Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
26. mar 2009

bamboo su stihlejsie dobre save vezmi si na skusku 1-2 a potom uvidis. vlozky navyse podla mna nie je treba. ak tak potom radsej tie male stvorce bambusove

matja
26. mar 2009

ahoj Lenka, tak si sa zapojila do tejto temy skor, ako som ti stihla poslat odkaz 🙂
bamboo su podla mna dobre, davam ich na noc. Je lepsie, ked vyskusas viacero druhov, cize aj bamboo nie iba organic. Vlozky navyse podla mna nepotrebujes, ja som si kupila odtial este aj bambusove stvorce.

matja
26. mar 2009

oli, pisem moc pomaly, ked mam maleho na rukach 😀 😀

olinka6226
26. mar 2009

😀

dudri
26. mar 2009

musim sa znovu opytat, ze latkove plienky moze prat prasok na pranie- Mimino alebo Ecoveri?

zitaje
26. mar 2009

Dudri, podla mna je to uplne jedno, aky prasok, ak nema dieta reakciu. Ja pouzivam Lovelu, lebo este mam zasoby, ked miniem, neviem, asi kupim nejaky hocijaky...
Inak dnes moja super sikovna dcerenka, ktora denne minie jednu-dve plienky sa tak pokakala, ze bola skoro az po usi v kasi. Plienka aj vkladacka zlto-hneda, ja separacky uz nedavam. ☹ Ale potom curkla do serbla, aspon nieco. 😀

quika
26. mar 2009

dudri, prasky sa mozu pouzivat hocijake, ja som aj na novorodenca pouzivala klasicky ariel, nevadilo mu to a doteraz nevadi, pritom ma atopicky ekzem takze dost citlivu kozu. nemusis sa bat ze by prasok znicil plienky - iba ak obsahuje kyselinu citronovu tak by sa nemal pouzivat na bambus. neodporuca sa davat avivaz, vraj znizuje savost plienok ale podla mna je to haluz, ja som obcas davala a nijake rozdiely neboli.

emmka3
26. mar 2009

caute baby, no mne tiez neda a musim napisat, ze to co bolo vcera v DM (damsky magazin) tak to tam ani nemuseli davat 😅 Mi liezlo na nervy ako tej pani stale skakali do reci ... a najlepsie ako s nou zacala len Malachovska a potom sa tak jemne pritrela Mulerka, ze ona by sa radsej venovala dietatu ako zehlila plienky 🙄 akoze, robit diskusiu a nenacitat si aspon zakladne info, tak to by som dokazala aj ja 😀 No neva, teta sa snazila, aj celkom zrozumitelne rozpravala, ale tym, ze jej skakali do reci, nedokazala dopovedat myslienku tak to nemalo ani hlavu a patu 😅 inac vsetky tieto prispevky o niecom pre deticky (knizky, satky ... ine som nevidela) maju tak strasne malu minutaz a o inych bludoch sa bavia aj 15 min .... ja zas rozmyslam, ze idem preladit na Sama doma na CT1 😉

No a info o nasom latkovani ... tak dnes znova nastupili plienocky do akcie a maly mi krasne spokojne spinka, tak hadam sa uz pustim do objednavky vybavicky ... kocky, jedna otazocka, co je lepsie kupit viac vv alebo stvorce (chcela by som to ako vkladacky alebo do foroty ako gatkove nebudu stihat schnut)

olinka6226
26. mar 2009

no ta teta je dovozca popolini p. Lojdova a ma aj vlastny internet shop a ta kocka z dokrutky je zo zivice (ekoobchod) tak ma trosku prekvapilo ze tam nakoniec dali podtitulok ineho internetoveho (uz aj kamenneho) obchodu.

idem napisat do damskeho magazinu nech sa laskavo pripravuju na svoje prispevky a nieco si o tom aj nacitaju aby potom zbytocne nekazili relaciu. bolo by fajn keby napisali viaceri.

hoci uz to ze niekto zisti ze aj take plienky su je fajn, hoci mna osobne by to do latkovania nejak nenakoplo. ale aspon sa trosku malicko zvysilo povedomie.

macocha
26. mar 2009

Čaute baby, to akože PULky treba nejako impregnovať? Lebo moje IV komplet prevlhujú, nie že cez gumičku, ale po celej ploche. Aj keby som použila namiesto nich bavlnené gaťky, efekt by bol rovnaký... komplet mokré bodynko... no to už ozaj radšej jednorazovky! Najprv som myslela, že niečo robím zle - skladanie vkladačiek, alebo že je na látku 2 h proste veľa... ale nevydrží to ani 1 hod, t.j. ani jednu malú potrebu 😒

lenki33
26. mar 2009

no tak som to zhliadla aj ja, sonicka s ivetkou nesklamali ako vzdy 😀
totalne nepripravene
nepozeravam to, ale na konikovske odporucanie si pozriem vzdy v archive
tak zatial u mna vedu latkovky a menstruacny lievik!!! tak tomu stale hovorili to boli fakt reportaze na urovni
este ze nerozpitvavali tie vlniaky lebo keby im povedali ze sa neperu po kazdom pouziti, tak by to bolo strasne nehygienicke
a este sa mi pacilo ako rozoberali ze ako ta plienka zachyti nadielku, a ako ju zachyti jednorazova???
no otras ako vzdy 😝

kili
26. mar 2009

oli, ja som im už písala o kalichu, ale žiadna odozva 🙄
ale rozhodne som za, aby ste ich tam viaceré obombardovali, tie čo ste to videli, ja si netrúfam, možno, keď to zhliadnem

kili
26. mar 2009

a podľa mňa ani nepíšte na mail domáceho magazínu, to asi čítajú len tie grácie, ale rovno na niekoho kompetentného stv, nech ich dobre zvozí, lebo keď sa napíše len im, tak pochybujem, že si vstúpia do svedomia 🙄

emmka3
26. mar 2009

kili a aku maju adresu, lebo aj ja som rozmyslala, ze im tam napisem ... aspon nech sa na temy pripravuj, lebo ja som zacinajuca latkarka a viem o tom viac ako oni dve dokopy 😅 To fakt taky rozhovor by som vedela spravit aj ja keby ma schmatli z ulice, ze pod si pokecat (alebo skor popocuvat nase "fundovane" otazky a nazory) 😀

emmka3
26. mar 2009

Inac, aj mna by zaujimalo, preco macoche tie PULky premokli???? To ich fakt treba impregnovat??? Ja ich tiez mam, ale zatial ziadna nehoda tohto druhu nebola zaznamenana ... mne sa praveze lubia, lebo su makkunke, resp. makksie ako BL, takze vacsie cisla kupujem asi uz len tieto ...

macocha
26. mar 2009

Emmka3 a nechceš moje 😀 😀 😀 Lebo ak to pôjde takto ďalej, vrátim sa k jednorazovkám 😖 Ešte skúsim cez vikend ušiť flísky, že čo to urobí.

quika
26. mar 2009

macocha toto robia PULky uplne na konci zivotnosti ked uz odide PUL, alebo ked ich omylom operies na prilis vysokej teplote... proste su znicene a uz im nic nepomoze. ak su nove tak sup na reklamaciu. PULky ziadnu impregnaciu nepotrebuju, ak prevlhnu tak okolo svov alebo bokom, aj to len pri poriadnej davke...
tak lakavo hovorite o tom damskom magazine ze si ho tusim pohladam v archive a pozrem. ci radsej to ani nemam riskovat aby ma zbytocne nenastvali? 😝

bambusko
26. mar 2009

macocha, flis ti prevlhne tlakom, hodi sa n aupln emal edeticky.

quika, prave som dopozerala 😕 zacalo to vcelku ok, ale to bolo vsetko. najviac ma dorazila vet av dokrutke, ze na cestovanie sa viac hodia "papieroveô plienky, lebo latkova 7 hodin nevydrzi... no zbohom.
inak, preco vlastne hvoria jednorazovkam papierove, ked to s papierom nema nic spolocne? tie 2 moderatorky uz maju vecsie deti, tak vtedy boli jendorazovky so sacim jadrom asi z celulozy, to si este pametam aj ja od dievcat, ale s dnesnymi plastovo-gelovymi sa to neda porovnat 😖

quika
26. mar 2009

bambusko, "papierove" su asi preto papierove, ze uplne prve boli vlastne akoby papierove vreckovky v igelite. salo to asi 50ml 😀 potom take viac predavane boli tiez najprv celulozove, dodnes sa pritom celuloza vyuziva ale teraz uz len ako medzivrstva. inac kopa ludi si vdaka tomu mysli ze to je fakt len papier a ohanaju sa tym ze papier je predsa ekologicky 😀
7 hodin v plienke cez den, no dakujem pekne, tusim to radsej fakt ani nejdem hladat 🙄

macocha
26. mar 2009

bambu - no nazdar, to si ma nepotešila... ale aspoň viem vopred, ďakujem. Z takého niečoho som pravdupovediac podozrievala tie PULky, že to bodynko ich moc tlačí a tak prevlhnú.

quika kúpila som nové pred mesiacom... prala som asi 4 razy, max. na 60 stupňov... myslíš, že to uznajú na reklamáciu? Na gumičkách ostali trochu zažltnuté, čo raz z BL unikla kaka.

Takže otázka na tie, ktoré s látkovkami začali až u ročných a starších detí - aké vrchňáky mám kúpiť?? Podľa možnosti nie tie najsamdrahšie 😅

olinka6226
26. mar 2009

macocha ak su stare 1 mesiac urcite reklamovat.

olinka6226
26. mar 2009

este je otazka ci si ich nesusila na radiatore, alebo neprala v rukachy typom sucham latku o latku... v tom pripade ti reklamaciu neuznaju.

telinka
26. mar 2009

macocha...my sme zacali az po roku , nechali sme si poradit a pouzivame PULky od BL a este pletne vlnaky a nic nam nepretekaaaa 😉

macocha
26. mar 2009

Olinka radiátor nie, na sušiaku asi 0,5 m od radiátora. Pranie v rukách - no nedrhla som tvrdo, ale boli riadne zašpinené, takže trochu som musela otrieť, aj keď som sa snažila najjemnejšie, ako sa dalo 😅 takže asi som to pokašľala sama? Mala som radšej dávať bez predprania do práčky? Alebo ako to teda robíte, keď pretečie s prepáčením mazľavá kaka?

olinka6226
26. mar 2009

ja len oplachnem a natriem zlcovym mydlom. a v podstate tam to mydlo akoby vtriem ale nie latka o latku ale prstami. ale mne sa pokadil za nieco vyse 1,5roka asi 6x inak kaka do nocnika takze moj postup pre teba nemusi byt aktualny.

quika
26. mar 2009

macocha to je fakt na reklamaciu. trenim latky o latku sa to da poskodit ale zas nie tak rychlo - na jeden pokus urcite nie, to by si musela riadne drhnut. ja obcas aj takto prepieram a nic sa nikdy nestalo, ale vacsinou rukou o latku. gate ak nechces drahe tak skus BL, nie su sice nijako uzasne ale ani zle a funguju vyborne.

standu
26. mar 2009

macocha, ja som zacala s rocnou slecnou latkovat, mam len pulky, IV organic a tots botsky flexiwrap a som spokojna. nechapem ako ti to moze prevlhovat, ako baby vravia, skus reklamaciu. 😒

bambusko
26. mar 2009

macocha, aj ja som prala parkart v rukach a nic sa nestalo 🙂

sjuzocka
26. mar 2009

caute, mozno taka odveci otazka, ale co robite pre to, aby sa babylegs nerolovali na nohach? ci vam sa neroluju, len tomu mojmu buckovi? :D

crysmile
26. mar 2009

no baby, tak ste ma prinutili pozriet si ten magazin, no teda, uplne ma to znechutilo, nevidela som ani polovicu.. ani ju nenechali dohovorit a uz vobec neviem, ze naco tam bola ta dokrutka s tou co pouziva papierove.. a ze 7 hodin v jednej plienke, no nech sa nehnevaju..