Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olivova
30. apr 2008

dakujem za link.
Som vas moc necitala, aj ja som sa rozhodla pre latkove plienocky...som si objednala uz po jednej, maju mi prist v piatok, tak som zvedava, ktore z nich uprednostime my...inak kukala som plienku disana - zavazovaciu....ako to funguje? do nej sa vlozi obycajna poskladana , potom disana a nakoniec vrchne nohavicky?
inak najviac na pohlad sa mi pacia farebne babmusky...su take uzasne aj naozaj?

kadea
30. apr 2008

Ano presne tak funguje disana. Ona vlastne len zadrzuje stolicu, sama o sebe nie je sava. Ja osobne ich mam doma, ale nepouzivam.
Bambusky su fajn. A ake si si objednala na skusku? Som zvedava. 🙂

olivova
30. apr 2008

zatial iba jednu - zelenu bamboozle. Inak velmi sa na nu tesim, dufam , ze nebudem sklamana. Uz mam doma aj haipa daipa, ale tie mi moc nesedia....neviem, asi ich neviem dat malej na zadok, alebo je este prilis mala na tieto...a potom mi ma prist este bambo extra - aj na tie som velmi zvedava ...
Kupila som si obycajne plienocky v tescu a som taka nahnevana, su ako smirgel. Som si kupila surovo aj tie hnusne jednorazove, myslim, ze tie su teraz omnoho prijemnejsie ako obycajne....To som nevedela totizto o inych... Aha, este som zabudla , ze sa mi uz trhaju, a to ich periem len mesiac....aj to nie kazdy den.

taanak
30. apr 2008

Disany su fajn na male babatka, ale na vacsie, chodiace su podla mna naj nohavickove. Disany uz nepouzivame skoro vobec.
Do disany sa da vlozit aj viacvrstvova alebo vkladacia (ako sa dava do nohavickovych), proste, co mas po ruke 🙂

olinka6226
1. máj 2008

Jeeej, clovek je par dni mimo a tu sa rozbehla ziva diskusia. Super 🙂 Ja prave riesim ake dalsie plienky vyskusam malemu na noc. Lebo Nocnych mam len 7 a kvoli tomu musim prat kazdy tyzden, hoci by stacilo pri nasom mnozstve plienok raz za 10dni. Teraz mame nastastie take obdobie ked mame 1-2 pocikane plienky denne. A s tou vybavou co mam asi 60 stvorcoviek by som vydrzala hadam aj mesiac bez prania 😀 fuuu to by asi bolo smradu... 😀 😀 😀

kili
1. máj 2008

oli, plienky by sa mali prať raz za 3 dni, ale myslím, že ak sa pred hodením do kýbla nechajú usušiť, tak vydržia dlhšie, priam večnosť a smrdieť nebudú a nsplesnivejú.

olinka6226
2. máj 2008

ja ich susim na balkone. a kedze tam teraz nechodime tak mi vobec nevadia.na kvalite sa im nic nezmenilo. ale asi skusim tie babylucy bambusky. teraz mi dosiel tovar tak uvidime ake budu a mozem porovnavat s baby idea.

kili
2. máj 2008

oli, tebe tie babyidea nestvrdli?

kadea
2. máj 2008

Babyidea su lepsie na noc ako bambusky baby lucy. Nasaju podstatne viac.
A nejak velmi nestvrdli. 🙂

fifla
2. máj 2008

ja mam na noc BL bamboo a som spokojna, teda zatial
asi budem musiet vyskusat aj tie vase BI-cka, ked uz tolko ospevujete. ale uz ani nemusim tolko spekulovat, lebo riesim asi 4 plienky cez den. v noci nam vydrzi jedna bambuska. ale arzenal uz mam celkom dostacujuci.
tak asi budeme musiet poriesit noveho mimisa na plienockove pokusy :o)

olivova
2. máj 2008

sa idem chvalit, dnes mi prisli aj plienocky na skusku a objednala som si aj vrchne nohavicky od BI - tie krasne vlnene s motylikom.....su uzasne. Cloveka bavi aj prebalovat 😀

olivova
2. máj 2008

este sa spytam, ak date do disany tu dlhu vlozku - Bamboo hour alebo tu ellas a poskladate ju na 3 , zabezpecite siroke balenie, alebo ta vlozka sa dava opacne, ze je siroka tych 12-15 cm?

olinka6226
2. máj 2008

fifla - BL bamboo su maksie ako BI ale savost nemam otestovanu. Dam vediet neskor porovnanie.

olinka6226
2. máj 2008

kili - ano,we

olinka6226
2. máj 2008

maly pise za mna 😀 malo to byt ze ano, trochu stvrdli. olivova - tie vlniaciky su nadherne mam aj draka aj motylka, aj ked niektorym babam z ceskych latkovek sa odtrhli druky a hromadne im praska guma. mne zatial nic. dufam ze ma to obide. 😉 moja skusenost je zatial super.

bambusko
6. máj 2008

dievcata. kolko mate v obehu nohavickovych plienok? my mame 20 ks baby lucy 3v1, ale zacina nam byt malo, nestihaju schnut. ked bol drobec mensi, stacilo prebalovat kazde 3-4 hodiny, v noci vobec. teraz cika viac a prebalujem po 2 hodinach cez den a aj nad ranom, lebo sa zobudi a je uplne mokry. papa aj v noci kazde 3 hodiny, takze aj vela nacika, skusala som 2 vlozky, ale zda sa mi to pre dieta dost nepohodlne. poradte kolko a akych plienok dokupit, maly ma 6,6 kg. dakujem 🙂

fifla
6. máj 2008

my sme mali 25 ks a stacilo v zime akurat. teraz ale plienky mne teda uschnu na balkone do od rana do vecera. ale maly je na nocniku takze minieme uz len 4 plienky cez den a jednu, max. 2 cez noc. takze este 2 mesiace vyckaj a nebudes potrebovat dalsie :o)))

taanak
6. máj 2008

Ja ich mam asi 16,17 ale rozne druhy, ked operiem, niektore su suche skor, ine neskor - babylucy su suche medzi poslednymi, skor mi uschne aj bum hugger. Naopak, co mam jednu kapsovku, ta je sucha skoro hned. A ked je najhorsie, vypomozem si obycajnou stvorcovkou 😅 . Medzi prebalovaniami malu davam na nocnik, tak aj to predlzuje dobu pouzitia plienky - teda ked sa na nocniku zadari 😎 .

olinka6226
6. máj 2008

bambusko my cez den pouzivame nocnik a ako poistku stvorcovky. no a v noci nohavickovu s 2 vlozkami a vydrzi az do rana.

fifla
6. máj 2008

bambusko, my mam aj viacvrtvove stvorcove plienky popolini a tie su suche dost skoro a su fajn. v podstate cez den uz mame doma len viacvrtvace, na von a v noci bambulaky (teda babylucy 3in1 alebo bambusky)

eriqe
6. máj 2008

nemate niekto skusenosti s tymi popoliny panda su vraj tiez bambusky a ani cena nie je zla

kadea
6. máj 2008

Bambusko ja by som ti tiez odporucila viacvrstvove bud popoliny alebo ja mam tots bots. Na doma davam len tie alebo klasicke stvorce Imse vimse 100g.

bambusko
6. máj 2008

no, na nocnik si teda este pockame... a ako balite do tych stvorcovych viacvrstvovych plienok? len poskladate na osminy a na to nohavicky? lebo v reale som to veru este nevidela a na svoje si nepametam 😖

fifla
7. máj 2008

bambusko tie viacvrstvaky su mensie cca 30x40 cm a len sa prelozia na tretinky a daju sa na ne nohavicky. a uschnu za par hodin. su bambino mio, popolini alebo ako spomina kadea. ja mam popolini a vrchne nohavicky som k nim na zaciatok kupovala bambino mio. ale IV vrchne nohavicky vraj sedia na vsetky plienocky, neskusala som

bambusko
7. máj 2008

dnes mi maly dovolil trochu sa pohrabat na nete, tak som si nasla ako sa tie plienky skladaju, fifla vdaka za instruktaz 🙂 lenze, ak som pochopila spravne, stvorcove viacvrstvove plienky su vhodne pre vecsie deti, ktore maju formovanu stolicu. pretoze ked by sa mi do nich pokakal marek, pre zmenu by sme mali malo vrchnych nohaviciek 😀 takze potrebujeme zrejme nohavickove, ktore lepsie saju, aspon na noc a malo by to byt ok. fifla, mas tie bambusove babylucy na noc?

fifla
7. máj 2008

no ja davam cey den doma viacvrstvaky, v podstate ako pomocna ruka pre nocnickovanie. ked ideme von tak mame babylucy bambusaky a na noc davame bud 3in1 alebo bambusky. bambusky mam len 4, lebo som ich kupila len nedavno na skusku. takze kompletna vybava je: 24 viacvrstvaky, 10 ks BL 3in1 a 4ks BL bamboo. 2 ks vrchne nohavicky bambinomio a 2 ks vrchne nohavicky BL UNI. periem kazde 3 dni a staci nam to uplne.

indy
7. máj 2008

Ahojky mam jednu otazocku Na ceskom fore latkove pleny baby casto spominaju vlnene obdlzniky ako vkladacky. Pouziva ich aj niektora z vas?

fifla
7. máj 2008

bambusko inak mala som na zaciatku 25 ks BL, z toho ale 15 ks velkosti S, lebo niektori strasili ze sa v tom mimisi stratia, ked su 3in1 a ja vyplasena som naletela. uz by som to neurobila

kadea
7. máj 2008

Bambusko ja mam BL bambusku a ona saje obdobne ako organic. Na noc ju davam, ale s dvoma vkladackami. Takze by aj celkom mohla byt.
Ked sa jedna o tu stolicu celkom zaujimave su aj viazacky Babyidea a s malou viacvrstvovou su co sa tyka sania neprekonatelne. Super na den na vonku.

bambusko
7. máj 2008

fifla, kto ta strasil? baby tu na koniku??? no teeeda ☹ ja som rovno nakupila 3v1, lebo to vyzeralo na 4-kiloveho chlapa, nastastie sa narodil 15 dni skorej a mal len 3,30kg. zacala som mu ich davat od 8. dna po odpadnuti pupocnika a uplne v pohode, vzdy som ho v nich nasla 😀
kadea, vdaka za tip, tie snurovacie + viacvrstvove su sympaticke, aj tak rozmyslam, ze ked sa drobec viac hybe, asi ma viac volnosti v stvorcovych plienkach nez v nohavickovych. tak by som to radsej poriesila zrejme takto. ale z toho vzisla nova otazka? ake vrchne nohavicky na to? nasla som si obchod na nosime.sk, kde maju snurovacie aj viacvrstvove, ale zase tam maju len vlnene bi - tomu nejako nedoverujem a iv, co radite, ze su univerzalne nemaju. nechce sa mi robit x objednavok. boze, clovek potrebuje na kupu plienok pomaly vysoku skolu. alebo aspon maturitu...