Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

obrsona
14. sep 2011

@kryska5 ste riesili prirodny material a pocit sucha - u nas bola super kupa bavlnene stay dry separacky Little Lamb. Mam ich 10ks vkladam ich vzdy ked davam vv plienky. Mala ma pri zadocku bavlnku a vytvara pocit sucha. Nie su ani velmi drahe... Fakt jedna z najlepsich veci co som kupila.

kryska5
14. sep 2011

@obrsona díky za tip, vyskúšam. Máš aj plienky little lamb?

tinika
14. sep 2011

kočky aj vy mate taky problem ze ostavaju po plienkach take chlpky na babatku? občas vidim take ako ked sa uvolni z plienky, teraz testujeme Pop n Gro, sedi perfektne, uvidime ako saje .) len mam dve vkladačky a mam pocit ze nie su rovnake materialom ale neviem ktora je aka :D resp. malia by byt bambusova a in a neviem ktora je ta bambusova, obe su tenučke, na jednej strane taky flis a na druhej akoby frote ale ine na jednej a ine na druhej

anelisa
14. sep 2011

@zfidorka dakujem 🙂
na obidvoch fotkach mala len jeden stvorec na novosklad, len na jednej ma vystrete nohy a na druhej skrcene, tak to skresluje.
Dala som jej teraz do novoskladu este jeden stvorec na obdlznik a chuderka ma taky balik na zadocku, ze ma hlavu nizsiu ako ritku 😖 uz sa tesim, ked nebude treba balit nasiroko, lebo toto vyzera divne.

A mozem oprat plienky z prebalovania s ogrckanymi plienkami a dupackami? Staci na 40, ci radsej na 60?
Dakujem

crysmile
14. sep 2011

@anelisa ja periem ogrckanymi aj od mlieka s normalnymi na zadok.. periem na 60 s predpierkou..
nam ortoped povedal ze novosklad je balenie nasiroko.. ale tak my sme mali ok klbiky.. v satke nenosis? aj to moze klbikom pomoct.. a kolko gramov uz mate? lebo nam to pekne sedelo, nebol dolu kopcom, ze ritka vyssie ako hlavka..

crysmile
14. sep 2011

prave mi dobre zakakal bg kapsovku, tak uz aj ta je okrstena..

zfidorka
14. sep 2011

@anelisa aha.. no podstata je ze pri sirokom baleni by mala mat nozky od seba, cize by ich nemala vediet dat k sebe...
no, ked je male babo, tak ma tu hlavicku nizsie, ak ti to vadi, tak vyvys matrac v postielke (podloz ho napr. uterakom)..
ja periem plienky na 60, davala som tam aj ogrckane plienky, uteraky a pod.
oblecenie periem na 40 (podla stitku), tak to periem samostatne...

argyro
14. sep 2011

@obrsona mám separačky Little Lamb - aj biele flísové aj bambusové, žiaľ po precikaní žiadny pocit sucha.. podľa mňa toto závisí aj od toho, ako veľa a často dieťa ciká - môj neciká tak strašne často, ale zato dosť veľa, asi má poriadnu nádrž 😎 Momentálne dávam na deň bavlnený štvorec /80x80 lebo tie 60x60 už vôbec nestačia/ navrch bambusovú vkladačku little lamb, na to flísovú - a je to mokré teda dosť...

argyro
14. sep 2011

@tinika och to veru nie, žiadne chlpky zatiaľ

argyro
14. sep 2011

@anelisa periem na 60-ke a davam k tomu čokoľvek biele a svetlé..

Ešte niečo som si všimla - od narodenia maleho používam klasické bavlnené štvorce kúpené u nás a k tomu som mala balíček 10ks štvorcov od segry kúpených v Nemecku.. Naše štvorce - hlavne tie, ktoré máme od začiatku sú tvrdé a drsné ako šmirgeľ.. tie nemecké sú stále mäkučké.. najskôr som si myslela že chyba je v tom, že nedávam aviváž ale ocot, tak som začala dávať ecover aviváž, trošičku.. a trošičku sa to zlepšilo, ale potom som si všimla, že tie nemecké sú mäkučké stále, hmmmm

ellysa
14. sep 2011

@argyro a nevieš značku tých nemeckých?

ninan2
14. sep 2011

@crysmile Ahoj, aj ja uz mam 1 okrstenu 🙂 To sa inak neda vyprat, ani casom? Lebo zostali tam skvrny... Na inych vkladackach ani na stvorcoch nie su. Prala som na 60C, program bavlna takze 3 hod. Inak ty separacny papier nedavas, hej? Ja som davala zo zaciatku ale prestalo ma to bavit, okrem toho to podla mna nie je moc dobry "material", pre babo... co myslis?

argyro
14. sep 2011

@ellysa vôbec ☹ boli v sáčku, sáčok som roztrhala, zahodila, vtedy ma to nezaujímalo.. podľa mňa to boli no name plienky kupované možno v supermarkete, a priznám sa, tie plienky som mala doma 8 rokov, segra mi ich kupila pred 8 rokmi pre moju prvorodenu, lenze ja som ich vtedy zapatrošila, vtedy som používala jednorazovky... no a teraz som ich objavila, tak sa mi zišli...

crysmile
14. sep 2011

@ninan2 ahoj, to sa vyperie, to sa neboj.. ja davam separacky, ked si spomeniem.. ale uz aj mna to prestalo bavit, kedze kaka do kazdej plienky, flaky su tam tak ci tak.. a prebalujem hned.. citala si nasu temu, ze pouzivaju 6 jednorazoviek denne? mne sa to zda tak malinko..

ninan2
14. sep 2011

@crysmile aha oki 🙂 No Sofia tiez kaka takmer do kazdej plienky zatial, uz sa tesim kedy prestane 😀 My este tak na striedacku pouzivame aj jednorazovky z DMky, nema nastastie ziadnu zlu reakciu na ne, ale tak ja teda prebalujem dost casto, ak viem ze kakala tak hned... a to je jedno ze ma akurat jednorazovku na sebe iba hodinu. Iba v noci sa prebaluje menej casto.
Inak je to strasne vidiet kolko odpadu to robi, clovek by neveril! Dominam este nejaky balik co mame a uz s nimi koncim...
Staci plienky prat raz za 3 dni, ak su medzitym namocene v studenej vode, alebo to ani nemusia? Myslim hlavne tie pokakane... ja to teda najprv vzdy aj oplachnem, tak vela toho zide hned prec.

katka888
14. sep 2011

@zfidorka
ahojky, zvyknes sit plienocky, tak sa chcem opytat.... potrebujem usit nejaky potah na gauc na sediacu cast a ma napadlo, zeby som spodnuu cast potiahla pulom... myslis ze somarina? nechcem davat pod ten potah gumu, obcas prebalujem maleho, aj viki beha s pitim a niekedy jej pretecie... mm ide vytepovat gauc a uz chcem "zabranit" nejakym dalsim skvrnam.
a ak to nie je blby napad, vies mi pls poradit kde sa da pozhanat nejaka latka s PUL ? diky 🙂

argyro
14. sep 2011

@ninan2 ja periem každý večer..

obrsona
14. sep 2011

@kryska5 Ahoj, mala som jednu malu LL nohavickovu, bola celkom fajn, len sme uz vyrastli. Mala som aj kapsovu, ale moja mala neznasa mikrovlakno, takze musela ist do bazarika ako aj BG kapsy... Podla mna to je dobra plienka za tu cenu. Sice su vacsinou iba biele, takze ziadne parada, ale ucel splnia a hodia sa ku vsetkemu 😉
@argyro Inak o tychto separackach som hovorila: http://www.latkovky.sk/produkt-detail/stay-dry-..., neviem ci to zavisi od cikania, to je len taka tenucka vrstva a pod to davam save vkladacky.
Ale urcite kazdemu babu aj mamine vyhovuje nieco ine. Ja len latkujem uz 6 mesiacov a obcas si citam tuto duskusiu na dobre tipy a toto tu nikto nespominal a mne to vyriesilo problem (neznasa umelinku a ja som chcela sucho k zadocku).

argyro
14. sep 2011

@obrsona ano, presne tieto mame! si ma teraz potešila, lebo som ani netušila, že sú z bavlnky 🙂 ved ja ich používam tiež, vždy lepšie ako samotný štvorec..

crysmile
14. sep 2011

@ninan2 raz za tri dni staci.. ale to je asi taky sibenicny termin.. lebo je este aj dost teplo.. aby sa to nedusilo.. do vody nemusis namacat, ak to splachnes predtym.. lepsie je nasucho skladovat..

argyro
14. sep 2011

@obrsona a tuším skočím kúpiť ďalšie, tak ma potešila info od teba, že sú čisto z bavlny 😵 ja som sa na to ani nepýtala, som bolo presvedčená, že flís. Paráda 🙂

ninan2
14. sep 2011

@crysmile @argyro no ja zatial toho viac na castejsie pranie nemam, zrejme az ked uplne prejdem na latkovky... 🙂

crysmile
14. sep 2011

@ninan2 potom urcite nazbieras a uz to pojde.. 😉 ja teraz periem aj s plienockami pod hlavicku a od mlieka raz za 1 a pol dna..

ninan2
14. sep 2011

@crysmile nj, ogrckanych plienok mame dost aj my, lenze kedze ich mam doma desiatky co su kupene na latkovanie, tak nie som nutena ich hned prat 🙂 Inak ich aj zehlis este?

anelisa
14. sep 2011

@crysmile aj nam povedal ortoped, ze je to ok, len preventivne mame balit na siroko. V satke nenosim. A momentalne ma Eluska okolo 4 kg.
@zfidorka my mame podlozenu celu jednu strany postielky kvoli grckaniu a teraz ked ma mega plienku, tak mam pocit, ze uz ani nelezi sikmo ako doteraz.
Inak teraz som jej dala len MaM stvorec poskladany na obdlznik (vyzera to ako vkladacka 🙂 ), zda sa mi, ze je to dost nasiroko a ani jej to nerobi az taky velky zadok ako novosklad+obdlznik.

tinika
14. sep 2011

@crysmile to fakt 6 jednorazovieK? ved to ja vac pouzijem pri svojom a to zdaleka menej cika a kaka tak 1 max. 2x ked zoberiem len to ze som ho krmila kazde 3 hodky, tak to je min. 8 plienok denne ked bol mrnavy a určite viackrat ked sa pokakal.... ako setrit na takom ... nemam slov a stavim sa ze take maminy doma maju kopu somarin čo deti ani nepotrebuju

anelisa
14. sep 2011

@crysmile co to citam? ze aj ked das separacku, zostane po kakanici flak? ja som myslela, ze vtedy zostavaju plienky bez flakov. Separacky este nemam, cakam na dodanie, ale ako tak citam, asi ma to nespasi 😅

anelisa
14. sep 2011

@tinika my sme minali aj 12 jednorazoviek denne 😀 tiez mi nedalo nechat malu pokakanu alebo pocikanu, niekedy isli aj 2 jednorazovky v priebehu pol hodiny 😅

tinika
14. sep 2011

@anelisa hej mne niekedy aj 3 kym som prebalila bo bezne sa vycikal a reku nebudem mu davat mokkru a este na to sa vykakal :D

vianne
14. sep 2011

Ahoj 🙂
my pouzvame latkove uz treti mesiac (od narodenia) Nasa momentalna vybava:
- 20 bavlnenych stvorcov,
- 5 AIO jednovelkostnych s frote vkladackou - ked sa minu, pouzivam ako vkladacku stvorce
- 5 dalsich vkladaciek
- 6 bambusovych stvorcov - ako podlozky do kocika, su super jemne a prijemne 🙂
- 10 Kikko viacvrstvovych plienok
- 2 PUL bambino mio + 2 PUL swadleebees

na von a na noc (resp. po polnoci) dam malemu pampersku potom vydrzi dlhsie spat 🙂
periem kazdy 2 - 3 den

cast vybavicky hlavne PULky som kupila v bazari MMK, zatial som spokojna