Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
29. sep 2010

a inak, od oktobra sa zvysi cena o 5 EUR 😠 , tak ak chces, objednaj si ich este do konca septembra 😉

lindauciatko
29. sep 2010

@petrinka no super, vsak ak ju budes mat, tak nafot na porovnanie s dvojkou, nech vieme aky je tam rozdiel a ak sa este trochu tiez stiahne praniam, aby sme tu vsetky nekupovali rovno trojky!

petrinka
29. sep 2010

@lindauciatko ok, dam vediet o kolko je vacsia🙂 a prala si ju na 40°C, ked sa zbehla? Ono to moze tak vyzerat aj tym, ze ked je nova je taka nadychana a aj tym vyzera vacia🙂

lindauciatko
29. sep 2010

@petrinka no ja periem vsetko na 60ke, sa mi zda ze aj ty si pisala ze mozme aj ked tam je stitok 40...
no ale inak som s tou plienockou spokojna 🙂

sulky
29. sep 2010

@labutka , perie sa to presne tak ako s inym praskom, veci na 40ke v pohode. Plienky periemna 60.
Ak chces dat avivaz,tak az nakonci.Treba vytiahnut gulicky apotom vlozit aivaz.
Rozdiel medzi 150kou a 1000kou je v octe guliciek.V1000ke sutri,cize nesko sa opotrebuju a vydrzia dlhsiu dobu.
Az 1000 prani. A tiez v uspore. Pri 150ke setris cca60% a s 1000kou setris 80% nakladovv poovnani s pracim praskom.
Lebo aj plakanie mozes vypnut,je vtomto pripade zbytocne.

anlu
29. sep 2010

@vladkaz1 no to je dobra somarina ze latkovky obmedzuju v pohybe... moja Olivka bola aj riadna bambula aj latkovky noci a zacala chodit ked mala 9,5 mesiaca a to nie tak ze jeden krocik ale ona betarka hned celu izbu presla 😀 😀 😀 rozbehla sa do sveta. A ja sa presne tak tesim ako ty ze kolko plienok som nevyhodila 😀 je to super pocit...

zojec
29. sep 2010

@lindauciatko veru mas pravdu, co mi tu v zastrcenych kutoch slovenska 😠 ale neviem, ci by sa tu nejaky kamenny obchod uzivil.. :( ked som minule v obchode s detskymi vecami videla kikko plienky, tak sa pytam ci maju aj bambusove... zenska sa na mna pozrela a hovori.. tak to by tu nikto take drahe nekupil ☹ akurat bola u mna jedna baba, robila som jej taku malu ukazku..aspon ze si takto vieme pomoct 😉 verim, ze som ju nahovorila na latkovky 😀
@petrinka tak potom odfot... ja uz som svoje jednotky dnes predala.. 😉

anlu
29. sep 2010

@sulky dobre vediet, ja som aj tak musela kupit frosch lebo uz nic ine nemam ale ked kupim gule a mi ostane tak bude ason na rucne pranie

sulky
29. sep 2010

@etuska , tiez som si myslela ze sa od plienok naucime skoro, ale vobec nam to nejde. Hlasi ciaknie az ked sa docika. SOm bezradnaaaa ☹ .
@limoni , ten sampon tam nemusis davat vobec. Toiba niektore baby odporucali v pripade, ze sa nechcel lanolin rozpustit.ALe ak chces,kludne pouzi tu weledu.
Mozes lanolinovat vlniaky aj spolu,treba dat viacej pripavku a vody.Ja som lanolinovala kazde zvlast,v dvoch vedrach 🙂

avila
29. sep 2010

@petrinka mne sa LL 1 zdaju strasne malinke uz. Pouzivama aj 2 a to bobik vobec nie je valibik. A satesim, ze su uz aj 3 😀

anlu
29. sep 2010

@zojec ja som cez net jednu kamosku navnadila na latkovky a si predstav ze jej drobec uz ma viac ako rok a dala sa na to 😀 sa tesiiiim

avila
29. sep 2010

@zojec to bolo vo Zv vo Witm. dome, nie? Tam som ix videla 🙂

anlu
29. sep 2010

@zfidorka nevies ci sa aj v KE robia nejake prezentacie alebo prednasky na latkovky?

avila
29. sep 2010

@limoni ja tu misku na slahanie pouzivam, je super 😉 Fakt to chce len troxu cviku. Dnes sme odchytili 1 kaku a 2 ciky, som hrda 🙂

zojec
29. sep 2010

@avila nie.. bolo to u tej pani, v podchode kde je zdrava vyziva luna, pizza rustikana 😉 a tiez tam mala gatuse, sa mi zda ze bambino mio.. cca 10€ stali, take biele

zojec
29. sep 2010

@avila musim aj ja skusi tu misku, ale ked moja kaka teraz len raz za tyzden.. a to nikdy neviem kedy bude ☹ a gratlujem k odchytu.. to je super bilancia... este ani obed nie je 😀

avila
29. sep 2010

@zojec dakujem, som happy 😀 A vsak budes zachytavat ciku, nie?

zojec
29. sep 2010

@avila som akasi leniva ☹ cika v plienke mi nevadi 😀

sulky
29. sep 2010

@zojec ,pekna foto 🙂

baby, odporucte nejaky nocnik pre chlapcov.Vsetko nam ide von, asi mame maly otvor alebo co. @emjee,vy ste zhruba rovnako velki ako my, aky mate nocnik?

divoska
29. sep 2010

lovela tiez nevypere skvrny. aspon nase nie.
dnes mi chalan na supu nadranom po flipke odpisal aj thirsties 🙂 teraz skusam gro pulky lebo uz nic ine ciste nemam a nechce sa mi to stale v rukach prat, zmykat a vesat a cakat kym uschne. ale kukam ze uz do nich aj dorastol aj mu dobre drzia na nohach co som prekvapena, som myslela ze prave tie nam nakoniec asi nesadnu. hlavne ze som vzala rovno troje. ale evidentne to bude dobre. a hlavne su uni, sak aj preto som ich brala @emjee kukam ze tie flisaky nebudu tiez moja salka kavy. rozmyslam ci ich vyskusame alebo rovno posuniem. ci mam sa prekonat lebo vlastnotami stoja za to? ale inak sa neviem dockat na skusanie vsetkeho ostatneho, cakam kym sa mi nazbiera dosatok farebneho pradla na 40 😀 @zojec jej fakt hezka fotka az teraz kukam. ja sa nas tiez snazim dokopat, ale zatial neuspesne

anlu
29. sep 2010

@zojec krasna fotocka 😉 a to fakt kaka len raz za tyzden? ja som take nepoznala...

katka888
29. sep 2010

no my sme boli u nasej doktorky, u kardiologicky a dnes neurologicky a ani jedna doktorka ci sestricka nereagovala na nase plienocky ☹ ale sa zo seba vytesujem,ze som to zvladla, lebo uprimne, najviac som sa obavala, ze sa mi tam pokaka a ja budem nielen riesit jej ritku, poutierat, ale aj balenie pokakanej plienocky...

izabelkak
29. sep 2010

@limoni tak ja by som rozhodne šampon radšej pridala aby sa lanolín rozoustil, vznikla mliečna voda a nie mastné žlté oká, ja osobne som skúšala dávať z prírodnej kozmetiky a nefungovalo to lebo neobsahuje mydlo tak mi mliečna voda nevznikla, takže ja robím kúru tak že pridám telový a vlasový šampon od biodermi čo som v nadšení na začiatku kúpila - tú detskú radu, tak má aspon použitie a malú umývam prírodnými🙂)) ono ani to nemusí byť šampon stačí telový umývací gél ....

divoska
29. sep 2010

one, ja mam aj sampon na vlnu, som nejak par tyzdnov dozadu vyrozumela ze to patri k spravnej vybave 🙂. na co sa to pouziva vlastne? 😀 pred lanolinovanim ci namiesto toho detskeho sampona na lanolinovanie?

labutka
29. sep 2010

@sulky na mna musis polopatisticky, ja kojim. 😉 😀 Chapem cenovy rozdiel medzi 150 a 1000 gulami, aj to ze vecsie balenie vydrzi dkhsie. Nechapem, preco 150ku treba 3 gule do prania, pri 1000 stacia 2. To su rozne velkosti tych guli?

izabelkak
29. sep 2010

@divoska ten šampon na vlnu by mal byť prací prostriedok si myslím, ja mám z DM-ky od ecoveru na vlnu a citlivé prádlo a v princípe aj to by Ti lanolín rozpustilo, dalo by sa to do tej kúry kvapnúť, len potom by som asi ešte radšej vyžmýkala v čistej vode... a toto mne veľmi nesedí, neviem bojím sa že lanolín znovu zmyjem, ale kopec dievčať po nalanolínovaní ešte plákajú...

labutka
29. sep 2010

@divoska namiesto prasku 😉

avila
29. sep 2010

@sulky nam ten z kauflandu je dobry, musim pridrziavat pindurik a je to o postrehu 😉 ale da sa.

divoska
29. sep 2010

dakujem za objasnenie 🙂 takze ked su nalanolinovane tak ich potom par krat operiem v tom a potom zase nalanolinujem a tak dokola?

labutka
29. sep 2010

a @sulky co znamena ze mozem vratit 1000-ky gulky? Objednam, doma v nich 2 krat vyperem a vratim, lebo som neni spokojna?