Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zarica
28. jún 2014

@trulka999 u nas vyhrala bum geniuska

trulka999
30. jún 2014

@zarica No 🙂 tak som kupila 1 wonderoo a 1 geniusku 🙂 uvidím čo uspeje u nás. Ďakujem za tipy

lovely_princess
1. júl 2014

Ak by niekto mal záujem o kompletné informácie ohľadom látkových plienkach, tak kliknite sem: http://www.povolaniemama.sk/latkove-plienky-vs-...

terry658
4. júl 2014

Ahojte baby,chcela by som sa spytat,ci je tu niekto kto perie plienky v perkarbonate sodnom. Kolko sa ho ma do prania pridavat? Staci tak ako normalneho prasku? Dakujem za rady.

stassy
4. júl 2014

ahoj, prosim, je tu nejaka majitelka vlnenych Manymonths longies ve vel.S? potrebovala bych je zmerit - delku od pasu k rozkroku, delku nohavice, prip. i sirku v pase a pres zadecek.
predem velke diky!

stassy
5. júl 2014

tak uz merit nepotrebuju, uz miry mam 🙂

behulka
5. júl 2014

@terry658 jednu lyžicu k prášku na pranie.

ukulela
5. júl 2014

jaj zeny, ale vas tu je - snad nejaka zareaguje na moju prosbu o radu 🙂 takze: prve dieta na ceste, velka panika, nastudovaneho pol internetu a hlava ako balon 🙂🙂🙂 Moje rozhodnutie zatial: idem do latkovych, klasickych stvorcov. K tomu PULky, separacky. Asi aj par vkladaciek?
A teraz - prosim, aku velkost mam kupovat 70x70. alebo mozem rovno 80 x 80? Zatial mi to vychadza na novoskald a jednu vrstvu do neho este a pulky navrch. Mala by som kupit aj mensie, alebo mozemrovno kupit vacsie? Zalezi na vahe? (Mrndos - chlapec asi bude valibuk) a este k tomu chlapcovi - preto, ze vraj viac precuraju - mam kupit aj tie viacvrtsvove vkladacky? ... poradite? Vdaka.

ifankah
6. júl 2014

Baby, na akom programe periete plienky? Myslim casovo, 1:30, 2h, 2 a pol? Dakujem 🙂

ekoplienky
7. júl 2014

@ukulela Ak čakáš chlapca a má byť väčší, tak odporúčam na novosklad štvorce 80x80. Na zvýšenie savosti v prednej časti plienky sú dobré úzke vkladačky bambusové napr. Little Lamb. Na novosklad odporúčam aj snappi sponky. Čo sa týka puliek, tak odporúčam dvoje menšie a dvoje jednoveľkostné. Viacvrstvové plienky sú dobré napr. na spanie cez deň, sú savejšie ako štvorce. Na nočné spanie odporúčam od cca 3. mesiaca dieťatka bambusové nohavičkové plienky. 🙂

ekoplienky
7. júl 2014

@ifankah Ja som právala na 2 hod. 🙂

oskvarka
7. júl 2014

@ifankah ja periem 2,5 mam program hygiena.. 2 krat plaka..

oskvarka
7. júl 2014

@ukulela ja len osobne teraz by som brala menej stvorcou a viac viacvrstvovych plienok lebo sa mi to nechce skladat tie stvorce 🙂 ... a najlepsie su asi 2 vrstvove lebo zase aby dlho neschli... mam teraz od BR a su fain... 😉

pima21
8. júl 2014

@oskvarka prosím ťa a ako dávať novorodencovi viacvrstvovú? Prosím baby poraďte, nechcem to vzdať, ale nejako som z toho neistá.... Malá ma 4kg, novosklad 70x70 je taký objemný a okrem BR puliek ho nenarvem nikam. Navyše sú horúčavy... Mám vv Popolini S, ktoré občas dávam na nohavičkový sklad, ale sú v tak úzke, že to ledva zapnem a navrch opäť Pulky. Chcela.som dávať flisove vrchné BR, ALE SÚ ÚZKE a teda neviem, akú plienku do nich, tuším ich ani nevyužijem.... Chcela.by som použivať viacvrstvové plienky na nohavičkový sklad, ale.teraz neviem ktoré, keďže Popolini sú nič moc. Mám aj BR vv, ale tie sú také široké a z toho nohavičkový sklad nejde urobiť. Prosím o radu ☹

pima21
8. júl 2014

Dievčatá, ja som z toho trochu rozladená, viem že látkovky sú objemné, ale odrádza ma, že až tak. Keď dám.malej novosklad + pulky tak je to otrasne veľké a v tých horúčavách sa mi to nepáči. Nechcem vyhadzovať tie kilá páchnucich jednorázoviek, ale neviem ako ďalej, ak sa mi novosklad nepáči. Ako to robíte vy, čo ste nepoužívali novosklad?

pima21
8. júl 2014

@ekoplienky prosím ťa, ktoré viacvrstvové cez deň by sú odporúčala? Ako píšem vyššie, mám Popolini, ale sú úzke a ledva to zapnem ďalej mám bambusovú vv BR, ale z tej nohavičkový sklad nejde urobiť. Či len klasicky zložiť? Pri novorodencovi však praženička vytečie... Viem, že sú ešte Anavy vv pružné, ale neviem, či do toho investovať ☹

oskvarka
8. júl 2014

@pima21 ja som od 2 tyzdnou flisove davala ale sklad sa mi neosvedcil lebo sa to pretlacalo z boku davala som plienku len na rovno... sklad urobis aj s mensej plienocky das ju na tretiny jeden kraj roztvoris a mas... nemam teraz cas ale poobede ak nezabudnem ti mrknem nejaky obrazok ale teda pod flisky sa mi sklady neosvedcili tak sme ich nedavali vobeciba poskladanu plienu na obdlznik
ale tak flis je na pokozku mini baba v pohode nie ako pul ze tam je dclovek radsej ked je vsade plienka aby sa ho ta guma nedotikala... mi flisujeme doteraz pul davam iba ked ideme von na dlhsie... ze na navstevu alebo tak... ale uz dost aj vlniacukujeme... ale mali mi este stale nesedi a to mame 11 mesiacou asi by to bolo ine keby sedel...

ekoplienky
8. júl 2014

@pima21 Ja som VV skladala len na tretiny a jeden kraj roztvorila. Pozri foto.
Alebo som VV skladala aj len na tretiny, pretože mne malá kakávala len raz denne. A potom som kľudne mohla dať VV už len na tretiny nič nehrozilo.
Anavy VV sú dobré, pružné, ale sú dosť drahé.

pima21
8. júl 2014

@ekoplienky tak takto sa snažím skladať tie Popolini ale ledva to zapnem snappi sponkou ☹sú príliš úzke. Flisove teda skúsim dať s plienkou narovno, uvidíme, či to vytečie...

oskvarka
8. júl 2014

@pima21 presne tak ako dala @ekoplienky ja som aj stvorce tak skladala najskorej na polku a potom takto... este som to prehla lebo to bolo moc dlhe.. a snapi som nedavala mali bol miny a nepohyboval sa nebolo treba a teraz uz skladam vsade len na rovno...hold niesom taka umelecka dusa na toto skladanie :-P 😀 😎

ked das na rovno usto nevytecie len daj pozor aby to netrcalo ta pliena cez gumicky... ja som flisovala dokonca aj v noci... a teda bez prebalenia az do rana... len jedna bambusova stvorcova na rovno kikko a k tomu jedna bambusova mala vkladacka... ale tak to tak do 4-5 mesiacou odvtedy chvylu PUL v noci a vlniaciky...

baska1
8. júl 2014

@pima21 treba len vydrzat, teraz sa ti ten novosklad zda velky k malemu telicku, ale to sa zmeni a zase ten ti najlepsie zachyti stolicu. V teple je babätku urcite lepsie v bavlnke ako v pamperske, lebo ta to nuti aj casto prebalovat a vetrat zadocek:o)

oskvarka
8. júl 2014

@baska1 no mojmu malemu je to uplne jedno moze byt total precurany takze mna moc nenuti prebalovat ale inak suhlas urcite 100 lrat lepsie ako umelina...

behulka
9. júl 2014

@pima21 https://www.modrykonik.sk/blog/behulka/album/na... ja som skladala takto a určite sa oplatí vydržať 🙂

pima21
9. júl 2014

@behulka akurát dnes som vyskúšala tento sklad a musím povedať, že mi to vyhovuje oveľa viac. Jediné, čo ma trápi je, že tá štvorcová plienka je hneď mokrá, dala som aj flisovu vkladačku pre pocit sucha, ale nie je to nič platné, keďže plienka je mokrá aj okolo pásu. Problém je, že malá ledva zaspí a už je hore kvôli mokru...

behulka
9. júl 2014

@pima21 pri látkovkách je to tak 😒 pokiaľ by vám štvorcové plienky nestačili, sú super bambusové vkladačky. Môžeš si kúpiť aj túto metráž a nastrihať si, aké potrebuješ, netreba obšívať, nepára sa - sajú perfektne:
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...

natalieher
13. júl 2014

Ahojte baby,prosim Vas viete mi poradit aké tréningové nohavičky pre 2 ročné dietatko su najlepsie? kvalita aj cena.dakujem

baska1
15. júl 2014

@natalieher mam aj latkove od Babylucy, ale odporucam skor paierove z DM vonku, na doma rovno nohavicky

natalieher
15. júl 2014

@baska1 papierove z DM?to su treningove nohavky,ktore sa neprecikaju?ako sa prosim ta volaju,ako ich hladat?
a Bamby roxy-co povies,dobre su?

baska1
15. júl 2014

volaju sa treningove nohavicky, zn, Babylove, 20ks v baleni, okolo 6eur. Ja by som uz latkove treningove nechcela, predtym mal latkove plienky, kde mu tiež mokro nevadilo, takze treningove latkove bral ako plienku, straaasne dlho sa susili, v slipoch aspon hned vie, na com je a rychlo sa uschnu:o)

zk3
15. júl 2014

ahojte,chcela by som vas poprosit o radu. cez den pouzivam pre dcerku (15 m) kapsovky alebo stvorce, a na noc zatial jednorazovku, ale chcela by som latkovu.mam doma bambusovu bambi roxy soft a nocnu bamboolik. skusila som ich dat dcerke s BG PUL, ale pretiekli - aj pri pouziti bambi roxy, aj pri pouziti nocnej bamboolik. PUL boli dobre nasadene,su relativne nove, gumicky ok, nesusila som ich na slnku. neviete, ci sa s tym da nieco robit? - zabranit preteceniu? prip odporucit iny typ vrchnych nohaviciek? cosi myslite o Imse Vimse Organic? dakujem