Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
27. apr 2011

Už som si prečítala ten článoček v časopise Zdravie... mamička, čo nelátkuje, tam spomína, že aký je drahocenný čas, ktorý by stratila praním plienok..... ale ono to fakt nezaberie veľa času..... Takéto články by mali byť často najmä v mamičkovských časopisoch, je málo osvety, aké sú hnusky hnusné.... Na občasné použitie budiš, aj ja ich občas použijem, a to som si zo začiatku myslela, že látkovať budeme len cez deň a už látkujeme aj v noci... Každý deň mi je ľúto, že som nezačala látkovať skôr, resp. ešte pri prvej dcérke.

julia30
27. apr 2011

@sima.p no ja sa priznam ze teraz ako je mala vacsia tak coraz menej latkujeme ;( lebo mala tak svochta ze az no a ked jej dam latku tak za 20 min mozem menit lebo ma mokre az bodynko :D ale my sme boli extremni cikaci od malicka v noci sme mali latku tak do 6m potom ako nahle sme zacali pit vodu tak to bolo nezastavitelne 🙂

takze teraz chcem ide leto a teplo co najskorej ju dostat k tomu aby sa pytala na nocnik alebo wc 🙂 uvidime dufam, ze to do sept zvladneme ;)

katka888
27. apr 2011

@sima.p
ano, tych 5 min co nalozim pracku raz za 2-3 dni tazko nazvat straenym drahocennym casom 😀 a pri vesani mi vika pomaha, podava mi plienky, je to pre nu zabava. je to naozaj len neznalost mamiciek, skoda, ze tych 5 min im pride ako strateny cas, ale ta chemia a prehrievanie a vplyv na dietatko uz nevidia ☹

petrinka
27. apr 2011

@emjee LL kapsovka je urcite vacsia ako nohavickova! a nezrazi sa, ma iny strih ako nohavickove. adam ma teraz cca 12kg a ked poriadne napcham kapsovku(vel.2), tak ju zapnem na predposledne cvoky.

sima.p
27. apr 2011

@katka888 plný súhlas, a ako tu už niekto spomínal, tak jednorazovky treba vláčiť z obchodu, vynášať smeti....

labutka
27. apr 2011

Mne dnes kamoska hovori, vidis ako ma ten maly (mamina - buduca latksrka ho vybalila z jednorazovky) nizko vajicka? To ma z toho, ze v plienke je moc teplo. 😕
Na taketo veci ja sama vzivote nepridem, normalnu jednorazovku (ak neratam jednorazove jadra Flip) mal krpec naposledy pred skoro dvoma rokmi.

lucinka83
27. apr 2011

@norikk super su BI prefoldy na vypchatie cohokolvek 🙂

sima.p
27. apr 2011

Ako som už písala, my občas aj hnusku použijeme ale fakt sa snažím čo najmenej. Väčšinou len ak sme mimo domu a viem, že bude problém niekde prebaliť (v lete to bude lepšie, bude sa dať aj v aute napr.) alebo ak nemám práve uschnutú nočnú plienku, čo sa mi práve minule stalo... Inak sme na Vianoce vyhrali balík hnusiek - Pampers premium Care, ale sú oveľa horšie ako Active Baby, či Sleep and Play, oveľa skôr pretečú ako tie lacnejšie Pampersky... A jeden balík nám aj Ježiško priniesol, no radšej mohol jednu Wonderku.... ale to som ešte ani ja nevedela, že o 3 týždne fakt začneme látkovať....

kakakina
27. apr 2011

babenky,viem ze ste to tu uz x krat pisali,ale kolko a akych plienok je potrebne na zaciatok???Nejak sa v tom nevyznam,a nepoznam nikoho kto pouziva latkovky.Dakujem

katka888
27. apr 2011

@kakakina
na zaciatok je asi najpraktickejsie pouzivanie stvorcovych plienok, rychlo schnu, babo casto kaka, nebude ti luto tych krajsich menit dookola. denne spotrebujete urcite aspon 10 plienok, rataj pranie kazdy druhy treti den, takze aspon 40 stvorcov.
ked chces nejake paradnejsie, napriklad k doktorovi, von , na navstevy, tak by som odporucila na zaciatok tak po kuse na skusku, mozno dokopy 3-4 ks.
a na stvorce vrchne nohavicky, tiez rataj asi tak 4-5 ks lebo sa ti za den mozu aj 3 pospinit.
separacne rolky - 1 balenie, nie kazdy ich pouziva, tak vyskusas, ci to bude alebo nebude pre teba prakticke.
snapy sponku na uchytenie stvorcovej plienky. a postupne, podla toho ako bude babo piskat, kakat, co sa ti najviac zapaci, tak dokupis

siss_sz
27. apr 2011

@katka888 a tie stvorce asi tak dokedy pouzivat? ako zistim, ze uz mu nestacia? 🙂

eridani
27. apr 2011

@siss_sz To je velmi individualne. My pouzivame cez den na doma stale stvorce na novosklad. Niekto ich zas nepouziva vobec. Niekto prejde z novoskladu na skladanie narovno do vrchnych nohaviciek, napr. BG Flip. Treba odskusat a uvidis. Kazdemu vyhovuje nieco ine.

katka888
27. apr 2011

@siss_sz
podla toho, ako babo piska. keduvidis, ze plienka je na zmykanie, vrchne nohavicky tiez mokre tak uz je stvorec nedostacujuci. ale je to velmi individualne, napr my mame rok a stvrt a na doma ma stale stvorce. na vonku, alebo k babkam jej ich nedavam, iba doma, ked ju mozem kuknut aj kazdu hodku, ale ked viem, ze bude 2-3 hodiny bez kontroly, tak davam kapsovky. alebo babkam nechavam Bum genius stay dry vkladacky.
cize stvorce mozes na doma pouzivat cele plienkove obdobie, alebo ked sa ti bude zdat ze nestihaju ani doma, tak dokupis nejake savejsie vkladacie plienky, napriklad bambusove. stvorce su najekonomickejsie a velmi prakticke, rychlo schnu.

katka888
27. apr 2011

@eridani
skladas este novosklad? mozem sa opytat ze preco? my davame poskaldane na obdlznik do flipiek. pytam sa, lebo ste priblizne rovnako stari 🙂

katka888
27. apr 2011

@siss_sz
joj a rozdiel moze byt aj v tom, ze podla diskusie tu na MK mam pocit, ze chlapcekovia napiskaju naraz viac ako dievcatka. ale to samozrejme vobec nie je pravidlo 🙂 🙂 🙂

pipera
27. apr 2011

ahojte,ja som riadne nahnevana. dnes sme boli v aqapqrku v senci a mali k malej komentar koly plavkam, ze musi mat pleinku. zakon schvalonosti,mala sa pokakala a trosku zafarbenej vody jej vyselil z plaviek. ja som to v dobrom nahlasila,nech to umyju a ani si neviete predstavit ten krik co na mna spustili koly plavkam. pritom na plavani sa mi toto raz stalo v plienkovych plavkach a neviem ake skusenosti mate vy,ale malej aj z plienkovych plaviek trochu vytieklo ako som ju chytila a zmackla plienku :D ake s tym mate skusenosti vy? stalo sa vam,ze vas nechcu pustit v plavkach a babom do vody? ada

labutka
27. apr 2011

@pipera mozno jednozarove plavky su inteligentne, a nenasaju do seba vodu z bazena ani zo sprchy, ale len moc, co dieta vycika.

zuba
27. apr 2011

@pipera No tak my máme také plavky ktoré kakanicu určite udržia lepšie ako jednorázovky - viem to podľa nehôd kamošiek čo s nami chodia plávať. Pri jednorázovke, často býva kako v bazéne, čo s pri našich plavkách nevstáva.

pipera
27. apr 2011

no my sme mali jednorazovky z DM a nemala som pocit,zeby nenasali vodu. mala ich mala strasne tazke po chvilke a ked sa jej podarilo pokakat,tak je z boku trochu vyslo. ale je fakt,ze ona stale kaka dost riedko. kupili sme palvky, co su super, maju bocne gumicky dost pevne, ale ked sa pokakala kako ostalo v plienke,ale po boku jej vytieklo trchu zafarbenej vody a tu som povedala,nech utru a ujovia s toho mali velku robotu. chodievama do popradu a tam je super, teraz sme isli na skusku sem do senca,ale asi nikdy viac :(

eridani
27. apr 2011

@katka888 Zacali sme ked mal drobec par tyzdnov. Kym sme nezacali s prikrmami, tak kakal riedku prazenicku aj 6-8 krat denne. A prave novosklad to zachytil vzdy najlepsie. Takze sme si zvykli a vyhovuje nam to doteraz. Malo objemne, ziadne gumicky netlacia. Nedavam navrch ziadne vrchne nohavice, takze aj maximalne vzdusne. A manzel do inej plienky prebalit ani nevie. 😀 Teraz maly kaka uz len raz denne aj to do nocnika. S cikanim je to horsie, nieco sa podari do nocnika, ale castejsie do plienky. Tym, ze nema na plienke nic, tak presne viem kedy cikal a hned prebalime. Len v noci sa prebalovat odmieta, to chce svoj klud, tak je v zacikanej plienke az do rana. 🙄 Ale aspon cez den je v pocikanom co najmenej a zapareniny ani neviem ako vyzeraju. 😀

eridani
27. apr 2011

@katka888 Vsetky tu chvalite flipky, tak som tiez jedny kupila a nam prave velmi nesadli. Pridu mi dost siroke medzi nozickami a ked dam plienku pod tie zaklapky, tak ako maly cika dopredu, tak to ide viac na tu zaklapku ako do plienky. Mna celkovo PULky nejako neoslovili, radsej mam vlniaciky alebo len plienku bez vrchnych nohavic.

labutka
27. apr 2011

@pipera ten moj prispevok o 19.38 treba brat ironicky. 😉

pipera
27. apr 2011

@labutka aha :D ja uz som zvazovala zistit znacku :D ako normlane som nasrata, ten maly zakomplexovany plavcik sa tam do mna obul a hucal tam,ze ako to ze moje dieta nema plienku. mala je na latkovkach a okrem pobytov v nemocnici je zasadne iba na latkovkach,dokonca aj na dovolenkach,tak nevidim dovod,preco jej davat papierove plavky :(

pipera
27. apr 2011

este ma napadla jedna otazka, staalo sa Vam, ze vas nechcu s babom pustit do bazenu bez plienkovej plienky? maju na to vlastne narok? mne to pride cele chore :(

labutka
27. apr 2011

@pipera mam plavky imse vimse. kakanie mi neprepustili, sulok ostal v plavkach. nastastie to bolo len raz. o curani sa asi bavit nemusime, to vidiet nieje, a ci to robia alebo nerobia dospeli (myslim curanie do bazena), si mozme len domyslat. podla mna detske ho.no ked sa dostane do vody, tak pusti farbu. ked je dieta este dojcene, to kakanie proste nedrzi tak pokope jak u dospeleho. takze zafarbeniu vody sa podlamna nevyhnes. ked je to v bazene, asi to tak nieje vidiet, hlavne ked mamina kona rychlo a dieta ide hned z vody von.
to ze niekdo ma komplexy z utierania ho.ien chapem. ale proste taky je zivot. 😝 keby si na plavarni niekto rozbil usta, tak aj tu krv musi ten plavcik poutierat, a to asi tomu cloveku nadavat nebude.
ja som z plavkami nemala v ziadnom bazene problem.

katka888
27. apr 2011

@eridani
vlniaciky su lepsie ako pulky, mozem sa spytat, ake pouzivate vy? ja som mala disany , ale pouzivali sme na noc, a teraz mame na noc anavy vlniaciky. mozno ak by som pouzivala novosklad, boli by mi praktickejsie vlniaciky aj na den, aj ked disany su dost hrube, mala by "mohutnejsi" zadocek.
nam sa stane velmi vynimocne, ze ta zaklapka navlhne na flipkach, to len vtedy, ak je v plienke velmi dlho a prepisana az za usi. 🙂 ale dievcatka piskaju trosku inym smerom asi ako chlapcekovia 😉 😉 😉

estterka
27. apr 2011

ahojte,ja som kupila tu LL kaspovku velkost dva a to mame doma velku babu,uz teraz ma 11 kg,mam to skusit zmenit v objednavke na velkost 3?

emjee
28. apr 2011

@katka888 @petrinka diky baby

gia111
28. apr 2011

Ahojte kočky, rada by som sa pripojila a posmelila maminy, ktoré uvažujú o používaní látkových plienok. Včera sme dostali balíček...plienočky sú krásne, mám v tom trošku chaos čo s čím kombinovať 😖 . Všetko sa pomaličky naučíme, teraz nie je dôležité či sú to dobré kombinácie, ale pekný nečervený zadoček a pohoda. Ocinovi sa páčili tie všetky farebné módne, chcel sa s nami zaškoliť ale ešte mu neviem dať inštrukcie. Máme za sebou prvé tri prebalenia a naozaj je viditeľný rozdiel v akom je stave pokožka ráno. A ešte večer sa mi krásne zaspávalo keď som vedela, že ráno nebudem odnášať do koša 2-3 umelé plienočky. V novom čísle časopisu o zdraví je tiež článok na túto tému.Nebojte sa je to super zmena. Dík Katka

katka888
28. apr 2011

@gia111
🙂 raz dva v tom budes doma , uspesne latkovanie prajem 🙂