Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
8. jan 2011

@tamka84 teraz staci precitat cca 100 stran 😉 celkom rychlo vyvoj plienok napreduje. BL este teda maju co dohanat, aby dobehli aj spominane Anavy 😀 myslim, si ze zavisi aj od vybavy aku si mala.. anavy plineky napr. vobec netvrdnu, tak isto ani kapsovky nie.. tam by som skor videla problem len v suchych zipsoch...

avila
8. jan 2011

Baby, co pouzivate LL, cim ich dovypchavate na noc? Nas krpec ma nieco cez 7,5 kg a ked tam dam prefold, po krajoch mi pretecu. Ono, problem bude asi aj v tom, ze su uzsie medzi nozkami...

divoska
8. jan 2011

@avila len konopnu hour davam, prefold mi tam pride prilis. keby som mala bambusovu dam bambusovu, ale tie mam len prefoldy a twofoldy. a to by mal zadok jak cmeliak uz a ne jak ovecka 😀

avila
8. jan 2011

@divoska Hmmmm, tu nemam, musim mu tam ine napchat...

mojkamirka
8. jan 2011

ahojte, idem si k vám zase po radu, už dlhsie spekulujem, aké plienočky objednám budúcemu novoškovi. Minule ste tu ktorási spomínala, že používala na začiatku zaväzovaciu plienku Disana, chcela by som sa opýtať aké vrchné nohavičky budú dobré na tuto plienku. Chcela by som najradšej jednoveľkostne ale videla som len od 3,5 až 4 kg hore. Syn mal 3100g ked sa narodil, tak rátam, že druhé nebude veľké. Chcem používať hlavne štvorce. A na leto nie su lepšie vlnené vrchné nohavičky ako PUL, aby sa mu potom moc nepotila riťka? Teraz používam iba vrchné PUL gro baby a štvorce a som s nimi velice spokojná.
Používali ste tuto plienku, boli ste s nou spokojné ? http://www.ekoplienky.sk/product/imse-biofrote-...

emjee
8. jan 2011

@mojkamirka IV frote jednovelkostna bez zapinania - ja mam jednu taku, snapka na nej poriadne nedrzi, mam co robit, aby som to vobec zapla

anitab
8. jan 2011

ahojte, viete mi poradit, ktore plienocky su stihle a hlavne medzi nozkami? chcem to len na noc (skor len mensie cvrnutia), maly vsak nie je zvyknuty na latkovky a mame LL jedny a jemu to trochu vadi medzi nohami ...dakujem

miruss
8. jan 2011

@anitab: A koľko kg má malý?

anitab
8. jan 2011

maly ma 2,5roka a 12kg

miruss
8. jan 2011

@anitab: Z tých štíhlých na malé cvrknutia ma napadajú: Ella´s house konopná nohavičková, Swaddlebees 2 v 1 ( to je plienka všetko v jednom netreba na ňu vrchné nohavičky), Bum Genius Flip s vkladačkou sty dry ( tiež plienka všetko v jednom).

tamka84
8. jan 2011

@zojec tak to si ma potešila že anavy netvrdnú, dúfam že tak bude aj pri našej tvrdej vode. Výbavu som mala celkom dobrú teda si myslím.

anitab
8. jan 2011

@miruss nema ta Ellas house konopna take akoby kridelka medzi nozkami? Prave potrebujem co najuzsi strih medzi nozkami, ziadne kridelka...ostatne este pozriem, dik za tipy.

miruss
8. jan 2011

@anitab: Ella´s House má tie krídielka ale podľa mňa je z nohavičkových plienok najštíhlejšia.

emjee
8. jan 2011

@anitab podla mna aj hocijake Totsbots splnaju tvoju poziadavku - najviac asi flexitots (chapem spravne, ze ti ide najma o to, aby material nebol prilis hruby, ano?)

divoska
9. jan 2011

@avila nieco male tenke proste. prefold a twofold su uz prilis na aj tak hunatu plienku myslim

henushka
9. jan 2011

@mojkamirka ja pouzivam IV biofrote, mala som aj tie NB, teraz tie jednovelkostne. Je pravda, ze snapka zle drzi, takze musim byt opatrna, ked davam vrchne gate. I ked daju sa zapnut aj bez snapky, ked ma clovek cvik 🙂 Strihovo su moje oblubene, davam ich na spanie, dovypchavam este bambusovou vkladackou. Co ma vsak mrzi je, ze v tej nasej priserne tvrdej vode stvrdli, takze pred pouzitim musim rozsuchat medzi rukami, potom je to ok.

Baby, ak mate niekto zazracny recept, ako na stvrdnute plienky, sem s nim 😀

zojec
9. jan 2011

@henushka šuchať, šuchať, šuchať 😉 a tvrdnu ti vsetky? lebo mne len konopne a ked som mala BL organic, bambusove jemne frote netvrdne, ani bambusovy flis, ani french terry..

emjee
9. jan 2011

@henushka do susicky s nimi 😉

etuska
9. jan 2011

@henushka
@emjee
veru-suhlas.Ja som tiez bola nestastna ked stvrdla nasa oblubena SWB a kedze sme tu na ostrovoch mali dazdive pocasie,nebolo kde susit-supla som do susicky-reku-raz im to neublizi a SWB bola zrazu makkucka 😅

zajdo
9. jan 2011

Ahojte mamičky,
dnes som prvý krát navštívila stránku, hladala som rady ohladom látkových plienok. Pátraniu sa venujem od rána, na základe rád sa mi podarilo objednať celkom pekný štartovací balíček.
Rodím síce až za mesiac a pol, ale pre istotu už všetko priravujem a chystám. Keď som si čítala, že látkovky sú "návykové", vôbec som nechápala,,ale musím uznať že je to tak.. 🙂 a to ešte nie je drobec ani na svete!
Len mám jednu otázočku- neviete mi niektorá poradiť, či sa dá niekde v kamennom obchode kúpiť čínsky nočník, poprípade skúsenosti s ním...?
Ďakujem

zojec
9. jan 2011

@zajdo myslim ze v BA sa da v pohode zohnat, ale pekne ti posluzi aj slahacia miska z hypernovy 😉 maju tam rozne velkosti a stoji cca 3€, cinsky nocnik asi 16 🙂 sluzbu urobi uplne rovnaku

avila
9. jan 2011

@zajdo suhlasim so @zojec, sluzi nam uz 5 mesiacov 😉

miskatn
9. jan 2011

@zajdo ano, da sa kupit na liscich nivach, toto je ich web latkovky

miskatn
9. jan 2011

mam 4 mesacneho syna, ma 6,4 kg
ake latkove plienky by ste mi odporucili na zaciatok a kolko by som ich mala kupit?

henushka
9. jan 2011

@zojec vsak sucham odusu 😠 A my mame fakt tak hrozne tvrdu vodu, ze okrem tvrdnutia plienok, uterakov atd. nam pravidelne odchadzaju baterie, naposledy dneska kuchynska 😒 A tvrdnu vsetky plienky 😖 Musim daco vyhutat.

@emjee @etuska hmm, sa vam povie! akurat, kam by som ju asi tak dala? vsak aj pracku som do tej nasej minikupelnicky natrepala iba uzku, ale aspon ju nemam problem naplnit 😅

zojec
10. jan 2011

@miskatn pokukaj nase fotoblogy skoro kazda z nas tu nejaky mam napisany.. kazdej mamicke vyhovuje nieco ine.. poprecituj par stran dozadu , pokukaj stranky s latkovymi plienkami... niektorym mamickam vyhovuju stvorce a na noc dobre nocne nohavickove bambusove plienky a vlniaky, niektorym len AIO plienky, niektore kombinuju ako ja napr. 🙂

miskatn
10. jan 2011

@zojec dakujem, mas pravdu, asi som dala prilis siroku otazku, popozeram 🙂

hhenike
10. jan 2011

Ahojte, prave sa chystam objednat prvu latkovu vybavu, z tých vasich debát uz hádam nieco skombinujem 🙂. Chcela by som vsak radu, aké dalsie "pomocné" veci budem este potrebovat?? ...a som skôr za sikovné nápady s ktorými sa dá aj trocha usetrit ;). Napr. tusím, ze na odkladanie spinavých plienok na zaciatok poslúzi aj vedierko namiesto vaku na plienky... a pod. A hlavne... co sa vám osvedcilo na cistenie, v com a ako periete? Nás malý nakaká skoro do kazdej plienky, tak by som sa na to chcela pripravit, aby sa mi neznicili a nezflakateli hned na zaciatku..... Dík za radu.

brinzulka
10. jan 2011

@hhenike latkujeme cca 18mesiacov...
plienky sme mali povodne v kosi...so stupakom...ale mal daku poruchu... po preskumavani nasim starsim synom- tak sme kupili v IKEA box- zaklad je, aby tesnil...
periem cca a 2dni....ja nie som moc eko, ariel, plachanie a davam bambino mio na plienky 60stupnov na 2hodiny..

plienky som si nakupila z kazdeho trosku a potom sme dokupili take, co nam vyhovovali...niektore mi pretekali na zaciatku-baby kangas a teraz su moje naj...

vrecko na plienky: pouzivam malo...davam ho vzdy preprat...mam ho v izbe ako zalozne, na par plienok...ale vacsinou nosim do kupelne do boxu...Tam to nikoho nelaka, co je obsahom...
kakanie: separacky, a na kusky nastrihana deka irma ikea- tak sa "prazenicka" hned nezazrala do plienky....Na zaciatku mi viac vyhovovali SIO-na vymienanie kazdu chvilku, lebo malemu vadilo mokro...

kazde babako je ine..

raffaella
10. jan 2011

@hhenike urcite na skrvny od hovienok je najlepsie zlcove mydlo. Napr. my pouzivame tekute zlcove mydlo na skvrny od firmy Ulrich. To sa da trosku na skvrnu, necha posobit tak desat minut a preplachne vodou. Alebo je dobre aj obycajne kokosove mydlo na pranie. My perieme v Lovela balzame, lebo potom su aj pekne prevonane a namiesto avivaze je dobry obycajny ocot. Ten plienky zmakci a odstrani aj pripadne zvysky prasku. Periem raz za 3-4 dni.
Tiez by som pouzivala separacky co su specialne na novorodenecku tekutu stolicu, dokazu vela zachytit. Na skladovanie mame taky obycajny plastovy kos s vekom, mame to na balkone a skladujem tam vsetky pouzite plienky. Neprepusti ziadny pach 😉