Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

maticap.
20. sep 2011

@crysmile @zfidorka - ahojte, dakujem za rady. Pozerala som toho hyblera a pisu gramaz 118g/m2 a kikko ma podla netu 76 gramov/ks, 122 gramov/m2. A pre kikko LUX ECO som nasla gramáž 145g/m2, tak mi ten hybler prisiel ako prijemny priemer vzhladom na cenu. Ale necham si poradit 😀 . A idem mrknut tie imse vimse.

crysmile
20. sep 2011

@maticap. za malo.. ja by som ti odporucala tie kikko lux alebo lux eco a par aj tych imse vimse.. su krasne farebne..

maticap.
20. sep 2011

@crysmile Ok, nieco vyberieme. Farebne su sice kraaaasne, no budem to potrebovat na prdeeelku, tazke biela klasika bude stacit 😉 .

crysmile
20. sep 2011

@maticap. tak potom kikko... za tu cenu su super.. drzia tvar, su dost pevne.. ja periem aj susim v susicke, takze vidim co sa mi zraza...

maticap.
20. sep 2011

@crysmile dik - a na akej teplote peries? 60?

crysmile
20. sep 2011

@maticap. hej, 60 a davam aj predpierku..

lenka_l
20. sep 2011

@crysmile minuly tyzden v stredu sme mali 3900g a 51 cm, kedze nemame doma vahu, tak nevazime, ale predpokladam ze uz cez 4 kg bude mat, lebo papat mu chuti... Flipky som mu davala s original vkladackami stay dry alebo bambusovu a tie su dost siroke, takze ty davas len klasicky stvorec poskladany na novosklad a na to nohavicky Flipky? A este kolko krat za den drobca prebalujes ked to ma kazdu chvilku precikane alebo teda kolko plienok denne zaspinite, lebo totiz ja som rada ked sa mi ho podari uspat... a ani tie kalsicke stvorce vobec nezehlis? A co v noci? Ako casto prebalujes? Na tu bkm som sa chystala aj ja, ale zatial nezvladame, jedine co som odsledovala je, ze pred cikanim vzdy zahadne stichne, teda len ak place... ale aj tak ma dost casto stihne ocikat ked sa prebalujeme a s kakanim je to tiez vseliake, vela poprdkava, takze neviem odhadnut co je kakanec a co len prdik...

crysmile
20. sep 2011

@lenka_l tak to skus s tym novoskladom, mne sa nezda ta ritulka taka velka.. ja ale som zvyknuta na vacsiu ritku a asi to tak nevnimam, ja som latkovala aj malu.. mne sa tie male zadocky v jednorazovke ani nepacia.. tu mas aspon za co chytit, aj do satky sa mi lepsie dava..
ja teda davam stvorec na novosklad a flipky.. ja miniem tak 20-27 plienok denne.. mne to ale nevadi.. fakt prebalujem casto.. ale nepovazujem to za nieco co ma zatazuje, aspon ho vyvetram, musi to byt strasne byt stale v plienke.. aj ked je latkova..
ja som tiez rada ked spinka, ale ked zaspi, tak to ten novosklad poberie cele, jednoducho cela plienka je mokra, ked nespi, tak prebalujem aj po cvrknuti.. takze je tam len maly cvrk..
nie, nezehlim, zehlene boli len ked som bola tehotna, ked som to chystala, aj to som len polovicku ozehlila.. naco aj, ostatne plienky ako bambusove frote a tak sa nezehli a tak neviem preco tieto.. ked ich pekne povystieram na snuru, potom poskladam, prejdem rukou, tak to nie je dokrcene.. a ked susim v susicke, povystieram si ich hned ako ich vyberiem, skladam ked vychladnu..
ja tiez len skusam tu bkm, tiez to este len sledujem.. ale kazde rano nakakame stopercentne po zobudeni, takze to hned nocnik pouzijem..

wewe22
20. sep 2011

@tinika no povedali mi v nemocke ze neic takeho ako svetielka nefunguje ze je to len fama z minuleho storocia bud sa otocit chce alebo nie
ty chces zacat latkovat hned ako prides z porodnice? ja som nad tym rozmyslala a zacnem asi az tak po mesieaci ked uz babo tolko nekaka

crysmile
20. sep 2011

@wewe22 no ja mam pocit ze to kakanie je stale o tom istom.. ci zacnes skor ci neskor.. ja latkujem do stvrteho dna a aj tak kaka stale rovnako.. a ma 7 tyzdnov..

wewe22
20. sep 2011

@crysmile no moja starsia kakala ako mesacna raz za 6dni ako kojena tak neviem asi je kazde babo ine
a aku vybau si mala ked si zacala tak skoro?

crysmile
20. sep 2011

@wewe22 no moje dve su ako cez kopir s kakanim... 🙂

tinika
20. sep 2011

@wewe22 ano hned, tak ako pri starsom 🙂

emjee
20. sep 2011

ako mi Matejko pomahal vesat plienocky @labutka

v popredi v strede vypelichana TB flexitots 😝

hirrina
20. sep 2011

@emjee Pozerám, že tých kolíkov tam dal tak akurát, aby to neodletelo 😀 . Dobrý pomocník.

taanak
20. sep 2011

@emjee tak takto sa vesalo aj u nas, niet nad dobreho pomocnika 🙂

labutka
20. sep 2011

@emjee jaku duhu ti urobil. 😀 😀 😀 ja tolko kolikov ani nemam.

crysmile
20. sep 2011

@emjee tie ti uz ziadny vietor neodfukne.. krasa.. 😀

zfidorka
20. sep 2011

@lenka_l ja malej davam latkovky od jej 4. dna, cize odkedy sme prisli domov z porodnice... aku vkladacku si dala do BG flip? ja som na zaciatku davala stvorec alebo viacvrstvovu do nohaviciek bg flip...
gro baby/via otlacali na zaciatku aj moju malu, teraz ked nema faldiky tak su ok..
oblecenie (az na jedny male rifle) jej v pohode obleciem aj na latkove...
malemu mohlo vadit aj mokro, skus mu dat malu vkladacku z IB, tak ma stay dry povrch...

zfidorka
20. sep 2011

@lenka_l a keby sa ti podarilo odsledovat kedy kaka, to by bolo fajn.. moja kakala po dojceni, tak som ju dala nad misku, pekne sa vykakala a dost casto aj vycikala... potom mala na sebe suchu plienku dlhsie... mozno by mu to pomohlo aj s bruskom, v klbu by sa lepsie vyprdkal...

careamell
21. sep 2011

Ahojte, mám pol ročného synčeka a na doma zatiaľ stále používame štvorce s flipkami. Mám pocit, že nám to zatiaľ stačí, lebo malý často a menej ciká. Ale čo do budúcnosti? Čo ste vy používali na doma v tomto veku? Ďakujem

katka888
21. sep 2011

@careamell
to zavisi od dietatka, nasa napriklad do 15 mes bez problemov vydrzala v bavlnenom stvorci s flipkami, lebo piskala casto a malo.

zuzanockamt
21. sep 2011

@careamell ja mam rocneho doma a latkujem cca od toho 6.mesiaca a tiez len stvorce + PUl-ky, zatial mu to uplne staci

careamell
21. sep 2011

@zuzanockamt
@katka888
Ďakujem🙂

ebenka
21. sep 2011

Ahojte.
Mam Skoro mesacneho chlapceka a latkujem od 5 dna. Nemam este dorobenu vybavu, takze sem tam pouzijem aj jednorazovku.napr teraz, ked je takto vlhko a zima, mi to vobec neschne. MAte pradlo vonku alebo doma na susiaku? dnes som dala na skusku dnu, ci to bude lepsie schnut.

Mam problem. Nechcem byt za humusacku, ale ked citam, ako casto prebalujete, pripadam si tak. Nemame este ustaleny denny rezim. Niekedy spi pol hodinu, niekedy 3 a sem tam aj 4 hodiny potiahne. Ked predpokladam ze bude spat dlhsie, davam stay dry s flipkami. Inak davam flipky so stvorcami, alebo s tym co prave mam. Vy deticky budite aj ked spia na prebalovanie, ked pisete ze menite plienky kazdu pol hodku? keby som ho prebalovala v spanku, tak sme dospali. ☹

Ked balite stvorce s flipkami, davate este nejaku vkladacku alebo dva stvorce? dva mi pripadaju nehybatelno. To si maly nemoze ani poprdkat ☹
prepacte za zahltenie otazkami, ale nemam v tom este jasno.

crysmile
21. sep 2011

@ebenka jasne ze neprebalujem ked spi, iba v noci asi 3-4x, aj to preto ze kaka.. davam stale stvorec , po 2hod spanku je uplne mokry.. ale mne maly malinko spinka, tak ja prebalujem casto ked je hore.. a ked je vlhko a neschne, tak teda skus doma susit..
a ja davam len jeden stvorec na novosklad..

ebenka
21. sep 2011

@crysmile. dakujem 🙂 ake pouzivas gatuse? ja mam dvoje flipky, ale casto sa zaspinia. potrebujem este aspon dvoje. rozmyslala som nad Little lambs. vyzeraju dobre.

marikap18
21. sep 2011

Ahojte, studovala som vasu diskusiu, ze ake plienky asi vybrat, zatial na skusku som si vybrala GroVia, ale este musim pockat, kym sa maly narodi, abz som ich vyskusala🙂) Snazila som aj najst ako sa o plienky starat, prat, skladovat. Nasla som tuto stranku a vrelo ju odporucam na prestudovanie. Dufam, ze vam pomoze.
http://bocianiehniezdo.conetix.sk/category/menu...

ginepra
21. sep 2011

@marikap18 ahoj, aj ja uvažujem kúpiť Gro Via aj keď sú drahšie, len neviem veľmi dobre posúdiť rozdiel medzi shell set a tými druhými, tiež sa tam odopínajú tie savé vkladačky... Inak fajný link, už kukám látkovanie novorodenca, sú tu dobré stručné rady... 🙂

pusinqa
21. sep 2011

jedna anketová otázka, ktorá ma zaujíma: ktoré sú podľa vás najlepšie vlnené vrchné nohavičky na noc a prípadne prečo?