Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lenka138
10. mar 2010

no to som radšej ani nemala vidieť 😨 , nedávno som si objednávala z ekoplienky.sk a keby som si to tam všimla, tak by som to určite zobrala

tá cena sa mi zdá dobrá, dahlia je tá flip aj taká dobrá akú má dobrú cenu?

miruss
10. mar 2010

Dahlia tá vkladačka sty dry do plienky flip je z podobného materiálu ako vkladačky v kapsovke BG. Ja mám veľmi rada tieto vkladačky, lebo veľmi veľa nasajú a dobre schnú.

zfidorka
10. mar 2010

dahlia - nas tu normalne namotavas na tu flipku 😀 ja som si ju zo zoznamu skrtla, ak ju budes tolko vychvalovat, tak ju tam pridam 🙂
kolko mas vloziek do flip-ky? mas len organic, alebo aj stay dry?
vrchnu cast flipky peries po kazdom pouziti? alebo mokro stiahnu len tie vkladky?

julia30
10. mar 2010

inak dahilia ma pravdu ta flipka je super 🙂 my na nej ficime uz od zaciatku 🙂 a mam stay dry 🙂 a je super som si podla toho aj bambusove nasila 🙂 takze uz mam 4ks 🙂 to akurat staci ked ideme von :D a je to fakt super este mam tu stay dry len 2x opratu a uz saje brutal super a dokonca aj rychlo schne 🙂 to je uplne supis ;)

tak len tolko

zfidorka vrchnu cast flipky pouzivam ako PULKY neperiem v podsltate som to este neprala vobec snazim sa PUL vrchne vzdy len utriet mokrou handrickou na vecer a nechat preschnut teda v ten den ked sme ju pouzili takze je to super a tak isto su aj GB tie su teda pre nas uplne supis tiez su stihle a krasne ;) uz mame teda z GB 2x kompletku a k tomu 3x nahradne vkladky je to super leob jedny gatuse vrchne presusim a do druhych nasupnem vkladku a potom zasa naopak je to super 🙂 a su krasne 🙂 a nam teda aj dobre sedia troska nam otlacaju stehienka ale lepsie ako keby tade malo vytiect 🙂 malej to nevadi a to je dolezite 🙂

a budeme mat tie krasne vlniaky od babyidea co vyzeraju ako kratase ;)

crysmile
10. mar 2010

no takze ja hlasim, ze flipky vyuzivam ako pulky.. zatial som ziadnu vkladacku nedavala do nich.. ale aj s bl bambuskou su stihle na zadocku a mala ked jej ich davam hovori Jeeeej 😀
navyse ten system zapinania na druky u BG nema chybu..
no GB by som rada testla, ale BG je posledne co som si kupila asi z latkoviek.. 😒 uz sme velke.. tak som sa uspokojila aspon s pulkami od nich.. s kvietkami..

julia, prosim poslala si mi tu knizku o nobilise? a ake vlniaky? hod link.. a ako vam sedia bambusky BE?

matja
10. mar 2010

dahlia, už si predala tie plienky? Nevidím tvoj inzerát na koníkovi, napadla mi jedna známa, ktorá by ich od teba mohla kúpiť...

dugyna
10. mar 2010

emjee hej tvoje magiky budu obe aj tie ostatne veci.

dahlia ta magic plienka vyzera fakt dobre velmi sa mi paci..ale ja este neviem aka bude malinka velka..no ale na porovnanie ta magic M je taka velka ako jednovelkostna BL organic

izabelkak
10. mar 2010

kelu emjee Ty budeš mať dve?) 😀 som teda pekne obanovala, už ma može zachrániť jedine wwčko spomínala že idú do brány, no ale asi už boli 😖 kelu.....
ja som o tej magic bola rozhodnutá už cez víkend, no keď som mala možnosť najprv vidieŤ hovorím si počkám, šak keď v piatok poslali balík tak ten druhú pošlú najskor o týždeň a prd..... 😢

pre vačšie deti a viac učúrane je super na dovypchanie bambusový prefold od BI, podľa mňa žiadna nočná plienka nevydrží celú noc nedovypchatá, hlavne u vačších detí.... je to z bambusového fleesu (flaušu) takže aj dosť nacucaný posobí sucho, z rovnakého matrošu je aj bambusové plienka BBH, alebo aj bamboo extra od BI tá má však zvnútra bambus a zvonka konope, a to konope trochu tvrdne... strihovo ma zatiaľ bamboo extra veľmi neoslovila, príde mi až príliš boková a a strih nohavičky mi príde ako u BL taký menej krojený, nám viac sedia viac vykrojené plienky okolo noh ale je možné že o 2 - 3 mesiace nám bude tá bamboo extra sedieť krásne a budem z nej unesená.... materiálovo je dobrá len tá vkladačka u patentkovej s fleesom nič moc, ten flees býva dosť premočený... mne sa na pocit sucha viac pozdávajú stay dray separačky od IV, nesteká nám tak po nich moč a príde mi že sa tak nepremáčajú, je v nich vačší pocit sucha...

inak dnes sme boli v poradni, malá mala BG organic, žial nie zinnia ale bledo ružovú - to by doktorka asi ešte viac pučila oči.... a ako zbadala keď som malú zabalovala naspať rýchlo sa postavila a vraj čo to mám za plienky, tak som jej povedala že látkové, a že čo to v nej máte - separačka, tak som jej povedala že na kuku aby som mohla spláchnuŤ do WC tak bola vyjavená a vraj to je výborné.... asi aj ľutovala že si plienku nevšimla keď som malú vyzliekla že nemohla viac pookukovať.... 😀

dugyna
10. mar 2010

izi vidis mala si jej dat nejake linky mozno by si nakupila do ambulancie

cysmile tak najvyssi cas na druhe mimi 😀 a potom mozes skusat aj BG aj kadejake ine 😉

crysmile
10. mar 2010

Iz, super, aj ty robis osvetu.. mne tiez na poradniach cucala vzdy sestricka ze co to mame a aku mame dnes a tak.. a samozrejme ze si to musela aj ocahať rukami..
dugy.. nestras s druhym, ved by som bola na psychiatrii.. neviem ako to zvladaju druhe mamky..

dugyna
10. mar 2010

crysmile mala by urcite chcela braceka alebo sestricku 😉 sak aj dahlia aj mirrus maju po dve 😀 tak sa pridaj
ale neboj na psychiatrii maju plno tam by ta nezobrali 😀 a ty by si tam urcite nepotrebovala ist

izabelkak
10. mar 2010

no tak mi z DM napísali že ešte stále rokujú s Kikko o spolupráci, akože nechápem čo toľko rokujú🙂)))

lenka138
10. mar 2010

a tá flipka dobre sedí aj na väčších deťoch? Alebo je to skôr pre menšie?

zajaciq
10. mar 2010

ahojte, miruss, resp dahlia (a ine),

vkladka FLIP stay dray je taka stejna ako do kapsy BG ?

a zas vkladla FLIP organic je taka ista ako je nasita v BG organic? 🙂 ja uvidim, ze co nam lepsie sadne, ktory material, ci cista bavlna alebo to frote a podla toho si kupim potom FLIPku a k nej vkladky 😎

a kto to tu pisal, ze vyparal vnutro organic z BG - da sa nahradit stvorcom potom ? 😅

izabelkak
10. mar 2010

zajaciq na BG organic si niektoré kočky odpárali jednu stranu vkladačiek, resp. asi len jednu stranu tej vrchnej aby im to lepšie schlo, keby si to celé odpárala tak to stratí čaro AIO🙂
no a tá stay dray vrstva nie je froté ale mikrovlákno predpokladám t.j. polyester....

izabelkak
10. mar 2010

ale inak BG organic je relatívne priestranná AIO dá sa v pohode dovypchať, my ju isto časom budeme dovypchávať vkladkou bamboo hour lebo tá bavlna býva dosť mokrá a kto vie možno by po vačšej náloží pretiekla aj zapratá tak ako mi pretiekla nezapratá...

julia30
10. mar 2010

crysmile :D dnes som si na to spomenula a z daleka som obisla tu predajnu lebo by som tam nechala vela penezi zasa :D tak so msa jej vyhla radsej 🙂 ale skocim tam zajtra slubujem 🙂))))

vlniaky tieto http://www.klbkovlny.sk/index.php/hotove-modely...

a bambusky sme dnes testli aj bez opravy blede 🙂 a pohodicka dnes idem testnut tie bordove na noc uz na prvu cast 🙂 tak uvidime lebo bavlnu s bambusovou vkladkou sme presvochtali 🙂 nakolko sme dnes akoze som bola z toho paf uplne spali ze od 23.00 do 4.40 a aj to sa podla mna zobudila na to ze jej bolo mokro lebo az na fusaku mokra bola 🙂 uvidime co bude dnes ;)

emjee
10. mar 2010

iz este stihas:
wwcko • 1d • 4. mar 2010 o 12:41
Caute zeny 🙂
O dva tyzdne v sobotu, alebo nedelu idem na vystavu do Brna a zaroven aj do Brany Tak ak nieco chcete kupit piste 🙂

a ano budem mat dve, ja som nenasytna 😀 som zvedava akej farby nakoniec poslu, lebo povodne som chcela fialovu a mentolovu, ale na stranke pisu, ze mentolovu nemaju, tak som miesto nej vybrala petrolejovu no a odpisali, ze petrolejovu nemaju a ci ju mozu nahradit mentolovou 😀

inak myslim, ze to poslali tak rychlo, lebo sme furt robili zmeny 😀 ze dugyna? 😀 😀 😀

ad bamboo prefold, ja mam len twofold ale plne postacuje, do hambacov ho ledva napcham, nedavam ho zlozeny na polovicku ako by mal byt, lebo je sirsi, davam ho zlozeny na tretinky, prefold by som tam asi nenarvala

dahlia23
10. mar 2010

no, ja mám do flip origoš len tú organic vkladku. a je to také isté ako vnútro v BG organic. mne sa hrozne páči. a keď ju malý úplne že nedokadí (už sa stalo), tak nám vydrží aj celý deň, mením len vnútro. a cez noc tie gate uschnú.
okrem origoš vkladačky používam BL štvorce 40x40 cm, BI prefold, BL štvroce 70 x 70, ktorý mám ale prestrihnutý napoly, takže vlastne 35 x 70. to vypije aj moldavu 😀 a ešte mi tam pekne sedia obyčajné štvorce, čo mám po sestre, sú 70 x 70, také husto tkané. takže ja som s flipkou nadmieru spokojná. kúpila by som aj ďalšiu, ale keď tých plienok už máme toľko... 😒
ale ak sa niekto namotáva, tak sa určite namotajte, je supeeeer 😵 😵 😵

izabel, nedráždi ma s tým páraním, ja som to už obzerala, že kde odpárať 🙂

lenka138
10. mar 2010

dahlia, ale sedela by dobre aj na 10kilovom dieťati?

Lebo predsalen ked je to od narodenia po nočník, tak to môže byť trochu menšie. Nie, že sa namotám a bude malá 😒

dahlia23
10. mar 2010

no, Jurko má len niečo vyše 3,5 kg. máme ju na najmenšom. ale vyzerá, že vydrží celé plienkovanie. najlepšie, keď sa spýtaš miruss 😉

izabelkak
10. mar 2010

jéé emjee som ten príspevok nevedela nájsť ... už len mať to šťastie aby šla na koníka dovtedy🙂))

no a s tými farbami no coment... dobrý chaos.... a na predajni može byť úplne niečo iné ....

tak áno zmeny sa robili, ale stále sa to nabalovalo vačšinou to možu byť len radi🙂))

tá BG dúfam vydrží dosť dlho, my máme 6,7 kg a zmenšujeme na M-ko.... dahlia ja som nepárala nemám odvahu, ale dosť dievčat čo som tak čítala áno....

emjee
10. mar 2010

iz predpokladam, ze ked sa ponukla, tak sem aspon dojde skontrolovat, ze ci ma niekto zaujem 😀 ale pripadne skus poziadat nejaku adminku, aby jej v tvojom mene poslali email

julia30
10. mar 2010

lenka my mame 7,6 kg pred tyzdnom 🙂 a sme asi od stredu na 3tej a z dola na Mku tak myslim, ze ano )\

inak dnes sme dali teraz na noc ze babyidea bamboo extra a do toho original vkladku BL bamboo 30x30 na trojmo zlozene a k tomu 30x30 na dvojmo vlozene bambusovy askamit a na vrch flisku a na tom vsetkom su vlniaky 🙂 tak som zvedava kolko to vydrzi 🙂 a ako bude mala dnes spat som zvedava 🙂 co to da 🙂

a ak uz ani toto nepomoze budem musiet hnusky davat na noc ale aspon na tu prvu cast noci dat takto a potom do rana hnusku :(

julia30
10. mar 2010

mam 2 otazky 🙂

ze v com perete plienky ked ste na cestach (moze byt gel z orechov a zlcove mydlo?)
a ako ich skladujete myslim tie ciste lebo spinave su mi jasne ze v mechu ale tie ciste aby ostali ako tak prehladne a poslkadane chcem na to nejaky plastovy box ale neviem sa nejako zorientovat tak dajte v com to nosite 🙂 dikes

izabelkak
10. mar 2010

julia a to máte vždy tolko vrstiev premáčaných? nemože jej ten moč stiecť po tej fleeske? ja mám skúsenosť že po flees.separačke nám moč stekal výlučne pod malú plienka bola mokrá len na konci ako je gumička na chrbáte zvyšok suchý, ako nedávam separačku je plienka mokrá rovnomerne, resp. tam vzadu mokrejšia ale je fest mokrá aj inde....

lenka138
10. mar 2010

julia ja nosievam plienky v plážovej taške, tam ich pomestím akurát ked ideme na víkend. Dopredu si ich pekne pripravím, že plienka, vkladačka do toho, prehnem a také si ich pekne poukladám do tašky. Plastový box sa mi zdá na cestovanie trochu nepraktický, lebo ak máš aj iné tašky a v rukách ešte malú, tak sa to musí zle niesť

lenka138
10. mar 2010

a mi väčšinou chodíme iba na víkend preč, takže z domu beriem čisté a potom v nedeľu operiem z víkendu, takže pranie na cestách som zatiaľ nevyužila

julia30
10. mar 2010

izabelkak no vsetko je komplet mokre aj suche zipse :D

aj my zatial na vikend ale uz sa to zacina predlzovat ze od stvrtka do pondelka a tak a to uz nemam take zasoby aby som mohla byt bez prania ;) ale ta taska je sice super vec, len ked idem niekam takto na dlhsie beriem skoro cely arzenal 🙂 a teda taku tasku nemam :D a hlavne by sa mi to tam pomiesalo a tak ;) zatial to nosime v papierovej krabici ale taky box by sa mi proste na to videl sikovny alebo kosik nejaky s deklom len take coskaj som este nevidela 🙂 a hlavne aby bol dost velky :D

crysmile
10. mar 2010

julia nevadi, posles neskor 😉
som tu pisala dlhy prispevok a neposlalo mi ho..
tak precikate aj BE? fuuha, tak riadne cikate..
no, ja som len chcela povedat, ze bihan tu raz hodila taky dobry napad, ze space bag, do toho das plienky a vysajes vzduch.. dostat taky na vysavac a dostat aj taky ze sa vytlaca z neho vzduch, ten je dobry ked nemas k dispozicii vysavac..
ja ked som z domu tak na vikend, periem ked pridem domov a ked som viac ako tri dni, tak periem v rukach, to sa mi osvedcil skor prasok na pranie, lebo v orechoch neviem ci sa da prat rucne, ci to dobre operie.. no a na dlhsie cesty su lepsie stvorce, lebo ja to tak neviem vyzmykat, tie nohavickove a pul sa tiez neda zmykat, tak to dlhsie schne.. ak mas pracku, tak je vec vyriesena..