Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
8. sep 2010

@izabelkak ved to som zabudla napisat.. ze tam maju dost chaby vyber plienok, oproti slov. e-shopom.. ale asi maju fotky obchodu krajsie.. 😉 ako v blave.. ja som len rada, ze tu v blizkosti nemame kamenny obchod, lebo by som v nom musela utracat nehorazne prachy 😀 ale eshopacky, davam vam do pozornosti: http://www.branakdetem.cz/sock-ons.htm toto je genialny vynalez.... dufam ze sestra ho coskoro donesie 😉 a bude funkcny

izabelkak
8. sep 2010

@zojec tie sock on od kikka predávajú v DM spolu s tými ich plenuchami, len sú vraj dosť malé... ale tak tvoje malej isto budú ešte dobré...

greeri
8. sep 2010

@izabelkak tak som na tie bambusové vkladky už dosť nalomená 😕 no ja s mojou šikovnosťou by som toho veľa nenastrihala a nenaobšívala 😀 ja už musím také hotové 😀
@zojec súhlas, že kamenný obchod s plienkami je len v blave, lebo by sme museli zaobstarať extra skriňu na plienky 😀

zojec
8. sep 2010

@izabelkak
@greeri iza bambusove vkladacky su fajn save, len ich ma furt otlacene na ritke.. mam pocit ako keby ju skriabali.. uz ich velmi nepouzivam.. len ako vkladacku do kapsovky v nudzi... teda mam tie BL 40x40, klasicke vkladacky BL su fajn, tak na den.. hlavne neotlacaju ritku.. a celkom dobre saju.. ja som sila tie vkladacky.. su neporovnatelne savejsie ako BL , a hlavne si ich mozes urobit ake hrube dlhe, siroke chces.. najviac u nas ficia 60x 11.. prehynam na polovicu.. ci sa to oplati..to som nepreratuvala.. ale skor to vyjde tak narovnako.. ked do toho zapocitas aj cas a pracu.. ale dobry pocit, je dobry pocit 😉

zojec
8. sep 2010

@izabelkak no ja som to veru este nevidela ani v DM.. mozno DM v Blave je lepsie zasobena... tu v ZV ani v BB som to nevidela.. urcite by som si vsimla.. lebo tie Kiko plienky som tam minule pozerala

petrinka
8. sep 2010

@zojec ja som niekde citala, ze tie drziaky na ponozky otlacaju nozicky 😒 ja som to tiez riesila, lebo krpec nic neudrzal na nohach, ani ponozky ani capacky... ale potom som nasla super kozene capacky a tie sa nam osvedcili aj ked zacal lozit a stavat 🙂

zojec
8. sep 2010

@petrinka no je to riziko.. hlavne ked su take male ako pisete.. ale napad je to super 😉 mozno by sa take nieco dalo usit.. 😀 inak kniha ti prisla v pohode? si sa neozvala

petrinka
8. sep 2010

@zojec pisala som, ze dakujem🙂 teda, som v tom, ze som to na skype napisala, ked som sa odpajala🙂
tak dakujem este raz!!! inak bukovsky na tej foto bol este mlade ucho... rozmyslam, ze si to vytlacim, aby sa mi to lepsie citalo🙂

izabelkak
8. sep 2010

@greeri no veď ja tiež nie, to by obšíval otec🙂)) ale látka trčí celá tak ako je, nakoniec som zistila že mám vkladačiek príliš, tak teraz uvažujem čo s tou látkou...

tie kikko som objavila za rovnakú cenu ako BL tu http://www.webareal.sk/plienocky/eshop/3-1-Latk...
akurát že to je 70% bamboo a 30 bavlna, ale páčia sa mi viac ako BL...
jo a ja som tie vkladačky nedávala hneď pod zadok ale som ich zabalila do štvorca aby mala malá na zadočku hladkú bavlnu......

sulky
8. sep 2010

@greeri ,suhlasim s izabelkak, vkladacky 30x30 je fajn rozmer do stvorcov.
@greeri ,@zojec, podla mna naj bambusova vkladacka je BBH. Je ineho materialu ako BL.Hladky bambus, nie frote, cize nebudes mat otlacene na zadocku nic. A je brutal brutal sava.Vlastne je to ten isty material ako nohavickova bambuska BBH.

zojec
8. sep 2010

@izabelkak to je super napad davat to do plienky.. to by ma nenapadlo.. och hlava vykojena

greeri
8. sep 2010

@izabelkak no ak by som mala hľadať v rodine, kto by poobšíval, tak tiež jedine oco 😀 ale ten je 260 km ďaleko, takže nič 😠 a s tým zabalením do plienky, fakt zaujímavý nápad 😉
@sulky vďaka za ďalší tip 😉

brisilda
9. sep 2010

@sulky ahoj moja vcera mi nic neprislo ☹ tak cakam ze dnes to uz dojde na 100% 😀 na vlnaciky sa veeelmi tesim sv. zelenkave boli hadam najkrajsie tak uvidime 😉 a som zvedava aj na nocne plienocky pod vlnacky 🙂

alusha
9. sep 2010

ja som vcera druhy krat nalanolinovala anavy a akosi som ich tam pozabudla cely den a celu noc... tak uz teraz isto neprepustia 😀

izabelkak
9. sep 2010

@sulky vzhladom ku gramážy toho bambus.froté a flaušu, v savosti až taký rozdiel nie je, len sa oba matroše správajú ina, čo sa rýchlosti savosti týka, odovzdania tekutiny ďalej či pocitu sucha/mokra...
vkladačky z bambus.flaušu či už od babyidea alebo BBH sú vhodné na noc či na von, na deň v poho stačia tie 30x30 froté vkladky veď aj tak bude prebalovať po jednom ciku...
aj anavy čo bude mať prefold budú z bambus.froté a vraj sú savejšie.... neviem nemám oskúšané.... príde mi však že asi musia byť o niečo objemnejšie.... možno skúsim dať na noc do BG pre porovnanie dva BL štvorce, len mám obavu že to tam nevpracem....

zojec
9. sep 2010

@izabelkak v pohode vpraces.. 🙂 ja mam BL 40x40 a vpratala som do LL kapsovych...dva kusy.. skladala som na tretiny a potom som zohla cca tiez jednu tretinu z jednej aj z druhej a napasovala do seba.. cize mi vzniklo 6 vrstiev.. vydrzalo do rana v pohode.. ale ja mam este rozkosne nie velmi curajuce babatko 😉

katka888
9. sep 2010

baby, zvazujem dokupit bambusove vkladacky , kedze mi na bambus velmi dobre reaguje. ktore by ste mi odporucili? dakujem

alusha
9. sep 2010

@katka888 aj ja nad nimi uvazujem, ale neviem... na noc mame tie babyidea prefoldy a twofoldy, tie su skvele, este by som prijala nieco na den do stvorcov... dala by som si aj usit niektorej sikovnej babe tu na MK 🙂

brisilda
9. sep 2010

@katka888 pocuj a preco si vkladacky neposijes???tu na MK jedna mamina predava latky na plienky a ma aj bambusove frote 😉 len ja neviem kolko krat ich mam vyprat aby dosiahli maximalnu savost 😀

katka888
9. sep 2010

@brisilda
vidis, to ma nenapadlo, hlavna vec, ze som si pod stromcek objednala siaci stroj a este som ho ani nevytiahla 🙂

brisilda
9. sep 2010

@katka888 kuk katalog firiem je tam 😉 podla mna posit vkladacky neni nic tazke 😀

katka888
9. sep 2010

@brisilda
diky, uz som kukala, a hadam mi baby na fore sijeme latkovky aj poradia. lebo ja som na latky analfabet 😝

katka888
9. sep 2010

baby lanolinujeme , pokus dva , drzte palceky 🙂 🙂

mimochodom, ak davate na noc bambusku plienku s vkladackami, zvyknete pocas noci aj prebalit do druhej plienocky? viem, ze je to individualne, len ja neviem, ci to menit, ked ma plienocku vlhku. my v noci v podstate nevstavame, sice papka asi 3-4 x , ale to tak spiacky. a kedze nekaka, nechcem ju budit . / a seba tiez .-) /

sulky
9. sep 2010

@katka888 , prebalujeme len ked treba. Ak mam dobre savu plienku neprebalujem, ak menej savu, prebalujem. Ale budi sa pri tom, takze casto spime v jednej celu noc.
@brisilda, tie TB stretch chces na noc? Cikate vela?

alusha
9. sep 2010

@katka888 my neprebalujeme

divoska
9. sep 2010

to aj my sa raz k tomu prepracujeme ze nebudeme prebalovat v noci? 😀 😀 😀

katka888
9. sep 2010

@divoska
jasnacka 😀
kym sme boli na pampersach, tak akonahle nekakala v noci , tak jej postacila jedna plienocka. 😅

avila
9. sep 2010

Ja prebalujem 1 krat v noci. Plienocky su mokre, zda sa mi krute ho v tom nechavat. A este si zvykne kaknut obcas. Minule som zabudla olenuchy v pracke celu noc, fu, to bol puch 😔

luciferova
9. sep 2010

ahojte,

prave dnes sme mali super prezentaciu s Miruss 🙂 @miruss dakujeme este raz 🙂

a kamoska mi dnes poslala linky na tieto plienocky, poznate to niektora? neviete co je to zac? chce to objednat, ale ma obavy...
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&i...
http://cgi.ebay.com/9-BABY-DIAPERS-NAPPIES-4-15...

ja zostanem verna tym, co mame, od dnes sme o nejake aj bohatsi 😀

petrinka
9. sep 2010

@luciferova tie plienky vyzeraju pekne, ale ja by som asi radsej nekupovala nejake no name... nie je tam napisane ani zlozenie, su vyrobene v cine, tazko povedat aka je kvalita a zlozenie... 🙂
asi je lepsie kupit overene znacky, aj ked cena je vyssia, ale predsalen detska pokozka je citliva a neexperimentovala by som.