Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

michaela80
4. feb 2012

@katka888 je to kapsa... bg.. vodu mame v hrncoch a vo vedre na spalcovanie to zadrbem s tou plienkou vsetko....asi na balkon a sa s nou aj rozlucim ked ju ten mraz znici ..

majka1981
4. feb 2012

@michaela80 nemas neaku mineralku? ze by si ju do toho namocila? alebo nie je u vas sneh - dat rozpustit a vyplachat v tej vode?

zfidorka
4. feb 2012

@brumka111 ja som na zaciatku striedala so stvorcami aj viacvrstvove, skladala som ich takto
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
do oplienkovania (19. mesiacov) som jej davala stale velkost S (neskor len narovno), velkost M som nekupovala...

zfidorka
4. feb 2012

@michaela80 @majka1981 s tym snehom to je dobry napad, skus na balkone poutierat kaku ako sa bude dat...

michaela80
4. feb 2012

@majka1981 toaletakom som suchala hovienko dole mala kricala poritom TOTO JE FUUUUUUJ a dala som do umyvadla vodu a v tom vyplakala co sa dalo... ale plienka je maximalne zlta a umyvadlo tiez 😠 mam taky pocit ze vytiahneme jednorazovky ... este to vyzera na tyzden takych teplot.. a neriskuj ze sa budem musiet takto babrat este raz...bez vody tazko-.-

katka888
4. feb 2012

@michaela80
ak vam nerobia jednorazovky problem s pokozkou, tak na par dni vytiahni... predsa len ked nie je voda. podla mna jendorazovky su dobry vymysel prave na taketo extremne situacie.

michaela80
4. feb 2012

@katka888 na noc davam jednorazovky uz asi 2 mesiace ...no ani tie nam nevdrzia..cize funngujem pampers premium care a na to wehuggers nohavicky...strasne vela cika v nocia latkovky aj neviem ako vypchate to nezvladali..ved aj papersa ma problem...

katka888
4. feb 2012

@michaela80
nelam si s tym hlavu, daj na ten tyzden pampersy....
a v noci ju neprebalujes?

michaela80
4. feb 2012

@katka888 nie neprebalujem pretoze strasne pritom place a potom nie a nie zaspat... prebalim vtedy jedine ked uz je vlhke aj pyzamko a to ju celu prezliekam..mala sa budi stale 1,5-2 hodky na kojenie a este keby ze sa mi preberie a nechce spat tak sa vobec nevyspime... 😝

katka888
4. feb 2012

@michaela80
hmmmm.... neviem ako by som to riesila, ak by sa mi deti budili na prebalovanie..

marianas
4. feb 2012

Ahojte. Dala som si Katke Čárskej ušiť vlniačiky, oprala som ich, lanolínovala už 3-krát a stále mi prepúšťajú vlhkosť. Skúšala som na ne kvapnúť vodu a tá sa vsiakla, nezostala na povrchu. Na dotyk sú "mastné", no bojím sa ich použiť, aby neprevlhli. V lanolíne boli vždy cca 12 hodín a potom 24 hodín schli. Lanolín mám z lekárne, dala som za kávovú lyžičku lanolínu + šampón+vodu. Ja to nechápem. Viete mi poradiť?

zfidorka
4. feb 2012

@marianas z akej latky su usite?

marianas
4. feb 2012

Z merina.

marianas
4. feb 2012

Katka to objednáva z detivbavlnke.sk. To lanolínovanie by malo fungovať, som z toho blbec.

zfidorka
4. feb 2012

@marianas mhmm, ja mam take iste a funguju... nemohli premoknut tak, ze trcal kusok plienky?

marianas
4. feb 2012

Ešte ich nemal na plienke, skúšala som na ne len kvapkať vodu. No nič,asi ich znovu operiem a skúsim lanolínovať ešte raz.

zfidorka
4. feb 2012

@marianas ja by som namiesto testu s vodou rovno vyskusala 😉 neper a vyskusaj, podla mna to ci voda vsiakne nie je smerodajne 😵

marianas
4. feb 2012

OK, vďaka za rady, skúsim mu ich dať, snáď sa nepreciká.

zfidorka
4. feb 2012

@marianas vyskusaj a daj vediet...

marianas
4. feb 2012

Jasné, papa a dobrú noc.

majka1981
5. feb 2012

@michaela80 kludne to ries s jednorazovkami 🙂

nenocka
5. feb 2012

Dievčatá, k tým Bambi roxy-je lepší na zadočku askamit, či froté? A ako je to v oboch prípadoch so savosťou? Vďaka za odpovede 😉

brumka111
5. feb 2012

dievcata, co si myslite, ktora kapsovka je lepsia - minilala alebo bluebarry? ake mate s nimi skusenosti?

brumka111
5. feb 2012

viete mi povedat aky je rozdiel medzi tymito sepracnymi vlozkami z lekarne: http://www.docsimon.sk/tovar/separacne-plienky-... za 1,2 eur a inymi separacnymi vlozkami z kamennych obchodov s latkovkami, tie su teda o dost drahsie...??

janulkan
5. feb 2012

@brumka111 ak je minimalne taky ako v latkovych stvorcoch z polska a napr kikko, tak neradim kupovat 😀 ale inak ti neviem povedat 🙂

tortelinka
5. feb 2012

@janulkan dobre prirovnanie..ako fakt polske stvorce, to akurat na odgrgnutie..kiko su super, aj super drahe 😖

brumka111
5. feb 2012

@janulkan no beriem, to ma ani nenapadlo...ale zasa, ked je to vyrobene z celulozy, tak celuloza je stale taka ista celuloza....ved skusim a uvidim..

juliam
5. feb 2012

@brumka111 ja som tiež mala tieto separačky a v pohode. ja som si ich prestrihla ešte na polovičku a nejaké 3-4 razy vydržali aj pranie, potom sa už žmolkovali. keď boli moc znečistené od kaky, tak som ich rovno hodila do záchoda. používala sme ich cca prvé 2 mesiace, potom som ich už nedávala, nakoľko kaku zachytávame do nočníka. ale neviem porovnať s inými separačkami.

marianas
5. feb 2012

@zfidorka Ja som mu tie vlniačiky navliekla v noci na nohavičkovú anavy a on sa ako na potvoru do rána nepocikal a mal suchú plienku. Tak nohavičky testujeme dnes. Prestal sa v noci dojčiť, tak má občas ráno suchú plienku, no na nočník ani do WC sa nevyciká, potvorka jedna. 😀
Veď sa ešte ozvem ako to dopadlo.

ebenka
6. feb 2012

Ahojte. Chcem sa opytat tych ktore pouzivate vrchne nohavicky bg flip, ci su dobre aj na suchy zips. Mam zatial len patentky, osvedcili sa mi viac suchace. Dobre drzi na tych flipkach?