Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

estterka
15. mar 2012

@labutka ako neviem,nechcela som prave,aby to vyznelo,ze ja nicim plienky pranim(hoc zabudla som dodat,ze v LL kapsovkach mi odisli patentky,aj som sa tu pytala,ci je to bezne,ale nikto nereagoval..). ja som proste na tu minilala malu strasnu smolu. bola to jedina obrazkova plienka,ktoru som vtedy malej vedela zapnut a bola som z toho smutna trochu ☹ ale ocividne mam stastie na suchy zips na FLIPKACH,ale vsetky tri flipky takto u mna vyzeraju zatial. uplne som dnes nechapala inak,ako som chytila nove bambusky,ze si uz ani nepamatam,ake boli na zaciatku pouzivania a ake su teraz 😝 😀

zojec
15. mar 2012

@estterka hm.. ta minilala fakt vyzera hrozne :( hm... uz som to viac krat pisala, ale preteka preto, ze je navrchu bavlna a ta natahuje vlhkost z plienky.. bavlna na pule nerobi velmi dobrotu.. mne sa neosvedcili kvoli bavlne ani weehugers.. ale tie maju aspon ochranny polyesterovy lem.. aj ked na kridelkach nasakovala rychlo.. a suchace na BG sa neopotrebuju dost dlho.. 2-3 roky podrzia.. ale dost sa vytaha , teda hlavne haciky.
@ekoplienky mirka tie rozmery po vyprani sa mi dako nezdaju 🙂 to by potom bol stvorec a stale je to obdlznik 😉 no v kazdom pripade najlepsia vkladacka aku som mala v ruke.. tak dobre savu a relativne rychlo schnucu sa mi nepodarilo ani usit 😀

estterka
15. mar 2012

@zojec citala som ta vzdy,ked si mi pisala,teda si pamatam,ze to bolo nieco s povrchom plienky,preco pretekala 😉 nuz len neskoro si pisala,ked uz sme ju mali doma 😀 srandujem 😉

luba41
15. mar 2012

@estterka tie TB bambusové sú šité každé z iného bambusového froté. Ja som kupovala asi pred 5 mesiacmi a došla biela /resp. smotanová/ a teraz pred 2 mesiacmi došli v takejto silne béžovej farbe. Ale sú krásne mäkkučké a príjemné.

ekoplienky
15. mar 2012

@zojec: Zoja tie rozmery udáva výrobca, ale ja som používala dva roky a trocha sa scvrkol, ale tiež je to stále obdĺžnik.

ekoplienky
15. mar 2012

@luba41: A už majú novinku farebné Tots bots stretch.

luba41
15. mar 2012

@ekoplienky škoda 😉 Ja už neplánujem rozširovať plienkovú zostavu, my sa pomaly odplienkovávame

ekoplienky
15. mar 2012

@luba41 : No jediná pomoc ešte jedno bábo. 🙂 😀

malamargaretka
15. mar 2012

@katka888 ooo to je dobré🙂 ako ovecka,dakujem ti kati🙂 za rady, nech sa vám darí🙂

luba41
15. mar 2012

@ekoplienky nesranduj Mirka, ja už mám tri 🙂

ekoplienky
15. mar 2012

@luba41 🙂

estterka
15. mar 2012

@luba41 ale ja som mala zakazdym novu takuto jemnu a farebnu 😉 len som na to casom zabudla,ze ake boli na zaciatku 😉 mam v albume fotky vsetkych novych TB bambusovych plienok(kupovala som najprv dve na skusku,potom dve ked som odskusala a teraz tretikrat.)
tu ich mam pofotene
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/alb...

luba41
15. mar 2012

@estterka tak možno som mala nejakú zastaralú várku 🙂 pekná výbavička, aj tieto nové plienočky sú úchvatné. A nočníček ešte nepoužívate?

estterka
15. mar 2012

@luba41 jednu dobu,ked som vedela,ze sa rano vykaka som ju davala,ale nepouzivame uz vobec. nemam ambicie zatial odplienkovavat,necham to na nu,ako aj ine dolezite rozhodnutia v jej zivote 😉 a je to nase prve dieta,teda nemam vycitky kupovat plienky aj teraz,kedze si myslim,ze ich vyuzijem aj pri dalsom 😉

luba41
15. mar 2012

@ekoplienky aj ked som "matka dôchodkyňa" dala som sa pri tejto poslednej dcére na látkovanie a môžem povedať, že ani raz som to neoľutovala. A budú mi tie krásne plienočky normálne chýbať 😒

sima.p
15. mar 2012

inak v Dámskom klube na STV bola téma o odplienkovaní detičiek so psychologičkou, ale nie so všetkým s ňou súhlasím, čo tam hovorila.... @estterka myslím, že je to správne, ked to nechávaš na Hanku. Ta psychologička ale hovorila, že okolo roku a pol by sa už mali učiť atď, a že najmä v "západných" krajinách je bežné vidieť 3ročné detičky v plienkach a že je to o lenivosti rodičov... ale ja s týmto názorom nesúhlasím. Ja som síce moju posádzala, ale nie nasilu, len ked chcela a sama dozrela na to, že sme jej plienky prestali dávať, že sa začala pýtať... A poznám mamičky, čo od pol roka posádzali na nočník, alebo čo intezívne učili deti sa pýtať, napr. tak že im plienku proste nedali a dookola prezliekali ale ja by som na to ani nervy nemala... 🙂

estterka
15. mar 2012

@sima.p u nas konkretne su deti v jasliach od 4 mesiacov a tam vychovavatelky rozhoduju ktore dieta sa kedy odplienkuje. jedna vychovavatelka ma 15-20 deti v skolke(od roka) a teda oni rozhoduju,ako je ktore dieta pripravene na nocnik a po skupinkach sa to riesi-hej,je to strasne,ze kamoska chcela dvojrocneho syna odplienkovat a v skolke povedali,ze este nie..tolko k tomu systemu v inych krajinach😉

a konkretne ja toto neriesim vobec,nic som o tom necitala,ziadne studie,ziadne clanky-pre mna je momentalne pohodlnejsie plienkovanie,aj vzhladom na cestovanie(na wecko v lietadle za 5 hodin nejdem ani ja,lebo sa mi hnusi,ani malu by som tam nedala),takze my sme v pohode s plienkami tak ako sme. som leniva asi podla vela ludi v tomto a je mi to jedno 😉 pretoze nam je fajn a to je dolezite pre mna 😉

estterka
15. mar 2012

na kolkatke periete BG kapsovky? 😕 na obale je ,ze na 40tke..

katka888
16. mar 2012

@sima.p
niekde som sa stretla aj s nazorom, ze v zahranici 3rocne deti maju plienku, lebo ked idu von, nesmu cikat na travnik ako u nas je zvykom stiahnut gatky a je to...a ked tam nemaju kde ist cikat, tak cikaju do plienky. ale co je na otm pravdy 😀

@luba41 a keby si videla ake nadherne, rozpravkove a s motivom londyna k olympiade...a uz aj na patentky a dufam, ze koncom marca aj u nas 😀

blovitc120
16. mar 2012

Ja som tiez dceru nechala, kym si sama povie a odvtedy nemala jedinu nehodu. Jednoducho sa rozhodla, ze plienky nechce a odvtedy ich nema. U nas nocnikovanie uspech nemalo, v zivote si tam nesadla a ked aj ano, nic tam nespravila, ale vedla. Az ked v 23 mesiacoch pochopila, ze nie je prasiatko, do plienky uz necikala. Nevedela som si predstavit nosit x sad oblecenia vonku a prezliekat, ked sa nieco udeje, na to ja nemam nervy ani chut, takto som nosila 1 nohavicky a 1 teplaky pre istotu, no nikdy mi to treba nebolo. A tiez som si preto vypocula...

@katka888 to o zahranici som pocula aj ja, ze sa nesmu na verejnosti vyzliekat deti v niektorych krajinach a rovnako curat na travniky...

sima.p
16. mar 2012

@blovitc120 a to sa Ti pekne odplienkovala... moja staršia sa odplienkovala v 29tich mesiacoch. A mohli sme ju posádzať koľko sme chceli, jednoducho vtedy na to dozrela a z hodiny na hodinu bola bez plienky a tiež takmer bez nehôd. Mladšia sa odplienkovala v 22 mesiacoch ale tá mávala cvrky, občas aj teraz sa jej stane nehoda, ale mimo domu sa jej napr. nestávali nehody, skôr doma. Tiež by som nemala nervy "násilne"odplienkovať. My sme nočník doma skúšali s oboma, ale plienky nosili až kým sa samé nezačali pýtať. Jasné, že sme pár krát skúsili behať aj bez plienky ked bolo teplo ale nie v kuse. A aj to len doma. A možno ak by som mala tretie, tak by som to skúsila ako Vy, vôbec nedávať na nočník a počkala by som.... ale už by som určite látkovala od narodenia (resp. od príchodu z pôrodnice 😀 ). Myslím, že pôrodnicu by som si "nekomplikovala", ved práve na to sú jednorazovky super, že občas môžu vypomocť. A inak ja som s najmenšími plienkami bola spokojná s Babylove z DM-ky (si sa Ty rozhodovala, že aké plienky do pôrodky...).

zojec
16. mar 2012

@estterka v pohode na 60tke, ako vsetky plienky... separovat sa mi ich naozaj nechce.. 🙂 akurat kikko bambusove len na 40tke, ale tie nedavam na ritku 😉
ked uz o tom cikani na verejnosti hovorite, vcera som bola na nakupoch , prislo auto, zastali vedla mna, akurat som davala nakup do auta, vytiahli asi 4rocne dievcatko a rovno pri mojich nohach ju mamina davala curat, na parkovisku medzi mojim a jej autom, ziadny travnik nic.. prislo mi to divne, asi 20m odtial bol travnik.. to uz kde sme? keby to kazdy tak robil, tak mame obcurane vsetky parkingy.. malej sa ale pisat chvalabohu nechcelo, lebo by to skoncilo pri mojich dverach a vsetku ciku by som si doniesla do auta 😠 normalne som jej chcela nieco povedat. esteze mala mala viac rozumu ako jej matka.

labutka
16. mar 2012

Baby, cistite niektora pracku kyselinou citronovou? Aky je postup?
Doteraz som to robila octom, ale kyselina menej smrdi... 😝

blovitc120
16. mar 2012

@labutka ja, presne z dovodu, o ktorom hovoris, hlavne teraz v tehotenstve ocot nenavidim 😀. Nasypem celu krabicku alebo sacok kyseliny do pracky (trocha sypnem do kazdej nadobky, zvysok do bubna) a pustim pracku na 90°C. Pouzivam tu klasika bielu ovalnu plastovu krabicku z potravin alebo cely sacok, co maju v Lidli. Po "odvapneni" vzdy vycistim filter a finito.

@zojec no sila, toto nechapem. A take velke dieta uz chvilu vydrzi aj keby mu bolo treba velmi. Nepoviem, keby to bolo 1,5-rocne s BkM, ale aj to sa da zajst autom dalej. Ja sa vacsinou snazim ocurat strom a pod., kde aj psiky chodia, nech nie je vsade nacurane.

Inak ako spominas Kikko, ja som kupila nove bambusky a len na 40°C som ich oprala a uz su vsetky obdlzniky, kazdy inych rozmerov, normalne ma to rozladilo, este nepouzite a uz taketo 😝

labutka
16. mar 2012

@blovitc120 prosimta kolko g tej kyseliny? Ja mam normalne sacky dr oetker, maju 20g.

blovitc120
16. mar 2012

@labutka pozeram na obaly, mam doma obidva, tak krabicka je 80g a sacok z Lidla 100g. Ale mozno by stacilo aj menej, fakt netusim, aka koncentracia ma byt, mozno aj 60g by bolo dost. Octu som davala liter, do rychlovarnej len deci a aj kyseliny do rychlovarnej davam len trosku, tak neviem.

estterka
16. mar 2012

@zojec a teda nemalo by sa nic stat?? lebo na tom novom pule BG je napisena fakt 40 😕 ale to ja si skutocne ani dovolit nemozem,kvoly tym nasim infekciam moc.ciest 🙄

zojec
16. mar 2012

@estterka nemyslim.. na vela plienkach sa pise 40 😉 60st. nie je zas az tak vela.. to v pohode aj na ruke znesies 😉

zfidorka
16. mar 2012

@estterka moje suche zipsy bg aj bambuska tb vyzeraju po pouzivani rovnako ako tvoje 🙂

kkl82
16. mar 2012

@ewkaewka ja teraz s mojim dvojtyzdnovym plne ficim na easyfitoch a teenyfitoch (mini verzia easyfitu). som maximalne spokojna, nepretecie a to maly piska ako najaty. objednala som si este dalsich 5 easyfitov a ostatne plienky isli zatial spat do sufliku...