Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
4. sep 2010

@maryol ja som kupovala lanolin v nemocnicnej lekarni, uz hadam nebudu taky paf z toho, vraj som bola prva. Brala som 100g tiez, ale nepamatam si, kolko to stalo. Nieco do 3 euri iste.
@crysmile o alternativnej MS v BB nic neviem, ale stalo by za to posondovat. Na tu vo Zv je stranka http://sedmokraska.iwaldorf.sk/, ma byt pri danovom urade. Zacinaju od tohto septembra, stranku maju cochvila aktualizovat.

katela
4. sep 2010

vopred sa ospravedlnujem adminovi za total off topic, ale zda sa mi dolezite na to upozornit...pozrite si novu temu tu na mk o stiahnuti vigantolu z trhu, som zhrozena, ze cim som krmila 5 mesiacov svoje dieta...

avila
4. sep 2010

@katela ale kde najdem ten sukl kod? A mam ist s tym do lekarne? Ked adekvatna nahrada nie je?

brisilda
4. sep 2010

@avila podla mna to neni nic hrozne nepise sa tam nic co by mna osobne vydesilo ved ochutnajte ten vas vigantol lebo ten moj je bez chuti a vode ako cista voda 😀 ved tam sa pise iba toto Nedostatok - nezvyčajný zápach/chuť spôsobuje prítomnosť nečistoty 4-vinylcyklohexén, ktorý sa uvoľňuje pri kontakte lieku s gumeným balónikom. Nečistota nie je toxická, bezprostredné riziko ohrozenia zdravia nehrozí. Stiahnutie z trhu má preventívny charakter.

katela
4. sep 2010

podľa toho rozhodnutia sťahujú všetky šarže..veď ak je to spôsobené tým gumeným balónikom na kvapkadle, tak im iné ani nezostáva... v pondelok zavolám lekárke, že čo iné dávať. inak keď som mala prvú dcéru, tak sa vigantol vyrábal s tým klasickým kvapkadlom integrovaným priamo na fľaštičke...

brisilda
4. sep 2010

@katela pockaj ja som mala asi normalne pred 7 rokmi co sa kvapkalo ako fenistil kvapky ci sa mi to len mari? no ja uz neviem ale akosi nestresujem uvidim co bude dalej 😀 pokial to neni toxicke a neohrozuje to zdravie tak s tym ze som to amlemu davala uz nic neurobim

katela
4. sep 2010

@brisilda no veď také kvapkadlo som myslela ako je napr. na fenistil kvapkach. no nič už s tým neurobím, len neviem či je to naozaj také bezpečné keď to sťahujú...staršiu dcéru som zas počas chrípky kŕmila tým vadným nurofenom...

emjee
5. sep 2010

@brisilda na doma pouzivam plastovy kos s vrchnakom, predtym som mala vedierko od primalexu 😀

brisilda
5. sep 2010

@emjee ja ma zatial tu plastovu nadobu je uzasna ale uz mala ☹ vojdu sa mi tam iba plienky z jedneho dna

brisilda
5. sep 2010

@katela ty mas ine stastie ja som ho tiez mala ale ten moj nebol vadny 😀

dahlia23
5. sep 2010

pripájam sa do debaty o vigantole, ja ho teda malému nedávam, ani som nedávala, vlastńe ani neviem, kde ho máme 😅
teraz, keď sme začali s príkrmami mu kvaplám do jedla 1-2 kvapky posilnujucej olejovej zmesi od nobilisu, príde mi to lepšie, ako pchať decko syntetikou 🙂
@brisilda ja mám tiež vedro na plienky, také z tesca, teda, mám dve a do tých dvch sa mi vojdu plienky z 3 dní

brisilda
5. sep 2010

@dahlia23 pocuj a to vedro sa vam nezarosuje??? podla mna predsalen to vrece na plienky je lepsie v tom ze dycha nie? tym padom sa tie bakterie tak rychlo nemozia ja mam nadobu priesvitnu a krasne vidno ako sa to zarosuje je to sice dobre skladne ale co ja viem? asi aj to vrece kupim lebo idem kupovat vlnu na vlnaky tak uvidim 😀

zojec
5. sep 2010

ani my vigantol nedavame.. teda dam, ked si spomeniem.. radsej chodim s malou na slnko.. 🙂
@brisilda my mame tiez kos z tesca 25 l, a vedro z primalexu.. ked je nam ten kos malo.. ale na 2dni vydrzi.. a nezaparuje sa.. lebo nie je uplne zatovrene... je to take preklapacie 😉 ainak tie vedera som videla aj 50l.. take by urcite stacilo aj na 3dni..

brisilda
5. sep 2010

@zojec no ja zvazujem tiez uz ten kos vyklapacim vekom 😉 no ja chcem bud hr.zelene alebo zlte az nam pasuje do izbicky no akonahle ho bude citit co teda nebude tak putuje do kupelky 😀 inak mne ta naboba bola doteraz dobra lebo cisto vkladacky tam vojdu ale ja tam davam aj vr. gate teda kapsovky a to uz zabera dost miesta 😔

divoska
5. sep 2010

no damy tak ja latkujem od vcera ci predvcera rana, a koza som kupila v ikei len taky maly box s vekom 10l, a pozeram ze takto to dalej nepojde 😀 a tiez som videla v nejakom videu na youtube ze to hadzala teta do takeho kvazi klasickeho smetneho /teda dobre nie az toho uplne klasickeho komunistickeho ;)/ s pohyblivym vekom. tak asi budem musiet zmenit abo co. inak zatial latkujem len zo stvorcami a vrchnymi, a tympadom mi zacina unikat zmysel zavazovacich disan. ved aj tak sa kazdy krat urcite premocia pod tymi vrchnymi, tak naco ich vobec davat? muz sa inak stazoval ze chuda maly ked to ma take premocene a je v tom cely zabaleny, tak hadam si zvykne. ale ked nam to male nevresti ze je ciknuty. on je proste spokojny, ja ho prebalovat rutinne kazde 2 hodky nemienim, a ked ho potom rozbalim z casu na cas tak to ma vlhke cele. separaciek moc neusetrim bo tam ma skoro absolutne vzdy aj kaknute, takze rovno mozem asi dalsiu rolku objednat, ale inak sa to celkom da. aj muz sa drzi ;) jedine co konstatujem ze nam je vsetko velke, okrem vrchnych thirsties s-kovych. hemp hour zavazovacie su prijemne, ale tie bude treba zakazdym susit zvnutra aspon, takze tak akokeby na jedno pouzitie /a mozno aj nie/. a este mala staznost, niekto to tu spominal nedavno, ze je maly akoby dole hlavou ked lezi a ma nabuchanu tu plienku. tak neviem ako to vyriesit aby bol akoze na rovnom. /a to ma len jednen stvorec a vrchne. ziadne 2-3 plienky a ortopedicke... /to uz si fakt neviem predstavit potom/.

katela
5. sep 2010

@divoska mne sa zavazovacie disany osvedcili,ked som prestala skladat novosklad. Potom som vlozila iba stvorec narovno do zavazovacky a ked kakala, tak to zavazovacka zadrzala . Vrchne som na to uz vacsinou nedavala. Aj ked teraz by sa mi uz asi bez vrchnych precurala...ale babatka az tolko jednorazovo neciknu, tak vyskusaj aj bez vrchnych, nebude mat taky balik na ritke.

matja
5. sep 2010

@divoska - hemp hour strap sú naozaj na jedno použitie a oprať 🙂
Ležanie dolu hlavou sme vyriešili tak, že sme matrac na mieste, kde je hlavička, podložili starými nohavicami (niekto dáva knihy), aby to bolo trochu vyvýšené.

zojec
5. sep 2010

@divoska ja som sice disany nemala, lebo som zacala latkovat az ked mala mala mesiac, ale mala som postolky, dala som z nich dole igelit.. 🙂 presne ako pise katela, ja som ich tiez pouzivala ked som prestala z novoskladom pod vlniaky.. my sme ale aj museli balit nasiroko.. a teda co lekar to ine pravidla balenia.. pre niektoreho je siroke balenie aj ritka v IB, a pre niektoreho (co je aj nas pripad) od kolienka ku kolienku.. ale teraz uz na tom tak nebazirujem.. 😉

divoska
5. sep 2010

@matja ale zato su prirodne a pjekne ;) /a zatial k nim netreba vrchne 🙂/ hm s tym matracom to budem musiet nejak vyhutat, bo ho mame medzi sebou a teda medzi dvoma matracmi ktore som uz aj tak vypchavala natenko napratanym uterakom aby tam nemal tu medzeru. ale porozmyslam ako by sa to dalo podlozit zo spodu este, asi to bude fakt jedina moznost bo zase nechcem aby bol celu noc na vankusi ako po papani @zojec ok tak ste ma potesili ze ich mozno vyuzijem neskor, vzala som len dvoje a sak su lacne o to pokoj, ale nejak som zrazu nechapala naco to je dobre. dali by sa nalanolinovat ze by som to mala zatial ako vrchne?

zfidorka
5. sep 2010

@divoska zavazovacky su bavlna, lanolinovanie nema zmysel, funguje len na vlnu/merino/... ja som tiez vyuzivala ako pise @zojec, dala som tam 3 plienky kvoli sirokemu baleniu.. teraz davam zavinovacku uz len nad ranom, do nej stvorec narovno a BL bamboo stvorec, navrch vlniaky.. ja mam rada zavazovacky lebo netlacia okolo noziek... cez den som snurky nezavazovala - kto by to stale viazal a rozvazoval, kedze ju casto prebalujem - zopla som snappi sponkou...

divoska
5. sep 2010

@zfidorka kreativne, mozno neskor vyskusam teda aj ja tak ;) dik

katka888
5. sep 2010

@divoska
kamoska si kupila specialny vankusik pre male babo, lebo mala jej velmi grcka, tak aby jej nezabehlo. pouiziva ho v podstate od jej narodenia. nie je klasicky, ale ide akoby " do kopca ". mozno by pomohol 🙂

divoska
5. sep 2010

@katka888 myslis ten "bezpecny vankus'? taky ako keby co sa zvazuje smerom dole? ten som mala vyhliadnuty par mesiacov dozadu ze kupim a potom ze ked na rovnom tak na rovnom. ale pravda, toto by sa dalo pouzit, na druhu stranu zas aby v tom nebol jak oblina. ze vrch vyvyseny, nohy vyvysene. a prdelka alebo teda chrbatik z casti prepadnuty dole.

avila
5. sep 2010

@divoska co ja viem... ma trosku hore ritusu, ale az take tragicke to hadam nie je. Na disany som si aj ja musela zvykat, ale uz sme sa skamaratili 😉 Ja davam do nich viacvrstvovu plenuchu a na vrch vlniaky alebo pul nohavky. Ale fakt je, ze malokedy prevhlnu.

@brisilda mas pravdu, aj my sme vcera robili ochutnavku 😕 Da sa.

greeri
5. sep 2010

@luciferova my máme tiež separačky v rolke a vak ten gro najväčší a je fakt obrovský 😀 máme ho v kúpeľni a keď je zatiahnutý vrch tak žiadny smrádek 😉 toť ďalšia skúsenosť do radu, možno pomôže pri rozhodovaní 😅

luciferova
5. sep 2010

dik za nazory 🙂

kocky kedy maju byt tie nove Sty dry FLIP?

luciferova
5. sep 2010

Kto pouzivate bg 4.0 na celu noc? Lakaju ma, v noci zatial hnuskujeme, krpec spava na bruchu a plienkq rano vazi kilo minimalne 😅 vydrzi to? Ako dlho schnu?

luciferova
5. sep 2010

@dahlia23 mozes mi napisat viac o tej altrnative vigantolu?

maryol
6. sep 2010

@katela asi manžej natrafil na ti prvé..., lebo ani tam nezohnal 😀
ďakujem za odpovede, teraz už hádam zoženieme

izabelkak
6. sep 2010

@luciferova ja používam kapsu BG na noc, s tým že do nej dávam bambusovú prefold od babyidea a tú menšiu mikrovláknovú vkladačku, alebo bambusový twofold a vačšiu vkladačku... obe skladám po šírke.... a plienka ráno váži snáď kilo a plienka neprepustí ani kvapku... včera sme boli u svokrovcov a mali sme tú eko jednorázovku a tiež mala snáď kilo 😀 odkedy používame na noc tieto kapsy a nie nohavičkové plienky nevieme čo je zaparenina či červená ritka... takže za mňa može byť... a malá sa posledný mesiac fakt rozčúrala....
jo a tú mirkovláknovú vkladačku dávam do vnútra kapsy tak aby bola bližšie zadočku, mikrovlákno saje rýchlejšie ako bambus, no zase pod tlakom rado vypúšťa tekutinu takže sa tie dve vkladky super dopľňajú na deň používame v poho tie mikrovláknové.... je to fakt naj kapsa podľa mňa....