Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
24. jún 2010

@vladkaz1
hlavna vec ze ked ma dieťa plienkovu dermatitidu tak odporucaju "navrat" k latkovkam 😝 😀

vladkaz1
24. jún 2010

@etuska ved to Moja mala ju mala ,presli sme preto na latkovky 🙂 ,no ale on namna vybalil nejake percenta .. akoze vtipne sme ukoncili debatu ,ze ich mam priniest,ked si ich tak presadzujem a ked ich budem pouzivat nemusim balit na siroko 🙂

dugyna
24. jún 2010

@vladkaz1 ach jaj on si zase predstavil klasicke stvorce....a vyvaranie plienok...a maly mal na sebe aku plienocku ked tolko pindal? ano mozno to bol velky boom hnusky...ale nech sa pozrie ake zdravotne problemy su s tmy spajane...

dugyna
24. jún 2010

@vladkaz1 jaj vladka a ty si nemala na malom latkovu?alebo si tam bola bez neho? jaj by som sa do krvi pohadala keby ma isiel dr presviedcat ze ta umelina je lespia ako latka... 😠

dugyna
24. jún 2010

@etuska fuha mozno som aj davala...a neviem ci to niekto iny nedavala..a ja som nieco z casaku recept na ten olejcek mozno..to vies skleroza neboli..ale skus pozriet www.altermater.eu

dugyna
24. jún 2010

@etuska inak gratulka v drobcekovi... 😉

zajaciq
24. jún 2010

@dugyna uz som sa chcela opytat, ze ako sa ti latkuje :-P ako sa citis ?

@zfidorka 1. raz si lanolinovala mokre ci komplet vyschnute vyprate vlniaky? sa mi nechce cakat..od obeda su vyprate, na 400ke len vyzmykane.. by som ich rada dala uz na noc do toho sajrajtu 😀

etuska
24. jún 2010

@dugyna
vdaka 🙂

dugyna
24. jún 2010

@zajaciq este nijako ☹ ale za chvilku uz budeme na buduci tyzden ideme na sekciu..ak sa teda dovtedy malicka sama navypyta ale sekcia nas caka tak ci tak...takze nakoniec v porodke asi budeme pouzivat hnusky...
@etuska 🙂

dugyna
24. jún 2010

@zajaciq jaj a citim..strasne som zacala posledne dni naberat vodu 😒

etuska
24. jún 2010

@dugyna
aj my sme mali v porodnici hnusky-ved som tam bola len nieco vyse 24hod 😀

zfidorka
24. jún 2010

@zajaciq jasne ze mokre, ved na co cakat 3 dni 😉

etuska
24. jún 2010

ja som dnes dala Šimimu SWB vel.M -a to ma len 2tyzdne a dovypchavana mu celkom sadla-som zvedava ci ju precika 😕

dugyna
24. jún 2010

@etuska ale ty byvas asi v zahranici sak? lebo u nas musi mat babatko 4krat 24hod...

etuska
24. jún 2010

@dugyna
to ano-zijeme v UK 🙂

zfidorka
24. jún 2010

@etuska domace vlhcene obrusky: 1 sacek harmancekoveho caju zalejeme 125 ml vriacej vody, do vychladnuteho dame 1 lyzicu mandloveho (olivoveho) oleja a 4 kvapky levanduloveho oleja + mozeme pridat 1 lyzicu detskeho samponu alebo tekuteho mydla

ja som ich zo zaciatku robila, teraz umyvam len cistou vodou...

dugyna
24. jún 2010

@etuska no tak to tu nehroz aby si isla domov po 24h..

mneme
24. jún 2010

@izabelkak do bbh u nas staci bi bamboo hour, do bi bamboo extra twofold, ale su noci, ze by sa uplatnil aj prefold 😝

izabelkak
24. jún 2010

@mneme a v BBH máš obe origoš vkladačky?

my ešte dnes na noc hnuskujeme snáď zajtra už nebudeme musieť, no predchvílou sa malá pokakala a zase to mala červené jak sviňa, tak ja neviem či ešte može vylužovať tie ATB či čo....

zajaciq
24. jún 2010

ja som normalne stastna, ze moje dieta kaka 3x do tyzdna. je to sice naloz, ale veruze nezaparuje si ritku ani nic, lebo to rovno ide po vodu. ach jaj, povedzte tym svojim detom kojenym, nech kadia len obcas ako ta moja. nech vsetko mliecko spotrebuju a ten zvysok potom naraz sup von 😀

emjee
24. jún 2010

@izabelkak ja do bbh nedavam nic (okrem oboch origos vkladaciek), do bi extra aj do hamburgerov twofold ale poskladany na tretinky (nie pozdlzne ale priecne, mne je zbytocne taky dlhy pre krpca ked cura dopredu 😀)

@dugyna po sekcii ta skor ako na 6. den po porode (den porodu sa nepocita) nepustia - kam ides rodit? ja som mala najvacsie nervy z toho dlheho pobytu v nemocnici, pustili ma az na 7. den (kvoli mojej zvysenej teplote), doma sme si pobudli 4 dni a isli sme zase na tyzden do nemocnice s matejkom - impetigo

mneme
24. jún 2010

@izabelkak ano davam obe vkladacky plus bamboo hour
@emjee mna po sekcii na antolskej pustili na 5. den domov (vratane dna porodu), na druhe rano som prisla na vyber stehov

emjee
24. jún 2010

@mneme co mali plno? 😀 ja som musela na antolskej doktorke vysvetlovat, ze som uz 6. den po sekcii a nech mi laskavo vyberie stehy lebo ma uz ominali

mneme
24. jún 2010

@emjee hej, mali dost plno, to bol nejaky sialeny porodny boom minuly jun

dugyna
24. jún 2010

@emjee to ja viem ze po sekcii ma nepustia po 4 dnoch..to bude pre mna utrpenie...my stacil pobyt jednu noc..sak ma porazi.ja sa budem pytat co najskor domov..lebo viem ze zvyknu niekedy aj skor pustit..na antolsku sme sa nakoniec rozhodli..chceli sme ist do BS ale nakolko ideme sekciou tak budeme tu v BA
no to ste si teda "uzili" hned na zaciatku 😒
inak mneme dobre pise znama teraz tiez rodila sekcou a po 5 dnoch pustili domov..
ono asi zavisi od lekara aj celkoveho zdravotneho stavu..

emjee
24. jún 2010

@dugyna no dufam, ze sme si to vybrali uz na cely zivot 🙂

dugyna
24. jún 2010

@emjee 🙂 pozitivne myslenie
ja sa uz tak tesim ked sa podelim o zazitky z latkoviek 🙂

sulky
24. jún 2010

@vladkaz,nebola si nahodou u ortopeda pružinca?mne tiež minulý rok povedal, že látkovky nestačia na široké balenie.A to som tam mala bambusovú BL. Že mám na to dať ešte klasický štvorec,tuším až dva.
No ale ja som nedala, a nožičky boli dobré 😎

vladkaz1
24. jún 2010

@sulky nie u Jurovcika ,ale mne povedal ze na siroke balenie staci ,nemusim davat este stvorec a maly ma klby v poriadku ,nemusim balit vobec ...
ale ten pristup ,ako sa domna pustil ,tie reci ma dostali , 😝 maly nemal na sebe latkovku minam este hnusky z porodnice

etuska
24. jún 2010

@zfidorka -dik 😉 -musim si to niekde ulozit 🙂