Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
2. jún 2009

katka do BG mozes toho napchat kolkosa zmesti. nam zatial stacia tie original
a do IB sa okrem tych origos vkladaciek uz vela nezmesti. jedine, ze by si vyhodila tie origos a dala bambus

vladka na nbs aj nieco samo prepocitava? ja to prepocitavam normalne na kalkulacke. ja si zasadne nevsimam veci, ktore dokazu nieco ulahcit, tak ze ak tam aj nieco take je, ja o tom neviem

dudri
2. jún 2009

pomohol mast Bepanthen , predtym Katka hnackovala niekolko dni, konecnik nemala v poriadku, teraz pekne zahoji

quika
2. jún 2009

emka, my nemozeme flis, ale nastastie mu vobec nevadi "suedecloth" - vraj sa to po slovensky vola mikroplys, je to napr. vnutri BG kapsoviek. ale ci to zozenies na SK, to netusim. je to tiez polyester, ale inac utkany a dobre drzi sucho. zo separaciek mu najviac sedeli polypropylenove (radka, mimina a pod. - tie obycajne z lekarne).
dudri, bodky mozu byt z vlhka, nechces skusit separacky? teda ak som ta spravne pochopila, ma ten bambus priamo na zadku a nedavas separacku? tie celulozove nie su dobre na vlhko, lebo nasaju a vlkost drzia a okrem toho aj trochu skrabu.

vladkaz1
2. jún 2009

to my tvrdil moj MM ze nech si to hodim do kalkulacky tam ..

brinzulka
2. jún 2009

quika..pisem si..opytat sa na separacky v lekarni 😉

brinzulka
2. jún 2009

ked sme pouzivali paybay a platili libru..tak nam to prepocitalo na dolare...doma sme si pozreli kurz a prepocitali na dany den...na libru...a a tak to aj stalo...Domotala som to?

brinzulka
2. jún 2009

google prelozil...len ci sem hodi aj ten link
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

dudri
2. jún 2009

quika, samostatne vcera Katka nosila BI extra bambus hodinu, uz cervene bodky, tiez vlani BL bamboo ... neskor budem predat...

standu
2. jún 2009

dudri supni jej flisovu separacku. my tiez mame bodky od BL bambusu, mozno aj preto, ze je v nich10% polyesteru. z bambusovej flexitotky bodky nema, ale zasa ich ma z biobavlneneho veluru.

vladi radsej viac BL bamboo, lepsie saju.

standu
2. jún 2009

brinzulka myslim, ze separacky z lekarne nebudu bohvieco

brinzulka
2. jún 2009

mam imse vimse...dufam...rozmyslam, ci skusit aj irmu a uvidime, ked babatko bude nosit plenuchy..pripadne otestujeme ine...

labutka
2. jún 2009

sissik, musim reagovat na to objednavanie z UK. anglicania posielaju hned na druhy den, ked som objednala a zaplatila, viem to podla razitka na baliku. problem je podla mna v slovenskej poste, balik kym pride trva 2 tyzdne. ked mi oli posielala, tak z lamaca do centra mesta to islo tyzden! to by som za ten cas aj peso odniesla, takze nechapem ako je to zorganizovane. ale ine som chcela.
prvy balik z UK mi prisiel za tyzdne, a ked som objednavala druhy krat, tak po 2 tyzdnoch stale nic, a tak som vecer napislala majl, ze kde su moje pleny. rano som si nasla odpoved, ze boli poslane hned na druhy den po objednani, a ze british royal mail moze po baliku zacat patrat po 21 dni (tusim) od nedorucenia ako po stratenom, a ked sa nenajde, ze mi bud vratia peniaze, alebo poslu plienky este raz - ako sa dohodneme. to sa mi zda seriozne jednanie. btw plienky dosli hned na druhy den po tomto "vyhraznom" majli. 🙂
a problem je urcite v nasej poste, nechapem jak je mozne, ze som cely den doma s krpatym a v schranke si najdem zlty listok ze mam na poste doporuceny list, lebo "adresat nezastihnuty". a zhodou okolnosti sa na tuto istu vec stazovala aj pani, ktora stala v rade predomnou. co k tomu dodat?

standu
2. jún 2009

ja mam zasa s nasou postou napospol celkom dobre skusenosti. je pravda, ze mi isla plienka u Upsy daisy tri tyzdne hadam aj viac, ale na sacku bolo razitko british mail ze odoslane 15.5 a ja som objednavala 6.maja......po 25.som to tu mala. a tiez som si nasla listocek v schranke a to som doma, ale datum prijatia bol sobota a u nas postari v sobotu neroznasaju. inak ma uz poznaju postarky a vedia, ze som doma, tak aj vacsie veci, co sa do schranky nenapchaju mi nesu rovno.

sissik
2. jún 2009

labutka jasne, ze je problem v slov. poste a koli nej sa bojim objednavat zo zahranicia 😝
ja tiez mavam zlte listocky, ze adresat nezastihnuty. a to som bola doma od augusta na PN. 3x som sa stazovala na poste, potom som si vymakla postara a hovorim mu, ze som doma, nech mi zazvoni. ze on nevie, dok toreho domu ma zvonit, lebo v nasom dvore su 2 domy. vysvetlila som mu, ze do toho druheho a ze zvoncek mam oznaceny a funguje. kazala som mu, nech zazvoni a ja si zidem pre postu dole, aby nemusel chodit na 4. poschodie
myslite, ze mi zvoni? nie, stale mam v schranke zlte listocky.
tak da sa na takych ludi spolahnut a nieco im vysvetlovat? co sa da, objednavam radsej kurierom, ti nemaju ziadny problem
hlavne ze posta chce mat monopol na vsetko 😠

vladkaz1
2. jún 2009

inak s tej UK stranky by som si vedela pokupit 🙂

quika
2. jún 2009

tie separacky z lekarne (polypropylenove) su take tenucke, novorodenecke kako cez to dost pretecie, asi ako IV separacky, ale su na dotyk suchsie. a na tuhe kako super. vydrzia len take 2-3 prania, ale zase su lacne (u nas mavali po 50sk).

sissik
2. jún 2009

vladka ja by som si vedela poobjednavat z tolkych stranok
ale to by uz potom muselo nase dieta chodit vsade hole, aby tie plienky bolo aj vidiet 😀

sissik
2. jún 2009

no a potvrdili mi objednavku z brany, ze odoslu co najskor. a dala som to poslat cez kuriera, mozno to budem mat skor ako BL

vladkaz1
2. jún 2009

No sisik aj ja len by som musela mat este jeden plat.. 😀

sisa.b
2. jún 2009

katka, ja mam kangasku a som s nou velmi spokojna 🙂 je to jedna z mojich najoblubenejsich kapsovych plienok. hlavne sa mi tam paci ten zips - vsetko tam pekne zavriem a nemusim bojovat s trciacim flisom na chrbatiku ako u inych plienok 😉

brinzulka
2. jún 2009

sisa...co davas dnu?

sissik
2. jún 2009

no tak som vytiahla vlnu, ihlice a navod a idem na vlniaky
vladka stidovala som tu wonderosku - nezosivaj ju, aby fleece netrcal. nebude to mat vyznam.
gumicka okolo nozicky je nasita asi 1 cm od okraja, urobi sa tam teda vlnka a tym padom fleece trci stale. jedine ze by si vyparala tu gumicku a presila ju uplne k okraju

sisa.b
2. jún 2009

najcastejsie vv plienku, ktoru prehybam podla toho presitia a k tomu este LL bambusovu vkladacku - ta je dvojvrstvova, takze nerobi to spolu ziadny balik 🙂

brinzulka
2. jún 2009

hmmmmmmmmmm...ja som si kupila kikko bambus.stvorce 30krat 30 a mame vela komunist.plienok a idem obsit frote vlozky z uteraka....ale nemam na kom skusat zatial 😀

sisa.b
2. jún 2009

dnes v noci som castejsie prebalovala - zacali sme BL organic 3v1, potom som jej dala vypchatu wonderoosku a nakoniec bola v BG. akurat z tej wonderoosky mala okolo noziciek mokro ☹

sisa.b
2. jún 2009

ja som si dala usit z plienok little eve 50x50 vkladacky, lebo ten rozmer som nevedela na nic pouzit. doniesla som to mojej krajcirke, lebo na tom overlocku to bude krajsie. takze budem mat dve dvoj a dve trojvrstvove vkladacky 🙂 inak do kapsoviek sa mi dost osvedcili tie vv plienky a k tomu aj bambusove 40ky na tretiny poskladane. je to balicek, ale fakt vydrzi. mala bola v tej wonderoske dost dlho. ale paci sa mi na tej plienke, ako drzi pocit sucha

brinzulka
2. jún 2009

sisa....vv plienky su?

crysmile
2. jún 2009

brinzulka vv su viacvrstvove 😉

brinzulka
2. jún 2009

dakujem...ja som tu uz hadala vimse vimse... 😀
take maju popoliny myslim 😉

sisa.b
2. jún 2009

brinzulka, ja mam kikko a swb viacvrstvove, ale tie swb sa mi pozdavaju viac. inak su to moje najoblubenejsie plienky, lebo ich fakt strcim kdekolvek potrebujem, hlavne do kapsoviek a do klasickych stvorcov na draka. este chcem vziat nejake, lebo mam len 4 a to je malo. najviac mi vyhovuje vel. 1, lebo to je super rozmer do kapsoviek