Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
5. mar 2012

@argyro ja som si na tento ucel zaobstarala vlniaciky gatkoveho strihu - bundels of joy a do nich vkladacky. konzultovala som to s kockami, ktore robia bkm..

gabika84
5. mar 2012

@mimikas zavisi od toho, kolko mozes investovat. ja by som zacala trebars s troma bambusovymi nohavickovymi na noc, nejake BI bambusove twofoldy/prefoldy (vkladacky), cca 3-4 kapsovky na von, 3 PUL vrchne. Na den drahsia verzia plienky nohavickove, lacnejsia verzia plienky stvorcove (my doma stale ficime na stvorcoch, mam ich cca 30) potom uvidis, dokupis...

juliam
5. mar 2012

@gabika84 to si teraz opísala moju látkovú výbavu? 😀 rozdiel je len v tom, že máme 5 nohavičkových.a na noc flisáky zatiaľ, budú aj vlniačiky 😉

gabika84
5. mar 2012

@juliam to bolo tak vskratke 🙂 ja som mala aj flisaciky, este mam aj vlniaky, ale nejak sa u nas ani jedny neujali 😒 neviem preco...

janula18
6. mar 2012

chcem sa opýtať tie čo máte vlniačiky disana, máte ich v prednej časti medzi nôžkami také tvrdé, lebo ja som si teraz jedny kupila tu cez bazarik, a neviem či to táto značka tak má, alebo len tieto su také "stvrdnuté". Lebo predtým čo som mala menšie popoliny tak tie boli také mäkučké

zojec
6. mar 2012

@janula18 pouzivanim zvyknu trosku "splstnatiet" na funkcii im to vsak neubera 😉

euka210
6. mar 2012

@gabika84 myslis toots wrap? ci ine?

monula535
6. mar 2012

@vojann @katka888 ďakujem vám kočky veľmi pekne ste mi to vysvetlili a pochopila som, že do kapsoviek asi nepôjdem, ja som bola v tom že nevymieňam celú plienku.. 😅
@vojann a ak môžem mám na teba ešte jednu otázočku, tie plienky čo sú flexitots s vrchnými nohavičkami do toho by som asi koľko musela investovať? treba viacero veľkostí? ja totiž silou mocou chcem používať aj látkové plienky ale vôbec tomu nerozumiem 😀

katka888
6. mar 2012

@monula535
my pouzivame flexititots uz od zaciatku jednovelkostnu / je aj velkost xs ale tu nam netrebalo /
je to klasicka nohavickova plienka na ktoru ti treba vrchne nohavicky, nemyslim si, ze pre male babo ti treba mat vybavu z nohavickovych plienok aj na den,,najma prve tyzdne babo piska casto a malo, stacia klasicke stvorce.

katka888
6. mar 2012

@janula18
disany su skoro ako popoliny, nic nemaju tvrdsie / vystlanejsie medzi nozkami / .... oproti popolinam mi pridu jemnejsie

katka888
6. mar 2012

@mimikas
na doma ti na zaciatok postacia klasicke stvorce a na ne vrchne nohavicky, ak skladas stvorce na novosklad , tak thirsties, alebo blueberry, ja mam rada aj vlniaciky.
na noc by som odporucala nohavickove plienky, ako flexitots, anavy bambusove, totsbots bamboozle.. a na ne vlniaciky, podla toho ako casto rpebalujjes, cca 2 ks na noc / ak peries kazdy druhy den, tak 2x2 noci + 2 kusy na noc, kym doschnu / vlniaciky stacia jedny, ak budu schnut, navtedy das pulky, inac ich neperies casto
na von , k dokimu na navstevu kapsove alebo AIO : easyfit, anavy easy.. tie nerobia objemny zadocek, dalej dobre su bum genous 4.0, wonderoo , bum genius freetime... tu by som ratala asi tiez 2 ks na den....
ak na doma nechces stvorce, ale nieco pekne, ale nie zase vela investovat, tak mozes aj system SIO - vrchne nohaicky do ktorych pripinas jadro a menis len to , napirklad grovia shell set

vojann
6. mar 2012

@monula535 tu je dobrá stránka na vysvetlenie : http://www.latkovepleny.info/
Tú plienku som nikdy nevidela, ale odporúčam kúpiť viac druhov látkoviek a hlavne z každej po jednom kuse. Každé bábätko je iné a sedia mu aj iné plienočky. Ďalej je dôležité určiť si príležitosti na ktoré potrebuješ plienky. Doma môžeš častejšie prebalovať, ako na prechádzke, keď dieťatko spinká poobede. A na noc potrebuješ najsavejšie plienky. My používame na deň obyčajné štvorcové plienky. (najrýchlejšie schnú a pre mňa aj najvhodnejšie, pretože nemám rada, keď je dcérka pocikaná- prebalujem každé 1-2 hodiny (pri novorodeniatku treba prebalovať aj častejšie)a neni to tak, že ti plienka často preteká, kvalitné vrchné plienkové nohavičky zaistia nepremokavosť)ak nechceš skladať, môžeš používať buď viacvrstvové - tie stačí preložiť na tretiny, SIO, alebo nohavičkové (najvhodnejšie sú bavlnené a rýchloschnúce) potom potrebuješ na poobedňajší spánok a prechádzky- také 2-3 hodiny - nohavičkové, alebo kapsovky a nočné. Kapsovky majú výhodu, že si môžeš regulovať savosť plienky (čo do nej dáš, taká je savá) Na tvojom mieste by som to riešila asi takto: kúpila by som 10 štvorcov - použiješ aj pri grganí a môžeš vyskúšať, či by ti vyhovovali(nie je nutný novorodenecký sklad, stačí skladať na osminy). 2 PUL, 1 nohavičkovú bambusovú, možno nejakú viacvrstvovú (anavy, kikko, popoliny,baby lucy prefold) 1 nohavičkovú bavlnenú- ktoré by ti mohli nahradzovať štvorce, keby sa s nimi nezžiješ(imse bioflanel, babylucy ) 1-kapsovku - dá sa použiť aj na noc, ak u dobre vypcháš a jednu SIOpoprípade bum genius flip a ak by niečo nevyhovovalo 1kus predáš ľahšie ako 15 🙂 - tak do 100-150 eur - zvyšok je zatial zbytočný. potom buď dokúpiš štvorce (20ks), alebo viacvrstvové, nohavičkové, SIO (gro via, pop-in aj itti bitti sa dá dlhšie používať-vymieňajú sa vnútra)- náhrada štvorcov(8-15ks) a nejaké nočné - budeš ešte potrebovať 2-4 (bambi roxy sú super), a určite vrchné (PUL, vlniaky)poprípade kapsovky, AIO. Niekto tu používa aj vkladačky (myslím že little lamb) do puliek - Bum Genius flip. tak 100-x eur- tak a skús si prepočítať na den počítaj 8-10 plienok a noc 1-3 plienky, tak na 1 deň potrebuješ 9-13 plienok, ak budeš prať každý druhý deň x 2 - teda 18-26 potrebuješ + schnutie (ak máš sušičku, velká výhoda) bambus schne najdlhšie, bavlna vcelku dobre, štvorce sú pre schnutie ideálne a tak isto aj kapsovky. myslím že musí stačiť 18 ks nohavičkových,
kapsoviek, aio, vkladačiek + aspoň 10 štvorcov. Ak máš záujem, tak mi môžeš zavolať, či napísať na mail a môžme niečo spolu vymysleit, potom to tu môžeš skonzultovať s babami 🙂

monula535
6. mar 2012

@katka888 @vojann ďakujem baby, niečo musím vymyslieť mám doma už aj klasické štvorce tak poriešiem aj s nimi niečo 😉

tynamartina
6. mar 2012

@vavrenka Ahoj ty si písala že si si objednala plienku rumparooz. Prosím ťa o referencie keď odskúšaš.A objednala si si plienku alebo vrchné nohavičky? Každopádne ma zaujíma či si s nimi spokojná( ak už dorazili) Ďakujem .

ebenka
6. mar 2012

Ahojte. Poprosim vas o radu. Pouzivame od narodenia nocnu tots bots bamboozle. Doteraz som bola spokojna. Malinky ma 6 mesiacov, v noci asi dost pije a rano je plienka pretecena ☹ nastastie spinka vo vaku, takze je aspon trosku v teple. Najhorsie na tom je, ze ked som dala pampersku bol konecne prvy krat po dlhsej dobe suchy. Avsak tie pouzivat iste nechcem 😒 | poradte mi, cim este vypchavate tuto plienku? Byvaju vam deticky takto premocene tiez? Nebavi ma kazdy den davat novy vak a pyzamko.

iron
6. mar 2012

@ebenka ako premocene? Pretecie cez vrchne nohavicky? Da sa dovypchat este nejakou bambusovou vkladackou. Ja ich tiez pozivam a rano su kompletne mokre, ale to je logicke.

iron
6. mar 2012

inak ja ked tu citam tie vybavy ako mate...teda, tak ja mam polovicu z toho a stacim to tocit a periem kazdy druhy, treti den 😅

ebenka
6. mar 2012

Ano pretecie cez vrchne nohavicky. Zdaju sa mi dobre utesnene. Je ale pravda, ze niesu nove, su tu z bazaru, ale pred tym mi to nerobili. 😒 aku vkladacku napr? Citala som, ze tie bamboo haur su dobre...
@iron

iron
6. mar 2012

@ebenka ano te su dobre, mozes tymi, a cez den ked pouzijes tie vrchne gate pretecie ti plienka? Ake mas?

ebenka
6. mar 2012

@iron su to tots bots nohavicky. Oni sU take vacsie a poizivam ich len na noc.cez den pouzivam Bud flipky alebo LL tie mam najradsej. Ale nerada ich davam na nohavickovu plienku. Moj maly je dost bacUlaty, narodil sa velky a teraz ma uz skoro 10 kg 😀 takze radsej mam vacie nohavicky.

iron
6. mar 2012

@ebenka no skus pouzitna noc ine vrchne nohavicky a uvidis ci je chyba v nich alebo nie. Ale skus ich pouzit na den na nohavickovu plienku a uvidids. Ono vrchne nohavicky casom odchadzaju, potrebuju skutocne zaobchadzanie "v rukavickach" kvoli PUL vrstve. Skus LL tie pouzivam na noc ja v kombinacii s bamboozle a nepretiekli ani raz.

blovitc120
6. mar 2012

Dievčatá help prosím, lanolínovala som vlniaky podľa návodu na altermater lanolínom z lekárne, do rána v tom budú namočené, ale tam je napísané, že potom len vyžmýkať a nechať usušiť. Tu kdesi som zase videla, že prepláchnuť aj v octovej vode alebo len obyčajnej a vyžmýkať do práčky, ako to teda ráno urobiť? Ja by som uprednostnila práčku na žmýkanie, ale čo ten ocot a preplachovanie?

ebenka
6. mar 2012

@iron a pouzivas ich bez vkladacky? Ja inak na den nedavam nohavickove plienky, pouzivam bud klasika stvorce, alebo aio na von. Ale cez den nemaju cas pretiect. Moze vsak byt, ze su skutocne opotrebovane. Skusim tie LL. dakujem ti.

zuzanockamt
6. mar 2012

@blovitc120 ja preplachujem v octovej vode, ale nedavam vela octu a potom z nich jemne vyzmykam vodu a dam susit

iron
6. mar 2012

@ebenka ano pouzivam bez vkladacky, iba s tou jednou co je na patentky, ale bolo obdobie ze som pouzila este prefold, ale to bolo kratko. Nemas zaco, kedykolvek

eridani
7. mar 2012

@ebenka Pokial je plienka totalne durch mokra na zmykanie, tak treba dovypchat. V takom pripade by to prepustili akekolvek vrchne, okrem igelitu. Pokial je plienka sice mokra, ale citis, ze by este trocha tekutiny pobrala a napriek tomu pretecie na pyzamko, tak je chyba vo vrchnych nohavickach a pomoze skusit ine ako pisala iron.
U nas by teda TB bamboozle iba s original vkladackou nemala v noci sancu nie len teraz ale ani v tom pol roku. V noci kojim a teda drobec aj hodne cika. Prebalit sa v noci nenecha bez sialeneho revu a nasledneho dvojhodinoveho uspavania, takze neprebalujem. Preto musim vzdy poriadne plienku vypchat dalsou minimalne jednou vkladackou. Najsavejsie su BI prefoldy. Jeden cas sme pouzivali dva prefoldy + original vkladacku, teraz uz vystacime s jednym prefoldom + mala anavy vkladacka + original vkladacka. Kazdopadne ked pridas dalsiu vkladacku navyse, tak tym nic nepokazis. Drobec bude mat akurat vacsi zadocek, co by mu vsak v noci nemalo tolko prekazat.

katka888
7. mar 2012

@ebenka
a nemozes v noci prebalovat?

kkl82
7. mar 2012

ahojte 😉 drobca uz mame doma z porodnice a skusame latkovat, zatial len novosklad. Chcela by som ale tatinkovi ulahcit pracu (zatial sa odvazil len na jednorazovky Kikko) a kupit Tots Bots Teenyfit V2. Mate s nimi niektora skusenosti? Ono by to v podstate mala byt miniverzia Easyfitu, ale myslite, ze sa bude dobre pouzivat na novorodenca? Maly pokakanu plienku kludne vydrzi aj hodinku, ale pri pocikanej vrieska behom par sekund...

katka888
7. mar 2012

@kkl82
blahozelam a prajem Vam vela zdravicka...
ja som davala easyfit od zaciatku... aki ste s anarodili?

kkl82
7. mar 2012

@katka888 diky kati, mame 3,51kg a 50 cm, dve nove easyfit mam prave v pracke, dam do susicky a vyskusam. len sa mi zdaju hrozne velke 😝 aj ten novosklad mi pride moc na prdolke... ale asi to chce len zvyk, ze ano?