Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
9. aug 2010

a ešte jedna trápna otázka.... nie je to nejak na tom bábätku "nafúknuté", alebo nejak "masívne, mohutné", ak má bábo nohavičkovú plienku, pozapínanú a na tom ešte vrchné nohavičky pozapínané. chápem, že oblečko bude treba kvôli takému " objemu " väčšie, ale nie je to mohutnejšie, ako keď sa balí naširoko? chápem, že trápny dotaz, ak by to bolo hrozné, nepoužívali by ste to, ale sa len zamýšľam ... 😒

sulky
9. aug 2010

@lindauciatko , my sme tam boli iba na vikend, na janosikovych dnoch 🙂

sulky
9. aug 2010

@katka888 , jasne ze ritka je vacsia ako v pamerskach, ale nam to nevadi 😉
Skus nohavickovu BBH bambus alebo Anavy

katka888
9. aug 2010

@sulky
jasne, myslela som to zapinanie v predu, ale vravim, trapna otazka 🙂
co je BBH?

sulky
9. aug 2010

@katka888 ,BBH = Baby Beehinds
Nie je to trapna otazka. Praveze som mala ten isty pocit pri plienkach napiklad Baby Lucy. Pri novoskovi,ked som pouzivala BL so suchym zipsom, a BL PULky so suchym zipsom,tak sa mi to zdalo vpredu gucovite. A tiez napiklad LL so suchacom. Tie su vpredu tak isto hrube.

katka888
9. aug 2010

na BBh a ANAVA plienkach som nasla info, ze jej sucastou je aj vkladacia vlozka. tomu nerozumiem, su to nohavickove plienky alebo take ako BG flip ? lebo som ich nasla ako nohavickove. a ake mate skusenosti s bumgenius all in one? pise sa o nich, ze su tiez z umeloviny

alusha
9. aug 2010

@katka888 je to nohavickova plienka a vo vnutri je este vkladacka, aby bola lepsie sava 🙂 bum genius su super plienky

katka888
9. aug 2010

@alusha
aha, takze asi skusim na zaciatok BG flip stay dry a organic, tie zvyhodnene sady a k tomu nohavickove BG all in one - tie som nasla podla velkosti. este nastudujem tie bambusove

baby diky za cenne rady, uz som po dnesnom dni z tych plienok asi o 2 cm mensi jelen 🙂 🙂 🙂

genialitka
9. aug 2010

Ahojte, viete mi prosim niekto pomoct? Cakam svoje prve babatko ( Lucku 🙂 ) a rada by som jej davala latkove plienky. Ale vobec neviem, co si mam pri nakupe vsimat, co je pre mna dolezite , kolko plienok treba, aky typ vybrat.... no skratka nic o tych plienockach neviem. Viete mi prosim niekto dat nejake rady? Dakujem uz vopred za odpovede.

milvasik
9. aug 2010

@kaktusik007 ale nieee, toto mi nerob, zas dalsia dobra plienka AIO flexitot. Uy som o tolko prekrosila rozpocet, lebo furt nejaky novy nazov plienky a ja samozrejme hned zaradujem do mojho zoznamu 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 😉 😉 .A odkial ju mas? Niekde ju nevidim, ja na nejakom e-shope? Dakujeeeeeeeeeeeeeeem

milvasik
9. aug 2010

@lindauciatko Inac ja som mala uz aj neparfumovane vlhcene obrusky, nepamätam znacku, ale boli to cisto len vlhke obrusky. Tie parfemovane s u fakt silne a je mi z nich zle.

petrinka
9. aug 2010

@lindauciatko co si pisala o utierani babatiek po krmeni. najlacnejsia verzia na doma je pouzivat latkove stvorce namocene vo vode. ja som pouzivala panske vreckovky, alebo bavlnene plienky. Niekedy som ho poutierala len do podbradnika. No a teraz ho musim pichnut do umyvadla a umyt 😎

dugyna
9. aug 2010

@katka888 ja pouzivam pre malu klasika oblecko velkost00,a v pohodke zapneme.je to tak ako by si dala babatku hnusku a na to 2stvorce a postolky. Mam aj BL a aj ich Pulky, ale ne zdaju sa mi v predu nagucene,je to velkost xs/s, pri tych SML je v predu toho troska viac

dugyna
9. aug 2010

@genialitka skus si poprecitavat napr.tieto stranky a potom sa popytat co nebudes vediet a sprav si zoznam asi ake chces kupit nohavickovych budes potrebovat 30ks z toho 6ks nocne plienky savsie cize bambusove, 3-4 vrchne nohavicky, teda ak budes kazdy druhy den prat. www.nosime.sk www.latkovky.sk www.plienka.sk www.klingacik.sk www.ekoplienky.sk www.plienocky.sk www.latkoveplienky.sk

kaktusik007
9. aug 2010

@milvasik hod do googlu... nejako ich tiez neviem v eshopoch najst... 😠

miruss
9. aug 2010

Plienky Flexitot budem mať asi tak do 4 týždňov v mojom obchode.
Sú objednané, čakám na dodávku.
@genialitka: Ak chceš pošli mi do IP tvoj mail a ja Ti pošlem rady k plienkovej výbave, ktoré rozdávam na prezentáciách plienok.

taanak
9. aug 2010

ahojte, konecne som vas docitala, cely den s 2 detmi mi dava obcas zabrat 😎

@petrinka k tomu kalisku - zo zaciatku sa musis naucit s kaliskom spravne zachadzat, ale ked si na seba zvyknete, tak je to super. Pri spravnom vlozeni ho citit nie je. Niekomu moze vadit ta dlha palicka zo spodu, ale ta sa da skratit na taku dlzku, aka ti bude vyhovovat. Ja som ju postupne skracovala, az som ju odstrihla uplne. :o)

@lindauciatko dakujem za pochvalu clanku :o), ta pasikava plienka su vrchne nohavicky Thirsties duowrap obrazkove :o)

@milvasik urcite ich najdes napr. u mna: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/tot...

plienka
9. aug 2010

@milvasik flexitot je aio? baby nemyslite flexitot stretch, nove verzie?

katka.carska
9. aug 2010

@kaktusik007 Babylove z DMky biele su neparfumovane - mali sme ich len do porodnice ako "povinnu vybavu" - minula som asi 5. Bolo skoda kupovat 🙄
BG Flip mi pripominaju niekdajsie slavne BambinoMio. Pulky s vlozenou plienkou, akurat, ze su jednovelkostne - kaka nepreteka bokom ?

crysmile
9. aug 2010

@sulky kedy budete mat na klingacikovi aj flisaky od anavy? a budu tam aj vlozky? sa uz neviem dockat.. inak kalisok len odporucam.. aj pre babenky so silnou MS, aj ked je to mimo temy.. ale chcem k nemu nejake slipovky, mam len bundles..

taanak
9. aug 2010

@plienka flexitot stretch??? o takej zatial neviem

petrinka
9. aug 2010

sa tu rozmohlo kaliskovanie 🙂 podla mna to nie je uplne od temy, ved plienkovanie pre maminy 😉 ale fakt to vyzera fajn!

henushka
9. aug 2010

@juliakocka Ahoj, no, s tym mocom je to tak, ze kym je babo kojene (neviem ako je to s UM), ale bez prikrmov, tak to v latkovej plienke absolutne necitit, mne to pripadalo ako vodicka. Ale potom sa to zmenilo, ako sme presli na prikrmy. Uz sa to tu svojho casu rozoberalo. Ale ono je to tak, ze pokial babo cez den primerane casto prebalujes, tak to citit nie je. Ale citit to je po noci, ked je rano plienka taka tazka, ze by si tym aj mohla niekomu ublizit, ak by si trafila 😀 Prave preto je dobre na noc davat vlnene gatuse, lebo tie sa ti krasne vyvetraju, kdezto PULky som od prikrmov na noc musela zrusit, dali sa pouzit iba jednorazovo. A este by som podotkla, ze to, co citit, je hlavne bambus.

A baby, prosim vas, to co ste mali za jednorazovky, ktore nesmrdeli? Mna napinalo aj pri dojcenom babatku, ako to vnutro smrdelo, ked boli pocikane 😖 Vtedy som pochopila, preco ich volame hnusky 😝

henushka
9. aug 2010

@petrinka 🙂 ste ma pobavili s tym kaliskom, ja ho prave skusam 2.-krat a maximalna spokojnost 😎 A presne, ako zatial asi kazda, co som citala, som s tym prvy krat bojovala, ci manualne ako aj psychicky. A dnes, sup a uz to bolo 🙂 Rozhodne doporucujem!

A tiez nemyslim, ze je to tak celkom mimo tema, ved nebyt latkovania a tohto inspirativneho fora, ani by ma nenapadlo do toho ist, rovnako ako do latkovych slipiek 😉

petrinka
9. aug 2010

@henushka juuuj, to sa mi lubi, kolko pozitivnych skusenosti. este si vybrat ktory kupit a idem do toho. tiez som si to mohla spomenut, ked som objednavala ine veci, aby som nemusela zaza platit postovne 😖
mna by ten kalisok tiez ani nenapadol, ale niekto to tu spomenul, ze ake sme maminy, ze latkujeme, nosime a kaliskujeme... no a to posledne ma zaujalo, lebo som nevedela o co ide... 🙂 Clovek sa uci cely zivot 🙂

henushka
9. aug 2010

Inak baby, mna v suvislosti s nasimi temami doost vytocili v damskom magazine.

Jednak tam bola tema o vyvoji pomocok k menstruacii a tam totalne zavrhli kalich, ze vraj sa v dnesnej dobe jeho znovuobjavenie neujalo - normalne ze antireklama!!! "Chapem" firmy, ze nebudu tlacit produkt, ktory im zadupe ich tucne zisky z vloziek a tamponov, ale tak zase ani nemusi to byt takto odpisane.

No a teraz uplne ze k nasej teme, asi ste to viacere aj videli (ja omylom 2x aj v letnej reprize), ked tam bola jedna teta mudra, tusim dermatologicka a rozpravala o koznych problemoch babatiek, ako ich riesit a tak. No a na otazku moderatorky, ze ako je to dnes s latkovymi plienkami, odpovedala, ze pocula o takychto pripadoch, ale ze sa jedna skor o mamicky, ktore si nemozu financne dovolit jednorazovky. Normalne ma az dvihlo zo sedacky. Ked niekto nevie, a teda ze dermatologicka od babatiek by sa o latkovky mala aktivne zaujimat, tak nech aspon cusi.

mneme
9. aug 2010

@henushka prepac, nic v zlom, ale nechapem co ocakavas o takej stupidnej relacie, kde si slepice pozyvaju docentky a bavia sa o tom, ze lepok treba zaviest od 4. mesiaca, po dovrseni jedneho roka je materske mlieko zdraviu skodlive a strava ma byt pestra tak daj jeden den dietatu obycajny a druhy den grahamovy rozok 😔

henushka
9. aug 2010

Aby som pred spanim zakoncila optimistickejsie, tesim sa, po precitani prispevkov za ostatne dni, ze k nam pribudli dalsie latkujuce a latkovaniachtive maminky 🙂

henushka
9. aug 2010

@mneme hej, to som tiez pozerala 😖 Aj som citala, co ste tu rozpisovali. Ja viem, ze od tej relacie netreba cakat zazraky, len ma taketo veci zamrzia, ked si predstavim, kolko maminiek to zrovna pozeralo.

dugyna
10. aug 2010

@katka888 jedine popoliny jednovelkostne robia v predu gucu

@henuska ta pani dr dermatologicka asi pravdepodobne skoncila VS a spravila atestaciu ale to je vsetko...viacej sa nevdzelava a nezaujima..hlavne nerobi nic nada ramec....cize to asi nie je dr ktora to robi ako poslanie....a je ochotna aj vo volnom case si co to precitat pre dobro svojho pacietna.

podla mna nielen pediatri ale aj koziari by mali robit reklamu latkovym plienkam...ale mali by s tym zacat v porodnici...
je to uzasna a vyborna vec...zdravsie pre deticky ako pamparesky..ale keby cih ponukali firmi ako pampers by skrachovali....v rakusku zenam ktore latkuju dava stat prispevok n aplienkovu vybavu...
zdravitne vyhody latkoviek: dieitatko je dostatocne na siroko, chlapcekovia-odchovany na pamperskach 1/3 ma problem s neplodnosou, hnusky sposobuju rozne dermatitidy, a deticky sa v hnuskach zaparuju a mamicky minaju kvanta kremikov..a dalsia vec nie je to ani hygienicke ked podaktore maminky vramci setrenia hnusku menia az po neviem kolkych hodinach....a hnusky brzdia deticky v odnauceni od plienok...

ale ano bohuzial je kopec luci ktory na vas kuknu henty nemaju peniaze tak latkuju....ale ked im poviete ze vyzaraju ako hnusky ..tak ostanu prekvapeny.....

a k tej vyzive: je to presnejsie tak ze vsetky prikrmy je mozen zavadzat od 4 mesiaca aj lepok, ktory sa v minulosti odporucalo zavadzat az v 7.mesiaci. Ale nakolko nebolo dokazena suvis so zavadzanim lepku v skorsom veku do stravy a vznik celiakie tak sa podla novych guidelines odporuca zavadzat vsetky prikrmi postupne od 4.mesiaca veku....podla OESPHAGANU /medzin.gastroenterologickej pediatrickej organizacie/ a odporuca sa dojcit co najdlhsie.