Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
12. mar 2010

Kocky napisala som kolko akych plienok mam a nedalo sa to na kona :(

crysmile
12. mar 2010

dugy, to sa stava aj mne a poriadne ma to vie napalit.. skus este raz, som zvedava 😎

janefonda
12. mar 2010

dugy presne pre toto to pred poslanim skopirujem, len dnes sa mi to stalo 2 krat 😠 a kolko ich uz mas???

julia30
12. mar 2010

crysmile je to ako uplne brutal jemnulinke a paradne 🙂 a uple super lebo je to skoro ako stay dry ale neni to flis 🙂 tak som z toho vyetesena neskutocne ze to bola dobra investicia 🙂 este cakam kym to bude mat max nasiakavost 🙂 este by to mohlo kusok viac sat 🙂

a este mam tasku na plienky na vlety novu 🙂

crysmile
12. mar 2010

julia, paradnu tasku si urobila.. ja ked som minule kupovala taky vacsi nakup na brane, tak som dostala envirosaxku tasku zadarmo, takze teraz mam v com prenasat plienky.. ale dnes som napr. v nej niesla aj balik co mi poslala dugy.. fakt fajna taska..
ad aksamit, noo, ved uz tolko nechval, ja tu oslintam notebook 😝

dugyna
12. mar 2010

Takze mame 27 nohavickovych plienok 🙂 5ks BL CLASIC XS/S, 3ks BL organic xs/s, 2ks BL bamboo xs/s, 5ks BL clasic SML, 5ks BL organic SML, 2ks Popoliny jednovel./material ako BL clasic/, 2ks Popoliny tencel jednovel., 2ks popoliny jednovel./material ako bl organic/, 1ks neznamej znacky asi xs-s /material ako bl clasic/1ks zavaz.disany, 10ks vloziek do plienky BL ORGANIS asi vel.S, 20ks klasickych stvorcov/neviem ci 70 al 80cm/, 2ks kiko viacvrstvove S, 1ks kiko bambus, 1ks flesove vrchne S,1ks Pul Fix take kockove zlte BL, 4KS PUL FIX pisu ze xs ale su vacsie ako tie zlte, 1ks Pul fix M, krabicu separaciek popoliny a rolku separaciek popoliny, a 1ks jednovelkostne vlniaky mamabless, 1ks snapi sponka

dugyna
12. mar 2010

Mne to dneska 2kra uz nedalo na kona prispevok. Jani tak sa tesim ze sa uvidime a na Flipku. A nemozem si teraz skopcit prispevok lebo som na mobile ,ked sa ucim nemam zapnuty notebook lebo by som tam stvrdla. Julia ty si sikovnica ked si tolko sama sijes. Tu HD by som aj ja chcela skusit a fleesove vrcnaky usit. Musim kuk tu tvoju tasku. Crysmile ty si dostala darcek z brany? Teraz ked bola ta objednavka tak bol tovar za vyse 16tis. a nic nezbalili navyse...

dugyna
12. mar 2010

Kocky este som zabudla na ceste mame este 1ks Haminko myslim ze xs a BL Pul fix xs take kokove ruzove 🙂 cize 28nohav.plienok 🙂

emjee
12. mar 2010

kalich: mooncup mensia velkost (vyuzivany od 4/2006 do 5/2008 a najnovsie v 1/2010)

latkove vlozky: MaM slipovky, idem si este objednat od anavy na normalnu ms (v podstate ako slipovky, len su dlhsie)

plenuchy (16 nohavickovych, 10 AIO, 4 vrchnaky):
4 TB bavlna
2 TB bamboozle
2 TB flexitot
2 Easypeasy na snapku
2 EH konopná
2 EH bum hugger
2 BI Bamboo extra
3 IB SIO + 1 extra booster
1 Bambinex AIO
2 Fuzzi bunz kapsy AIO
1 Blueberry minky onesize AIO
2 Baby beehind magic AIO
1 Disana vlniaky
1 Little Beetle vlniaky
2 TB flexiwrap

emjee
12. mar 2010

teda na to, ze latkujeme od vianoc je to dost 😀

dugyna
12. mar 2010

Emjee dnes poobede prisla brana v Po ti to poslem.len nedali tam zlavu,riesim to s nimi,takze som zvedava co odpisu..

lenka138
13. mar 2010

my máme 31 nohavičkových 2 BL color XS/S, 3 BL color L(mali akciu), 10 BL classic, 10 BL organic, 3 BL bamboo a 3 bum hugger a teraz som si ešte objednala pop-in

+ ešte 15 kikko štvorcov a 1 bambusový kikko a ešte najaké vkladačky

mneme
13. mar 2010

moja bilancia za 2 mesiace je trochu desiva: 11 nohavickovych, 9 AIO/SIO/kapsy, 2 PUL, 2 vlniaky. zatial 😅

matja
13. mar 2010

toľko tu píšete o tej flipke, že sa mi dnes v noci snívalo, že som malého do nej zabalila 😀
A pritom ju vôbec nemám, ani zatiaľ po nej netúžim. 😀

izabelkak
13. mar 2010

kočky tak za mňa to máte aj s pokecom, samo je to subjektívny názor a subjektívne potreby tak to tak berte.....

denné nohavičkové:
2 bambusová anavy - veľmi príjemné denné plienky, mám ich rada
2 TB organic vel. 2 - bavlnené froté dosť stvrdlo, v jednej sa mi roluje vkladacia plienka uprostred 😒 sú nám v sede ešte trošku veľké ale v princípe fajn využívame (šak iné ani nemáme🙂)))

- doplníme arzenál budú to anavy plienočky

nočné nohavičkové:
2 BBH bambus - výborné, vkladám do nej BI bamboo hour - vydrží nám celú noc
1 BI bamboo extra, patentky L/XL - výborný materiál, strih nám nie veľmi sedí, ale aj tak dobré držiaky, vkladám BI bamboo hour vkladačku - vydrží nám celú noc
1 SWB organic velour - zatiaľ ju mám na noc ako náhradnú plienku, ešte zmenšujeme a vtedy tam nie dobre sedí vačšia vkladačka ktorá viac nasaje, ak používam na noc tak vrchnú origoš zatiaľ nahrádzam vkladačkou BI bamboo twofold

štvorce:
10 x MaM happy square 80 x 80 - výborné využívame doma non stop
5 x MaM malé - výborné dovypchávam nimi veľké štorce kt. skladám na draka
4 x vv popo S - super len keby tak netvrdli, musím ich žehliť aby boli makšie
6 x vv popo M - detto ako S-ko
3 x BL bamboo 40 x 40 - výborné používam do zavazovačiek

10 x zavazovačky disany -super, žiadne otlačené gumičky, variabilné možem tam napchať čo mám po ruke, ideálne pod naťahovacie vlniaky na deň, resp. s bamboo prefoldom dobrá alteranatíva na noc resp. čas noci záleži ako veľmi dieťa ciká, už sa nemusím stresovať či mi uschne nočná plienka, ak neuschne dávam toto

vrchné gate:
1 x naťahovacie disany - vynikajúce držiaky na noc
1 x BI shorties - krásne tenké vlniačiky na deň
1 x LVB crepe veľ. M - využívame pomenej, gumičkám okolo nožičiek sa vyhýbame ak sa to dá, mám ich ako rezerva, aj preto že sú nám ešte trochu veľké na štvorce narovno
1 x PUL TB flexitot - rezerva, ale vobec nevyužitá, ideme len vo vlniakoch či AIO

vkladačky:
2 x BI bamboo prefold - najsamlešia vkladačka, udrží podľa mňa min. dve vašie nálože pritom posobí sucho
2 x BI bamboo twofold - výborná vkladačka, ak potrebujem štíhlejšiu ako prefold
6 x BI bamboo hour (BH) - výborne savá vkladačka pritom, štíhla
4 x kikko bambus 30 x 30 - máme nové ale už teraz sa mi veľmi pozdávajú
1 x TB bambus.vkladka
1 x konopná vkladka Ellaś hous

AIO:
2 x BG organic - sympatická plienočka, kapacita diskutabilná, keď budeme vačší budem dovypchávať vkladkou BH ale vobec mi to neva...
1 x IB, M-ko + 2 x náhradný set - pre: štíhla, savá pekná proti: samat na vrchnej vkladačke nám nestíha sať cikanicu ak malá leží na boku, vytiakla z plienočky, vkladačky v tvrdej vode dosť stvrdnú a prídu mi pre mimi nepohodlné medzi nožkami
1x TB easy fit - fajn plienka, celkom slušná kapacita, dávam do nej stay dry separačku od IV, používame zatiaľ menej ako viac
1 x MMT patentky - nepoužívame, zatiaľ nám je veľká zmenšovanie ohnutím mi príde nepraktické
1 x BBH magic na ceste 😀 dúfam🙂))

predala som 3 x BL 3 v 1, 1x BL bambus, 1 x BL velour, 1 x SWB velour, 1 x PUL IV, 1x fleesačiky TB

baskaj
13. mar 2010

baby a fakt nechcete založiť novú tému, kde by ste tieto výbavy aj s pokecom skopírovali??? hmmm???

dugyna
13. mar 2010

izabelka ty mas BG plienocku? mohla by som potom okuknut nejake tvoje plienocky po statnici? 😉

ine je vidiet a chytit..ako obrazok.

inak k tej tvojej MS pokial kojis tak sa necuduj ze nemas MS , 80% zien pocas kojenia nema MS a ani neovuluje , az po odstaveni im nabieha cyklus a ovulacia. inak 20% moze ovulovat aj pocas kojenia a mat aj MS

julia30
13. mar 2010

baby dajte mi link na tuto vkladku BI bamboo prefold mozno by sm este toto skusila dokupit a vyskusala to 🙂 stvu ma tie hnusky na noc ;(

mneme
13. mar 2010

zaujimave, ze akurat ja musim byt dvadsatpercentna 😠 a to este stale dojcim 6-7 krat denne plus 2-4 krat v noci

dugyna
13. mar 2010

mneme a odkedy mas MS po porode? To sa asi kazda z tych 20% pyta.

csikike
13. mar 2010

ahojte, tak sa pridavam aj ja
aktualne mam doma:
Nocne:
EH bum hugger 3ks (super na noc, vypchavam ich este bambusovymi stvorcami 30x30 BL)

AIO:
BG organic 1ks (vdaka miruss za vyhru) je super, ale dlho schne, nechcem ju odparat, radsej vyckam kym uschne
BG aio 2ks, su super, ale este len cakaju na pouzitie (pri synovi som ich pouzivala asi 3 mesiace, ale precikal ich)
MMT 2ks tiez super, aj ked na jednej su patenty prilis vysoko, takze trochu precnieva aj nad okraj plienky, lahka pomoc, nanacvaknem ju)
IB SIO "M" 1ks nadherna plienka, setrim si ju ale mala ju uz cochvila vyrastie a to este nema ani 8kg

nohavickove:
BL clasic 3ks to su len do poctu, velmi ich nemusim
BL organic 3 in 1 SML 6ks su super, dost dlho vydrzia
BL bamboo farebne 10ks, paradne, doba schnutia je aj 3dni, najrychlejsie schne pomaranc
TB flexitot 3ks, super plienka, stihla
TB bamboozle 1ks, krasna chlapata
popolini panda tencel 2ks, tiez sa radia k tym mensim, aj ked su vraj na cele plienkove obdobie, ale su krasne makucke

vrchne nohavicky:
BL fix M 1ks
BL fix L 2ks
TB flexiwrap 2ks
thirsties 1ks

vkladacky:
BL stvorce 30x30 6ks
bamboo hour 4ks z toho som 2 predala k plienkam GH, su super, dobre save ale dlho schnu
ikea deka nastrihana ako separacky
mam sice aj papierove, ale tie sa mi moc nepacia

predala som:
BL bamboo xs-s 2ks, boli super, ale rychlo nam boli dobre ML, tak sme ich pouzili len parkrat
BI Growhour- 2ks malemu vobec nesadli, malej som ani neskusala
vrchne BL fix S

doplnky k plienkam:
v dmke mali teraz tekute zlcove mydlo a som s nim super spokojna
sol puer super
mydlove orechy ma moc neoslovili
tekuta avivaz ecover tiez nie, mam ho asi tak 3/4 a neviem co snou

teraz sa chystam kupit este 1 AIO ale neviem sa rozhodnut bud BG flip alebo opat IB SIO ale L
a uvazujem aj nad vlnacikmi, aj ked sa toho trocha bojim, neviem preco

csikike
13. mar 2010

no, a chodim sem k vam iba zriedka, lebo vzdy na na nieco navnadite a uz vazne nepotrebuje ziadne plienky, ale vzdy tu najdem nieco nove 😕
inac MM si latkovky neskutocne vychvaluje, dokonca ich pozna po mene a aj ich bez problemov aplikuje na malu

mneme
13. mar 2010

prave som vypravila krpatu na prechadzku v jej novej magic bbh 🙂 naozaj je to objemnejsia plienocka, ale krasne sadne. susila som ju prevratenu naruby a pekne rychlo uschla. som zvedava, kolko nasaje, ale vyzera, ze kombinacia mikrovlakna a bambusu s polyesterovou stay dry vrstvou bude spolahliva 😎

iz, aku farbu magicky budes mat?

dugy, od 3 mesiacov po porode presne na den 🙄 ale inak su aj horsie pripady - zo sestonedelia hop hned na pravidelny cyklus 😝

este k vybave - zda sa, ze kazda z vas je spokojna s hamburgermi a bg organic. obe mam a nie ze by to boli uplne zle plienky, ale rozhodne nie su moje oblubene. hamburger davam na noc vypchaty bud bamboo hour alebo eh konopnou vkladackou. vdaka flisu vo vnutri vytvara pocit sucha, ale rano je zvonka uplne premocena. podla mna sa s bi bamboo extra co do savosti nemoze porovnat, ta je moja najoblubenejsia nocna plienka. so strihom problem nemame, hoci to zmensovanie na putka je trochu nesikovne a chvilu trva, kym na moju motorovu mys plienku nainstalujem. mam jednu na suchy zips a akurat vcera mi prisla aj patentkova, tak som zvedava, aka bude ta. bg organic je pekna plienocka, ma fajn strih ako vsetky geniusky, ale na to, ako dlho schne sa mi zda sialene malo sava. po dvoch hodinach je uplne premocena ☹ aj ked je to stopercentna umelina, bg v 3.0 mam ovela radsej - vytvara uplny pocit sucha, krasne vela nasaje a ultra rychlo schne 😎

este by som sa spytala naopak - ktora/e bola/i najhorsia/e plienka/y, co mate/ste mali a preco?

etuska
13. mar 2010

Csikike-tak parada ,ze aj MM sa uz tak "zžil" s latkovkami 😀

Baby,ktore ste v UK-tento mesiac je v casopise "Mother and Baby" kupon na plienocku "Littlelamb" 🙂 -prave dnes mi prisla-uz je oprata 😅 (da sa vybrat material:bamboo/bavlna,alebo microfleese) a velkost 0-9mes.,alebo 9-30mes.-tak som vzala tu mensiu bambusku 🙂

Okrem plienocky tam boli aj vrchne gate +2 vkladacky

tak sa z nich vytesujem 🙂

csikike
13. mar 2010

mneme, mne sa zdaju asi najhorsie tie BL classic, su take neforemne, proste len do poctu ked uz ine nie su suche 😅 , aj ked doba schnutia je relativne rychla, velmi rychlo su nacikane a proste neforemne aj ked ta cena asi zodpoveda...
este otazocka, vrchne nohavicky su lepsie flisove alebo vlnene? myslim udrzbu a tak

mneme
13. mar 2010

ja flisaky nemam, takze ovladam len teoriu. na sediacom dietati flisove vrchnaky vraj premokaju. vlniaky su jednoznacne najlepsia alternativa z hladiska prirodneho matrosu a vzdusnosti 😉

julia30
13. mar 2010

dahilia ja by som si od teba tusim na skusku pozicala tu EH a tu vkladku super savu nech viem ci sa mam vobec este namotavat 🙂 na kupu 🙂

izabelkak
13. mar 2010

julia osobne si myslím že tá bamboo extra je savejšia ako EH aj keď EH nemám, len tak z toho čo som čítala, ten prefold určite skús, resp. som uvažovala že na šijemedetem dostali ten bambusovo-konopný flees, to by asi tie prefoldy vyšli lacnejšie?

baskaj pls. už si to objednávala? nedalo by sa to zmeniť??? ak nie samo nevadí len sa pýtam.....

dugyna nie nekúpala som sa v lete a dosť mi to liezlo na nervi, aj som ľutovala že sme nešli k moru keď som bola tak v 7 mes. tam by som sa kúpať mohla....

jasné kľudne prídi a pokukaj ....

mneme no keby som si mala opaŤ kúpiť BG organic za plnú cenu, isto ju nekúpim za tých 300 niečo som to brala akoby som si kupovala nejakú nohavičkovú na deň....

som veľmi zvedavá na tú magic a je fakt moc objemná??? farbu som objednala fialovú....

ad MS viem že pri kojení ho nemusím mať ale tak isto ani z tej antikoncepice niektoré baby z nej furt krvácali čo som čítala a niektoré naopak MS nemali, tak neviem kt. je moj prípad... ale ak sa napchávam hormonmi pre nič za nič je to fasa🙂))) ale moj priatel sa narodil presne o rok po bratovi tak som to nechcela riskovaŤ🙂 pritom jeho mama kojila tiež....

tak a idem vás dočítať....

csikike
13. mar 2010

inac, mne sa latkovanie velmi paci, za jedinu nevyhodu povazujem, ze treba kupovat ovela vacsie oblecenie, aj ked aspon su malemu dobre aj tie nohavice co vlani kvoli latkovkam nosit uz nemohol, ale mala ma body uz 74, lebo 68 jej bola ltt, a taktiez aj overaly na spinkanie nosi uz 74