Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kloranebb
4. sep 2011

@zfidorka co vravis na material tencel?

hirrina
5. sep 2011

@zfidorka Díky za radu, určite to tak vyskúšam.

kloranebb
5. sep 2011

@zfidorka co hovoris na material tencel?

luciole
5. sep 2011

@estterka ahoj, estterka 🙂 my pouzivame Alany na noc, kedze neprebalujeme a v latkovych (aj stay-dry) mavala Hanka nabeh na zapareniny. Na zaciatku nam dost pretekali okolo noziciek, no posledne cca 2 tyzdne uz ziadna nehoda, asi do nich drobec dorastol. Pouzivame midi_4-9kg a mame teraz asi 7kg. No zostali sme im verni aj ked pretekali, vzdy ma pod sebou nepremokavu podlozku a plienku. tak som ich oprala a bolo, nic strasne. Stale mi to prislo znesitelnejsie ako zapachajuce pampersky 🙂

zfidorka
5. sep 2011

@kloranebb ja som dala prevarit do rychlovarnej konvice a taku horucu (cize urcite mala 90 stupnov) naliala do vedra... pridala kuru a nechala vychladnut...
sme boli tyzden na dovolenke bez netu 😉
tencel nepoznam, podla popisu to bude nieco medzi bavlnou a bambusom... ja som zatazena na bambus 😎

zojec
5. sep 2011

@zfidorka nieco o tencel materiale: 100% přírodní materiál z výtažku dřeva, v saténové vazbě. Mimořádně jemné vlákno TENCEL® se projevuje dvojím termoregulačním účinkem v závislosti na ročním období. V létě se „otevírá“, což zaručuje dokonalý odvod vlhkosti a přebytečného tepla – vlákno příjemně chladí. V zimě se naopak „zavírá“ a zabraňuje úniku tepla – jemně hřeje. Antibakteriální nanovlákno TENCEL® také dokonale absorbuje vzniklou vlhkost, která je transportována do vlákna a nedovolí vzniku tzv. vodního filmu na lidské pokožce. Vytváří suché a příjemné spací mikroklima, chrání před pocitem textilie „lepící“ se na tělo.
nasla som to v suvislosti s vankusmi a prikrivkami, ale podobny ucinok by to malo mat aj v plienke. co som ale pocula, tak dost tvrdne a savost sa s bambusom asi neda velmi porovnat a pri plienkach asi ide hlavne o to 😉

juliam
5. sep 2011

ktorá lanolínová kúra je dobrá? Disana, Imse Vimse, z lekárne alebo nejaká iná? alebo je to jedno? a šampon na vlnu?

zfidorka
5. sep 2011

@juliam z kupovanych znackovych je dobra kura aj sampon imse vimse...
dobry je aj lanolin z lekarne (z takej kde miesaju masticky, napr. pri nemocnici), len je potom potrebne sa viac pohrat pri rozrabani kury... postup je tu: http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli...

juliam
5. sep 2011

@zfidorka si poklad, ďakujem 🙂

zuzanockamt
5. sep 2011

@kloranebb este k tomu lanolinovaniu, co si sa pytala ... ja som si vyclenila 2 nadobky - obycajne hranate od zmrzliny (maju asi 1 liter), mam 2 ks vlniakov a lepsie sa mi to zatial robi osobitne ... davam do nadobky uplne vriacu vodu, hned po zovreti, asi do polovice nadobky, potom kvapnem trosku samponu (davam taky obycajny) a do toho supnem jednu odmerku lanolinu z lekarne, rozmiesam a vytvori sa mliecna tekutina, necham vychladnut a ked je to takmer studene, este raz premiesam a namacam v tom vlniaky ... zvycajne na noc ... potom poriadne vyzmykam, preplachnem v octovej vode a dam susit ... tie nadobky su uzatvaratelne a tiez mi ostavaju mastne, ale nejako specialn eich neumyvam, kedze ich pouzivam len na lanolinovanie ... suche vlniaky su tiez trosku mastne, ale to sa hned po prvom pouziti strati

estterka
5. sep 2011

diky moc baby,tak teda pojdeme do tych plienok alany,idem na takmer mesiac,cize tie jadra bg by ma vysli velmi draho. jedine rozmyslam,ci aspon nocne nevziat,ale v najhorsom kupim balik smradlavych pampiersiek na noc 😀 ked ja zo slovenska nosim hanke jedlo,co sa u nas neda kupit,takze budeme to musiet vydrzat,hoci som zavislak poriadny na latkovkach ☹ taku ma smiesnu ritku v tych plienkach,sme zvyknuti na mravcekovsku a ze plienky su doplnok k satam 😀

sima.p
5. sep 2011

@estterka ja chodím k mame 7 km od domu a nebrávam so sebou látkovky, tam to nejak tú noc a denný spánok prežijeme aj v babylovkách z Dm-ky.... pár krát som so sebou mala aj látkovky, ale nechce sa mi ich so sebou terigať...

estterka
5. sep 2011

@sima.p vsak to,to je polka kufra u mna zapratana plienkami a este k tomu,asi si vies predstavit,ze doma mame full program,kedze malu chce kazdy vidiet a pendlujem medzi dvoma mestami,kedze nasi su rozvedeni a s pranim ktovie ako by to bolo. a tie dmkove tiez smrdia ako pampersky?

sima.p
5. sep 2011

@estterka neboj sa, ten mesiac to prežijete aj na jednorázovkách.... čo ja viem, mne tie DM-kové nesmrdia. Nám Alany vôbec nepasovali, staršia sa mi od nich vyhadzovala, tak na mladšej som ich ani neskúšala....

labutka
5. sep 2011

@samila1 alva su cinske kapsovky z ebay. Ja by som taketo plienky nekupila z viacerych dovodov - okrem necertifikovaneho materialu a neoveritelnej kvality, aj kvoli etickym dovodom.

etuska
5. sep 2011

@samila1
pripajam sa k nazoru @labutka
v dnesnej dobe ked mas takmer vsade same skodlive latky -detske veci nevynimajuc davam pozor na to co detom davam.Plienocky su priamo na pokozke a este aj reaguju s vylucovanim mocom /stolicou.
Ceritikovane plienky su testovane na skodliviny a tie testy aj co-to stoja-tak aj preto vyssia cena plienociek.
Osobne som radsej kupila pouzivane ale overene znacky ako nove plienky ziarivych farieb z Ciny 😔

pusinqa
5. sep 2011

no inak my sme boli 3 dni na jednorázovkách odcestovaní a riťulka horor 😝 som sa tešila domov na svoje dobré látkovečky 😀

emjee
5. sep 2011

pls help - robim sesternici vybavicku pre novorodenca a nikde neviem najst MaM stvorce 80x80 😒 co miesto nich? zatial mam v zostave:
10ks kikko eko lux
3ks kikko bambus
4ks IV muselinove
snapka
1 hamburger
1 TB bamboozle
ako vrchnaky Flipky 2ks + asi aj s vkladackami, zoberiem to asi ako daypack
separacky

ake stvorce este? ma to byt co najekonomickejsia zostava, ale chce vsetko nove, nie z bazaru
ake pulky su dobre na mrnusov?
ktore nohavickove este?

zfidorka
5. sep 2011

@emjee IV su pre novoska strasne velke, ja som ich vyuzila velmi malo...
miesto MaM napr. tieto popoliny ekoplienky.sk/product/popolini-plienka-z-biobavlny-80x80-3-ks-450/, mam 70x70 a tie boli skoro male, tie 80x80 by mohli vydrzat dlhsie (myslim velkostne na novosklad, kvalitou vydrzia dlho 😉 )
nohavickove su dobre anavy bambus...
pul-ky neviem...
zobrala by som na noc vlniaky a pod ne zavazovacku disana 😎

kloranebb
5. sep 2011

@emjee a preco si sa rozhodla pre kikko eko lux ked bambus je jemny aj pod hlavicku aj na ritku a este aj viac nasaje? Ja mam po prvom synovi tie kikko eko lux ale uz my sluzia len ako podlozky. Neviem ci som moc rozmaznana bambusom...
Ja mam 3 mesacne babo a poviem ti ze keby radim kamoske zostavu na doma tak jej poradim 7x3 kikko bambus z dm ak tam nakupuje a zbiera body ( len ja som este v nasej dm naraz tolko plienok nevidela, maju vzdy len 1 vylozene),
ku nim 21 stay dry little lamb ( po 3 mesiacoch super stav ako nove, jemnulinke)
2 flipky,
21 kusov bambusovychnvkladaciek najlepsie baby idea najmensie lebo su uzke medzi nozickami alebo little lamb tie su len po 2 eura za kus

Ale to je len zostava na doma. Taka velmi pohodlna bez nervov ze nemozes prebalit lebo uz nemas ciste stay dry a tak.
Lenze zistujem ze ak mas prebalovat mimo domu bolo by fajn mat aj nohavickovu plienku.

A k tomu este vlniaciky tenulinke na noc ako loveybums jersey - mne Uz maly kaka raz za tri dni a prefold 2x2 kusy od bi.

Ja nie som nejaka lacna heh asi som nemala radsej prispievat do diskusie 😀

mimuka
5. sep 2011

@emjee ja som bola veľmi spokojná s Little lamb PULkami na nohavičkové plienky

iron
5. sep 2011

ani nechcite vediet co moje dieta ma dnes na noc...
sme na dovolenke a nejako vsetko schne tak mame krizovy stav...
vrchne gate, bambusovy stvorec, vkladku minilala a mikrovlaknovu vlozku z wonderoo.. 😀 to je ale mix co?

iron
5. sep 2011

mne sa zdaju take velke stvorce pre novorodena zbytocne velke...asi nieco savejsie a mensie by som tocila aj. Ja mam celkom oblubu aj v nohavickovych...no ale samozrejme aj klasiku...
mensie ma nature babies aj bavlnene aj bambusove....

tinika
5. sep 2011

@iron ak sa mozem opytat, to pouzivas tieto stvorce ako klasicke na novosklad, alebo len ako savejsie do nohavičkovych?

taanak
5. sep 2011

ahoj @emjee, stvorce MaM teraz uz asi nezozenies, vacsinou su vypredane a termin kedy zasa budu je neznamy. Namiesto nich su momentalne porovnatelne asi iba IV stvorce (zeleno-zlte), rozmery maju 80x80 (predtym boli 90x90, tie boli obrovske), gramaz rovnaku ako MaM, cena je vyssia, ale taka by bola pravdepodobne aj cena MaM stvorcov po zdrazeni bavlny :o/

emjee
6. sep 2011

diky baby

crysmile
6. sep 2011

@taanak ma lakaju tie IV stvorce... maju zasite iba dva okraje?

crysmile
6. sep 2011

@emjee my teraz ficime na IV organic (maju tie zaklapky na nozickach, schova sa dobre novosklad), bummis super whisper wrap, ale najradsej davam BG flipky ako vrchnaky a potom stvorce, stvorce.. a stvorce.. lebo maly kaka vela a netreba nam save plienky.. mam aj nejake stay dry a aj nejake bambusove babylucy stvorce.. ale nedavam..

tinika
6. sep 2011

@crysmile aj ja mam rada flipky, tiez buem davat navrc stvrcov 🙂