Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zajaciq
12. jún 2010

co robite v tychto horucavach so zadockami zaparenymi ? ci nemate? moje decko sa v kuse poti, malo cika a cervene pasiky sa hned spravia, ak nedavam brutal pozor a neumyjem ju hned po cike. uz neviem co jej mam dat ,aj na noc to riesim tak, ze pomaly PULku nedam, len velku plienku. chudaciky nase male. vcera sme sa o pol tretej zobudili obe full prepotene. ☹

teri3
12. jún 2010

a ešte by som sa chcela spýtať, ktoré vkladacie plienky považujete za najsavejšie

utaninka
12. jún 2010

Ahoj, no tak moja je cely den len v tricku s kratkym rukavom (nie body, len tricko) a dole plienka bez PULiek, ani vlniaky, nic...a v pohode. Pije ako o zavod, skoro vsetko vypoti, takze dnes pri troch vypitych flasiach cistje vody mala premocene len styri plienky..... Ty mas super to, ze tvoja mala sa este asi nepretaca, tak jej daj pod dupku len plienocku na niekolkokrat prelozenu, pripadne este pod to rozlozene gatky PULky, aby nepremocila kocik, ci postielku a nechaj ju holu. Ale v pohode staci dat nohavickove plienky bez vrchnych gatiek....take male babo ich nestihne precikat skrz naskrz....

zajaciq
12. jún 2010

@utaninka musim ju obliect do nohavickovych lebo furt sa pichne na bok, ked je navolno a pisa kade tade. 😅 a tych zas nemam az tolko.. tak davam stvorce do GB shel set to je taka mini pulka . no ale na noc je to des . my sme tiez malo curali, cize je to OK hmm 😉

utaninka
12. jún 2010

Ked mala moja mala cca dva mesiace, prave prisla uprsana jesen a nohavickove mi absolutne neschli, tak som na nejaky cas presla na stvorce...tie zas nedrzali dobre, a nasla som vtedy tento clanok: Vola sa Trickopliny, aneb z nouze cnost http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f... prislo mi to ako dobry napad, ako udrzat stvorcove plienky pekne na babatkovej ritulke. Na tu chvilu mi to pomohlo. Trebars to skus. 🙂

utaninka
12. jún 2010

teri3. No tak u mna vyhravaju akekolvek bambusky (babyidea, Baby Lucy). Baby hovoria aj konopne plienky. Zatial som ich nestihla testnut, ale uz sa na to chystam. Podla mna nanic su flanelky.

miruss
12. jún 2010

@teri: Ja do Gro baby dávam tú základnú hrubú vkladačku ešte konopnú od Ella´s House alebo bambusovú od Tots Bots. Sú podľa oveľa lepšie ako extra vkladačky od GB.
Ale najlepšie vkladačky, super aj do nočných plienok sú podľa mňa bambusové od babyidea.
A savosť bambusových plienok sa podľa mňa zvyšuje praním.

miruss
12. jún 2010

@zajaciq: Skús dávať nohavičkové plienky bez vrchných nohavičiek. Alebo štvorce a na to vlniaky.

teri3
12. jún 2010

@utaninka vďaka za skúsenosť...ja mám zatiaľ len máličko na skúšku a chcem vedieť, čo ďalej dokúpiť 😉

@miruss no práve tú hrubú vkladačku mi dnes absolútne precikal a mám obidve tie vkladacie plienky, čo spomínaš, ale to je pre môjho drobca, akoby som mu tam dala len papier... 😕

mneme
12. jún 2010

@teri3 mne tiez uplne vkladacku gb precura, tak tam davam bamboo hour od baby idea a je to lepsie 😉

miruss
13. jún 2010

@teri: Tak skús ako radí Mneme vkladačku bamboo hour od babyidea. Ja používam od babyidea prefoldy do Bum Huggeru na noc a malá spí 13 hodín a plienka vydrží.
Alebo čo sa týka savosti, tak mne sa najsavejšie z AIO a kapsových zdajú Bum Genius v 3.0 a o chvíľu budem skúšať Kapsovku Wonderoo a Kapsovku jednoveľ. Fuzzi Bunz, tie tiež vyzerajú, že budú savé, tak potom dám vedieť.

zfidorka
13. jún 2010

ahojte, takze uz sme doma, len doplnim ze Natalka mala pri narodeni 3080 g a 48 cm... dakujem za blahozelania 🙂
nadranom som ju 1x zabalila do latkovky - som zabudla dat separacku, tak hadajte co - samozrejme ze ju fajne okakala... 🙂
sa mi zdaju stvorce poskladane na novosklad na nej straaaaasne obrovske, akurat popoliny 70x70 su akurat, ostatne mam 80x80... zatial davam len 1 stvorec na novosklad, lebo cika len malinko... uz sa tesim ako budem skusat dalsie plienocky... 🙂

zajaciq
13. jún 2010

@zfidorka zbytocne sa narobis pri novosklade, na osminku na obdlznik uplne staci.. a vitajte doma, prajem vela mliecka a nech rastie do krasy Natalka

@miruss @utaninka dik. uz ma cervene pasiky pod pazuskami 🙄 🙄 🙄 uz nech sa ochladi !!!

miruss
13. jún 2010

@zfidorka: Vitajte doma. Pekné miery mala Natálka a krásne meno ste jej dali.
Prajem nech ste obe zdravé, veľa mliečka a príjemné látkovanie.

zfidorka
13. jún 2010

@miruss dakujem pekne, uz mam na poste od teba balik s tou kapsovkou V2, sa tesim 🙂

@zajaciq ok, skusim len tu osminku... pul-ky teraz nedavam, ked je tak teplo, som dala pod nu tu nepremokavu plienku, tak otestujem ako to obstoji cikanie/kakanie...

avila
13. jún 2010

@zdiforka, blahozelam a uz sa tesim, ako budes pisat cerstve skusenosti s plienockami 😉

zfidorka
13. jún 2010

@avila dik, uz aj tebe sa to krati 😉

avila
13. jún 2010

@zdiforka veru, kustik nervozna, ale tak to ma byt 😉 Plienky vsetky oprate, cakaju na pouzite 😉

katka.carska
13. jún 2010

@zajaciq väčšinou je Ondrík bez plienky, keď tak štvorec na 12tiny s vlnenym obdlznikom zapnut do bodicka. Zacala som uz aj v satke nosit "naostro" a zda sa, ze mu to nevadi. V noci vlniaciky - Pulky by som vyradila uplne, skuste, ci pomoze. Mrnus sice nie ja zapareny na zadocku, ale pod rucickami trosku ano 😖
@zfidorka vsetko najnajnaj.

zfidorka
13. jún 2010

@katka.carska dakujem pekne 🙂

teri3
13. jún 2010

@zfidorka gratulujem aj ja k uzlíčku šťastia 😵

@mneme ,@miruss už som uvažovala aj nad tými bamboo hour, lebo môjmu drobcovi je škoda dať po celej dĺžke dvojmo/trojmo naskladanú plienku, keď vzadu zostane suchá. Aj teraz keď dám tú organic vkladačku do bum genius, tak ešte podložím obyčajnou plienkou a v predu ju tak viac naskladám, aby som po hodine nemusela zase meniť 😉

mneme
13. jún 2010

@teri3 ja tie bamboo hour pouzivam na dovypchanie aio a z rovnakeho matrosu bambusove twofoldy a prefoldy na dovypchatie nocnych plienok 😉
ale ako udreli tieto horucavy, problem s nadmernym cikanim u nas nacas odpada, zrejme krpata toho viacej vypoti 😎

sulky
13. jún 2010

@zajaciq, my sa tiez strasne potime v noci,uplne ma vlhke telicko. Spime iba v tielku a plienke nohavickovej,na to vlniaky. Potnicky ma tiez pod pazuskami, tomu sa nevyhneme 😒 Cez den casto v bazeniku, ochladzujeme 😎

emjee
13. jún 2010

klop klop my sa nepotime 🙂 asi vlneno-hodvabne body robi divy? 😀

monikajan
13. jún 2010

Ahojte,
len pripominam, kto sa chce pripojit k objednavke zo sijemdetem, prosim do stvrtku 18.6. cca do obeda. Potom odchadzame na dovolenku a hned ako prideme, manzel pojde pre tovar (do konca juna). Takze piste mi do IP a keby ste chceli nieco aj neskor ako vo stvrtok, napiste, po navrate to hned odoslem a Terka mi to urcite operativne pribali k tovaru.

sulky
13. jún 2010

baby, bola som skontrolovat maleho, uz spi naholo, iba v plienke. Mame tu hrozne horko, uz neviem co mam robit

emjee
13. jún 2010

@sulky kde byvas? u nas ide zase nejaka burka 😝 ale aspon je trochu chladnejsie ako vcera a pofukuje - inak ja vetram len od vecera do rana, rano zatvaram okna a stahujem zaluzie, lebo by sa potom cez den nedalo vydrzat
naholo by som nedavala spat (osobne ani ja tak nerada spim, potrebujem na sebe aspon nieco tenke, aby som sa nelepila na postel resp. prikryvku)

sulky
13. jún 2010

byvam v trnave, vcera to vyzeralo u nas na burku, ale len to preslo okolo.
Ked mu dam tielko, ma ho cele mokre,nechcem aby spat v mokrom. Tak ho prikryvam najtensou plienockou aku mam, nad ranom mu asi obleciem zasa tielko

sulky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorotka77
14. jún 2010

Ahojte kocky, chcela by som sa spytat, ake PUL-ky by ste kupili na novoska? Aby sedeli na NS aj na nohavickove. Nejako sa neviem rozhodnut.
Dik, d.