Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
3. máj 2011

@norikk , a ako vies ze je to s prasku? pri ktorych plienkach ma zapareniny? Pri prirodnych materialoch alebo sty dry?

katka888
3. máj 2011

@norikk
nema cetveny zadocek po kakani? nasa tak mala a bambusove nohavickove jej na to robili velmi dobre

katka888
3. máj 2011

@norikk
p.s. a vynimocne ma cervenu ritku ked ostane dlho v stvorci a napiska vela, ako pise @sulky, nevies ci to nie je napr ak ma dlhsie napiskane v prir materialy bez staydry?

zuzanockamt
3. máj 2011

@norikk nas jurko ma cerveny zadocek len na zaciatku, ked som zacala s latkovymi a teraz je v pohode ... ked som doma davam prevazne stvorce, v nich je tak hodinku alebo hodinku a pol a ked ma kapsovku, tak vydrzi tie 2 - 3 hodinky ... sama som prekvapena, ze je to taka pohodicka ... ja pouzivam lovelu na pranie

norikk
3. máj 2011

snazim sa dost casto prebalovat, vcera od rana len poslo 5 plienok do obeda.....tak neviem,.... nemal celu ritku, len okolo, ale za to dost skaredo...mastila som vselicim, nie a nie zmiznut....ked sa nam niekjedy davnejsie stalo,ze mal zaparenu v jednorazovke, tak mu to po jednom namasteni zmizlo......minuly tyzden nam vysli dva zubky, mohlo to byt tym?

sulky
3. máj 2011

@norikk , a kakate vela? Co to znamena ze nemal celu ritku, len okolo? Okolo coho? 🙂

zfidorka
3. máj 2011

@norikk ked ma cervene len tesne okolo ritneho otvoru - ak som spravne pochopila, tak nasa to ma podrazdene vtedy ked vela a riedka kaka, napr. pri zubkoch... davam jej na to hustejsi kremik - batole, taku silnejsiu vrstvu, cca 2-3 x denne a na druhy den to ma zase ok...

zfidorka
3. máj 2011

@gabika84 flipky som pouzivala ako vrchne od zaciatku, na novosklad sedia dobre, ked sa mi nechcelo skladat novosklad, tak som davala dnu takyto sklad http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... normalne zo stvorcovej plienky... pri flipkach u novorodenca neodporucem davat plienku popod zaklapky, drazdi to pokozku...
zavazovacie som davala na noc, sluzia tak ako pises namiesto novoskladu 🙂 , na noc su dobre preto, lebo pekne tesnia okolo noziciek, navrch som davala vlniaky... ale zavazovacie nie su podmienka, ked ti bude vyhovovat novosklad mozes viazat len don...
klasicke aio veeeeeeeelmi dlho schnu, kapsovky su lepsie, a vacsinu z nich kupis aj s vkladackami, cize to mas tiez v podstate aio...
ja som na noc davala nohavickove od cca 3. mesiaca, zo zaciatku som davala nohavickove na prechadzku vonku...

@katka888 s tymi aio a dodatocnymi vkladackami pisala @divoska

norikk
3. máj 2011

@sulky no konecnika, ze to nemal cele

katka888
3. máj 2011

@zfidorka
🙂 ked mne sa to tak pletie, kto tu napise zaujimave infosky a nerada by som sa niekoho dotkla , ked ich tu posuvam dalej a nespomeniem, koho napad to bol 😉

zfidorka
3. máj 2011

@katka888 v pohode, ja som to len upresnila 🙂

smejkoh
3. máj 2011

@norikk My sme tiez vela a riedke kakali pri zubkoch a cely den som len pozerala, ci nema nalozene. Ked jej kako zostalo len par minut v plienke, uz bola ritula cervena. Mastili sme rybacou mastickou z lekarne. A ako pise @katka888 ked je mala dlho v bavlnenom stvorci, tiez jej ostane cervena ritka a rovnako nam pomaha bambus. Este nam zle robili aj separacky, neviem ci pouzivas.

sladkasue
3. máj 2011

@norikk http://www.ekoplienky.sk/product/mydlove-orechy... kilo stoji 10,30€ o lacnejsich zatial neviem 🙂 ak ano, dajte vediet aj mne 🙂
inak na zapareninky a cervene nezname flaky sa mne najviac osvedcila cista kozmeticka vazelina - my ju pouzivame doma na vsetko

@labutka a tie chlpky a nitky a pod. na tych plienkach - ako to dat dole.... ??? (ja ziadny filter v pracke nemam -mam este staru komunisticku 😠

gabika84
3. máj 2011

@zfidorka dakujem. mozno teda k vybave prihodim aj jednu zavazovacku na skusku, ved pri tom vsetkom je jej cena zanedbatelna 😎

sulky
3. máj 2011

@sladkasue , na ktorych plienkach sa ti zachytavaju chlpky?

labutka
3. máj 2011

@sulky @sladkasue to niesu ani chlpky, ale take zmolky. Mam to napriklad zvuntra kapsoviek, takisto sim si to vsimla vo vackoch na riflach a mikinach. Ked sme po asi 5 rokoch otvorili filter v pracke, tam je toho kopa, ale tomu sa neda zabranit.

@sonkab si sa ma pytala na vkladacku minilala, ano je asi o 1cm uzsia ako bg, ale podlamna je to skor o materiale, vkladka MLL je bambusova, treba jej dat cas, alebo plienku zozaciatku viac vypchavat, alebo skor prebalit.

labutka
3. máj 2011

Inak ja sm mala pocit ze bum hugger pustal take zmolky, preto som ho prala v sietke na pradlo. Este mozno babyidea prefold mi to tusim robi, ale nieje to nic hrozne.

sladkasue
3. máj 2011

@sulky najviac na vkladackach... asi vsetky tie "nitky a zmolky" s ostatneho pradla ako pisala @labutka niekde behaju v pracke a ked periem plienocky, nachytaju sa na ne... 😒

gabika84
3. máj 2011

kocky a ktore kapsovky budu najlepsie pre novoska?

sima.p
3. máj 2011

baby, objavila som nový eshop: malyrebel

miruss
3. máj 2011

@gabika84: Podľa mňa Bum Genius a Fuzzi Bunz.

sima.p
3. máj 2011

@miruss súhlasím, BG sú super, FB som nemala

aknavij
3. máj 2011

babulky, potrebujem nejake krasne pulky🙂)).myslite si, ze thirsties duovrap obrazkove su dobre? alebo ake este su dobre aj na stvorcove plienky aj na nohavickove plienky okrem flipiek. A este jedna otazka, poradte mi plienku, ktora je uzka medzi nozkami asi na polrocne dieta. ittibitti jednovelkostna je aka? Dakujeeeem

sulky
3. máj 2011

@gabika84 , zalezi od toho ci chces so sty dry materialom na zadocku, alebo s prirodnym. V prvom pripade BG kapsovka, v druhom pripade Tots Bots EasyFit Onesize 2010 😎

katka888
3. máj 2011

@aknavij
uzka je swaddlebees, az sa mi zda priuzka. a @labutka vyssie pisala, ze minilala je asi o cm uzsia medzi nozkami ako BG kapsovka

sulky
3. máj 2011

@aknavij , aj tots bots PULky maju zaklapku vpredu, da sa tam vlozit aj stvorcova plienka

estterka
3. máj 2011

ahojtte,este mi napadla jedna vec..teda najprv som chcela latkovat len cez den,ale dnes rano bola opet precikana komplet vonku z jednorazovej,nestaci..je mozne dat taku plienku a tak to dovypchavat,ze by zvladla aj extremne vela cikajuce dieta v noci? lebo takto to nema zmysel zostat pri jednorazovke v noci. 😠

taanak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luba41
4. máj 2011

@taanak akcia na tie BG je len v tých 4 farbách?

bambulka0406
4. máj 2011

@luba41 asi hej ☹ ja mam chlapca, ruzova sa nam nehodi ☹