Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jonki
16. feb 2011

@alpiinka neboj vydrzis, kasli na ne 🙂 ja latkujem tiez od porodky a sme vacsinou na stvorcoch a zehlim ich a da sa to. (Ale je pravda ze nezapieram, lebo kadime vacsinou do misky)
Je tazke nepodlahnut tlaku reklamy ked nas tak intenzivne z kazdej strany masiruje...no a ti ktori podlahnu nedokazu pochopit ze niekto moze mat iny pristup.

labutka
16. feb 2011

Niekto mi raz hovoril, ze nepisane pravidlo je, ze latkarky peru plienky a jednorazovkarky peru okakane bodycka. 🙂

alenk
16. feb 2011

@alpiinka nedaj sa, ony si len takto ospravedlnuju, ze latkovky ani neskusili. a mne osobne tieto nazory pohodlnych velmi pomohli vydrzat 🙂 na zaciatku ked nam prcek pokakal kazdu jednu plienku a kazdu jednu som mydlila zlcovym mydlom, bola som miestami zufala.ale aby som okoliu aj sebe dokazala ze sa to da zvladnut, tak som vydrzala. a teraz som taka rada ze az 🙂 a krasna zdrava prdelka mojho syna je este radsej 🙂 a ked niekomu poviem ze mi 7 mesacne babo hlasi kazde pocuranie vdaka latkovkam, tak len ziraju. zavistlivci 😉

alenk
16. feb 2011

@labutka pravdu mas, moderne latkovky maju vsetky na chrbte gumku, ktora to na chrbat nepusti. jednorazovky su na chrbte volne. na bratovych detoch som par krat videla ako to dokaze vyclupnut na cely chrbat 🙂
u nas napr. BL flanelky nepustili na chrbat nikdy, raz som si to aj ako taky uchyl fotila, ze vnutri naklad a vonku nic 😉

horalka777
16. feb 2011

pekne pisete babulky, prdavam sa ku vam, aj ked citavam uz dlho predlho 🙂
Ja som z tych, ktore tiez prve dieta odteskoplienkovali a pri druhom som definitivne nabrala odvahu a sla do latkoviek. A teraz si hlavu trieskam, ze som nenabrala odvahu 2 a stvrt roka naspat 😝 😅 Joooooj, kolko som mohla usetrit prasul, aj prirody... tak si to uzivam teraz. Mne teraz este mensia tiez skoro stale kadi, tak si obcas povzdycham, ale ked uz tie oprate vesiam, tak som na seba hrda 😀

adkoalauri
16. feb 2011

Ahojte baby. Som tu nová, chcela by som sa spýtať, či by ste mi vedeli poradiť s touto otázkou: Na koniec febr. čakáme dieťatko a som rozhodnutá "pre látkovanie" - pár plienok som už aj kúpila zn. Baby Lucy. Pozerala som na nete aj iné druhy, a chcela by som radu na túto otázku: Mám kupovať jednoveľkostné plienky, alebo radšej S-ká, a potom ostatné veľkosti. Tie jednoveľkostné sú síce drahšie troška-ako som pozerala- ale keď ich využijeme až po nočník, tak si myslím, že nejaké korunky vieme ušporiť. Len sa obávam toho, či malý nebude mať veľký balík na zadočku? Ďakujem za odpovede 🙂

miruss
16. feb 2011

@lindauciatko: O dva týždne budú skladom aj sucháčové flipky, ale valentínska akcia je len patentkové nohavičky.

zfidorka
16. feb 2011

@adkoalauri ja som prve 3 mesiace nohavickove davala len na vonku - mala som LittleLamb velkost 1 a BabyLucy xs-s, doma som davala stvorec na nohavickovy sklad, vonku tiez na striedacku s nohavickovymi stvorec na novosklad (napr. ked sme sli z domu, zabalila som ju do stvorca, ked som vonku prebalovala,tak som prebalila do nohavickovej), na noc som davala vkladacky zo zavazovacej disany... obcas k lekarke kapsovku - bg 3.0 (ta jej sedela od mala)... takze moja skusenost - zopar malych plienociek a zvysok jednovelkostne...

adkoalauri
16. feb 2011

@zfidorka
ďakujem pekne za odpoveď

miruss
16. feb 2011

@adkoalauri: Súhlasím s @zfidorka. A pre malé bábo sú dobré aj Bum genius flip. Pasujú do nich aj štvorcové a viacvrstvové plienky a super sú aj originál sty dry a organic vkladačky. A z nohavičkových pre malé bábo je dobrá aj Tots bamboozle stretch XS-S.

alpiinka
16. feb 2011

kocky, este ze ste tu, dakujem za podporu 😉 ja som len bola v soku z takej reakcie, ja nikoho nesudim, nekritizujem, co pouziva, je to na kazdom preco sa rozhodne, ale takuto negativnu reakciu som necakala 😝 ale presne, ako hovori
@alenk mna tiez vedia taketo reakcie riadne nakopnut 😀 , ze sak ja vam ukazem 😀 😀 😀

katka888
16. feb 2011

@alpiinka
kludne sem napis, ked sa s niecim neskor stretnes.... ja som nappr na zaciatku nemala na vsetko argumenty / napr. sa ma pytali, ci nebude babatku v lete vo vlniacikoch velmi teplo / a vzdy mi tu baby fakt skvele poradili aj s "argumentami" na otazky, ktore ma z okolia zaskocili. 🙂
drzim palceky, ale urcite ta to bude bavit 😉

zfidorka
16. feb 2011

@katka888 to ze vo vlniakoch nie je v lete teplo, nechape moje okolie doteraz 🙂

miruss
16. feb 2011

@zfidorka: Ja zasa nechápem ako si môžu myslieť, že im v tej umeline pokožko lepšie dýcha ako vo vlniakoch? To že je jednorázovka tenká predsa neznemená, že je priedušná.

katka888
16. feb 2011

@zfidorka
vlniacky su super, my sme ich sice pouzivali cca 2 mesiace na noc na bambusky, ale uz mi v noci nepiska, tak ju nechavam v BG organic. ale hadam maly vynosi... 😉

katka888
16. feb 2011

@miruss
lebo zo vsadial sa na nich vali reklama, ake su pampersky priedusne ..... a ako v nichj pokozka krasne dycha ... ale zlozenie na obal nenapisu 😒

zfidorka
16. feb 2011

@katka888 ved ja to o vlniakoch viem... 🙂 len niektore veci proste nevysvetlis, ze je iny pocit byt vo svetri ako v pvc prsiplasti 🙂

alpiinka
16. feb 2011

@katka888 no to som si takmer ista, ze sem budem chodit po pomoc, ked nato pride 😉 😀

silviadaisy30
17. feb 2011

ahojte,ja sa tiez zamyslam nad tym co si vybrat.Cakam babätko v juni,rada by som napriklad vyskusala latkove plienky,ale neviem na koho sa s tym obratit.Vsetky kamosky pouzivali jedorazovky.Ved mi to ani nema kto ukazat,ako sa to naucit? 😒

zfidorka
17. feb 2011

@silviadaisy30 do ba nechodis? tam su 2 latkove obchody...
inak, vacsina z nas sa to naucila na zaklade rad z tejto diskusie, takze sa nemusis bat 🙂

avila
17. feb 2011

@silviadaisy30 veru 1. plienku nazivo som videla, az ked mi dosla domov 😉 Ale skoc veru do Ba omakat si, to je velka vyhoda. A v BA casto byvaju aj workshopy 🙂

smejkoh
17. feb 2011

@alpiinka Ahoj, tak to by aj mna riadne vytocilo. Kamaratkam daj precitat tento clanok, najma cast: Biele plienky na konci http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/co-o-...
Myslim, ze ten vyraz hnusky sa na tie jednorazovky celkom hodi. 😀 My latkujeme od pol roka a som veeelmi spokojna, ze som sa na to dala. Budes mat istotu, ze babatko nema na sebe umeliny a chemiu. A este aj usetris, ved co je ekonomicke je aj ekologicke. 🙂

adkoalauri
17. feb 2011

@zfidorka Môžem sa spýtať, na ktoré obchody si myslela? Presný názov?

katka888
17. feb 2011

@silviadaisy30
neboj sa, je to uplne jednoduche, mozno kym sa rozhodnes, preklikaj si nejake stranky s latkovymi plienkami, tam mas nielen obrazky, ale aj blizsie info k pouzivaniu, starostlivosti, plienkovej vybavicke,,,, ak ti nieco nie je jasne, mozes sa spytat aj tu.
na zaciatok si pozries par kusov, ktore si myslis, zeby boli pre teba, napises sem, co si si vykukala, baby ti napisu svvoj nazor aj skusenosti a rozhodnes sa. zo zaciatku si kup len par kusov, aby si s a"zblizila" s plienockami a ani sa nenazdas abudes vediet co ti treba.
a pouzivanie je uplne jednoduche.... davas ich babatku ako jednorazovky, len pri niektorych menis vnutornu vrstvu, inde celu plienku a miesto hodenia do smetiaka ich hadzes do kosa na plienky, raz za 2-3 dni hodis do pracky a vyvesas. 🙂

zfidorka
17. feb 2011

@adkoalauri latkoveplienky.sk a latkovky.sk

siss_sz
17. feb 2011

@silviadaisy30 @zfidorka aj na Vysokej v Zivici (v BA) maju latkovky, aj ked mozno mensi vyber...
http://ekoobchod.sk/index.php?option=com_virtue...

miskatn
18. feb 2011

@katka888 @zojec dakujem vam, postupne si o latkvani citam veci, a samozrejme moja otazka bola uplne zakladna vec 🙂

albao
18. feb 2011

Ahojte! Chcem sa opytat skusenejsich.
Velmi dobre nam sedia AIO Tots Easyfit plieniocky (tieto http://www.ekoplienky.sk/product/tots-easyfit-v...), lenze na nich bola nalepka, ze "neperte v mydlovych pracich prostriedkoch", tak som v soku. V com ich periete? Ja hadzem vsetky plienocky - stvorce, kapsove, aj AIO - v jadrovom mydle so sodou (teda ako zlc, len som este nestihla zarobit si to poriadne). A teraz neviem, ci tie plienocky az tak poskodim, ked ich budem takto prat?
Dakujem za rady!

sima.p
18. feb 2011

Tiež som niekde na niektorom plienkovom obchode, ale teraz si nespomeniem na ktorom a v súvislosti s ktorými plienkami to bolo, že sa neodporúča ich prať v mydlovom prostriedku.

emjee
18. feb 2011

@albao @sima.p sliz (t.j. mydlo) sa neodporuca na flisove veci, pretoze zalepi ten flis, ktory potom neprepusti vlhkost kam ma a bude tiect pomimo