Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzz
9. júl 2009

ahojte, mate niektora skusenost s tym, ako dlho schne BL velurka? idem si kupit asi rovno 2ks, potrebujem nieco na den, co aj rychlo uschne. zrovna ste ju preberali na predoslej strane, nestraste, ze nie je dobra na dotyk. 😖

lilly
9. júl 2009

mne sa ta velurka na dotyk paci, teda ten velur.. taky prijemny makky ako bavlnene velurove dupacky 😀 no a na tej vkladacke, ze ktora strana ma ist k ritke netusim, asi ta umelinkova, nie velurova, to mi prisiel taky divny ten matros, este som taky v plienke nemala 😀 no ale sak ked nebude dobra ta strana, tak otocim vkladku na druhu 😀 este ju nemam ani opratu, ani som ju nestihla malej vyskusat, no na prvy pohlad sa mi paci.. a ako dlho schne netusim.. ani nebudem vediet, kedze ju budem susit v susicke, no ale asi by mala byt z tych rychlejsie schnucich podla mna..
bihan, SWB velurka je tusim aj z niecoho ineho ako len z bavlny, konope je tam urcite, tak tam ten velur je iny

sisa.b
9. júl 2009

holky, este bude ale tak pol roka trvat, kym mi tu umyvacku niekto zapoji 😠 tak to u nas doma totizto chodi. az ma to nastve a pustim sa do toho sama. na zavesenie obrazu som cakala 3 mesiace a ked sa uz neprijemne valal okolo kocika, tak mi ho prislo luto (vlastnorucne malovany dar od mojej dcery) a povesila som ho sama na suchy zips 😝 stary ani frflat nemohol 😀

k tej velurke - standu tu spominala, ze farebna navrch, ale ja som zistila, ze ked ju vytahujem z pracky, tak ta biela cast je sucha, ta farebna velurova vlhka. tak som to zacala davat opacne 😕

bihan, ja idem objednavat z nappyparadise, len cakam, kym jej kravicky pridu na sklad 😵

standu
10. júl 2009

no baby ja teda nevieeeem ale jasom davala k ritke tu farebnu velurovu stranu, tak mi dosla zlozena, tak som to pochopila, ze to ma byt ta staydry vrstva. lebo ta biela cast mi pride ako rub. ale ved to dajte tak, ako sa vam to pozdava, alebo zavolame p.Plikovi??? 😀 😀 😀

vladka, kocka si 😉

sisa aj u nas to tak chodi, ale niekedy sa zasa prekonava a robi veci za 5 min kere odkladal pol roka 😉 takze uz som rezignovala a sama sa nepustam do nicoho, je to jeho robota, alebo si to bez slova urobim sama..... 😵

bihan
10. júl 2009

Sisa, tak sa mi ozvi, keby to bolo v nejakom rozumnom čase, lebo na Slovensku ostávame už len dva týždne.

Ja by som asi tiež dávala k zadku velúr.. ide tam o to, aby bola predsa na zadku bavlna, nie umelina.. a tá biela vrstva je suchá asi aby odvádzala vlhkosť, tak mi to príde ako ten systém na SWB kapsách.... síce na dotyk mierne vlhkách, ale nie "úplne".

dudri
10. júl 2009

aku znacku predava v obchode hypoalergenny praci prasok?

je idealny na pranie latkovych plienok

nechcem eshop

standu
10. júl 2009

dudri najidealnejsi je sliz 😉 v kazdom prasku su tenzidy a opticke rozjasnovace...v nejakom "ekobio" kamennom shope (ake v ba isto su, jamozem len snivat 😒) urcite najdes ecover, sonet...tie by mali byt ok. a v klasika drogerke zasa kupis batole, to vraj odporucaju aj dermatologovia na pranie pre ekzematikov. tak ten by mal tiez byt setrny.

sisa.b
10. júl 2009

holky, ja ked dam malej na zadok tie zhrubnute stvorce, tak sa mi hned oplieska ☹ neviem, co to mame za najnovsiu vychytavku

dudri
10. júl 2009

standu,
sliz na pranie neperie vsetko-neodstrani skvrny
nechcem eko-bio-vysoka cena
mam na mysli nieco ako Lovela, ako klasicka drogeria, kde predava vsade prasok na pranie... napr.:persil, ariel a pod

predtym som prala Lovelu, Katke nerobi dobre pri bambus.materiale-cervene bodky. Skusila som opat sliz na pranie, v pohode ani nemusim davat flisovu seperacku.
Predtym som mala strasne problem BI extra bamboo-chcela som predat..., lebo cervene bodky v plienkovej oblasti,
teraz nechcem predat. som spokojna...
Ale sliz neperie vsetko...

standu
10. júl 2009

dudri to sa ti len zda, lebo sliz neobsahuje bielidla opticke rozjasnovace a cojaviem co ake sajrajty. ja periem v lovele, z casu na cas sliz - chcem ho minut 😀 ...som spokojna, lovela mi uuuuzasne vonia 😉

skus batole alebo norit.

myslim, ze cervene bodky nesuvisia a praskom...mojej sa tiez robili pri BL bambuse a teraz sa uz nerobia...niekedy sa vyhadze z econappi alebo z SWB AIO (oboje biobavlna) a niekedy nie....

dudri
10. júl 2009

mame Norit, uplne som zabudla...moze prat aj latkove plienky
periem vlniacky 😉
diky standu 😉

bihan
10. júl 2009

Dudri, skús nejaký Persil Sensitiv alebo niečo také.. ja sa v tom nevyznám, hypoalergénne prášky nekupujem, ale ponuka je určite veľká 😉
S tekutými práškami nemám dobré skúsenosti, ak keď vraj práškové nechávajú stopy (zvyšky) na prádle. Teta perie v tekutom Arieli a vôbec nepoužíva aviváž, lebo vraj netreba.

bihan
10. júl 2009

A ešte som chcela, že vlastne každý prášok je vhodný na plienky, vôbec nemusí byť eko.. len väčšinou eko prášky idú s tou filozofiou látkoviek lepšie. Len treba toho prášku dať menej, ako je odporúčaná dávka.

sissik
10. júl 2009

dudri v dm drogerii najdes ecover bio cestiace a pracie prostriedky

sissik
10. júl 2009

baby u nas doma neskutocny pokrok 😔
po kupani muz zabali zuzku do nachystanej latkovky a da vlniaky
predvcerom som nachytala stvorec, ze na pol hodku do kupania bude stacit. a zabalil aj so snapkou. zabudol sice dat PUL, ale na tu chvilu to nevadilo.
sice to trvalo, ale zvladol to 😅

hasisihanulka
10. júl 2009

dudri,
ak nechces eko (aj ked podla mna cena je porovnatelna), tak ozaj skus tie s privlastkom sensitive alebo pre deti (batole, ariel, persil). a moja sestra pridava do prania tekute zlcove mydlo (v DM stoji cca 50 Sk), mozno by ti to pomohlo na tie skvrny.

sisa.b
10. júl 2009

holky, prave mi dorazili nove ittky, tak sa vytesujem, ze zas budeme mat co nosit 😵 😵 😵 dokonca som otvarala postarke, tak som vybehla za nou a mala ich so sebou. takze ani na postu nemusim teraz letiet 🙂

standu
10. júl 2009

labutka nerobila si sliz so zlcovym???? ako to funguje?? mozno lepsie ako sliz samotny....

sissik gratulacia 😵

mne tekute pracie prostriedky vyhovuju, pradlo je jemnejsie ako s praskom, ale strasne rychlo sa mina. prasok vyjde lacnejsie 😎

u nas sa ziadne ecovery a pod ani nepredavaju, aj keby som chcela... ☹ ani DMku nemame...

sissik a ako funguju orechy? este nimi peries?

bihan
10. júl 2009

Sisa, ty máš nové IB a ešte chceš objednávať? 😀 😝

sisa.b
10. júl 2009

bihan, ja som predala 3 Mkove + 2 vkladacky a neskutocne mi chybaju. normalne nestiham susit, tak sme museli parkrat vybehnut von s hnuskou ☹ tak ja len nahradzam tie predane. teraz mi prisli 2 a este chcem tu kravu + vkladacky. lebo az som ich predala, som zistila, ze ich potrebujeme 😀 je to skladnejsie ako cela plienka a bravala som ich so sebou

wendy62
10. júl 2009

dudri mne tiez na slize vadilo ze nechava skvrny a este ta vyroba - nechcelo sa mi... teraz robim instantny: vo V-drogerii kupim krabicu mydlovych vlociek, sacok sody a v DM kupim sol na skvrny. nasypem do bubna mydlove vlocky, 2-3 polievkove lyzice sody a do nadobky na prasok dam 1PL tej soli na skvrny. je to o dost lepsie, skvrny nemame vobec, pritom vsetko ma zlozenie setrne k pokozke 🙂

bihan
10. júl 2009

Ja dávam do vnútra bambusové kiko alebo BL štvorce, takže vkladačky mi netreba, ale ešte jednu IB by som doma hádam stopila 😀

vladkaz1
10. júl 2009

baby ak bude niekto obbjednavat IB aj ja sa chcem pridat oki? len mi napiste kedy prachy som si odlozila je mi to jedno a moj nevie ani memu vediet hihi .. ste ma na ne namotali lebo sa mi paci ze mozem vymenit sem tam len to vnutro a vrch nechat oki? ked budu za dobru cenu beriem .. este cakam na tie merino a LB a konciiim svete sveto prisaham .. inak na von ja vypcham SWB kapsu a som max. spokojna som sa snou spriatelila Bamboo mi vyrdzala celu noc a ked po 10 tich opraniach maju mat este lepsiu savost su super a limetkovu zboznujem nadherna farba

bihan
10. júl 2009

Ja už vôbec nehovorím, že sú posledné.. teraz si to ospravedlňujem tým, že bude na druhé 😝 ale mám dosť jednoveľkostných plienok, snáď len IB mám L-kové.. a LVB, ale tie sa dajú použiť aj na menšie dieťa... no a potom štvorce.. nič hrozné 🙂

vladkaz1
10. júl 2009

😀 Bihan len ci mi druhe budeme mat ☹ asi ani nie ved uvidime

sisa.b
10. júl 2009

bihan, ja tiez davam do nich bambusove bl stvorce, ale nenasaju mi tolko, ako original vkladacky. davam to len ked tu vybehneme z domu. no ked sme chodili k svokrovcom, tak som bravala aj original vkladacky, tie vydrzia dlhsie. je to akoby som mala dalsiu plienku so sebou. naposledy sa mi z bl stvorca pekne precurala 😨 😅

standu
10. júl 2009

vladi super ze sa ti BLbamboo pozdavaju 😉
zistujem, ze takmer nepouzivam nohavickove plienky 😖 no ale hadam sa este pridaju 😉
ja uz som mm prisahala, ze som objednala 2 posledne (onesize pre istotu 😵 )

ked bude druhe babo, dokupim dake kvalita stvorce, vv a male PULky a END 😉

tiez davam do IB bamboo stvorec, alebo som do nej minule neskladala IV velky stvorec na x vrstiev a vydrzalo to

sissik
10. júl 2009

vladka pacili sa ti IB u mna? podla mna su nenormlane krasne.
ja som dokupila aj tie original vkladacky a nakoniec aj mini boostre a v pohode vydrzia 3h prechadzku. dokonca dobre znesu este aj nakladacku po tej prechadzke. som s nimi hrozne spokojna.

orechy peru dobre. len ja ich necham dopredu namocene v teplej vode a potom do nadobky na prasok nalejem tu vodu. 2x sa mi rozviazalo vrecko v pracke. 😝 navyse pracka pri prani nasaje iba tolko vody, co sa namoci pradlo. v bubne vobec nie je vidiet vodu navyse. tak sa mi zda, ze ten orechovy vyluh sa lepsie dostane k pradlu, ako ked hodim do bubna orechy v sacku.
ale stale rozmyslam nad tym slizom. mam sol na skvrny ulrich a ta pri namoceni vo vedre nevytahuje skvrny tak dobre, ako ta DM sol. tak kym pominam ulrichovu sol, by som skusila aj sliz do predpierania a do prania potom orechy

vladkaz1
10. júl 2009

😀 😀 😀 sisik ano su neskutocne pekne a ja mozem tie farby zelena zlta juuj az chcem chcem chcem, prdala som foto uz sa nam to nejko rozrasta ked si spomeniem ako som vravela ze len stvorce kupim to nam staci a ked sa pozriem co uz doma mam 🙂 .. ale nemam ziadne extra kusky ako IB tie by som chcela .. baby myslite namna ked sa bude robit objednavka z NP a kedy ja by som chcelaaa uz 😀 😅

sissik
10. júl 2009

vladka vsak sa ti to rozrasta
len aby si neskoncila tak, ako ja. a muzovi zdovodnujem, ze to bude aj pre druhe.
vsak mam 2 modre a vela neuralnych, keby to bol chlapec.