Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

snikol
4. jan 2010

mamicky,ktore ste strikovali vlniaciky poradte mi: je jedno z akej vlny su strikovane,alebo to musi byt isto len ovcia vlna??

viem ze ste preberali uz temu impregnacia vlniacikov,ale neviem najst na ktorej strane a potrebovala by som navod. vdaka 🙂

neurologia
4. jan 2010

snikol neviem ci ti to pomoze...ale je tu aj tema lanolin... 🙂

jaandy
4. jan 2010

100% ovcia vlna v tom je ten trik (ta obsahuje lanolin a ten neprepusta vlhkost-po kazdom prani ju este kupes v lanoline z lekarne aby si tie vlastnosti zachovala), naj je neprana, za mna odporucam sumavsku ovciu vlnu

katka.carska
4. jan 2010

Snikol, mala by to byt cista vlna, ta co pisala Jaandy sa aj mne zda naj.
Ale mame aj jedny site vlniaky z Merino upletu a tam je 5% lycry, no napriek tomu funguju velmi dobre.

Lanolinovanie aj na foto:
http://altermater.eu/post/2009/08/27/lanolinova...

snikol
4. jan 2010

zatial som uplietla jedny velke a jedny male vlniaciky,ale plietla som ich zo zvyskov vlny a to tak ze som dala bielo-zltu a bielo-cervenu vlnu.a ta lycra 5% tam je v oboch vlnach.tak dufam,ze budu dobre.

katka ten link je dobry??neotvara sa mi.preco??

izabelkak
4. jan 2010

snikol tu je správny link http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli...

a mrkni aj do tej témy lanolín, jediný rozdiel čo som si všimla je v množstve šamponu a prípadne vody inak princip rovnaký...

ja som práve dnes namočila LVB crepe čo mi Iz označkovala🙂)) použila som lanolin čo predávajú na bradavky multimam, už ho zrejme nebudem potrebovat a expir je 4/10, škoda by ho bolo ...

inak v lekárni treba pýtat bezvodový lanolín a ak Ti dajú aj riedený ako mojmu drahému nič sa nedeje len ho dáš raz tolko ako je v návode ... inak drží dobre ...

snikol
4. jan 2010

izabelka vdaka. 🙂 vyzera to super som zvedava ake to bude v praxi 😉

jankasz
4. jan 2010

Ahojte,chcela by som sa spytat ktore plienocky su lepsie IB alebo BG? chcela by som to pre syna,ked bude sediet a behat take uzsie medzi nozickami...dost vela cika a ked sa pokaka ma to az na chrbate a bojim sa aby mu IB nepretiekli ak su nahodou uzsie ako BG,chcela by som vas poprosit o radu...dakujem 😅

bihan
4. jan 2010

link sa neotvára, lebo je skopírovaný 2x 🙂

avila
4. jan 2010

Ahojte ženušky, chcela by som sa spýtať, či nie je niektorá z Vás z okolia Zvolena alebo BB. Strasne rada by som si tie plienocke pozrela, pochytala a tak... Ak by to nevadilo... Som presvedcená, ze ich chcem vyuzivat, zial neboznam nikoho v okoli ☹

dudri
4. jan 2010

ahojte 🙂

Predam 2ks kapsove plienky SWB ruzove a trykysove velkost L a PUL imse organic farma velkost XL
pozri inzerat

etuska
4. jan 2010

matja a miruss-dik za rady 😉

miruss
4. jan 2010

Jankasz ja mám aj BG Onesize v 3.0 a aj organic, ale s organic nie som spokojná. V3.0 mám veľmi rada na dlhšie cety a IB na denné aktivity sú strihovo úzke, dobre v nich malá chodí a sú mäkkučké aj po 6 mes. používania. 🙂

juju
5. jan 2010

PF 2010 a nech je nasim babatkam je pekne fajnucko v latkovkach 😵

chcem sa opytat, idem robit velku objedavku a chcem sa uistit ohladne Imsevimse biofrote plienky. Chcem kupit newborn velkkost, lebo som citala na ich oficialnej stranke ze je az do 2-8kg. Je fajna, sava, alebo ju radite medzi horsie pleinocky? kolko asi vydrzi? Kedze som total zaciatocnik tak neviem ako narabat so snapi sponkou a viem ze pri tejto plienke ju treba. Je to jednoduche? Napiste mi prosim vase komentare k tejto plienocke. Dakujem 🙂

este sa chcem spytat na kalsicke stvorce. potrebujete len jeden alebo viacej na jedno prebalenie. je to zlozite? aka je savost? mozete mi prosim napisat mini navod a vysvetlenie ako pouzivat. 😅

dahlia23
5. jan 2010

ahojte,
hlásim, že nám dorazili Gro baby. 🙂
Odskúšané iba na bábike, ale vyzerá to dobre, už som ich napchala do pračky. Len mi tá plienky príde trošku menšia, akože neviem, možno sa to časom poddá, ale mne to príde tak na dieťa do roka.
Rozhodla som sa, že kúpim ešte IB SIO a asi aj Pop in. Fakt je asi lepšie skúsiť viac. Ale počkám, kým Pop in budú mať aj samostatné tie vkladacie plienky.
Juj, teším sa. 🙂

matja
5. jan 2010

juju, ja mám IV biofroté túto: http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb... - je jednoveľkostná a som spokojná. Nebola som šikovná v jej zmenšovaní, teraz, ked je drobec väčší ju už nezmenšujem a plne využívam. Dá sa trochu prirovnať k Haipa Daipa, je však širšia. Ty máš na mysli inú, lebo táto je jednoveľkostná, nebola možnosť vybrať si z newborn. So snapkou sa narába veľmi jednoducho a je to veľmi dobrá pomôcka, toho sa nemusíš báť.

štvorce - ja dávam buď jeden štvorec - ak potrebujem prebaliť iba na nejakú hodinku, alebo štvorec s vložkou (prípadne namiesto vkladačky použijem ešte jeden štvorec na osminy). Štvorce hneď po usušení plienok skladám na novoška, aby som sa s tým potom nemusela zabávať, takto ich mám pripravené. Savosť je slabá, dá sa však zvýšiť extra vkladačkou. Štvorce sú fajn, keď vieš, že za hodinku ideš kúpať a nechceš zbytočne dávať nejakú hrubú savú plienku. Emmka má vo svojom albume postup skladania: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dahlia23
5. jan 2010

matja a odkedy skladáš tie plienky na novosklad? Lebo kamarátke sa malá vždy dokadí tak, že jej to tečie kade tade...
ja som si do nemocky okrem nohavičkových plienok zabalila aj nebielené štvorce (erárne sú bielené) a snapi sponky a plánujem skladať na novosklad, ak mi budú chýbať nohavičkové. A dovnútra mám vkladačky z nohavičkových plienok. Také malé bábo ešte toho veľa nenaciká, alebo sa mýlim? 😅

matja
5. jan 2010

dahlia, vždy som tak skladala... Ale nedávala som iba štvorce, používala som aj nohavičkové plienky... Ak sa malý niekedy prekakal, vždy to zachytili vrchné nohavičky 🙂 Nestávalo sa to príliš často...

môj malý vždy cikal dosť...

izabelkak
5. jan 2010

novosklad je na praženičku super, mne ho ešte Iz neprekakala, len raz trošku ale to som dala ja nahouby...

juju a novoslkladu či snapky sa neboj to fakt zvládne každý, ja mám práveže novosklad velmi rada ale dajako sa mi lepšie skladá ak mám plienky ožehlené, teraz sa mi dajako žehlit nechce tak sa štvorce povalujú🙂))

čo sa Bum genius organic týka tiež som s nou nie spokojná po jednom ciknutí mi príde dost mokrá, ešte sme ju vonku nemali ani raz skor asi v lete ked sa bude dat prebalkovat, využila som ju však 2 x v noci čo je paradox, vydržala aj 5 hod. ale s vkladačkou od babyidea bamboo hour, je šitá z troch vrstiev flaušu štíhla a pritom výborne savá, čo sa mi však na tých vkladkých najviac páči ten flauš ked je mokrý neposobí na dotyk tak mokro ako napr. froté... jednu cikanicu je niekedy problém rozpoznat či je to mokré alebo nie ...

k BL štvorcom mám 3 kusy 40 x 40, využívam skor samostatne, no najmakší mi ostal ten smotanový, potom bledo ružový a pistáciový je najtvrdší, tak ak by som mohla odporučit ak máte tvrvú vodu asi skor tú smotanu tá ostáva makkučká ...

dahlia23
5. jan 2010

ste ma potešili s tým novoskladom. my sme ho včera s Lenkou trénovali na bábikách. 🙂 fakt je to jednoduché, aj keď na pozretie som z toho bola jeleň 😅

henushka
5. jan 2010

juju, my mame IV biofrote aj NB aj tie jednovelkostne, ale tie zatial cakaju na pouzitie, su dost velke. NB pouzivame na noc, pomerne rychlo schnu a davam este BL vkladacku. zatial sme precikali iba raz, ked bola maminka leniva dlhsie prebalit 😉

akurat nepouzivam snappi sponku, lebo mi to prislo, ze to na tom frote nie celkom dobre drzi, skor som ju zo zaciatku pouzivala iba ako pomocku. Teraz to uz viem celkom sikovne zabalit aj bez snappi a potom ta plienocka naozaj nikde netlaci. tak ako to to radi vyrobca, pomocou vrchnych nohaviciek.

este k velkosti, my este nemame 6 kg, takze super, ale ci vydrzi az do tych 8, to som si uz nie ista, asi sa bude potom horsie zatvarat.

tea333
5. jan 2010

Ahoj baby, som takmer rozhodnuta v buducnosti pouzivat latkove plienky, ale som z toho jelen, precitala som si par clankov, ale som uplny zaciatocnik a potrebovala by som vidiet clanok, kde je to poriadne objasnene, skusala som citat vasu temu, ale 443 stran je trosku nad moje sily 😅
neviete o takom clanku?

juju
5. jan 2010

baby diky, ste ma potesili - teda henushka s tymi IV. Nejako su mi velmi sympaticke a chcem sa do nich pustit, bez vkladacky su rychlo precikane, alebo to len na noc trosku aby vydrzali? kolko asi schnu v byte teplom 23C?

a z bambusovych su ktore zo znaciek najmensie (myslim velkost S) Baby lucy alebo tots bots, ci ine?

tea ja sa tiez este iba orientujem. mne baby poradili si precitat jednotlive stranky, kde sa predavaju plienocky, tak ziskas prehlad, citat strany diskusie okolo 200-250 a ja som citala este zaciatok a urcila si ake chcem plieky a co od nich ocakavam, pozerala si ponuku a potom sa pyatala bab jednotlive otazky. Je to proste hotova veda - plienkologia 😀

avila
5. jan 2010

Akoj tea, nic si z toho nerob, aj ja som jelen, baby pouzivaju skratky, ktore mi nic nehovoria. Ja si tlacim vsetky vysvetlenia z web stranok a po veceroch studujem 🙂 A pisem si, co baby kritizuju, aby som vedela, co urcete ee.

ludmilabb
5. jan 2010

u nas su novosklady momentalne horsie zakladatelné, malá sa vrtí a niekedy je to dosť náročné aby sa nerozplakala. Musím ju zabávať a ta snappy sponka je inak dosť ostrá tak treba dávať bacha

labutka
5. jan 2010

clanok o latkovych plienkach, ktory mne pomohol, som nasla v mnulorocnom januarovom Dietati. skuste kuknut na ich stranke, ci maju v archive, ak nie, mozem vam ho poslat majlom, ak mi date do IP majlovu adresu. len upozornujem, ze je to 8 mega (mam to ako 4 fotky odfotene z casopisu).

emjee
5. jan 2010

plienkologia 😀 😀 😀

som vydrhla pracku tym octom, ako ste radili, momentalne sa plienky peru v orechoch, uvidime, ci este budu smrdiet, dufam, ze nie
inak pouzivam pre krpca len tekutu lovelu, mam jej teraz dost vela nakupenej 😅 orechov mam len testovacie mnozstvo

hm takze ta gro je mensia? M. ma 9,5kg, IB SIO mame Lka a sa mi zda, ze su take dost nizke

labutka
5. jan 2010

jankasz, ak cakas ze krpec bude aj kakat, odporucam rozhodne zabalit do BG , ja mam 3.0 a neprekadil ju. IB je podla mna o nieco menej stavana na kakanie ako BG...

labutka
5. jan 2010

A aj mne poradte, okukavam tu gro baby, aka je? kto ju uz skusal aj na babatku?

emjee
5. jan 2010

u nas sa kaka zasadne necakane 😀 😀 😀