Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
10. júl 2010

@sulky flipky su fakt super... malej som ich davala par dni po narodeni klasicky ako sa ma davat - tou umelinkou na telicko a zacalo sa pod tym supat... takze teraz davam dnu stvorec na nohavickovy sklad a parada - na tele ma bavlnku 🙂

plienka
10. júl 2010

@katka.carska ad test vlniakov; loviky som nikdy neskusala, ale bundlesky milujem, su jemnulinke aj na holu ritku, stihle, sik a nepamatam ze by mi pretiekli a to pouzivam len male 30 stvorce

emjee
10. júl 2010

@mneme
@dahlia23 sice mam starsie dietko, ale momentalne fici iba na materskom mliecku (nechce jest nic, neviem ci kvoli zubom, kvoli teplu alebo jedno s druhym) takze mame takmer novorodenecku stolicu 😀 😝
no prva naloz do flipky bola taka, ze to schytali aj gate, takze asi budem musiet dokupit este aspon jedny gate;
tie bambusove kikko vyzeraju fajn, naskladala som ich tam na 1/12 (na polovicu, potom na tretiny a potom zase na polovicu) a pekne nasiakli 😀

sulky
10. júl 2010

@emjee ,aj my sme mali podobne stavy, tiez nechcel jest, ale postupne sa to vratilo do normalu.Trvalo to asi 3 tyzdne.

katka.carska
10. júl 2010

@plienka tak to sme uz dve, ktorym Bundlesky sluzia bez nehody 🙂

dugyna
10. júl 2010

Caute kocky dakujem vam velmi pekne vsetkym za gratulacie manzel my vsetky precital este ked som bola s malinkou v nemocke
takze som tu len na skok , nevieme sa s manzelom na malinku vynadivat, ja s nou spinkam dlho doobeda a aj poobede si spolu pospinkame...mam nejaky spankovy deficit..ako vam uz monline spominala vdaka moni az infosky o nas dievcatam je to nas malinky anjelik..nasa malinka laska Miska a s muzik som sa fakt nevieme vynadivat.
Tak aby ste ma "nezjedli" pridavam nejake foto

Este musime porobit nejake fotecky v plienockach 😉
odkedy sme odisli z nemocnice pouzivame vyhradne latkove plienocky..sestricky v nemocnici boli nasou srdieckovou AIO plienkou uplne hotove, ked sme obliekali na cestu domkov 😉 boli uplne unesene ze ake su moderne latkove plienocky a ze tym padom nemusim balit nasiroko ze je to uplne super akurat nasiroko.Pouziavme babylucy xs/s zatial a popoliny tencel jenovelkostnu ine sme zatial netestevali lebo sa nam zdaju dost velke na to male telicko....aj ta AIO srdieckova bola dost velka... 🙂

avila
11. júl 2010

@sulky ano, to som ja, som Ti aj chcela povedat 😵 Maly sa este ani nahodou nepyta na svet, tak balik asi dockame 😉

avila
11. júl 2010

@katka.carska s tymi bundle of Joyikmi si ma potesila 🙂 🙂 🙂 Tak super, ze som si nakoniec vyarla tie. A ozaj Ti v satke neprevlhli? A ako si ich lanolinovala?

avila
11. júl 2010

@dugyna jeeej, super, tak vidis a my sme este stale v celku 🙂 Konecne take pekne reakcie, bo obycajne maminy pisu ake su unavene 😉 Uzivajte si jedna druhu a prajem celej rodinke len to najlepsie 🙂 A tesim sa na dalsie rakcie na plienocky 🙂

dugyna
11. júl 2010

@avila dakujem..neboj aj ty uz svojho Matuska budes mat o chvilku pri sebe 😉 , je to uzasne byt maminkou a neboj za chviku si to aj ty budes uzivat 😉 je to najkrajsie zamestnanie na svete 😉

dneska som nasej malinkej Miske dala aj Babylucy SML a v pohode..neplava v nej 😉

tea333
11. júl 2010

Ahojte, uz som Vam sem par krat pisala do temy, aj vas tajne sledujem aby som sa dozvedela nejake infosky..
Plienockovu vybavu uz mam kompletnu, vcera som zehlila stvorce a viacvrstvovky (fuh, dalo zabrat) a teraz uz len chodim slintat ku skrini.
uz rozmyslam co dame na ritku cestou z porodnice, myslite ze bude lepsia aio od BG (lebo je pekna 😀 ) alebo mam dat stvorec a na to vrchne gatuse od inej plienocky? trebars BG 3.0? rozmyslam ze ak nebude drobec velky aby sa mi v tej plienusi neutopil..este mam alternativu stvorec alebo viacvrstvova a na to postolky..

stale sa trochu obavam toho skladovania plienok, tak som si objednala kybel..
myslite ze ke to ok na mokre aj suche skladovanie? (este neviem ako budem skladovat)
http://www.maderna.sk/katalog/product/5944/ to je on 🙂 z tej kolekcie mame aj ine veci, tak uz nech ladi..

tea333
11. júl 2010

este mam otazku na velkost oblecka..ozaj treba vacsie koly plienkam? kupila som si extendor ze to snad predlzi zivotnost bodyciek 🙂

izabelkak
11. júl 2010

@tea333 postolky by som nedávala vo vnútri je igelit, ak ich chceš koli balenie najprv odstrihni ten igelit, ale pri látkových plienkach mi to príde zbytočné samo o sebe je to dostatočne široké balenie podla mňa, my sme boli do 4 mes. len v pamperske a klby máme o.k. ....

avila
11. júl 2010

@tea333 my mame doma tento uz http://www.abdomacnost.sk/katalog/vedro-s-vekom... ale zeleny, tesim sa 🙂

@dugyna dakujem 😉 Uprimne, posledne tyzdne su dost velky zaberak... Tesim sa ako blska 🙂

tea333
11. júl 2010

@izabelkak Tak aby sa nepovedalo som tie postolky kupila 😀 ale ten igelit, to je pravda 😖
kuknem ktore z mojich plienociek su sirsie 🙂

@avila tvoje vedierko je vacsie 🙂 moje snad bude stacit, my perieme denne 🙂
a budes skladovat na mokro?

emjee
11. júl 2010

@tea333 myslim, ze vacsina skladuje nasucho (t.j. ocikane rovno do kybla, okadene preprat a rukou vyzmykane tiez sup do kybla)

tea333
11. júl 2010

emjee dik za info, tak mi este chyba posledny kusok vybavicky, zlcove mydlo 🙂
maju ho hocikde v drogerke?

emjee
11. júl 2010

@tea333 v dm maju 😉 do inej nechodim 😀

tea333
11. júl 2010

super, ja tiez chodim do DM 🙂

danabel
12. júl 2010

@tea333 ahoj môžem sa ťa spýtať, že koľko máš pripravených štvorcoviek, či máš bambusové a aké rozmery?

zfidorka
12. júl 2010

@tea333 ja mam aj zlcove z DM, ale pouzivam momentalne Lanzu, kedze mala vela kaka a to male zlcove sa minalo strasne rychlo - tak si ho setrim na vacsie flaky 🙂

tea333
12. júl 2010

@danabel planujem stvorcovat iba uplne na zaciatku, potom vytiahneme vsetky nase gatusove plienky, stvorce mam skor ako multifunkcne na odgrckavanie, podkladanie a ine..

moje stvorce:
6x popolini z biobavlny stvorec
10x bavlnene detske plienky Kikko

viacvrstvove:
6x viacvrstvova plienka SWB

no co sa tyka bambusu, ten mam na vypchavanie plienociek :
Bamboo hour a bamboo twofold (po 4 ks) ,dalej BL Bamboo S vkladacku (2ks),a stvorce Bambus 40x40(4ks)

uz som sa naucila novorodenecky sklad plienocky (skusala som na plysovej ovecke) ale mm to ide lepsie 🙂

tea333
12. júl 2010

ospravedlnujem sa, zabudla som rozmer stvorcov, su 70x 70 😉

danabel
12. júl 2010

@tea333 tie bambusové Kikko asi teda nemáš,ja práve rozmýšľam, že doplním práve tieto. Zatiaľ mám od sestry mix komunistických a nových bavlnených:
8ks 60x60
10ks 80x80
3ks 90x90 - osušky
a 2ks bambusových štvorcov 30x30 BL
Všade sa píše o bambusových štvorcoch Kikko, o ich dobrej savosti a mäkkosti. Ja by som ich chcela práve na vypchávanie plienok. Ešte len teraz začínam s výbavičkou, tak preto sa pýtam, neviem , že koľko je taký optimálny počet, keď chcem prvé mesiace používať zaväzovacie Disany a Mother free + vlniačiky alebo pulky, kým nedorastie do tých gaťuškových 😉

alusha
12. júl 2010

@danabel aj ja chcem kupit bambusove Kikko stvorce, baby tu pisali, ze ich kupovali v DM drogerii... nevidela si ich v LC v DM-ke? Ja sa vzdy zabudnem pozriet 🙂

danabel
12. júl 2010

@alusha videla, ale asi už pred mesiacom, tak aj ja plánujem skočiť do mesta, ale teraz tieto horúčavy ma zabíjajú, tak budem musiať ísť skoro ráno. Tento týždeň plánujem skočiť aj do Lovinobane, tak by som si prišla aj pre plienočku, dobre? Len musím mať auto k dispozícii 🙂

danabel
12. júl 2010

@alusha ale zdá sa mi, že som ich videla len v "dolnej" Dm-ke, v "horne"j na Rubku ich asi nemali.

alusha
12. júl 2010

@danabel ok, tak sa zastav 🙂 tento tyzden bude fakt brutalny, s bruskom ti ho nezavidim, som rada, ze som bola tehotna v zime 🙂 no musim zbehnut aj ja do dm na tie plienky 🙂 ale tento tyzden to nehrozi s deckami, nebudem ich trapit v aute 🙂 budeme sa clapkat radsej doma v bazene 🙂

tea333
12. júl 2010

@danabel nemam bambusove, mam Kikko bavlnu, hlavne chcem co najskor prejst na gatuse co mam jednovelkostne a S 😉 a do nich mam haldy nahradnych plienok, takze bambus mam len to co som napisala na dovypchanie 😉

danabel
12. júl 2010

@tea333 no ja chcem práve kvôli jednoveľkostným plienkam začať najprv so štvorcami a zaväzovačkami, lebo keď sú tie jednoveľkostné zmenšené, tak robia takú guču v predu 😕 Radšej trochu počkám a nebudem ich musieť zmenšovať na tú najmenšiu veľkosť, aj keď... ak bude kríza s plienkami 😅 (plánujem a j sušičku používať- tak dúfam,že nebude), tak guča-neguča, budem musiať aj zmenšovať ☹