Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
13. aug 2010

Ja separacky hadzem do WC, zatial oki. Ked nas chlapcek kadi takmer do kazdej, tak je to dost tazko. Som mu umyvala ritkua schytalo to umyvadlo 😉

petrinka
13. aug 2010

@miruss viem, ze separaciek je viac druhov, ja by som skor vyuzila tie odburatelne. predsalen je to sikovnejsie aj ked sme niekde vonku, tak ho prebalim a nemusim tahat kako v kabelke🙂

prsky
13. aug 2010

@kaktusik007 a co ti vadi na kompostovani separaciek? my sme na dome hadzali do kompostu aj zverlit 🙂

petrinka
13. aug 2010

@zfidorka mne sa to tiez stalo, ked bol este babo a ja neznala som hadzala do wc vlhcene obrusky...prisli mi nadavat robotnici, co robili so zumpou🙂 identifikovali ma podla kocika pred domom😀

petrinka
13. aug 2010

@avila aj ja rozmyslam nad separackami koli vani a umyvadlu a on vie dat teda niekedy kvalitny naklad...🙂

kaktusik007
13. aug 2010

@prsky to, ze kompost je potom urceny na hnojenie zeleniny, ktoru jes... to mi vadi 😉 - ale je pravda, ze @miruss moze mat tie komposty dva a tento pouzivat na hnojenie ovocnych stromcekov 😀 😀 😀

petrinka
13. aug 2010

ked uz sme zabrdli do hnojenia, tak ja obcas preperem okakane plienky v kybli a potom takou vodou polejem kvety...mozno to znie nechutne, ale ich sa to ocividne lubi 🙂

kaktusik007
13. aug 2010

@petrinka 🙂 vidis, a to beriem ze je uplne v pohode... asi preto ze kvety nejes 😉

snikol
13. aug 2010

ahoj.zacitala som sa a vidim,ze preberate temu separacky.chcem sa spytat ci mate niektora canpool babies separky a ci sa mozu aj tie splachnut do wc-ka??

zfidorka
13. aug 2010

ja separacky uz nepouzivam, zda sa mi divne ze ma babo na ritke papier namiesto bavlny alebo bambusu z coho je plienka 😒

petrinka
13. aug 2010

@zfidorka hej, papier je menej pohodlny ako bambus. ☹ ale ja som to brala tak, ze uz viem odhadnut kedy bude asi kakat, tak mu to tam dam a po "akcii" ho prebalim.

sulky
13. aug 2010

@snikol ,canpol babies ma aj separacky? Nie su to obrusky?

sulky
13. aug 2010

@petrinka , tak skus tie celulozove

snikol
13. aug 2010

sulky-ano maju separacne plienky tak je na baleni napisane.

prsky
13. aug 2010

@kaktusik007 moj dedo ked este zil hnojil kazdy rok jahody tak, ze vypustil zumpu a ake boli dobre a sladke a velke. uz take veru nemavame 😉

kaktusik007
13. aug 2010

@prsky tak to je sila.... nemam slov 😀 😀 😀

alusha
13. aug 2010

@kaktusik007 ale ved zahrady sa bezne hnoja mastalnym hnojom, tak preco nie detskou kakanickou 😀 😀

adriana7
13. aug 2010

@kaktusik007 ,
petrinka aj miruss to robia dobre, je to presne podľa zásad biozáhradkárčenia 😀

prsky
13. aug 2010

@kaktusik007 a kravsky alebo konsky hnoj sa ti nehnusi? podla mna hovno ako hovno 😀

kaktusik007
13. aug 2010

@prsky 😀 oki.. som ticho... 😝

prsky
13. aug 2010

@kaktusik007 😀

ozaj baby, idem trochu OT, ale predpokladam, ze vacsina triedite odpad. ja som si nedavno vsimla, ze smetiari vysypavaju do jedneho auta papier + plasty, sklo zbieraju v iny den. nechapem potom zmysel triedenia, ked to aj tak supnu do jedneho auta a potom to triedia zas v zberni (teda aspon v to dufam). aj u vas je to tak?

lindauciatko
13. aug 2010

@sulky ale ja som buduci tyzden na dovolenke 😎

katka888
13. aug 2010

baby, mamka teraz tvrdi, ze bezne pouzivali zumpu na hnojenie, ked neboli chemikalie a ine " vymozenosti " 😀
pytam sa na separacky aj preto, ze som niekde pri plienkach citala, ze ked chcem dat malej masticku na zadok / zapareninky / ze treba davat separacky, aby sa neznicili plienky / tusim pri bambuskach, ale ved ma opravite / mate s tym skusenosti?

henushka
13. aug 2010

@katka888 Ono sa to tyka vsetkych plienok, zrejme by potom horsie sali, keby sa zamastili. Ale, myslim, ze najproblemovejsie by to bolo pri flise, pri tomto materiali sa na to najviac upozornuje. Ja napriklad na noc davam malej flisovu separacku, ale ak musim pouzit kremik, tak vtedy davam jednorazovu (IV viskozovu).

Ono separacky maju aj tu vlastnost, ze babo neciti tak vlhko, takze na noc aj taka viskozova splni ucel.

michaela80
13. aug 2010

baby hodte mi link na tie flisove separacky ze co to je...

potokin
13. aug 2010

ahojte baby mozte mi poradit ci lepsie kupovat latkove plienky na slovensku alebo v anglicku? kedze som stale tu chcela by som to vyuzit ale som nejako zmatene z tolkych moznosti tak ak mi niekto poradi budem naozaj vdacna 🙂

katka888
13. aug 2010

@henushka
dakujem za vysvetlenie

dugyna
13. aug 2010

@petrinka a ty prepieras pleny len v cistej vode?ked tym polejer kuethnky? Inak pride mi divne ked hadzem separacky do smeti co skonci vspalovni,ked su odburatelne

labutka
13. aug 2010

@prsky k nm chodia 3 smetiarske auta, jedno bere smeti, a inyden chodi jedno pre papier a druhe pre plast.

@potokin ak si priamo v Uk, plienky ta tam vyjdu lacnejsie. Inak by som objednala zo SR.

@katka888 pozor treba davat na rybaciu mast, Sudocrem mi isiel vyprat, ale kremovala som len trochu a len na noc. uz dlho nekremujem vobec.

labutka
13. aug 2010

@dugyna separacky som vzdy splachla do zachoda. Nesmrdi ti smetiak od hovnajzov? 😕