Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
17. jún 2009

holky, tak my sme boli dnes v poradni a slecna ma 9100g a 77cm 😀 kto tu pisal, ze po pol roku uz deti tolko nepriberaju? 😅 nase mlada o tom asi nevie. a to sa s prikrmami vobec nekamaratime. az predvcerom som prisla na to, ze zeleninu zje len nepopucenu a nerozmixovanu, cize cele kusky 😝 takze mlada si asi taha odo mna aj spik z kosti

sisa.b
17. jún 2009

lilly, zas s nimi provokujes? 😀 mne sa ta velurka velmi paci, ale uz mame dost plienok

lilly
17. jún 2009

sisa, sak ja nic, to len majka nevedela tie plienuchy najst 😉 🤐
no slecna je teda poriadna modelka, krasne miery 😉 a to som pisala ja 😀 mojej prikrmy uz zachutili, najprv jedla len tak 20g, ledva daco a asi po 2 tyzdnoch sa rozjedla na normalnu davku cca 120g, zo zeleninovo masoveho prikrmu, ovocko ma na desiatu, vacsinou kupenu vyzivu, tiez 120g, a 2 dni mala uz aj kasu na veceru a ta je tiez mnam, tiez zbasti tak okolo 120g.. akurat moje prsia nechapu, co sa to deje, ze nie su az tak vyciciavane .. 😅

sisa.b
17. jún 2009

lilly, my sme mesiac bojovali s prikrmami, to davala tak 2-3 lyzicky. ani doma uvarene, ani kupovane, nic nechcela. az som jej supla cely kusok do pusy a ten si melie dasienkami. takze posledne tri dni uz normalne papala 😵 ale teda ziadne desiaty, obedy a vecere. som rada, ked sa naje aspon raz za den 😅
inak robili jej vyter, lebo sme cosi nachytali z plavania a nasli jej tam nejakeho bacila ☹ tak mame teraz bojovu ulohu - trafit moc do skumavky 😀 to bude ina sranda 😀 😀 😀

emmka3
17. jún 2009

sisa, tak s tym mocom si to viem predstavit 😀 ja som dnes malemu daval prvykrat ten saacok a na to IB, no a v cakarni nam uz bolo dlho a ja som sa neuvedomila a nosila ho kadejako na rukach a potom v ambulancii pozeram, ze maly ma mokre medzi nohami 😲 nuz, vytlacila som to skoro vsetko von 😅

joj, a od pondelka ideme uz aj my na prikrmi, tak uvidim ako sa nas slizik bude kamaratit 😅 som vyfasla od Dr. rozne brozurky a v takej od Nestle je popisana aj vybavicka a dokonca tam spominaju aj latkove plienky a je tam aj celkom zrozumitelne popisane aj ake su druhy, cize nie len stvorce 🙂 Takze ma to potesilo, celkom mila osveta 🙂

vladkaz1
17. jún 2009

idem uz konecne robit objednavku 🙂 takze dnes to bude uz vybavene

sisa.b
17. jún 2009

emmka, ja si to neviem dost dobre predstavit, ako to zvladneme 😅 😀 budeme nahanat prud mocu 😝 no ale opat vdaka za bkm, o nieco to bude lahsie ako prilepit jej tam ten sacok. viem, ze sarke z toho nic nevzali, lebo jej to tieklo akosi mimo. na pipika sa to lahsie natahuje 😀

vladkaz1
17. jún 2009

Tak kocky objednavku mame za 211 era aj nejake drobne som to potvrdila vsetko je ok az kukam na to ze mi tam automaticky naratali postovne... do poznamky som mu napisala ze dufam ze pri takej sume za objednavku budeme mat postovne zadarmo ako je uvedene na ich strankach .. tak som zvedava co mi odpise,,, ak nie tak to bude chudak vidiet ako sa snim pohadam ...ale myslim ze to nabieha automaticky ..
peniaze mi od vas chodia este pockam kym pridu ostatne napisem si to na papier a skontrolujem od koho suma je aby som mala jasno .. som zvedava za kolko balik pride kedze mi napisalo ze 15 dni dodanie.

majkas
17. jún 2009

lilly dik, dobry rozdiel v cene... libry versus eura

mna tu furt tiez lakaju vsetky tie co ich chvalite, len mm uz nedovoli... ☹ ze este ani mala nie je na svete a ja uz robim zasoby jak... 🙂 ale aspon som si ulozila link ze mozno v buducnosti 😀

sisa.b
17. jún 2009

majkas, ja zas lutujem, ze som nezacala nakupovat este ako tehulka, hlavne ked som chodila do prace a potom ked bola materska. z tejto almuznej uz tazko cosi kupim ☹

lenka138
17. jún 2009

vladka ak si objednávala z plienky, tak poštovné máš zadarmo, lebo presne takto to narátalo aj mne a som mu písala, že ako to a on mi napísal, že to systém tam prirátava automaticky, ale on tú objednávku potom upravuje a tam je už poštovné zadarmo 😉

majkas
17. jún 2009

sisa sak hej len ja som uz dost pokupila z popoliny lebo to jedine som videla nazivo plus z BL lebo su najlacnejsie, to som este netusila o kadejakych zahr strankach a pod. asi som vas mala zacat citat skor ☹ 🙂
ale aspon ze som kupila najviac organic, bambus a tiez z toho noveho tencel materialu tak dufam ze to prdelka malej bude znasat dobre.
ale vacsinu mam nohavickovych tak ma lakaju tie AIO...

vladkaz1
17. jún 2009

No som si aj myslela oki si mi to potvrdila super ... 😀 jaaj som rada ze mam aspon objednavku vybavenu uz potom poslat je najmenej ... ale pojdem na druhu postu nie na hlavnu vcera som cakala na hlavnej pol hodinu

majkas
17. jún 2009

vladka si sikulka 😉

vladkaz1
17. jún 2009

ale prosimta ,zamalo ,rado sa stalo ,este nekricte, dufam, ze bude mat vsetko na sklade a nebudem musiet nic prepocitavat to ma porazi...
druhy krat ja sa uz niekomu suchnem k objednavke ... 😀 😀 ale myslim to v dobrom 😀 😀
len este neprisli vsetky platby .. ale pocitam ze z nejakych bank to chodi aj za 2 dni no riskla som to..verim vam

majkas
17. jún 2009

no medzibankove platby su standard 2-3 dni
ja len dufam ze to dojde este ked budem doma nech sa vytesujem z ruzovych plienociek 🙂

vladkaz1
17. jún 2009

neboj pride ... aspon si myslim no snad mu to nebude trvat mesiac ... no tak to nie ja potrebujem plienky jak sol 😀 som ukazala MM dnes nove SWB pul mala ich stihla riadne okadit tak sa susia a nic nepovedal 😀

zuzz
17. jún 2009

ahojte. som si dnes v lekarni kupila lanolin, len som nevedela, kolko mi treba, tak mi do teglika dali 100g. to je asi privela. ako to mam skladovat? v chladnicke?
nemate niektora odlozeny link na ten navod na lanolinovanie, co tu bol uz zverejneny, som slepa, neviem ho najst. ☹

majkas
17. jún 2009

to su tie co tak lilly chvalila? lebo tie aj tie CT sa mi strasne pacia, a aj to ze su jednovelkostne mi vyhovuje ze byz sme ich mohli pouzivatuz od ranneho detstva, ale dalsia tisicka... ☹ neviem, neviem

vladkaz1
17. jún 2009

ja ho nemam v ladnicke no asi ho dam 😀

zuzz
17. jún 2009

uf, no nie som az taka nemozna, nasla som ho na str.232. len tam chyba, ci ich potom plachat,alebo len vyzmykat ☹

vladkaz1
17. jún 2009

myslim ze v octe preplachat a vyzmykat 😕

jankasz
17. jún 2009

ahojte,neviete mi poradit ci mam aj tieto nohavicky lanolinovat,lebo to tu nikde 😒 nepisu....http://www.branakdetem.cz/Show_picture.php?typ=...

jankasz
17. jún 2009

to su natahovacie nohavicky Bundle of joy...

zuzz
17. jún 2009

janka, asi podla materialu - ak je to vlna, tak treba. bavlna sa nelanolinuje.

lilly
17. jún 2009

vladka, no pekne ti pokrstila lucka nove pulky 😀 to aj moja musi stale novu plienku okadit 😀 no tieto pulky nestihli byt okadene /asi im to chybalo 😀/
som pridala detailne fotky z tej LB one zelenej, ze by si videla matros 😉

lilly
17. jún 2009

janka, urcite ich treba lanolinovat, su z merino vlny..

nsoci
17. jún 2009

Zuzz ja som akcnejsia kupila som 300g 😉 a vraj netreba v chladnicke.... a hned am aj poucila, ze sa to nevola bezvody lanolin, lebo PODSTATOU lanolinu je, ze je v nom 25 percent vody...

vladkaz1
17. jún 2009

no ale ako nalozila prisli mi separacky kakame 2X do dna tak viem aj kedy ale nejako dnes okadila aj nemozne...asi z tepla

sissik
17. jún 2009

vladka my sa mozeme stretnut a prasule ti dam osobne, hm? 😉
skusam teraz tu eko avivaz ecover. som zvedava, ako bubu vonat plienky, vo flasi vonia celkom pekne.
na plienockach uz hodili limitovanu ediciu IB. len skoda, ze tam nie su aj velkosti na vyber - predpokladam, ze ich este dohodia
v noci sa mi zuzka zaparila v hambaci. budem musiet prebalovat asi pri kojeni skoro rano