejake ine- len neviem ci su aj take na tie cvocky co pop inky maju 😕 kupila som este take 2bambi roxy co sa daju poskladat napoly 😀( ja stale neviem kolko maju vrstiev,aj mi to hovorila,su take hrubsie) a jednu bambusovu vkladacku baby lucy. Ostatne som tam nechcela(okrem do popiek nahradnych ) leo som myslela na teba 😀
Pozriem to teda. Ako by sme to spravili,doniesla by si ich a ja by som si z nich vybrala?? 😕 😅 dakujem ti aj za rychlu odpoved 🙂

ivanka.7
6. sep 2012

@tasiko
@handricky jeeej, kedy pojdete von? Ze by som sa prifarila 😅 Len doobeda a cez obed lietam s malou na Racku, tak potom dakedy, keby ste isli, dajte mi vediet do IP a ja uz by som si vas dakde pri Retre nasla

naveen
7. sep 2012

ahojte, potrebovala by som poradit s vlniakmi.. tak nejak sme sa do nich pustili, lenze krpcovi (3mesiace) navhlnu nielen vlniaky,a le aj dupacky .. aj jej dovypcham vkladackoul lenze potom ma chuda taku velku ritku, ze sa mi ani do dupaciek nezmesti... momentalne mame vlniaky loveybums..
pouzivate niektora vlniaky aj na den? celkom si neviem predstavit ako sa daju pouzit longies na den ... 😕 len vlniaky a nic viac? ci aj nejake oblecko?

peluskovo
7. sep 2012

@naveen ak ti prevlhli vlniacikyk bud je plienocka echt mokra, alebo su vlniacikyslabo nalanolinovane. Ked ich nalanolinujes, nalej na ne lyzicku vody, ci ostane na ppovrchu.
Co sa tyka vlniakov na den, cele minule leto som ich davala syncekovi na novosklad, mal vtedy cca 2 mesiace, davala som mu disany a popoliny iba s bodyckom

naveen
7. sep 2012

@peluskovo pred prvym pouzitim som ich lanlinovala 2x .. skor to bola totalne mokra plienka, no tak skusim znovu.. a len novosklad? a nenavlhli? a teraz co davas do vlniakov? nohavickove? mas nejake overene? 😀

ivanka.7
7. sep 2012

@naveen tiez by som tipla echt mokru plienku alebo zle nalanolinovanie, ja mam loveybums (jersey) a nikdy mi este neprevlhli a to veru plienku kazdych 20 minut nepozeram, takze podrzali uz vselico

peluskovo
7. sep 2012

@naveen nohavickove , ktore davam najcastejsie: bambi roxy, flexitots, pastelky haipa daipa, mamicky chvalia aj bamboozle od tots bots a anavy

something
7. sep 2012

Baby, viem nieco pouzit aby som maleho zabalila nasiroko? Pouzivam jednorazove plienky ale neviem ho nijak zabalit nasiroko, tak pozeram ci nepomoze nieco z tych latkovych co by som mohla dat jednorazovu plienku. dakujem

peluskovo
7. sep 2012

@something uz si to presne nepamatam, aletusim na jednorazovku sme davali klasicku stvorcovu plienku poskladanu na obdlznik a na to vrchne nohavicky na fixaciu. pri druhom sme uz boli na latkach od narodenia, tam je pri vacsine plienoko siroke balenie uz zabezpecene plienockou

kkl82
7. sep 2012

@naveen ja som cele leto pouzivala doma len vlniaky (vacsinou loveybums lightweight alebo tenucke doma site natahovacie). do nich som davala novosklad plus jednu bambusovu podlhovastu vkladacku. obcas sa stalo, ze prevlhli na bodynko, no nie ze by pretiekli. moj bubo vsak dava dost velke davky narazovo.
na noc pouzivame nohavickove tb bamboozle stretch tiez s vlniakmi (tiez bud tie lightweightky alebo natahovacky z bionosu) a z nich mi krpec pretiekol tiez len parkrat, ale aj to spal celu noc na boku, takze tam by nevydrzali ani pulky.
tiez si myslim, ze tvoj problem spociva v lanolinovani. skus dat mensie mnoztvo vody a viac lanolinu. ja napr. lanolinujem len s tolkou vodou, aby vlniaky nasiakli, voda mi uz ale v kybliku nestoji. takto to opakujem 2x pre vsetky vlniaciky, okrem tych doma sitych z merina z naturesfabrics.com, ten material je tak super, ze im staci 1x.

marta222
7. sep 2012

@something , ja som používala na balenie na široko jednorázovku a na to klasickú štvorcovú plienku na obdĺžnik a do ortopedických nohavičiek (kúpiš ich v lekárni - stoja okolo cca 2,- € a sú rôzne veľkosti). Tie ortopeďáky s plienkou som zvykla dať až navrch na dupačky alebo na tepláčky čo mal oblečené...

marta222
7. sep 2012

@zuzis, podľa mňa sú to tie isté, čo tu ponúka v pro-shope neitkay po 7,- € a 6,30 €, neviem, či sú čínske - ja som si kúpila 2 ks od nej a je tam napísané, že sú vyrobené v UK, ale sú to klasické kapsovky, nie AIO

rolla20
7. sep 2012

prosim vas, mate niekdo skusenosti s touto plienockou?? Fuzzi Bunz Perfect size Daisy print
mame doma uz kapsovku little lamb, ta nam dobre sadne, ale akosi ma laka este tato druha 😵

divoska
7. sep 2012

hojte, nechcem tu sposobit revoluciu, mozno to tu uz bolo /neviem kedze nechodim/ ale dnes som objavila toto

http://www.stream.cz/adost/751661-a-dost-praci-...

svetlusska
7. sep 2012

@zuzis ja ich pouzivam a su v pohodke....

oliverka
7. sep 2012

Kúpila som si kapsovku SMARTIPANTS, ale hneď na prvý krát malému pretiekla na chrbátiku ☹ . Dúfam, že to bola náhoda, tak som sa z nej vytešovala! Máte s ňou niekto skúsenosti?

behulka
7. sep 2012

@naveen Loveybums boli spoľahlivé, dávala som do nich len klasickú štvrocovú plienku. Možno ešte raz nalanolínovať, ako radia maminy, alebo častejšie prebaliť.
@something a čo takto ? https://www.modrykonik.sk/fotoblog/divoska/albu...
@oliverka napadlo ma, že mokro stieklo po staydry povrchu von, pretože je "zalepený" od praní, predtým, než sa stihlo vsať dovnútra - ak je to teda plienky so staydry. Malo by pomôcť vyprať pár krát bez prášku pri 60°. A používať iný prášok.
Alebo nestihla nasať vnútorná vkladačka. Môže byť problém, ak je mikrovláknová - tá sama o sebe nesaje, len uzavrie tekutinu v sebe a pri tlaku (aj ležaní na chrbátiku) môže mokro uniknúť von. Pomôže vymeniť vkladačky za savejšie - bambus, konope, ľan.

behulka
7. sep 2012

@zuzis podľa foto vyzerajú na čínske plienky. Vkladačka časom nestihne nasať tekutinu a plienky môžu pretekať. Bude potrebné dokúpiť savejšie vkladačky.
Naviac môže byť problém s vrchnou nepremokavou vrstvou, môže byť menej kvalitná oproti testovaným značkovým plienkam, niektoré maminy sa sťažovali, že sa pul laminácia olúpala a plienky začali premokať. Tam už pomôže len prišiť novú vrchnú vrstvu, no veľmi sa to cenovo neoplatí.
V tejto cenovej relácií sa už dajú nájsť aj značkové plienky, niečo ponúkajú už aj slovenskí výrobcovia.

ivanka.7
7. sep 2012

@oliverka ja ju mam, pouzivam (nie velmi dlho, mozno mesiac a pol a aj to len ked idem na dlhsie von ako jednu z plienok), ale nikdy mi este nepretiekla a osobne mi velmi vyhovuje tym, ze je siroka, takze super do satky alebo nosica... davala som ju s 2 mikrovlaknovymi vkladackami (jedna original + 1 BabaBoo)

zuzis
7. sep 2012

dakujem babulky za nazory 😉

kkl82
7. sep 2012

@rolla20 ja mam doma len fuzzybunz onesize - myslim, ze v strihu sa perfectsize a onesize nelisia, ide len o to, ze jedna je viacvelkostna a druha jednovelkostna. oproti kapsovkam LL su FB nizsieho strihu (takmer ako bedrovky). na jednej strane super, lebo maleho to nikde netlaci, ani ked sedka v autosedacke alebo v satke, ale na druhej strane sa vzdy bojim, ze mu to niekde pretecie, kedze niekedy curka aj smerom hore 😀. ale zatial este nikdy nepretiekla, je to spolahliva plienka a tie vkladacky nasaju dost vela. v porovnani s LL, ktora ma vkladacky z bambusu, FB vkladacky su mikrovlaknove. FB nema tie kridelka okolo noziciek, ci ako sa to vola 😝 PF ma ale navyse viac moznosti pozapinat patentky, lebo ma jeden rad patentiek na upravovanie sirky okolo bruska a druhy rad na upravu okolo stehienok. na youtube som nasla, ze FB kritizuju za privelku "dieru" na vkladacku, ze to odstava a ked to nezapravis, moze tadial pretiect. mne sa to ale nikdy nestalo a to na to vobec nedavam pozor 😉

salemi
7. sep 2012

Môžete mi poradiť. Malému som len pred 4 dňami začala konečne dávať látkovky aj na noc (dovtedy jednorázové), ale nie om nejako spokojná, býva mokrý, veľa papá aj ciká 🙂 Najviac sa mi páčila BG kapsovka a Wondervoo kapsa, vtedy necítiť mokré. Prvú noc sa dosť prevaloval a budil sa aj 4x za noc. Mám aj nohavičkové, Bamboozle, Popolini aj LL, ale zdá sa mi, že málo sajú, a má aj mokrý zadoček, pretečú (ciká fakt veľa). Vrchné mám LL a BG flip. Čo by ste mi poradili? Ako často prebaľujete v noci? Uvažujem aj o vlniakoch, ale udržia také cikajúce mimi?

salemi
7. sep 2012

A aké vrchné gatuše by ste mi poradili okrem BG flip? Tie sa mi zdajú fajn na cikanie ale keď kaká, má to všade, neudržia to. Malý má 4, 2 mesiaca váži už 9 kg, to čo som čakala, že vydrží do pol roka, nám už je malé, musím dokúpiť vrchné gatuše, ale nieviem aké. Mala som LL, tie boli fajn pre malé bábo aj na novoskald, thirsties duowrap sa mi vôbec neosvedčili a boli nám po mesiaci malé.

melpomene
7. sep 2012

@zuzis ja mam z tychto plienok dva kusy a som spokojna...a mysim, ze aj mala...a dokonca ak sa stane ze vkladacka schne, popr. caka na opratie tak pouzijem klasicku naskladanu plienku a nikde nic nepreteka...doma mam aj pop in new gen a pop in original a tiez su vyrobene v cine...co vlastne v dnesnej dobe nie je vyrobene v cine? 😉

tasiko
8. sep 2012

@handricky hladala som tie stay dry v latkovkach ale neviem ich najst... ☹
Tu vkladacku s cvokmi co si mi dala pasuje do pop in ky 🙂 len b ju trebalo trochu zuzit v strede

peluskovo
8. sep 2012

@salemi vrchne thirsties vel 2, blueberry alebo little lamb vel 2
co sa tyka nocneho plienkovania, ja som prebalovala v takom case 1-2x v noci. Mozes pre pocit sucha pouzivat kapsovky, nam sa osvedcili little lamb s original bambusovou vkladackou. inac pri vacsom piskani v noci nam kapsovky ani aio nestacili, iba nohavickove plienky. vlniaciky povazujem za vhodnejsie, kedze su naozaj priedusnejsie, termoregulacne, ja som pri oboch detoch davala disany, popoliny a aj bundles of joy

rolla20
8. sep 2012

@salemi tiez mam doma "vacsie" dieta, tak aj nam boli vrchne gatuse akurat (BG) tak som zhanala nieco ine, vacsie. Teraz mam Blueberry coveralls a tie su naozaj velke a to mame uz 1rok a 12800g a pojdem prikupovat Little Lamb velkost 3, blueberry krasne schovaju aj nohavickovu, kedze su priestranne a pre mna plus, ze maju kridelka a aj preto chcem Little lamb, ze tiez maju tie kridelka a sice nemaju patentky, ale zas suchace su dost velke, kedze na flipkach nema problem si ich bud sam otvorit alebo ked sa pretaca, tiez sa otvoria 😢 tak verim, ze LL nesklamu

ivanka.7
8. sep 2012

@tasiko http://www.latkovky.sk/produkt-detail/stay-dry-... tu su, treba tam asi zavolat ci ich este maju, minuly tyzden ich este urcite mali
@salemi prihovaram sa za blueberry, nemam sice "velke" dieta, ale moja 7kilova slecna ich aj pri nohavickovej plienke alebo novosklade ma nastavene na najmensiu velkost
a inak thirsties jednotku stale pouzivam pri nej, len uz do nej nenarvem hocico, musim si rozmysliet co jej tam dam 🙂