Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
26. máj 2009

vladka keby sme nejak objednali to frote spolu?
ale tak, aby sme nemuseli platit clo
ked nieco sijes 1x, tak to trva dlho, ale ked prides na to, ako si co najviac zautomatizovat pracu, tak to ide jedna radost 😉

sissik
26. máj 2009

aj ked myslim, ze uz som tych plienok naobjednavala tak akurat na 3 dni plus 1 den susenie 😅

vladkaz1
26. máj 2009

sisik ved mozeme ale musela by si to fakt dobre prelozit a kolko by si chcela metrov ja asi 2 M to by mi stacilo chcela by som stoho len asi 2 plienocky a hlavne sacie vlozky lebo nemame zatial ziadne ..
Ak chces omrkni to a daj mi vediet.... kolko by to asi stalo aj s postovnym...ci sa to aj oplati...

sissik
26. máj 2009

vladka aj mne prisiel balik, mozme sa stretnut na poste, keby si chcela. pojdem asi okolo 15, ale musim pockat, kym sa zuzka zobudi
ako pocitam, co mam naobjednavane, tak uz sit ani velmi nemusim
laka ma to, usit si par plienok, ale zas nechcem mat toho haldy
a ja som si namiesto vkladaciek poobjednavala bambusove stvorce BL 30x30. su za dobru cenu, necelych 50sk.
inak keby si chcela objednat nieco z BL, tak mozeme spolu, lebo sa chystam objednat este tu ich novu AIO a asi este par stvorcov, musim spocitat, kolko tych vkladaciek mam 😅
a ak sa mi zapaci ta ich stvorcekova flanelka, tak mozno zoberiem este aj jednu-dve flanelky (aj tak ich budem mat haldy 😀 )

sisa.b
26. máj 2009

holky, tak rano sa mi mala zobudila v kaluzi - loviky pretiekli. ako teraz dalej? mam ich aj preprat, alebo jednoducho druhykrat nalanolinovat? 😕

sissik
26. máj 2009

sisa tak to ti neporadim. ale skus druhykrat lanollinovat.
ani nestraste s pretekanim vlniacikov 😨 , vcera mi prisla vlna a neviem, kedy ustrikujem 😕

quika
26. máj 2009

sisa, ak nesmrdia staci nalanolinovat, ak zostanu smradlave tak radsej aj oper a nalanolinuj potom 2x 😉
baby ja som tolko sila a objednavala, ze som mala plinok nakoniec na 5-6 dni 😀 a uz zase mam pocit ze mam maaaalo. mne sa na siti pacilo hlavne to ze si spravim presne taku plienku aka mi vyhovuje - strih, material, savost, farba a pod. lebo take sa veru nepredavaju 😝

vladkaz1
26. máj 2009

sisik ok tak o 15tej na poste , no ty budes mat baliky a ja balicek 😀 netrpezlivo cakam a zatial mi prisli len 1 😀

sissik
26. máj 2009

vladka neviem zarucit, ze tam budem presne o 15, zuzka este spi
niekedy zvykne potiahnut dlhsie, niekedy nie. vsak keby nebola este o pol 14:45 hore, tak ti brnknem

sissik
26. máj 2009

quika a kde si konkretne zhanala material? ked dite spi, tak musim robit veci doma, pripadne konikovat a nemam cas hladat, kde aky material kupim. mozes pls. poradit?
no a kedze s latkovkami iba zacinam, tak zatial mi vyhovuje to, co mam.
na noc som dala BL bamboo s 2 vkladackami, ritulu mala jak vcielka a ked som o 1 skusila prebalit, tak az tak mokre neboli. potom som dala len 1 vkladacku a BL bamboo a rano bola mokra uplne.

sissik
26. máj 2009

som pridala foto nasho suflika. mam pocit, ze ked pridu vsetky plienky, tak bude maly.
a klasicke stvorce uz mam mimo suflika. a to mam este 3 bambusove kiko 70x70 v zehleni a 2 bambusove BL 75x75 na poste

quika
26. máj 2009

sissik, ja som kupila od BL kusok bambusovej metraze. vtedy to este ochotne posielali, v poslednej dobe som pocula ze sa im az tak nechce, tak neviem ci sa to este da. z toho co mi hovorila ta kamoska, to vyjde aj tak lacnejsie z noveho zeladnu aj s postou, ale nie o moc.

sissik
26. máj 2009

no ked si baby same posiju, tak im beru kseft. sa necudujem, ze to uz nechcu posielat.
skoda, ze sa to neda zohnat normalne v obchode
vcera som mala v baliku aj jednu separacnu fleecku a je podstatne tensia ako irma z ikei. tak rozmslam, kde zozeniem taky tenky fleece. pobeham dnes po obchodoch, ale mam obavu, ze na mna budu pozerat velmi divne

sissik
26. máj 2009

vladka tak sme hore
snad to stihneme byt o 15 na poste, keby nie, tak brnknem a porovname baliky 😵

quika
26. máj 2009

sissik to je microfleece a v BA som ho videla normalne v metrazi tak snad aj u vas bude 😉

sirinka
26. máj 2009

ahojte...prisli mi nove vlniaciky, treba ich uz pred prvym pouzitim lanolinovat?

vladkaz1
26. máj 2009

ahojte tak LL su super na omak ale ako sa hybe tak nam nejako nesedia asi to chce len cvik dala som foto herecky 🙂 GYF7-7SCM-RYKN-A9EN-77YQ
GYF7-7SCM-RYKN-A9EN-77YQ

vladkaz1
26. máj 2009

sorac nejako som to zke vlozila mrk do albumu 😀

sisa.b
26. máj 2009

sirinka, treba lanolinovat. ja som ich oprala a nalanolinovala, ale jeden raz nestaci, dnes rano bola postel mokra. tak ich idem supnut este raz a na noc bude v domacich vlniackoch - tie som lanolinovala 2x

sisa.b
26. máj 2009

vladka, pekne su, co sa ti nepozdava? 😕

standu
26. máj 2009

no baby tak som dnes pytala lanolin v lekarni......pozerali na mna ako by som spadla z mesiaca, ze naposledy lanolin videla v skole....ze sa to pridava do zlozitych masti a oni robia tak max trojzlozkove, takze sa do vobec k nim nedostava a ze lanolin je velky alergen!!! tak som jelen teraz z toho, mozno zato ma mala ekzem po nozicke ☹

vladkaz1
26. máj 2009

ahojte no aj sme uz skusilli ,dala som na draka do toho este saciu a tak sa mi precikala zachvilu ... tak som ich tedaz prala... no musim kupit origos tie sacie vlazky lebo taktto to nema vyznam, nepozdava sa mi to ze mi by sme potrebovali asi ten suchy zips po celom obvode bruska lebo sa jej to spod bokov stahuje...

vladkaz1
26. máj 2009

jaj a este som chcela vediet ci mate niekto bambino mio plienocku ...??? potrebujem vediet aka je

sisa.b
26. máj 2009

standu, jak to? 😕 ved prave vlna ma antibakterialne vlastnosti atd... no niekto moze byt na nu alergicky ☹

vladka nemam taku

emmka3
26. máj 2009

caute baby, ja som vam rano pisala odkaz a ono to tu nie je 😅 sranda ... no ja som bola len na skok, rano som pofotila maleho aj s novymi lovikmi, kuk album 😉 a po cca 2 hodkach v ich mal krasnu ritku, ale potom sme isli von a v hnuskach sa to znova bratilo 😔 tak nam Dr. dala Imazol a nariadila minimalne 7 dni v latkovkych 😀 konecne to mam potvrdene aj od dokiny 😀 no a MM uz vymysla, zas cital na nete, ze lanolin je silny alegen a ze mu to preslo cez plienocku, normalne ma nasral 😠 neviem, co mu sadlo na nos 😠

emmka3
26. máj 2009

joj a este jedna vec, stara mama si pytala strih na vlnaky 😵 poslali sme 3 😎 tak som zvedava, kolko ich bude 😵

emmka3
26. máj 2009

jeej, a ked citam vyssie, tak to o lanoline ma asi od vas 😅

sisa.b
26. máj 2009

emka, manzelovi vypni pocitac 😀 vlniaky su krasne 🙂

emmka3
26. máj 2009

ved to, asi budem musiet zariadit vypadok prudu v jeho praci 😀

telinka
26. máj 2009

caute baby , ani ja som veru u nas lanolin v lekarni nezohnala ☹ nenasla by sa tu nejaka dobra dusa ktora ked si bude kupovat kupi aj mne a posle???kludne zaplatim aj autobus do lekarne 😅