Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brca
18. okt 2012

Dievcata, musia sa aj konopne plienky viackrat oprat, aby zacali sat? Zadovazila som si konopnu ella ´ s house lebo som na nu citala dobre recenzie, ale teda ja neviem ci mam ucuranca, ale jedno ciknutie a je presiaknuta... A este nemate niektora nahodou imse vimse biofrote uni snap? Ja som chcela skusit rozne materialy tak aj tuto mam a bolo pri nej uvedene ze sa zmensi zahnutim zadneho okraja ( nema patentky ba zmensenie, ale je jednovelkostna) no a ha teda zahybam ale potom mam patentky na zapnutie naopak tak ma tu plienku celu dokrutenu na bruchu. Ak niektora mate plienku s podobnym systemom, dajte vediet ako to zapinate 🙂 Posledna otazka : treba prat vak na plienky s kazdym pranim, alebo staci raz za tyzden- teda kazde druhe pranie? Dakujem za rady

brca
18. okt 2012

Ospravedlnujem sa za chyby, pisem z mobilu

marta222
18. okt 2012

@brca ja síce nemám konopné plienky, ale toto som prečítala v jednom článku o praní o konopných plienkach: Ak máte nejaké plienky či vkladačky vyrobené z konope, budú potrebovať vyprať a usušiť viackrát pred použitím. Konope je plné prírodného oleja a kým ho všetok neodstránite, plienka nebude plne savá. Konope bude potrebovať až 8-11 vypraní než sa stane plne absorbčným. Neperte nové konope s inými plienkami. Prírodný olej tkaniny vnikne do ostatných plienok a vkladačiek....

brca
18. okt 2012

@marta222 no pekne 🙂 jasne ze som to oprala s inymi plienkami... No nevadi, tak este tak zo 5x a hadam to bude lepsie... Dik

biba321
18. okt 2012

a bambusove sa mozu prat s bavlnenymi pls?

handricky
18. okt 2012

@biba321 hej.

handricky
18. okt 2012

@marta222 inak ale konopna plienka nie je cisto konopna. vacsinou je to 55% konope a 45% biobavlna, podla tohto by tej olej vnikol aj do tej bavlny, nie? ono vsetko zalezi akym postupom bola vyrobene vlakna a nasledne metraz .. ja mam konopne plienky (teda so zmesou konope), vsetko periem spolu a neevidujem, ze by mi nieco nejako blbo salo a pod..
fakt je, ze plienka so zmesou konope saje naozaj az po viacerych praniach.

@brca zas netreba cakat ze nohavickova plienka potiahne samostatne. ellas house ma tusim 2 vrstvy (nohavicky) a vladacka dalsie (ak nie 3 - teraz neviem), gramaz 340 - co je slusna gramaz. ale vacsinou vsetko treba dovypchat. vsetko sa vyraba len s takym minimalnym poctom vrstiev a rata sa s tym, ze bude treba dovypchavat. vsetko zalezi na ucuranych detoch🙂 a ake mas na to vrchne, ked ti prevlhla?
ja periem vak, kadzy druhy - stvrty x , podla toho ako mi smrdi. pulkovy vak mozes nechat preschnut

marta222
18. okt 2012

@handricky , no jasné, to ma nenapadlo, že to nie je čisté konope ... Ja som to len čítala v tom článku, ja konopné plienky nemám žiadne a práve tá zmienka o tých prírodných olejoch ma odradila od kúpy. A na materiály si tu najväčšia odborníčka predsa ty 🙂 😉 . A podľa tvojho názoru lepšie saje bambus, či konope?

vojann
18. okt 2012

@marta222 konope je trochu menej save, ale zato rýchlejšie schne. My sme dávali v pohode aj na noc a stačilo. Mne najviac z toho dôvodu vyhovovala zostava z rôznych materiálov ( nemusíš riešiť , keď bambusove ešte nevyschli, jednoducho som použila konopnu na noc) ja som mala konopne z bazaru, tak boli už zabehane. A stále sú pekne - konope má kvalitne vlákna tak sa veľmi tie plienky nenicia. Jedine trochu tvrdnu. Ale zaberá posuchanie, alebo ocot do prania - to som veľmi neriesila prala som všetky plienky spolu aj z bambusovymi.

lyongirl
18. okt 2012

@kkl82 objednala som si sušičku, len neviem, na akom programe sušiť plienky. Ty si mi písala, že sušíš na outdoorovom programe, lenže nakoľko ja som si objednávala lacnejšiu, tak taký program nemám...je mi jasné, že to mám sušiť, asi na nejakom pomalom, čo suší dlhšie, že? A čo všetko tam môžem dať? Pulky určite nie, ale čo AIO plienky, alebo Pop in plienka, teda vrchné nohavičky? A kapsové? Dík za odpoveď 🙂
Objednala som túto: http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/ele...

brca
18. okt 2012

@handricky neprevlhla mi cez vrchne, len cela skrz naskrz a to po chvilke, ale mozno mal plnsi mechur 🙂 nebola este vela x prana tak hadam sa to zlepsi. Vak nam z PULu tak netreba teda moc casto, to som rada 🙂

kkl82
18. okt 2012

@lyongirl kapsy a pulky v susicke nesus, je to zbytocne, rovnako rychlo ti uschnu aj nad susickou, kym budes susit ostatne plienocky. ak budes mat v tej varke aj aio, tak podla navodu by som asi pouzila program Mix a este pre istotu znizila teplotu. sice pise, ze tento program je na 3 kg, ale kludne mozes dat aj viac. ja pri mojom outdoore mam, ze na 1,5 kg a susim aj 6 kg naraz. je to hlavne kvoli krceniu, takze pri plienkach to vobec nevadi a ono si to len potom prisposobi dlzku programu. ak prave nemas vo varke aio a peries len nohavickove, prefoldy a stvorce, tak mozes kludne pouzit default program bavlna sucha do skrine, ale tiez zniz teplotu kvoli bambusovym stvorcom, aby sa ti nezbehli.

kkl82
18. okt 2012

@lyongirl a este, ak by sa ti niekedy podarilo susit aj kapsy alebo vrchne nohavicky, tak sa im nic nestane. pisu, ze sa skor opotrebia, ale ak susis na setrnom programe, tak je to opotrebenie minimalne...

lyongirl
18. okt 2012

@kkl82 jéj ďakujem ti, si mi veľmi pomohla, vážim si to!!!

tasiko
18. okt 2012

Babule poradte,kym idete prat plienuchy ,kam ich davate?mne strasne smrdi kupelna od pocikanych plienok,je na to nejaky kos alebo kde???

majka1981
18. okt 2012

@tasiko ak mas balkon, tak kludne daj do vedra s vrchnakom na balkon von.

tasiko
18. okt 2012

@majka1981 mame tkz. Francuzsky,cize neviem ci tam napracem nejake. Ale teda davaju sa do vedra?

majka1981
18. okt 2012

@tasiko ja som tak robila, ze som dala na sucho do vedra, dala vrchnak a nesmrdelo. v zime kludne von, ked mrzne tak aio a pulky dat radsej dnu.

dzankamizu
18. okt 2012

@tasiko ja davam do velkeho vaku na plienky a vobec nesmrdi 🙂

tasiko
18. okt 2012

@dzankamizu ooo,super,a aky mas vak?

dzankamizu
18. okt 2012

@tasiko poslala som IP nech nerobim verejnu reklamu :D

biba321
18. okt 2012

Baby ked latkujete,tak sa ritulka nenatiera rybilkou,ani ziadnou mastičkou? dakujem

chichinka
18. okt 2012

@biba321 nie, nie je to treba 🙂 a ak naaahodou musis cosi dat, tak daj separacku na vrch plienky (zamastena plienka menej saje, neda sa to tak dobre vyprat) ale my za rok latkovania sme ani raz nemali zapareny zadocek 🙂

petah82
18. okt 2012

@biba321 nie, preventivne sa nenatiera. ak by bol nejaky problem a treba natriet, treba pouzit separacku napr.flisovu, aby si si nepolepila kapsove plienky, ktore by mohli zacat pretekat, kvoli tomu, ze kremik polepil vlakna, ktore prestali rychlo sat. zapareniny sme mali mozno raz za 21m.

chichinka
18. okt 2012

@tasiko ja ich mam v kupelni, mam ich vo vedre s poklopom - kupila som si tots bots vedierko a viem ho aj uzavriet aby si maly nepovytahoval plienky 🙂 viem ze peluskovo.sk ho malo v ponuke.

marta222
18. okt 2012

@tasiko ja mám plienky na schodoch do pivnice a dávam ich do vedra s poklopom - mám vedro z 15 kg Lanzy a ešte mám jedno menšie z "Primalexu", keby sa všetko nevošlo 😀 😀 😀 ...

sunsun
18. okt 2012

baby, prosim, na akej teplote periete pul-ky (thirsties duowrap)? zahodila som od nich stitok...☹ ..... ak sa nemylim, tak flip sa mozu prat na 60-tke .... a periete ich na maxim. moznej teplote, ci napr. na 40?

naveen
18. okt 2012

baby, viete mi poradit nejake eko jendorazovky za rozumnu cenu? v pripade nudze na cestach obcas pouzivam jednorazovky a posledne sme chytili taku zaparenu ritku, ze dovi dopo 😠

ivanka.7
18. okt 2012

@sunsun thirsties sa mozu aj na 60tke 🙂 ale ja periem na 60tke, len ak ich nemam s cim oprat, radsej na 40tke

handricky
18. okt 2012

@marta222 no nad tymto som sa uz viac krat zamyslala, co je savejsie, ci bambus alebo konope. podla mojho nazoru, zalezi v akom pomere je s ostatnymi matrosmi. ak berieme 55%konope/45% bavlna a 70%bambus/30% bavlna, tak asi bambus je savejsi. ak berieme zlozenie napr.: 45%bambus/30%konope/25%bavlna - tak to uz je lepsie alebo este lepsie 70% bambus/30% konope.. u konope je problem, ze tvrdne este viac ako bambus, cize nemoze fungovat samostatne, ale len v zmesi. a inak na ziadnom fore ani u ziadneho vyrobcu som nikdy nenasla nejake jednoznacne stanovisko,ze konope alebo bambus je savejsi. na toto by trebalo fakt 10 mamiciek a pol roka skusat a porovnavat.. 😀.
a spracovat surove konope je narocnejsie ako bambus, cize konope je aj drahsie, preto z neho tolko nevyrabaju ako z bambusu.