Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
6. jan 2011

@crysmile jeeej, gratulujem 🙂 🙂 🙂

Som tu davnejsie neboa.Inak @divoska ja tiez stale zabudam vrecko doma 😉

crysmile
6. jan 2011

@avila ahooj, dakujem.. 🙂 vy ste take zlate vsetky..

avila
6. jan 2011

@crysmile zelam bezproblemove tehulkovanie a teraz si predstav kolko usetris na plienkach 😀

crysmile
6. jan 2011

😀 @avila no ved ja sa rozsupnem ked budem nakupovat.. ale tak zas s rozumom.. 😀 ale tak jednorazovky isto nebudu.. dufam ze porod bude lepsi ako prvy.. ze sa skoro zotavim a skusim latkovanie uz s novoškom, nie ako u dcerky.. tam som zacala neskor..

zfidorka
6. jan 2011

@avila @divoska ja mam vrecko na plienky stale v taske co v nej nosim plienky... po pouziti vyvetram a dam naspat 🙂 takze ziadne vyhovorky 😝

divoska
6. jan 2011

@zfidorka parada dik, ja ze to praveze bude hrube som si mysela, no tak fajn. ten aksamit sa mi zdal zbytocny, to skor nejaky stay dry mikroflis by som brala nech ma sucho, ale sak aj takto bude fajn. @etuska pekne si vysnorila len co pravda

divoska
6. jan 2011

@zfidorka jojo najdem ho niekde v tomto bordeli... ono navonok je tu poriadok, ale v skriniach tolko prekladam veci dokola vramci akoze otpimalizovania maleho priestoru, ze netusim kde co mam uz 😀 @emjee och jo, toto zboznujem tieto spedicne sluzby... pozname.. potom kric jak budete spokojni. som ukvapene vtedy pobrala hentie a mala som radsej zobrat hentaku keby som o nej vtedy tusila, mozno si ju este doprajem aj ked skor asi nie. nam nobl staci aj ta jedna IB co teraz pouzivame, druhu som posunula a blueberry. IB Lkove si asi necham obe. takze si asi udelim zakaz.

miruss
6. jan 2011

@crysmile: Ďakujem za pochvalu. 🙂

crysmile
6. jan 2011

@miruss nemas za co, urcite si to nemyslim len ja..

emjee
6. jan 2011

@divoska ja som mal IB sio a vtedy sme sa este vela nosili a nejako pretekali a aj Lkove sa mi zdali dost male (na to, ze nemam moc velke dieta boli fakt dost malicke), tak som ich posunula dalej; v podstate ten system vymenis vnutro a vrch pouzijes znovu mi je sympaticky, ale plati to co pri flipkach - vacsinou hned pri prvom pouziti schytaju naloz aj vrchnaky, takze vkladky mi lezia zbytocne v skrini 😝
v tychto vyzeraju byt tie vkladacky vacsie, tusim su strihane do Tcka, akurat som nikde nevidela nahradne vkladacky do nich, ale pasuju tam aj tie z Mkovych a Lkovych sio

labutka
6. jan 2011

@emjee nahradne vkladky do jednovelkostnych ib tutto maju v latkovkach. Ale mne sa viac pacia tie stare, tym ze na novych su obidve vkladky potiahnute stay-dry tak som sa nazaciatku trochu bala, aby nepretiekli, kym ich aspon zo 5 krat operem a zacnu sat.
Este k tym IB, ja mam pocit ze kombinacia velka velkst plienky+male dieta alebo mala plienka+velke dieta preteka. Ale ked mam ib vhodnu velkost a dobre zapnutu, mozem sa na nu spolahnut. Napriklad pri gro baby sa mi vkladacka vpredu zguci (mam ju zmensenu na M a vkladacka pripnuta len na zadnu patentku) a ked ju krpec vtedy pocura, su mokre aj vrchnaky a niekedy aj pretece.

crysmile
7. jan 2011

@emjee ja som pri malej mala asi 7 IB.. pre nas jedna z naj plienok... a potom som ich posunula kamoske a ta ich davala malej od narodenia - velkost L.. nejako zapasovali a super im sedeli od novorodenca.. zvlastne ze?
tie nove jednovelkostne IB sa mi az tak nepacia.. teda videla som len na fotke.. mne sa praveze pacilo ze su tie IB take male ale vydrzali super aj tri hodiny..

mirkadena
7. jan 2011

Ahojte dievčatá, prosím poraďte mi aký je najlepší bieliaci prostriedok na bielenie vkladacích plienočiek,mám Grovia a BG sty dry. Do práčky pri praní plienočiek mi synček (ktorý rád asistuje pri všetkom 🙂 🙂 hodil žlté tričko, čo som si všimla až cez bubon práčky pri konci prania ☹ ,všetky plienky chytili žltý nádych 😖 , nevyzerá to zle, ale chcem im vrátiť pôvodnú krásnu bielu farbu, prosím viete mi niekto poradiť ktorý prostriedok kúpiť. 😝 dik

zojec
7. jan 2011

@mirkadena no nic eko bieliace ma nenapada.. asi len slnko, ale to teraz nesvieti :( ale ked ich bude casto prat, tak to vyperies, neboj ja som tize mala plienky ruzove a uz su krasne 😉 a tej ritke je to naozaj jedno v akej je farbe.. len ich nedavaj do sava 😉

mirkadena
7. jan 2011

@zojec dik krásne za radu, tak si počkáme na to slniečko! 🙂 aj keď nevyzerajú škaredo, pretože zafarbilo, len bavlnené časti a sty dry časti zostali biele, čiže to vyzerá celkom zaujímavo. 😉

lulukn79
7. jan 2011

@avila @zojec mate uz kupene tie plavky happa nappy? chystam sa malej kupit, ale mam dilemu ohladom velkosti.
podla mesiacov a kg by jej malo byt dobre M, ale podla obvodu pasa a stehienok az XL. tak by som chcela vediet, ci su dost pruzne aby ju netlacili a neboli jej obrovske na ritke a objednala by som L?

gotzova
7. jan 2011

co vyhadzaju latkove plienky a kde sa daju kupit?su lepsie ako jednorazovky nakolko ma moja mala na ritke akysi ekzem a asi to bude z plienok nakolko pouzivam pampersky aj vlhke vreckovky

labutka
7. jan 2011

@gotzova ak si priamo z BA, su tu 2 kamenne obchody. Inak nakupis cez web.
pociatocna investicia okolo 200 eur, plienky ti ale ostanu aj pre dalsie babo, pripadne sa daju kupit cez bazar a neskor predat.
Podla mojich prepoctov ta latkovanie od teraz (myslim tym zacinanie po roku veku babatka) vyjde priblizne na taku istu sumu ako jednorazovky - ak nakupis len nove plienky.

zojec
7. jan 2011

@lulukn79 este nemam.. ale uz sa chystam.. kupujem Lko.. moja ma cca 7,5kg

lulukn79
7. jan 2011

@zojec nasa je nejaky valibuk uz ma skoro 8 😀

avila
7. jan 2011

@lulukn79 nas maly ma vyse 7,5, tiez asi L. @zojec ideme objednavat?

zojec
7. jan 2011

@lulukn79 😀 tak jej uz urcite Lky 🙂

zojec
7. jan 2011

@avila akurat som ti chcela dnes pisat.. 🙂 ano uz by sme mohli.. len si zas klasika neviem vybrat.. 😉 a este som nevolala tej pani, ale dnes som si uz napisala t.c. na papier 😀

gotzova
7. jan 2011

@labutka jasne som priamo z ba a na webe ako sa vola ta stranka?ja uz mam 14mes,tak uz to ani nemusi byt taka velka investicia

erika12345
8. jan 2011

Ahojte, pred par dnami ste mi tu pekne poradili, tak ma tu mate opat. 😉 Ked ste latkovali od zaciatku, museli ste kv. tomu kupovat o cislo vacsie oblecenie alebo nebolo treba?

michaela80
8. jan 2011

@erika12345 ja som nemusela lebo ja mam drobca a aj 50ka 😉 😉 😉 nam boli velde s latkovkou

zojec
8. jan 2011

@erika12345 ani ja nie.. ale zacinali sme ked b. mala 6 tyzdnov. no existuje tzv extendor na bodynka, ja ho mam ale ani raz som ho nepouzila, vsetko nam je dobre 😉

tamka84
8. jan 2011

pred tým ako som začala látkovať pred 2 rokmi, som si túto tému musela odzačiatku prečítať aby som pochopila všetko okolo toho....no dnes neviem komu by sa chcelo čítať 915 strán 😅

tamka84
8. jan 2011

inak baby , je tu nejaká z vás čo 2 deti odchovala na látkovkách? lebo podľa mojich skúseností 2 deti tie plienky nevydržia. Plienky ktoré som dookola prala a často používala, také nočné, sú už dnes také tvrdé že by som ich na moje mesačné bábo určite nedala, a aj dosť zodraté. ☹ Takže dokupujem nové . Ale BL príjemne prekvapili, po 2 rokoch dosť vylepšili svoje produkty. A tie Anavy sú tiež super, páčia sa mi. ale hlavne preto že sú všetky mäkkulinké také nové

behulka
8. jan 2011

@erika12345 dost zalezi, ci budes babatko balit na siroko - vtedy sa to elegantne vyriesi extendorom (da sa i usit doma) - je to lepsie nez vacsie oblecko a zahybat rukaviky. Inak si myslim vystacite s klasickou velkostou.
@gotzova v Ba su aspon tri predajne, kde je nieco z latkoviek k videniu:
Živica na Vysokej, je to pomerne drahe, ale na okukanie staci:
http://ekoobchod.sk/index.php?option=com_virtue...
Predajna latkoviek - Líščie nivy:
http://www.latkovky.sk/
a este jedna predajna latkoviek na konecnej v Dúbravke:
http://www.latkoveplienky.sk/
co sa ceny tyka, ak nie si narocna, pociatocna suma sa pohybuje okolo 120 eur za zkladnu vybavu.
@tamka84 ano, ale nie na tych istych... aaale, Pul-ky BL prezili dve deti. A este samo-domo z original bambus plienkovej latky vyzeraju tak, ze dve deti odplienkuju...
http://slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=4&ftop...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...