Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
2. aug 2010

@ivanajelinek treba lanolinovat

sonkab
2. aug 2010

@zojec my ideme k ortopedovi az buduci tyzden, tak som zvedava, co povie nam.

kaktusik007
2. aug 2010

@jonki v tej tvojej vybave mi chybaju separacne vlozky... hoooodne dolezita cast 😀 - doporucujem popoliny v rolke

jonki
2. aug 2010

@kaktusik007 takze este separacky 😉 vdaka

sulky
2. aug 2010

@jonki , separacky pre novorodenca su dobre aj disany alebo bambinex.

alusha
2. aug 2010

@sulky a anavy este nemaju AIO plienky? citala som na stranke uz davnejsie, ze by mali byt coskoro...

luciferova
2. aug 2010

ahojte,

fakt myslite, ze plienky z bazaru su OK? na kolkatke ich treba vyprat?

a niekto mi tu pisal, ze ak mam plienky z umelinky, tak neprat slizom - co sa mysli pod umelinkou? mam GRO baby a BG FLIP

alusha
2. aug 2010

@luciferova gro baby nie su umelina, flipky myslim tie sty dry su...ale ci sa mozu alebo nemozu prat v slize to neviem 😒

zojec
2. aug 2010

@luciferova k plienkam k bazaru, zavisi v akom stave kupis.. co sa tyka hygieny, ked ich vyperies na 60tke tak by mali byt ok.. na viac stupoch sa neodporuca prat, len stvorce mozes na 90.. ale ani to nie je casto potrebne.

zojec
2. aug 2010

mam dilemu... moje kolegyne mi chcu nieco kupit, pridu pozriet malicku, tak som im navrhla nech nam kupia nejaku plienocku... neviem ci si mam vybrat anavy alebo BBH bambusovu, alebo happy heinys AIO, vsetky by som ich casom chcela mat.. 😀

lenkaff
2. aug 2010

Aach jaj, ja uz mam z toho taky zmatok, cim viac o tom citam, tym menej viem ☹ skoda, ze neexistuje jednotny navod co presne treba kupit a kolko kusov z akej znacky - aspon na zaciatok pre tych, co su este v ocakavani 😖

emjee
2. aug 2010

@alusha na den: loveybums jersey alebo male merino od bundle of joy

@ivanajelinek prvykrat podla mna netreba prat, staci nalanolinovat

zojec
2. aug 2010

@lenkaff 🙂 ked zacnes tak ti to bude jasne, neboj.. kazdy z nas raz zacinal, a kazdemu vyhovuje nieco ine...aj babatkam v zavislosti od veku... 🙂 ja som zacinala z jedneho dna na druhy, ked uz mala bola na svete so stvorcami a postupne dokupujem podla toho co sa mne a barborke zda dobre.. neviem ci by som si kupovala plnu vybavu uz pred porodom, tazko povedat 😉 ale s prvou plienockou rastie chut 😀 😀

emjee
2. aug 2010

@luciferova ak mozem odporucit, nekupuj z bazaru aio 😉 ale nohavickove, stvorcove, vkladacky, ... v pohode, vyper na 60

zojec
2. aug 2010

@emjee mas zle skusenosti s aio z bazaru?

emjee
2. aug 2010

@zojec daj im na vyber 😉 ku mne ked chceli prist kamosky a pytali sa, co potrebujeme, hodila som im zoznam planov na najblizsie nakupy a same si vybrali 😉 jednak si vyberu podla svojich financnych moznosti a jednak to bude pre teba aspon trosku prekvapko 😉

emjee
2. aug 2010

@lenkaff kazdemu babatku a kazdej mamine (dokonca v kazdom obdobi babatkovskeho - plienkoveho obdobia a dokonca aj v zavislosti od rocneho obdobia) vyhovuje nieco ine
zakladne info o plienkach najdes napr. tu http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...... no a potom odporucam pokukat fotoblogy tunajsich vykecavaciek, takmer vsetky mame nejaky ten album s plienockami vyfotenymi aj popisanymi, ktora plenucha ako (ne)vyhovuje
ked si spravis predbezny obraz ake a kolko chces pouzivat (odporucam na zaciatok z kazdeho druhu max. 3 na vyskusanie, ak vam budu ok, tak dokupis, ak nie, tak lahsie predas 3 ako 20ks), napis sem a my ti to skritizujeme / odobrime a potom az zacni nakupovat (najlepsi eshop neexistuje, v kazdom je ponuka / ceny ine, niektore veci sa oplati kupit aj cez bazar; inak staci zadat do googlu heslo "latkove plienky" a ako prve odkazy ti vybehnu eshopy - treba okukat viacere a vybrat si podla vlastnych preferencii)

@zojec no viac by som uz aio cez bazar nekupovala 😝

lenkaff
2. aug 2010

@zojec Ked teraz uz neviem..., chcela som kupit dopredu toto:

Tots Bots bamboozle stretch jednovelkostne- 3ks
BBH bambusova jednovelkostna- 4ks
Anavy bambusova jednovelkostna- 3ks
BG Organic one size - 3ks
BBH magic- vel.S - 2ks
+(mam este dost obycajnych latkovych stvorcovych plienok)
2 ks PULL IV vel.S
a separacky

Ale neviem ci mam kupit este nejake vkladky alebo co, a kedze su to rozne znacky, ci treba rozne vkladky, a ci PULLky sedia na vsetky tieto... 😒
Dnes ma uz napadla myslienka, ze sa na to vykaslem, a kupim jednorazovky (ale neviem kam budeme davat tolko odpadu!)

emjee
2. aug 2010

@lenkaff ja sice nelatkujem od novoska, ale by som povedala, ze na zaciatok dobre 😉
podla mna vkladacky ti teraz nejako netreba, novorodenci cikaju casto a malo, tzn. budes vela prebalovat a nemusis mat zakazdym uplne najnasiakavejsiu plienku - okrem toho mas vo vybere same bambusy, co su same o sebe dost save plienky
2 pul sa mi zdaju malo

ale nech sa vyjadria aj ostatne 😉

zojec
2. aug 2010

@lenkaff no ja nemam ani zdaleka taku vybavu.. 🙂 k pulkam sa mozem vyjadrit len k BG flip a econobum, oboje su super, do BG flip ti zapasuje akakolvek vkladacka aj stvorcova plienka, ale aj do econobum, len ta nema zaklapky.. mam este gro baby wonder wrap, som max. spokojna, lebo su dostatocne siroke a tvrdsie (iny material) , kedze musime balit nasiroko, vyuzivam ich dost casto.. do nich tiez davam klasicke stvorce.. a mam este vlniaky na noc.. v pripade nudze aj pulky od LL pouzijem na stvorce 😀 vkladacky aj vv plienky sa chystam usit tento tyzden 😉 mozno bude tvoj filipko nachylny n umelinku na ritke, tak budes musiet pouzivat cisto prirodne materialy.. tazko radit ake vkladacky.. ale baby ti isto nieco speci odporucia 😀

prsky
2. aug 2010

@lenkaff ja mam tiez IV pull a pouzivali sme ich do roka, len nie som velmi spokojna s tym suchym zipsom - tym, ze je siroky a az k vrchu, tak sa otaca a odiera brusko ☹ robili mi to S aj M. teraz mame gro baby a s tymi spokojnost 😉 a pre novoska by som tiez brala viac vrchnych gatiek, lebo sa casto prekakaju az na ne a nestihala by si prat

zojec
2. aug 2010

@lenkaff ano emeee ma pravdu.. puliek budes potrebovat trosku viac.. aspon cca 4-5 ks a k tomu este vlniaky.. babatka veeeeeeeela kakaju, mozu ti ich okadit castejsie ako 2x za den 😀

prsky
2. aug 2010

alebo budes odchytavat kako do serbla a hned je menej prania 😉 😝

zfidorka
2. aug 2010

alebo bude kakat pri kazdom dojceni a male davky 😉 😝 - nas pripad

alusha
2. aug 2010

@emjee tie jersey som pozerala, mas ich? dobre drzia aj stvorcovu plienku? ja mam zase dobru skusenost s AIO z bazarika, hlavne itti bitti som kupila ako nove a aj fuzzi bunz... horsie to bolo s nohavickovymi, boli dost opotrebovane...

lenkaff
2. aug 2010

a baby vlniaky sa pouzivaju kedy? iba na noc? a v com je ich vyhoda? 😨 A hlavne moc nechapem co sa dava do vnutra?

alusha
2. aug 2010

@lenkaff pouzivaju sa na plienku ako vrchne nohavicky, su lepsie v tom ze dychaju viac ako PUL...

prsky
2. aug 2010

@zfidorka to sa casom meni, zo zaciatku maly uspech, ale v 3m zacala postupne kako presuvat po dojceni a od 6m uz inam ako do nocnika nedava (nehody sa stavali ale nie nejak casto) 😉

ludmilabb
2. aug 2010

par stran dozadu som citala, ze ste pisali ako ludia kadejako vnimaju latkovanie dokonca aj doktori....mna len stve ze ked sa niekde zmienim ze latkujem vyzeram ako socialny pripad lebo nemam ani na "poriadne plienky" 😠 a pritom to vobec nie je lacna zalezitost a fakt ze je to eko niekomu nic nevravi, nastastie rodina to berie ok a na BKM od 5.mesiaca su hrdi ze mala je aka sikovna v podstate kakame len do serbla odvtedy ( s obcasnymi strajkovacymi fazami) vonku na mna tiez pozeraju niektore mamicky s prepacenim priblblo ked malej davam plienku dole a ideme sa vycikat do krickov o Manduce a satke ani nehovorim a ked este vezmem psa tak zvedavych pohladov je este viac 😀

crysmile
2. aug 2010

ludmilka, veru, to sme sa s tym stretali stale, ale uz sa to povedomie meni, okolo mna budu uz 4 maminky co som ich navnadila na latkovanie.. ide to pomaly, ale isto.. o chvilu sa kazdy bude cudovat, ze sa este nosia pampersky... my sme uz uuplne bez plienok, aj na noc uz dva mesiace.. takze si vas len tak citam, aby som nevysla z cviku, ze co je nove.. lebo mam krsniatko co sa uz od tyzdna zivota latkuje a kupujem mu latkove plienocky.. ak budete niekto robit objednavku od anavy, brala by som flísačky.. 🙂