Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
17. máj 2009

dalej - ci bude zajtra v noci latkovka. v noci prebalujete?

vladkaz1
17. máj 2009

neviem ale ste som mrkla aj do takeho co boli uplne uzasne nakopkovane 😵 , ale fak neviem kto to mal. 😅
Fakt , aj keby sa dal zohnat ten material a viem sit tak si to aj usijem pozerala som ze jedna kocka tu to sieje a predava ,len dovie ci aj take spravia svoj ucel..

sissik
17. máj 2009

tak som konecne hodila foto zuzky v bavlnke
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

sisa.b
17. máj 2009

vladka, usit si mozes na skusku aj z nejakej frote osusky a ked sa ti osvedcia, tak si mozes kupit bambusove frote na www.plienka.sk a posit si z toho plienocky 😉

sisa.b
17. máj 2009

sis, krasna fotecka 😵 a zas lutujem, ze som vzala druhu pepermint namiesto jade 😒

vladkaz1
17. máj 2009

Sisik fak je nadherna , skoda ze som si nepresadila svoje pri Lucke ☹
Sisa az teraz mi to doplo 😅 😕 ono sa vlasne nejedna o ten vrchny material ale o ten vnutorny? a o tu saciu vlozku? ja som si stale myslela ze aj tie gacurky maju nejaky svoj ucel savost a tak alebo som to nepochopila? teraz sa nad tym zamyslam a napislala som totalnu blbost. 😀 haha smejem sa na sebe 😅

sissik
17. máj 2009

vladka ak chces vidiet plienocky nazivo, mozes mrknut nase. dame zraz niekde v meste alebo prides ku nam a pokukas 😉
sisa tak objednaj 😉
ja chcem urcite este aspon 3 IB a asi zoberiem este nejake bambusky alebo konopne na noc

vladkaz1
17. máj 2009

jasne mozeme ved kolko si davame uz stretko no tesim sa a som zvedava , len stale tomu nechapem ,lebo ten vnutorny material teda vlozka sacia mi pride ako uterak..

sisa.b
17. máj 2009

sissik, uz mam 5ks IB, tak mi netreba dalsie. za chvilu budeme predavat Mka, ktore sme aj tak moc nevynosili 😒 ja ich totizto stale velmi (neviem preco 😕 ) setrim a vacsinu dna pouzivame klasicke stvorce 😝

sissik
17. máj 2009

sisa a preco setris? nie su na setrenie? ale je pravda, ze ja chcem tie aIO pouzivat na von, tak ich tiez nepotrebujem velmi vela. no ale ked srdce po nich pisti 😀
M som zobrala len 1ks teraz na skusku, nech vynosime. ale objednam uz L, zuzka pribera 1kg za mesiac. dufam, ze to takto nepojde dalej.
tie klasicke stvorce su perfektne v schnuti, mam ich suche v byte iba tak pod oknam za pol dna. zajtra rano nahodim ten. snad na stvorec nezabudnem dat nohavicky 😎

dudri
17. máj 2009

vladka, mas 1a polrocnu dcerku, je velka...staci doma pouzije stvorcovu plienku poskladat na draka s vkladackou napr.BL bamboo stvorec alebo viacvrstvovu plienku. vrchne nohavicky PUL alebo vlnene...

vladkaz1
17. máj 2009

😕 tak najprv si musim nastudovat co si mi napislala a potom mozem skisit preco nie diki za radu 😕 😉

sissik
17. máj 2009

vladka ja budem mat doma tiez klasicke stvorce. a tie krasne a fajnove AIO budem mat na von a na noc chcem tie dobre save bambusove. a vyskusam do nich rozne vkladacie plienky.
teda nie ja budem mat, ale zuzka bude mat 😉

vladkaz1
17. máj 2009

🙂 zuzka , veru ale je to fanj ze sa tak v tom vyzivate 😉 super asi aj mna by to tesilo , lebo som taky maniak na poriadok na veci ze nesmu byt flaky a toto by ma asi bavilo aby bolo vsetko tip top 😅
Inak ake su klasicke stvorce? to je normal klasika latkova plienka? boze idem sa mrknut na tu stranku plienocka ci co lebo vobec neviem o com je rec 😒

emmka3
18. máj 2009

vladka, klasicke stvorce su stara klasika, co pouzivali este nase mamy 😉 ale pozor na ich kupu v normalnych obchodoch ... tam maju vacsinou tie lacnejsie "gazovky" ... radsej si priplat za kvalitnejsie viacgramazove cez net ...

standu, tak ty si odvazna, ked odzaciatku latkujete aj cez noc 😉 ... ja este cakam na loviky aby som 2.x spolu s nimi nalanolinovala Disany a asi skusim cez noc aj ja ...

emmka3
18. máj 2009

sisik, mala je zlatucka ... to mas tie Mka?

sissik
18. máj 2009

emmka ano, su to M.
ja som dnes rano dala ten klasicky gazovy stvorec z obchodu, do toho bambusovu vkladaciu popolinu a separacku. a uz som nezabudla PULky 😅 uvidime ako to bude cele vyzerat, ked sa zuzka zobudi.
dnes chcem zobrat von MomysTouch. a kedze budem vonku asi dlhsie, tak to vyzera, ze pouzijem aj BG, k toru zoberiem vladke na ukazku

matja
18. máj 2009

hm... a ja som praveze zacala s latkovanim v noci. Kupila som najskor par nocnych plienociek s nadejou, ze sa v nich syncek neprecika a bude sa citit prijemne a az potom som dokupovala dalsie.

sissik
18. máj 2009

no ten gazovy stvorec fakt nic moc. musim odsledovat, ci to bude vzdy take mokre. ak ano, tak objednam plno, plno bambusiek

standu
18. máj 2009

kurnik,, zdochol mi net vcera..... 😠
vladka, aj nohavicky z plienky maju saciu vlastnost....a co sa tyka ceny, tak ak kupis nejaku drahsiu nohavickovu plienku, plus vlniaky, nejaka vkladacka....tak ta vyjde aj dva razy drahsie, ako AIO plienka 😀

ja mam este zalusk na hamburgera....neviem, preco som ho nevzala 😕 nema niekto na predaj?????? bezaz????

sissik, MMt su moje oblubene...ked malej troska zacervena pipka cez den, v noci sa to spravi 🙂

vladkaz1
18. máj 2009

No ved take klasicke som davala jeden cas Lucke na doma, ale som to vzdala 2 x Cikla a bola precikana n ato som davala tie gatusky nepremokave, ale neviem ja som to tam zlozila len tak na obdlznik , ono to je tazko ked neviem ,ale som sa rozhodla ze si spravim jeden den cas a spustim na seba zaplavu informacii..
Takze aj pri Lucke by sa mi este oplatilo napr dat na doma klasicke stvorce a nakupit poriadne vrchne gatusky a nejaku vlozku saciu ...
Standu ved tak som to aj ja pochopila ze tie budu este drahsie.... ale na ucinnost su ktore lepsie? asi ked idete von je dobre dat aj tie vrchne gatusky

olinka6226
18. máj 2009

standu mam, ale maskacovu... Lko po nas

standu
18. máj 2009

na von davam AIO plienocku...dve tri hodky vydrzi isto...bolo by ti fajn hoci fakt len tie stvorce pokupit, do nich flisove separacky(udrzuju pocit sucha) ale nie kezde dietko ich znasa. treba vyskusat. a na vrch by som v tvojim pripade (ekzem) len vlniaciky dala.....super priedusnost 100%. ale aj pulky su priedusne. asi vam to doma nefungirovalo zato, ze si jej davala ti eigelitky navrch...priedusnost nula bodov.
ucinnost.....takmer vsetko ma vyssiu savu schopnost ako bavlna.....bambus, konope.

po dome najradsej male davamn klasicky stvorec (najsavesie su kikko bambusove) poskladany na draka, na to ako sacia vlozka maly bambusovy stvorec Baby Lucy zlozeny na tretiny, flisova separacka a vlniaciky. tie co mame, su najtensie a mozem povedat, ze su ozaj len o nieco hrubsie ako Pulky.

http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/skla...

hoci ma tvoja mala uz rok a pol, ak planujete druhe babo, oplati sa ti zacat latkovat aj teraz.

ked kupis plienocky onesize, ktore rastu s dietatkom, rychlo ich zacnes vyuzivat aj pri babatku.
ja mam aj take, aj viacvelkostne, aj kapsove, aj AIO, aj nohavickove.....kupila som po jednom-dvoch kusoch...sama by si videla, co ti najlepsie bude vyhovovat. ja som na zaciatku nechcela ziadnu kapsovu plienku. reku ja budem este cosi vkladat vyberat...ale teraz som velmi spokojna, lebo do kapsobe plienky vopchas hocico, prisposobis si na aky cas asi plienku potrebujes....ci das 1vkladacku na chvilu po dome, kym ti dieta ide spat, alebo ju riadne vypchas, lebo idete von...

sissik
18. máj 2009

vladka teraz zistujem, ze tie stvorce z obchodu nic moc. precikane komplet za 2-3hod. a to som do nich davala 1 vkladaciu plienku. skusim dat 2 vkladacie plienky, ci to aspon trochu pomoze.
teraz skusam popolinu flanelovu.
ale asi musim trochu pockat, kedze plienocky treba niekolkokrat oprat, kym dosiahnu optimalnu saciu schopnost.
ak nemas plienocku All in One, tak musis dat vrchne nohavicky

ako casto prebalujete? pri pamperskach som prebalovala asi kazde 3 hod, a kaku podla potreby. klasicke stvorce musim po 2 hod a bambuska BL vydrzala 2hod uplne v pohode

standu
18. máj 2009

ako casto? ako treba 😀

sissik
18. máj 2009

standu ked som skusala po hodke, tak uz bolo trochu mokro a po 2 hod fest mokro
to mam prebalovat kazdu hodinu? to potom s latkovkami velka kamoska nebudem 😀

standu
18. máj 2009

pokial malej mokro nevadi, po 2hodkach staci....nepouzivas flisove separacky? robia sucho zadocku, takze BL bamboo s flisom mame aj na tri hodky.

vladkaz1
18. máj 2009

ja prebalujem kazde 2 hod a to mame pamperskove, no Standu mas pravdu tie vrchne gatky na hovno ucel ved mna to vobec nenapadlo ze je to igelit 😝 dakujem za podrobne info nebudem uz otravovat , pojdem si nastudovat o plienockach a ked si utvorim aspon aky taky nazor tak vam napisem ...
Ale skusim pokukat po net. obchodoch co by sa mi hodilo este pre Lucku ,inak ake vrchne gatusky doporucujete?

sissik
18. máj 2009

flisovu mam v nakupnom kosiku a takisto aj popolinu stand dry. ale este som neobjednala.
takze mam skusit este flis?
zuzka nevyzera, zeby jej tie 2 hod vadili. vsak nas tiez urcite neprebalovali kazdu hodinu
niekedy mava aj pampersku uplne suchu, tak 1-2x denne, tak predpokladam, ze to bude aj pri latkovkach.
musim to pokombinovat a vyskusat.
idem vytiahnut a rozstrihat jednu ikeacku irmu. naposledy som ju tusim prala v persiel bez avivaze - mam to pred pouzitim este preprat?

sissik
18. máj 2009

inak ta papierova separacka imsee je sucha, takze jej to vlhko po 2 hodinach asi nevadi aj koli tej separacke