Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
27. sep 2010

aj aj by som chcela referencie na weehuger. Ked je to vnutro z bavlny, nemusite vymienat vzdy aj vrchne nohavicky? Predpokladam ze navlhnu aj tie. Nesmrdi to potom? Nieco podobne ako to bolo pri gro baby.Ze sa musela vymenit cela plienka.

zojec
27. sep 2010

@sulky to z bavlny je potiahnute z vnutra pul vrstvou, takze ked sa plienka dovnutra dobre osadi, tak to neprepusti.. horsie je to na boku.. tam mi navlhlo to obsitie okolo noziciek.. ale asi az ked som do nej vlozila 3tiu plienku... vcera som ich testovala.. 1 bola originalna vkladacka bambusovy flis, 2 som vlozila organic vkladacku do flipky a nakoniec klasika stvorec.. uz pri organic vkladacke bolo okolo noziciek trosicku vlhke, ale pri normalnej plienke to uz bolo durchom durch.. :( vzdy ich vymienat netreba, ale urcite castejsie ako pri flipkach.. ako som pisala, flipky su proste naj 😉
@divoska este 3 tyzdne a uvidis.. kakanie prejde 😉 ja som separacky vobec nepouzivala... to radsej tu plienku preperiem.. 😉

zfidorka
27. sep 2010

@zuba precitaj si aj par stran dozadu, tam som ja aj zojec pisala o weehuggers
@sulky samotne nohavicky maju 2 vrstvy, vnutornu pul a vonku je bavlna... kridelka su bambus-bavlna potiahnute pulom... na tele je bambus-bavlna... ja davam dnu vv zlozene na dievcatko a na to nejaku bambusovu vkladku, napr. BL bamboo, alebo BL bambusovy stvorec 30x30.. ta vv tam pasuje akurat... teraz som skusala aj stvorec, tiez sa tam da naskladat... zatial mi nenavlhli ani kridelka, ani boky... a davala som aj tu original vkladacku, ta sa mi zda dost tenka, tak som tiez dovypchala bambusovou vkladkou...

sulky
27. sep 2010

@anlu , @dugyna, @zojec, hlasim testovanie s pracimi gulickami.
Som z toho nadsena a prekvapena zaroven 🙂 Prala som v nich plienky, smradlave a Bum genius a BBH bambusova boli okakane. Vypralo to uzasne, po zapachu ani stopy.Prala som doteraz v eko prostriedkoch, tam mi skvrny na plienkach zostavali. Nedala som dnes ani nappy fresh proti zapachu,pradlo vobec nesmrdi, samozrejme ani nevoni. NEdavala som avivaz. JEto taka neutralna, cista vona 🙂
Neverila som, tak som tam teraz hodila maleho bodycka a teplaky so skvrnami, tak uvidim za hodku. 😎

sulky
27. sep 2010

@zojec ,@zfidorka , dakujem za referencie 😎

limoni
27. sep 2010

@luciferova myslim ze je to aio vid: http://www.babykind.co.uk/realeasynappies.htm, ale napis priamo predavajucej urcite rada vysvetli

zojec
27. sep 2010

@zfidorka mala ich este mala len raz.. tak verim, ze ked teraz uschnu, tak uz vydrzia viac.. 🙂 moj mm totiz nezalozil plienku za zaklapky.. a jasne ze to hned bolo precurane.. 😉
@sulky nooooooo to znie dobre.. a na vonu sa tam da pridat napr. levandulova esencia?? ja si neviem predstavit pradlo bez vone... ale aj nasa cisticka by sa urcite potesila takym gulickam 😀

sulky
27. sep 2010

@zojec , ono to voni tak prirodzene, velmi sviezo. Ale mozes tam pridat co chces, na konci aj avivaz. Ale plakanie sa v tomto pripade stava zbytocnym. NIeje tam ziaden prasok, takze plakanie mozes vypnut ak sa ti na pracke da. Mne sa to neda ☹ Tym padom sa usetri vela energie 😎

anlu
27. sep 2010

@sulky tak to je supeeeeeer a este to ze mas vlastne len polovicny cas prania 😲 😀 no este som to nevyskusala ale som nadsena s tebou 😀 😀 😀 tak ja to urcite kupim len musim pockat na rodicovsky 😕 zase som nakupovala plienky 😅 a mne prave to vyhovuje ze je to take bez vone, lebo mne skoro vsetky avivaze smrdia alebo esta ta levandula aj mna napadla...

nemate niekto na predaj navleky, stucne ci ako sa to vola 😀 ale take vacsie by som potrebovala a pokial mozno ruzove, chcem objednat z nosime.sk ale ak by mala niektora na predaj tak radsej odkupim 😉

anlu
27. sep 2010

@zojec neprovokuj flipkami lebo ich kupim, hoci mi ich vobec netreba 😀 😀 😀 😀

sulky
27. sep 2010

@anlu , existuje aj ecoballs 150. Je to na 150 prani. TO som si zobrala aj ja. Nemusis kupovat hned 1000ku. 150ka je lacnejsia.

Baby, kto ste to chceli vlozky a slipovky ANAVY, tak mi napiste. Dikes

anlu
27. sep 2010

@sulky aha... no este raz sa na to pozriem, ked sa viac oplati 1000 tak radsej kupim tu a budem mat na dlhsie pokoj 😀

elixia
27. sep 2010

Idem si po dalsiu radu...ako dlho schnu vlniaky po lanolinovani? Moje uz susim asi tri dni a stale sa mi zdaju vlhke. Teda neviem, su naozaj vlhke alebo je to len ten lanolin?

zojec
27. sep 2010

@sulky fu, tak to som nestudovala este na pracke, ale asi sa mi to vypnut neda.. :( a aky je rozdiel medzi tymito: http://www.klingacik.sk/detail/509/magneticke-g... a tymi 3ma? skusala si oboje? a to mensie balenie mas tiez?
@elixia a ake mas vlniaky? disany alebo popoliny? tie schnu najdlhsie.. aj 3 dni v pohode... ale zajtra by uz mali byt ok.. budu trosku lepkave, ale to po prvom navleceni prejde.. 😉

elixia
27. sep 2010

@zojec disany..iba som ich rozprestrela na uterak. No lepkave su,len sa mi zda,ze aj vlhke este asi..snad vyschnu kym ich budeme potrebovat 😀 Da sa aj nejako zistit,ci som ich nalanolinovala dobre alebo to zistim,az ked ich babo precika? 🙂

zojec
27. sep 2010

@elixia ja ich susim prehodene cez susiak, predsa len od spodu je lepsie ked prudi vzduch.. aj preto mozu dlhsie schnut ked su na uteraku.. :( nalanolinovat sa neda zle.. ak si postupovala podla navodu.. 😉 a neboj tak male babatko ti ich isto neprecika tak skoro... skor okaka 😉

dugyna
27. sep 2010

@sulky juj super tak daj este veiet ako dopadnu skrvny na maleho obleceni 😉

elixia
27. sep 2010

@zojec aha,tak ich uz aj ja prevesim,ja som len nechcela nic pokazit hned na prvykrat 😀 Uz len aby bolo na kom skusat 🙂 vdaka za pomoc

divoska
27. sep 2010

@zojec sak asi aj ja zacnem setrit aj ja a aspon vecer nedavat, ked viem ze vsetko pusti cez den najma. alebo tiez vobec, alebo vezmem tie imsevimse. @luciferova popolini 100 v rolke uz druhe balenie, miname to zavratnou rychlostou tak sa na to asi docasne este vykaslem.
inak ked je rec o tych vlozkach, s cim by ste prali cervene mam ecofit? budem sa bat to hodit k bielym plienkam aby to nezapustilo do cervena. detto na 40 a to sa mi zas zda aj malo ked sa ma na 60. inak @sulky ja som tie pracie gulky chcela objednat, ale niekde som aj citala ze po case to prestane ucinkovat. tak dufam ze to je somarina a budu fungovat aj po par mesiacoch. na druhu stranu mam teraz nakupenych praskov do zasoby ajeje ze to najprv musim pominat a potom uvidim.

aknavij
27. sep 2010

Ahojte, prosim vas, nie je tu niekto z Piestan a neviete mi poradit, kde by som zohnala ten lanolin? Pytala som sa uz tusim v kazdej lekarni a nikde ho nemaju. Alebo ak by bol niekto tak ochotny kupit mi ho kde s tym nie je problem a poslal, zaplatiiim. Dakujeeem

barborkach
27. sep 2010

ahojte, zaujali ma latkove plienky, co je naj varianta pomer cena /kvalita?? co vsetko mi treba kupit, aby som to mala komplet? dakujem za odpovede! 😉

labutka
27. sep 2010

@sulky celkom ma zaujali tie gulicky na pranie, jak tomu mam rozumiet? Ta gulicka sa rozpusti v pracke? Ci ju vytiahnes a vyhodis? Jedna gulicka = 30 minut prania? Takze ked perem hodinu mam dat 2 gulky? Plachanie si viem vypnut. AKe je najmensie balenie?

labutka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka888
27. sep 2010

@elixia
vyskusas to tak, zenalejes malu lyzicku vody, ak su spravne nalanolinovane, vodove gulicky ti budu stekat po povrchu 😉

elixia
27. sep 2010

@katka888 dakujeem,vyskusam 🙂

katka888
27. sep 2010

@aknavij
uz tu baby z ke pisali, ze v lekarni im povedali, ze nemaju / alebo nepredavaju / a ony argumentovali tym, ze ked vyrabaju nejake masti, tak tam ide lanolin, tak musia mat a nakoniec im predali. ale blizsie neviem, hadam i poradia 😉

katka888
27. sep 2010

@elixia
joj, a ked uz ich mas akotak preschnute, kludne ich daj z uteraka dole, ja tak susim svetre, najprv na uteraku a potom ich prevesim nech doschnu .... ja som susila disany roztiahnute cez vesiak na pradlo, boli na lezato, ae priedusne zo spodu .... hadam som to dobre opisala, ale mne tusim vyschli za noc a den .... 😒 ale prvykrat, ked som ich lanolinovala, tak tiez nejak veeeelmi dlho schli. ale ... ja om ich vtedy natoto zle ☹

elixia
27. sep 2010

@katka888 a co znamena ze zle?

katka888
27. sep 2010

@elixia
mne pretiekli, ale ja som spravila chybu, ze som ich nechala podla navodu namocene len par minut, a do davky na 1 kus, som strcila kusy dva 😀 😀 😀 ... potom som to nechala lanolinovat asi 4-5 hod a fungujeme super

elixia
27. sep 2010

@katka888 aha,tak ja som ich nechala celu noc a normalne do 1 davky len 1 kus (viac ani nemam 🙂 ) Zatial nie je na kom skusat, snad o par dni uz vyskusame konecne 🙂