Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

martina05
1. aug 2010

Ahojte, chcem sa spýtať idem ppo prvýkrát prať BBh vlniaky ... môžem ich oprať vo Woolite alebo v tom Denk mit na vlnu?? Iný doma nemám .... 😕 😕

emjee
1. aug 2010

@martina05 podla mna v hocicom, co je urcene na pranie vlny

jarus8
1. aug 2010

ďakujem vám, objednala som si ich, pevne verím, že budem čumieť ako pero z divána 😀
Tie vkladačky sú tak super savé, že ich možno používať aj na celú noc, alebo odporúčate na noc nejaké iné plienočky???

martina05
1. aug 2010

@emjee diky za radu..inak skúšala som plienku HH z klingacik.sk... na vizáž je veľmi pekná, fakt v originálnych vzoroch - my máme modrý ibištek...Funkčnosťou sa podobá BG 3,0 len sami zdá menej dôsledne prepracovaná /napr. na BG sa kapsa akoby zaklápa zvrchu ..pri HH to tak nie je, ja na nej len otvor/ - máme5,6kg a sadla super a myslím že je aj dobre savá a materiál ktorý zjemňuje pocit vlhka... Vkladačku som do nej dala len jednu - súčasťou balenia sú 2... schla rýchlo a páči sa mi aj zapínanie na patentky...dajú sa pekne dotiahnuť .../na BG máme trošku problém, lebo Vanda je dosť štíhlučká ... no modelka 🙂 🙂 / takže toľko moje skúsenosti ....

dugyna
1. aug 2010

este pred tehu sme sa tu bavili ze som si kupila ti vlozky BL z www.plienka.sk sice nemam na porovnanie s inymi..ale som s tymito spokojna. dobre sa nosia su prijemne a aj rychlo schnu.
mozem porovnat akurat tak predtym s klasickymi vlozkami co sa zahadzaju...a oproti klasickym je to prijemna zmena

martina05
1. aug 2010

@dugyna no dugy, ja som ich skúšala len počas krááátkej doby krvácania po pôrode a pôrodu som MS nemala, tak neviem ...
Akú máš šatku??? Ja špekulujem nad kúpou a stále sa neviem rozhodnúť pre značku...Babyvak mi Vanda vytrvalo ignoruje ☹ ☹

dugyna
1. aug 2010

@martina05 to mas super ze si len kratko krvacala.ja este od porodu stale spinim... priznavam ze ako som dosla z nemocky tak som pouzivala este tie porodncke vlozky z lekarne boli fakt super nie ako tie komercne..a nakolko som mala este doma dost zasob intimiek chcela som ich minut-kedze som sa chystala latkovat..nakolko lsom len spinila..a asale som sa aj odhodlavala k tomu..ale posledny tt pouzivam len tie BL latkove a su super..
budem mat aj tie bundles po vikende na porovnanie co kocky kupuju z brany tak dam vediet...
a dufam ze po 6nedeli ich zase nebudem dlho potrebovat 😉

satku som kupila tu na bazare hoppezid kario(42 aj spostivnym) a vyzera ako nova, povodne som tu mala vyhliadnutu stockohom..ale kocka mi uz potom neodpisala..neviem asi preto ze som sa snazila trosku zjednat cenu...
a sme velmi spokojny..mozno casom kupime este jednu 😉 xixi alebo dam tip jeziskovi 😉 ze ellevill alebo storchen 😀 😝

len nejak mi nejdu kolisky..alebo tam neviem malu davat...ale jej sa ta poloha aj tak nepaci..ona chce byt tak na mne na hrudi cize viazeme KsK..ale kriz-ona je malicka takze aj ked je v jrzi tak jej v klude hlavinku prekryjem jednym pruhom...alebo dnes sme skusili dvojkriz

babyvak asi preto ze je v tej polohe koliska...ta sa nasej malej nepaci...
ja si myslim ze aj preto ze malicka bola KP

dugyna
1. aug 2010

@martina05 takze ta HH sa ti paci viacej ako BG?a ako velmi je sava?

teraz pouzivam ako nocne plienky BL bamboo tych mam 5ks a este mam LL bamboo, a BBH bamboo
ale ked mi vyrastie z BL musim poriest 5 ks nocnych....uz 2ks mam vyriesene po vikedne budeme mat doma anavy bambusove 😉 ..ale este 3plienocky budeme musiet dokupit...
tak mozno by som skusila aj tu HH
inak s BBH bamboos osm velmi spokojna..

sulky
1. aug 2010

ahojte, boli sme cez víkend v Terchovej, pekne ste tu toho popísali. 😀

sulky
1. aug 2010

@bamb27 , čo sa týka BL. Boli to moje prvé plienky. Vtedy nebol taký výber ako dnes. Dnes by som kúpila radšej BBH, Anavy alebo Tots Bots, Bambinex.
Suché zipsy sa rýchlo opotrebovali. Plienka veľmi tvrdla, nepáčilo sa mi prevedenie gumičiek. AK chceš ísř do BL, tak radšej patentky. Ale štvorce sa mi páčili, tie používame na dovypchávanie doteraz.

@leishmania ,
1.pranie mi nezabera vela casu. Prala som kazde 2 dni, po vybrati z pracky ponatahovala, a zvesila a vlozila do skrine. Koniec 😉
2. nesmrdi to, uskladnujem vo vrecku naplienky ktore sa da stiahnut gumickou. AK som prala az na treti den, vtedy to smrdelo, tak som pridala do prania nappy fresh a bolo po zaachu. Odporuca sa prat kazdy 2.den
3. Vsetky znacky ktore si vymenovala su fajn. Gro baby nemam, ale niektori sa stazuju na zle vkladky, pretekanie, smrdia PULky a este nieco ale to si uz nepamatam 😀

@katja78
mam aj pop in aj BG flip. Kazda je uplne ina.Pop in by som skor prirovnala ku Gro baby. Flip a pop in maju uplne ine vkladky a aj styl zapinania. Pop in ma patentky, a flipka iba chlopne kde sa vkladacka zaklada.
Pop in je uzsia a ma mensie vkladacky.

sulky
1. aug 2010

@bamb27 , mas uz startovaciu minisadu?

@ikula2 , suhlasim s izabelkak, treba vyskusat aj BBH aj anavy 😎 Kazda je ina ale obe su perfekt 😵

sulky
1. aug 2010

@alusha , vlniaciky asi do dvoch tyzdnov

@jarus8 ,dobre sava vkladacky je aj BBH bambusova. Naj nocne plienky? Znova BBH bambus a Anavy 😅

@milvasik, klasicke stvorce mozes prat aj na 90. Aleja periem na 60 a obcas vydezinfikujem s dezinfekcnym prostriedkom na plienky.
Nieje neskoro zacat latkovat, ale vacsiemu babatku sa hodia ine plienky ako malemu. Skus mu nejake AIO, SIO..

@emjee, super. Ved ja stale tvrdim ze z AIO je BBH magic naj nocna plienka Hlavne pre ten pocit sucha. Zvonku nie je mokra vobec.

@ivanajelinek, mozes skladovat naraz. Ale PULky staci nechat vysusit, alebo pretriet handrickou a pouzit znova.

@martina05 , suhlasim s mneme, prat ich mozes v hocicom co je urcene na vlnu

emjee
1. aug 2010

@sulky ale ja ju setrim na cesty 😀 na noc je jej skoda 😀

sulky
1. aug 2010

@emjee , to mas pravdu 😎

lenkaff
1. aug 2010

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, čo sa týka novorodenca, urobila som si zostavu z roznych plienok a vychádza mi, 14ks plienok veľkosti S a 6ks jednoveľkostných. Myslíte, že to je veľa malých S plienok? Mám radšej zobrať viac jednoveľkostných? Ale sa zas bojím, či nebude mať v tom veľkú riťku... 😨

dugyna
1. aug 2010

@sulky sulky magic doma nemam ..lebo nie su jednovelkostne..ale rozmyslam nad M 😉
ale mame BBH bambusovu a je super. inak nechystas sa predavat aj BBH?

kocky co aj deticky nosite..aj ´vasi drobci maju potom taku otlacenu ritku? 😉

dugyna
1. aug 2010

@lenkaff ja mam aj jednoveslkostne a aj XS/S...mala mala 3160 ked sa narodila..a po 4 dnch doma som si trufla dat aj jednovelkostne a nemal v tom velku ritku v pohodke.. a to mam BL a aj Popoliny..a BBH a LL

sulky
1. aug 2010

@dugyna , ved ja BBH mam, a predavala som ich ako prva 😎

sulky
1. aug 2010

@lenkaff , napis ake plienky

emjee
1. aug 2010

@dugyna ved @sulky ma aj bbh 😀

emjee
1. aug 2010

inak ja mam bbh magic vo velkosti L a ked som ju prvy raz dala, som sa bala ze je to nejake moc velke 😀 ale v pohode, na nohach to drzi a aspon netecie ani poza chrbat 😀

lenkaff
1. aug 2010

@sulky BL Organic, BL Bamboo, TB bamboo stretch, BBH Magic, BG Organic

dugyna
1. aug 2010

@sulky a co som uz nadobro slepa??sorry 😉 ai som si nevsimla....a s ten nappy fres je aky?bo ak by sme nakoniec isli na dovolenku..tak budem potrebovat...

sulky
1. aug 2010

@dugyna , je super, ako pisala aj brisilda 🙂
pomaha proti zapachu ak ho pridas do prania, alebo staci plienky iba na noc namocit.
ak si pouzivala MIO fresh,tak je to to iste,ale navyse je to BIO 🙂

sulky
1. aug 2010

@sulky ,aha,tak ty si ho asi nepouzivala kedze babo ma 1 mesiac 🙂

sulky
1. aug 2010

@dugyna , ta odpoved co som si napisala sebe, mala ist tebe 😵

sulky
1. aug 2010

@lenkaff , tak BL vymen za jednovelkostnu Anavy 😵

dugyna
1. aug 2010

@sulky fakt somslepa som teraz kukala..a som si spomenula ze som BBH uz u teba kukala...lebo casom budem potrebovat..ked vyrastieme z BL bamboo, tach mam 5ks....a mam doma aj BBH bambusovu jednu..takze este planujem take dokupit..

nie mio som nepouziavla my latkujeme mesiac 😉 ..jej supis ze je BIO..takze musism skusit

dugyna
1. aug 2010

@sulky aj mna sa dari samej sebe odpisovat obcas 😀

sulky
1. aug 2010

@dugyna 😀